Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 26 Jun 2004, 11:03   #1
Lady_Skar
El Chewbaccabra
 
Lady_Skar
 
Join Date: Sep 2002
Location: it looks like a room but i'm not sure.
Posts: 996
Send a message via Yahoo to Lady_Skar
The Punisher

Yay, eu apuc sa fac un thread despre Punisher, I'm honored

SO... azi de dimineata am zis sa fac o pauza de la invatzat si sa ma duc si eu sa vad Punisher dupa ce am evitat doua luni sa-l vad pe calculator. SI nu am fost dezamagita.
I liked it. I really really liked it. Sunt sigura ca in urma unei vizionari repetate o sa descopar mai multe probleme, dar deocamdata sunt destul de impresionata. Desi e un film de actiune, e facut cu suflet. M-am implicat in actiune si am tinut cu Frank tot timpul.
Kill em ALL!!!!!
desi nu inteleg de unde a facut Frank rost de arsenalul ala... he's like a one man army! dar nici nu-mi pasa.
Also... dupa ce vede cineva filmul, va rog, spuneti-mi.. ce naiba facea cu hidrantul ala!!!
Personajele negative nu m-au impresionat, in schimb trupa de loosers care l-a ajutat a fost super.

ii dau 4 stele din 5 cause I'm a sucker pentru comic-based movies, dar imi dau seama ca nu e asa bun.
__________________
Tis better to be brief then tedious.
Lady_Skar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jun 2004, 16:00   #2
ArsDeViu
Veteran
 
ArsDeViu
 
Join Date: Sep 2002
Location: Sandman's World
Posts: 282
Send a message via Yahoo to ArsDeViu
Faza cu hidrantul. Aseza hidrantul in fata masinii, pentru ca tipa sa primeasca amenda. La sfarsit, Saint, afla din amenzile primite ca ea, de fapt, nu se ducea la film, si l-ar fi inselat. Totul a fost pus la cale in asa fel incat Saint sa creada ca nevasta-sa il inseala. Are sens ce spun?
ArsDeViu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jun 2004, 21:39   #3
Mircius
Veteran
 
Mircius
 
Join Date: Feb 2003
Location: Bucuresti
Posts: 203
Send a message via MSN to Mircius Send a message via Yahoo to Mircius
Salutare.... The Punisher este, dupa parerea mea, filmul verii. Super film, si am constatat ca deshi am fost la un film de actiune, nu am mai ras in asha hal de la Scary Movie 1. Absolut, am ras cu lacrimi. Si asta nu pentru ca e prost facut filmu', ci pentru ca tipu baga nishte fraze dalea spirituale de te lasa masca. Anyway, ca sa raspund Domnisoarei Scar (Cicatrice), treaba cu Hidrantu este in felul urmator.... Dupa parerea mea, hidrantu era pus, precum a zis Ars_de_viu, pt a lua amenda ( mi-am data seama acuma de fapt), dar cand am vazut filmu io credeam ca l-a pus, ca sa vada unde parkeaza mashina, cand se va intoarce.... Ma rog, sa recunoasca locul de unde a plecat.
Merita orice viitor leu greu, acest film. Cred ca lui L_S i-a placut ca isi etala mushkii intr-o veselie. Nu-i asha?
Mircius is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jun 2004, 22:09   #4
Lady_Skar
El Chewbaccabra
 
Lady_Skar
 
Join Date: Sep 2002
Location: it looks like a room but i'm not sure.
Posts: 996
Send a message via Yahoo to Lady_Skar
Mircius... chiar ma crezi ASA de superficiala!?!?!
nu-mi placea deloc cand se dezbraca thomas jane. M-auziti? deloc, era revoltator! abdomenul ala plat... si bicepsii si tricepsii si...

excuse me.

:oops:



PS: una dintre chestiile care m-a enervat. Cum adica domne l-au gasit in gaura de sharpe cand era la mii de kilometri in puerto rico si nu l-au gasit cand era in acelasi oras cu ei la 500 de metri. :w00t:
__________________
Tis better to be brief then tedious.
Lady_Skar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jun 2004, 11:39   #5
ArsDeViu
Veteran
 
ArsDeViu
 
Join Date: Sep 2002
Location: Sandman's World
Posts: 282
Send a message via Yahoo to ArsDeViu
Originally Posted by Lady_Skar:
Mircius... chiar ma crezi ASA de superficiala!?!?!
nu-mi placea deloc cand se dezbraca thomas jane. M-auziti? deloc, era revoltator! abdomenul ala plat... si bicepsii si tricepsii si...


Myeah, riiight! Trebuia sa aiba burta, si sa fie chel. :w00t:
ArsDeViu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2004, 21:03   #6
Cristache
Veteran
 
Cristache
 
Join Date: Mar 2004
Location: Bucuresti
Posts: 166
Send a message via Yahoo to Cristache
Am vazut si filmul asta. E bunutz dar nu de 4 stele. E un pic mai bun decat filmele de actiune clasice (Van Damme, Stallone, etc.). Sunt unele faze de cacao, absolut penibile. De exemplu faza cand nevasta-sa si cu ala micu' o iau la fuga spre masina in loc sa-l astepte pe mega-muschi salvatore della Patria, care era prin apropiere. Apoi, de ce alege tocmai masina care avea pe post de "bagaj" o barca ?

Dar am si eu o mare nelamurire, de ce a aruncat idiotul ala bunatate de muiere in fata trenului ? Nu putea sa mi-o dea mie ?

P.S. - frate, acuma ca ati invatat si voi un cuvant in engleza, "sequel", o sa-l folositi numai pe asta ? Nu de alta dar devine aberant !
__________________
Un barbat nu va putea spune niciodata ca, cunoaste cu adevarat femeie. Femeie se schimba cu fiecare haina noua pe care si-o cumpara, cu fiecare strat nou de far pe care si-l aplica si cu fiecare amant nou pe care si-l face ! (Andre Malraux)
Cristache is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2004, 22:05   #7
Sm�agol-Gollum
The One and Only Gollum
 
Sm�agol-Gollum
 
Join Date: Feb 2004
Location: On the edge of WILDERLAND
Posts: 2,258
.......max payne toata ziua!! :hmm:
__________________
Nice Hobbitses! We's likes them.....yessssssss
Sm�agol-Gollum is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jun 2004, 07:25   #8
Scorpion
Senior
 
Scorpion
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 83
Faza cu hidrantu : l-a pus acolo pentru a se asigura ca locul de parcare ramane liber pentru cand se intoarce. La ei nu ai voie sa perchezi langa hidrante. Amenda a luat-o in fata hotelului nu a cinematografului

In rest mi s-a parut mult prea lung. Toate secventele cu vecinii de apartament puteau sa lipseasca pentru a mai dinamiza putin filmul. La sfarsit deja nu mai simteam nevoia lui de razbunare.

Faza cu rusu mi s-a parut cea mai tare din film. Sper ca partea a 2-a sa fie ceva mai reusita totusi.
Scorpion is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Jul 2004, 19:58   #9
Demona
your Worst Nightmare
 
Demona
 
Join Date: Oct 2001
Location: Hell
Posts: 1,776
Azi am vazut shi eu filmul. Yep...totally placut. A lot of killin` goin` on. Cred ca am o pasiune pentru filmele cu "a lot of killin`" si "a lot of guns". Faza cu "rusu`" a fost dura. That mother f***er won't die shi l-a facut shi prashtie. Plus, ca in Hidalgo, NO KISSIN` SCENE(intre el shi vecina de bloc, nu se pune faza cu sotzia...). Adica, parea ca e ceva, dar nu era pana la urma...sau era, da` who cares. Un pic de "Troia" in el, faza de sfarshit cand in leaga pe Travolta de mashina(Hector tarat de Ahile in urma carului)...shi un pic de "Corbul", dupa ce toate mashinile alea sar in aer shi de sus arata capul de mort in flacari. Semne din astea lasa shi Eric Draven. In concluzie...e bun filmul! Imi place...go and see it!
__________________
"People say I'm a freak, dark, weird, sick and twisted person, but I actually have the heart of a young girl - in a jar, on my desk..."
Demona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jul 2004, 07:33   #10
snatchro
Guru
 
snatchro
 
Join Date: May 2002
Posts: 308
Send a message via MSN to snatchro Send a message via Yahoo to snatchro
Au faute de mieux... l-am vazut si eu [3/10 - pentru cateva replici pline de cinism rostite foarte bine]. Si mi s-a parut o apa de ploaie. Nimic care sa fie spectaculos (nici macar interpretarea actorilor -- care cred ca s-au dus pentru bani sa joace in film).
Multe clisee; si un John Travolta foarte sters.
Desi e facut tot in cooperare cu Marvel, astept Spider-Man 2. Care am toata convingerea ca o sa fie mult mai bun.
snatchro is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jul 2004, 14:42   #11
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Film racoritor de vara... Marvel din nou... In final cam multe explozii pe metru patrat.. si mult prea bine calculate... Tipul razbunator (nu m-am chinuit sa-i retin numele...) a prins si el un moment bun, zic ca joaca destul de bine... si poate poate prin acest rol va primi si roluri ceva mai importante decat transpuneri ale benzilor desenate...
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jul 2004, 23:54   #12
zizi
Guru
 
zizi
 
Join Date: Mar 2004
Location: cum unde?
Posts: 451
subtzireanu' la greu:

-se vorbeshte prea mult in detrimentul actziunii, plicticos.

-actziunea e fragmentata, te lasa sa crezi k vor urma secventze de bataie spectaculoasa si...tzeapa.

-prea multe personaje stupide si situatzii trase de par chiar si pt. un film bazat pe o banda desenata.

-faza cu rusu' e ok, da' un pic cam lunga.

-capu' de mort din mashinile explodate....he-he-he....

-rebecca buna da' proasta.
__________________
zizi
zizi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Jan 2005, 08:58   #13
Bogie
Guru
 
Bogie
 
Join Date: Dec 2002
Posts: 630
Un film absolut cretin....actiune previzibila, faze absolut incredibile...am ras cu lacrimi la cat de prost a putut fi...scena cu rusul e memorabila prin tampenia ei....personajul principal mi-a dat impresia ca este indestructibil: a fost impuscat, aruncat in mare, a luat o mie de pumni de la rusul ala, a spart ziduri cu capul sau, a fost injunghiat.....dar nu a avut nici pe dracul.... :lol: :lol: :lol: :lol:

Umorul voluntar al filmului? La nivelul unui copil de 12 ani....cel involuntar? superb...unde dai si unde crapa.... ...film de vazut cu cat mai multi prieteni....

O sa am o parere extrem de proasta despre gusturile cinematografice ale cuiva care imi va spune ca i-a placut filmul si are mai mult de 15 ani....cred ca e cel mai prost film vazut de mine, exceptand poate "Craddle of fear" sau "The Return of the Texas Chainsaw Massacre"
__________________
My, my, my. Such a lot of guns around town and so few brains!
Bogie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Jan 2005, 10:44   #14
nume
the mithbuster
 
nume
 
Join Date: Oct 2004
Location: buftea
Posts: 3,193
Send a message via Yahoo to nume
Vroiam sa-l desfintez si eu, revoltat fiind ca se scrie la superlativ de acest fetus. Nu credeam ca asa ceva merita thread separat.

Filmul e un mare jeg, penibil si idiot. Ma mir cum de a acceptat unii sa joace in el (pt. bani clar, alta motivatie nu-i).
nume is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Jan 2005, 17:26   #15
Lady_Skar
El Chewbaccabra
 
Lady_Skar
 
Join Date: Sep 2002
Location: it looks like a room but i'm not sure.
Posts: 996
Send a message via Yahoo to Lady_Skar
ok... usor Lady S ... nu-i nimic... e o tara libera... oamenii au dreptul la pare...


YOU PEOPLE SUCK!!!!!!!!!!

phew...
:sleep:
scuze

Mi-e mi-a placut. Si in curand voi face 19 ani. De ce-mi place? Pentru ca am citit benzile desenate al carui spirit completeaza filmul. Fanilor adevarati le-a placut, si asta este ce conteaza cu adevarat.
You know... greu mai e pt unii oameni sa inteleaga ca doar pentru ca nu le-a placut lor nu inseamna ca un film este prost. Si doar pentru ca unei persoane ii place un film, acea persoana nu este neaparat proasta.
Get off your freakin high horse.
__________________
Tis better to be brief then tedious.
Lady_Skar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Jan 2005, 16:49   #16
Bogie
Guru
 
Bogie
 
Join Date: Dec 2002
Posts: 630
Quote:
ok... usor Lady S ... nu-i nimic... e o tara libera... oamenii au dreptul la pare...
Intr-adevar , fiecare are dreptul la parerea lui...dar ce sens ar avea forumul asta daca nu am discuta aceste pareri? sa zica fiecare "mie-mi place si gata". Ar fi absurd. Sa nu ne temem sa dam verdicte...sa fim transanti ori de cate ori putem..."filmul asta e bun, asta e prost".

Quote:
Mi-e mi-a placut..... Fanilor adevarati le-a placut, si asta este ce conteaza cu adevarat.
Ok...dar sa nu vina cineva si sa-mi spuna cat de meserias e filmul....iti place, foarte bine...dar recunoaste ca e stupid...si mie imi plac unele filme penibile, dar sunt primul care recunoaste aceste lucru....

Quote:
You know... greu mai e pt unii oameni sa inteleaga ca doar pentru ca nu le-a placut lor nu inseamna ca un film este prost.
Ai dreptate...daca nu iti place un film, nu inseamna neaparat ca e prost....dar si aici sint deosebiri....mie nu prea imi place David Lynch....sau "Idiotii"...unele filme nu-s pe gustul meu, asta nu le face proaste....dar un film ca asta :sick: :sick:

Quote:
Si doar pentru ca unei persoane ii place un film, acea persoana nu este neaparat proasta. .

Nu era vorba de prostie...cat despre gusturi cinematografice....ce parere crezi ca am de unul caruia ii place Adrian Minune, Bosquito sau Pepe? e tot una sa-ti placa muzica asta si filme ca Punisher sau Torque.
__________________
My, my, my. Such a lot of guns around town and so few brains!
Bogie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Jan 2005, 17:12   #17
nume
the mithbuster
 
nume
 
Join Date: Oct 2004
Location: buftea
Posts: 3,193
Send a message via Yahoo to nume
Punisher e un jeg, cap coada. N-am chef de argumente acum, tot filmul e un argument. De curiozitate intrati pe imdb.

Cea mai tare mi se pare faza cu tricoul de la baietel, aproape ca m-a inlacrimat. :lol:
nume is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jan 2005, 16:44   #18
Lady_Skar
El Chewbaccabra
 
Lady_Skar
 
Join Date: Sep 2002
Location: it looks like a room but i'm not sure.
Posts: 996
Send a message via Yahoo to Lady_Skar
I like this movie and I'm damn proud of it.
right Frank?

The Punisher

Right... *loads rifle*
__________________
Tis better to be brief then tedious.
Lady_Skar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jan 2005, 09:09   #19
nume
the mithbuster
 
nume
 
Join Date: Oct 2004
Location: buftea
Posts: 3,193
Send a message via Yahoo to nume
Pedepsitorul :shock: e un cliseu cap coada, de la secventa de inceput, cu schimbul ratat de valize pana la final, cand marele renegat isi asuma rolul de salvator al lumii, marele curatator de rele, un fel de dero reloaded. Am picat pe jos de ras cand ni-l arata pe pod, uitandu-se dupa rai, in zare. Mi-a placut si tricoul de la fii-su, care e imaculat, plus masinile din parcare (cand moare Travolta), care au forma capului de mort.

Ca sa nu mai vorbesc de faza in care ii este ucisa sotia si baietelul, care este copiata prost din mad max.
Travolta si Scheider apar in film pt. lovele. Are unele circumstante (fie, sa zicem), pentru ca este debut. Cam atat despre acest ... film.

Last edited by Pitbull : 10 Aug 2009 at 21:57.
nume is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:42.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells