Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 28 Oct 2005, 06:13   #1
Leonard
alter-ego
 
Leonard
 
Join Date: Feb 2003
Location: Paper St. Soap Company
Posts: 1,967
Send a message via Yahoo to Leonard
Ethan Hawke în România

Cunoscutul actor american Ethan Hawke vine în Bucureºti pentru trei evenimente de caritate destinate strângerii de fonduri pentru programele sociale ºi de educaþie “Gata, Dispus ºi Capabil” ale Asociaþiei Ovidiu Rom ºi pentru a creºte gradul de conºtientizare publicã cu privire la importanþa educaþiei pentru toþi copiii.

Evenimentele caritabile încep vineri seara, la ora 19:00, la Cinema Pro, când are loc premiera în România a filmului Tape, cu Ethan Hawke, Uma Thurman ºi Robert Sean Leonard. Acesta din urmã a jucat alãturi de Hawke ºi în Dead Poets Society (film pe baza cãruia a fost scris un roman omonim, editat în limba românã de HUMANITAS, cu titlul Cercul poeþilor dispãruþi). Va mai participa la eveniment actorul român Marcel Iureº.

Sâmbãtã dimineaþa, la ora 9:30, la Cinema Pro, Hawke va citi fragmente din romanul sãu, Ash Wednesday, publicat în România de EDITURA HUMANITAS, cu titlul Miercurea cenuºii, apoi va oferi autografe celor prezenþi. Intrarea la eveniment se va face pe bazã de donaþii.

Seria de evenimente de strângere de fonduri se va încheia cu Balul de caritate de Halloween, de la Palatul Parlamentului, care va avea loc sâmbãtã 29 octombrie. Balul va aduce împreunã peste 600 de lideri ai sectorului civic ºi de afaceri.

(http://www.gandul.info/2005-10-26/arte/ethan_hawke)
__________________
Prepare to evacuate soul
Leonard is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Oct 2005, 09:38   #2
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
... eu stiam ca 'va participa la eveniment als', adica eu. ca sa prezint cartea. o va prezenta marcel iures? then - am i supposed sa fac pe saltimbancul, or what?!
oricum, e caritabil.
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Oct 2005, 21:05   #3
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
Pentru fani sau cine e interesat: sambata 29 octombrie, ora 9,30 dimineata lansarea cartii lui Ethan Hawke la CinemaPRO (fostul Luceafarul), din Bucuresti. Ethan este prezent la Bucuresti unde va da autografe si eventual va face poze... :-) Intrarea libera!
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Oct 2005, 21:43   #4
notorious
NBK
 
notorious
 
Join Date: Sep 2003
Location: The Selznick Studio
Posts: 1,971
pariez ca teo o sa faca una cu el si-o s-o atarna de perete...
__________________
"That's one thing about intellectuals: they've proved you can be brilliant and have no idea what's going on."
(Woody Allen)
notorious is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Oct 2005, 10:25   #5
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
impresii, ceva, de la cele 2 evenimente?
hai, emi e il suo fratello - stiu ca ati fost...
cum vi s-a parut 'maistrul' iures in q & a-ul de vineri seara versus readingul de simbata dimineata?
mie mi-a placut caciulitza de lina a lui ethan...
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Oct 2005, 12:03   #6
Leonard
alter-ego
 
Leonard
 
Join Date: Feb 2003
Location: Paper St. Soap Company
Posts: 1,967
Send a message via Yahoo to Leonard
minunat Ethan în tot ce face. are aºa o energie pozitivã... m-am mai consolat cu faptul cã am ratat-o pe Julie Delpy la Tiff 2004.
despre mama sa: e impresionant ce face pentru România dar oare nu a vãzut Filantropica? Nu ºtie care-i treaba cu copiii strãzii?
despre organizare: era normal sã intre pe donaþii absolut toatã lumea, fiind un eveniment caritabil. de ce presa sã intre gratis? din ce am vãzut, cam 3/4 erau cu invitaþii, doar ce mai rãmînea au donat.
__________________
Prepare to evacuate soul
Leonard is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Nov 2005, 22:18   #7
X5
Senior
 
X5
 
Join Date: Jan 2004
Location: Constanta
Posts: 81
Send a message via Yahoo to X5
Ma bucur ca a venit in Romania si sunt sigur ca va mai veni atata timp cat mama lui sta pe aici prin Romania.
In viitor sunt sigur ca vor mai veni si alte vedete ale Hollywood-ului...in primul rand ca in Romania cred ca se fac cele mai ieftne filme acolo in studiourile de la Buftea alea PROTV-ului.
__________________
Consiliere achizitie auto Forum auto
X5 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:10.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells