Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Video/DVD

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 18 Aug 2004, 23:21   #1
movieluver
Novice
 
movieluver
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 20
Alien Quadrilogy+E-boda=>probleme?

Salutare! Mi-am cumparat acum cateva zile Alien Quadrilogy box-set, cu 9 DVD-uri, original. Le-am rulat pe player-ul meu E-boda 434 (care pana acum mi-a mers OK, mai ales la rularea DVD-urilor originale) si am fost destul de surprins sa observ ca, la anumite scene, timp de aproximativ o secunda, imaginea accelereaza usor inaintea sunetului, dupa care imediat isi revine. Se intampla in general la scene in care sunt obiecte sau personaje care se misca mai brusc in cadru. E totusi destul de suparator, si nu stiu daca e de la player, de la modul in care au fost scrise discurile, etc. La DVD-ROM-ul meu Pioneer merg perfect. Discurile nu au nici cea mai mica urma de zgarietura sau probleme de genul asta. Stie careva care ar putea fi cauza? I s-a mai intamplat cuiva asa ceva?
movieluver is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Aug 2004, 08:15   #2
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Shi eu care ma gandeam sa imi iau E-boda asha la plesneala knd iau un salariu ... Uite k au aparut shi probleme. Nu shtiu oameni care sa se fi plans de E-Bod@ dar akuma shtiu pe cineva ... pe tine.

Shtitzi ca era shi dvd player-ul ala care cica ar fi avut codecui AVI instalate. Alta capcana pentru doritorii shi aspirantzii la E-Bod@ ... Cum se va schimba un codec la nu shtiu ce film. ... = PAUZA. Avetzi grija.

Parerea mea : mai bine dai un 15 mil shi stai linishtit cu Dolby Surround AKS.
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Aug 2004, 17:24   #3
movieluver
Novice
 
movieluver
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 20
Ma rog, pana acum sincer sa fiu si eu as fi recomandat E-boda. Are o multime de facilitati si e printre putinele playere multizone de la noi. Am avut o singura problema majora cu el, mi s-a defectat la un moment dat si nu-mi mai citea DVD-R-uri si DVD-RW-uri, m-am dus cu playerul la ei si mi-au schimbat blocul optic. De atunci a mers perfect. Pana la Alien Quadrilogy. Cred ca e ceva in compresia Alien-urilor astora, pt ca am ripuit unul din ele pe HDD si l-am facut cu DVD Shrink-ul sa-l pot trage pe un RW, si a facut la fel pe E-boda. Deci nu e de la discuri, ci de la fisierele respective, probabil. Chestia e ca am probat DVD-urile pe un player german no-name, care nu mi s-a parut prea sofisticat, si au mers fara probleme. Si figura asta a aparut tocmai acum, cand eram hotarat sa cumpar noul E-boda DV-555X. :hmm:
movieluver is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Aug 2004, 13:29   #4
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
a word 4 the wise : don't buy!
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:05.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells