Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 14 Jun 2010, 10:28   #1
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
AVERTISMENT - pentru Kanibalo si alti flooderi.

Kanibalo, mi-ai dat de lucru: acum sterg zecile de mesaje inutile cu care ai floodat "Acum pe ecrane" - la fel cum am fost nevoit sä fac mai demult cu ale confratelui täu claudiu-daniel-lugoj.
Sä nu mai faci niciodatä asta! Scrie numai când ai ceva de spus, nu ca sä te afli-n treabä. Zeci de mesaje tâmpite, postate pe bandä rulantä, la câte 2-3 minute diferentä, dezgropând degeaba topicuri moarte de mult (unele, chiar de câte 6-7 ani!) Asta nu se face! Data viitoare, vei primi avertisment, apoi ban.
Aviz si altor flooderi!
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jun 2010, 12:16   #2
Federico
Snob Elitist
 
Federico
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,579
Fiintele aste sunt deprimant de abjecte. Serios, ma intristeaza...
Federico is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jun 2010, 14:08   #3
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Inchipuieste-ti (p-asta am reinut-o, cä era prea de tot!)
La "August Rush" (un film nesemnificativ, vechi de doi ani, deja pierdut prin neguri...):

"Tot vrea sal vad si uit mereu. Poate vara asta il vad."

Asta-i MESAJ, dom'le???

(In total, am sters 40-50 de mesaje echivalente... Can you imagine...?!?)
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jun 2010, 14:12   #4
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
„Vara ast'am să...” ♪ Ha, ha, ha, ha, ha!
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jun 2010, 14:16   #5
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
O asemenea asociere e un SACRILEJ!!!

Last edited by Pitbull : 15 Jun 2010 at 09:44.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jun 2010, 09:23   #6
abureala
Guru
 
abureala
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 366
Question

Cu riscul de a fi acuzat ca nu e treaba mea, dar de ce nu se sterg toate acele topic`uri mai vechi de .. 1 an, sa zicem ?
Intreb din pura curiozitate pentru ca am vazut pagini intregi cu asemenea topic`uri, ce candva starneau interes iar acum sunt de`a dreptul inutile.
__________________
The world is mine
abureala is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jun 2010, 09:35   #7
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Cine poate decide cu adevärat dacä sunt inutile, numai fiindcä s-au învechit?
Faptul cä nu s-a mai postat în ele nu înseamnä neapärat cä al lor continut nu mai poate prezenta interes pentru cineva, la un moment dat. Vine un user, vechi sau nou, e curios în legäturä cu un film de-acum câtiva ani, etc., dä un search... gäseste topicul si citeste. Sau, a väzut un film putin mai vechi, vrea sä-l comenteze, si e nevoit sä deschidä un topic nou, când opiniile lui ar merita sä se aseze la locul lor firesc, în continuarea unei discutii mai dezvoltate despre acel film. Sau, se întâmplä ceva neasteptat apropo de un subiect nu tocmai nou, are a dormit doi-trei ani... Si tot asa.
Pierderea actualitätii imediate nu e totuna cu pierderea valorii intrinseci. Mecanismul firesc al forumului, de a le împinge de la sine, gradual, pe paginile din spate, e solutia perfectä. Cine are nevoie de ele, le va gäsi acolo. Cine nu, nu va fi deranjat în nici un fel.

Deci, NU trebuie sä fie sterse, ci pästrate în background. Factorul timp nu e un criteriu de utilitate.

Last edited by Pitbull : 24 Jun 2010 at 14:04.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jun 2010, 09:38   #8
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
Originally Posted by Pitbull:
O asemenea asociere e un SACRILEJ!!! x(

Ha, ha, ha, ha!
Kanibalo și Chirilă au înțeles un lucru pe care mulți refuză să-l accepte: fericirea trebuie planificată! Ha, ha, ha, ha!
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jun 2010, 09:43   #9
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by Ipu:
Originally Posted by Pitbull:
O asemenea asociere e un SACRILEJ!!! x(
Kanibalo și Chirilă
Iar asta e o BLASFEMIE CURAT MURDARA!
Tu cum te-ai simti väzând aläturäri gen:
- Ipu si Kanibalo
- Ipu si Menstruatiu
- Ipu si claudiu-daniel-lugoj
- Ipu si Fane Spoitoru
- Ipu si Nutu Cämätaru
- Ipu si Vadim
- Ipu si Iliescu
- Ipu si Stalin
- Ipu si Farfuridi

A...?!
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jun 2010, 09:49   #10
abureala
Guru
 
abureala
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 366
Originally Posted by Pitbull:
La "August Rush" (un film nesemnificativ, vechi de doi ani, deja pierdut prin neguri...):

"Tot vrea sal vad si uit mereu. Poate vara asta il vad."

Poate ma insel dar la filme de mult apuse (si banuiesc ca sunt deschise o multime de asemenea topic`uri) nu cred ca mai apare cineva cu o parere interesanta din punct de vedere cinematografic.
Oricum, era doar o idee, nu eu reprezint autoritatea pe forum.
__________________
The world is mine
abureala is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jun 2010, 09:57   #11
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Nu e vorba de a reprezenta vreo autoritate. Poti avea idei bune sau proaste si ca simplu user, si ca moderator sau administrator.
Numai cä, de data asta, nu s-a legat. Cum spuneam - un film sau un subiect de discutie, chiar dacä îsi pierde actualitatea cât se poate de vizibil, nu deranjeazä pe nimeni, stând acolo, în ultimele pagini. Trecutul trebuie sä fie conservat, la locul lui, nu sters - doar fiindcä s-a învechit.
Fortând putin nota: ce s-ar fi întâmplat dacä otomanii se apucau sä distrugä vestigiile romane (si nu mä refer la operele de artä, ci la canale si vespasiene), sub motiv cä nu mai folosesc nimänui? (Ba chiar, în treacät fie zis, cât de multe asemenea nimiciri aparent legitime si "civilizate", în fond barbare, n-a cunoscut istoria? Sä distrugem, doar asa, ca sä ne afläm în treabä...? Multumim, dar nu servim.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jun 2010, 10:14   #12
abureala
Guru
 
abureala
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 366
Ok, am inteles. Ideea era un sprijin al initiativei de a scapa de flooderi, eliminandu`le astfel posibilitatea de a posta aiurea in topic`uri deja deschise si uitate. Dar cum mesajele astora sunt evenimente independente de vointa fiecaruia, probabil ca ar fi aparut oricum, mai devreme sau mai tarziu.
Astfel, nu`ti mai ramane decat sa faci apel la capacitatea de intelegere si bun simt si sa`i rogi sa inceteze. Ceea ce ai facut deja
__________________
The world is mine
abureala is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jun 2010, 10:19   #13
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by abureala:
Dar cum mesajele astora sunt evenimente independente de vointa fiecaruia, probabil ca ar fi aparut oricum, mai devreme sau mai tarziu.
Astfel, nu`ti mai ramane decat sa faci apel la capacitatea de intelegere si bun simt si sa`i rogi sa inceteze. Ceea ce ai facut deja
Exact! De fapt, obiceiul de a dezgropa topicuri vechi e relativ rar - mai ales cä e si cam incomod, ia timp... Majoritatea flooderilor ataca pe topicuri actuale, cä-s mai la-ndemânä - sau chiar pe topicuri de ei însisi deschise, ca sä se autobage-n seamä si mai abitir. Cei mai incorijibili la modul ästa au fost Bubu si celebrul Peter Jackson (care a revenit cu sute de clone, IP-uri si nick-uri noi, aproape un an de zile, pânä l-am dovedit si i-am fäcut publice numele, adresa si numärul de telefon).
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jun 2010, 17:50   #14
raptor
Leprechaun
 
raptor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 2,535
Originally Posted by Pitbull:
pânä l-am dovedit si i-am fäcut publice numele, adresa si numärul de telefon).

Prostul nu e prost destul daca nu e si fudul
__________________
absolutely, mr president, absolutely

http://www.youtube.com/watch?v=81bQJGafcjU
raptor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jun 2010, 18:17   #15
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Thumbs down

Mai bine prost, decât lichea.

Last edited by Pitbull : 16 Jun 2010 at 18:20.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Jun 2010, 20:21   #16
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Faceti ceva cu Jumperr ala ca e mai enervant ca reclamele alea tip "cearceaf" (vorba lui Windom).
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jun 2010, 00:22   #17
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by redmen:
Faceti ceva cu Jumperr ala ca e mai enervant ca reclamele alea tip "cearceaf" (vorba lui Windom).

... azi?
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2010, 19:54   #18
kanibalo
Junior
 
kanibalo
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 45
Nu stiu ce vrei tu sa spui prin faptul ca eu pun mai multe posturi in aceiasi zi sau mai multe pe ora,eu stiu decat ce filme am vazut si imi exprim opinia in intervalul de timp pe care il am la dispozitie in ziua respectiva ca doar nu stau sa scriu vreo carte si sa citez cate o fituica pe zi, nu trebuie sa ma pun pe ganduri o saptamana sa incerc sa postez un mesaj,doar nu sunt vreun filozof sa meditez in tacere la orice penibilitate de film doar de dragul de a-i multumi pe alti,care in capul lor se cred mari genii si se simt nevoii sa ne slobozeasca noua gandirea lor suprema si lunga....cat sa ne adoarma, special cand cautam si noi o parere scurta si la obiect.
kanibalo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2010, 20:15   #19
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
kanibaloo, eu as propune sa te cari.
De pe forum.
Ok?!
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2010, 21:36   #20
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by kanibalo:
Nu stiu ce vrei tu sa spui prin faptul ca eu pun mai multe posturi in aceiasi zi sau mai multe pe ora,eu stiu decat ce filme am vazut si imi exprim opinia in intervalul de timp pe care il am la dispozitie in ziua respectiva ca doar nu stau sa scriu vreo carte si sa citez cate o fituica pe zi, nu trebuie sa ma pun pe ganduri o saptamana sa incerc sa postez un mesaj,doar nu sunt vreun filozof sa meditez in tacere la orice penibilitate de film doar de dragul de a-i multumi pe alti,care in capul lor se cred mari genii si se simt nevoii sa ne slobozeasca noua gandirea lor suprema si lunga....cat sa ne adoarma, special cand cautam si noi o parere scurta si la obiect.
Quote:
“Atunci iata ce zic eu si impreuna cu mine trebuie sa zica asemenea toti aceia care nu vor sa caza la extremitate adica vreau sa zic da, ca sa fie moderati… adica nu exageratiuni!... Intr-o chestiune politica si care, de la care atarna viitorul, prezentul si trecutul tarii… sa fie ori prea-prea, ori foarte-foarte… incat vine aici ocazia sa intrebam pentru ce…Da… pentru ce? Daca Europa… sa fie cu ochii atintiti asupra noastra, daca ma pot pronunta astfel, care lovesc sotietatea, adica fiindca din cauza zguduirilor… si …. idei subversive…si ma-ntelegi, mai in sfarsit, pentru care in orice ocaziuni solemne a dat probe de tact…vreau sa zic intr-o privinta, poporul, natiunea, Romania… tara in sfarsit… cu bun simt, pentru ca sa vie si sa recunoasca, de la care putem zice depanda… precum, dati-mi voie …pentru ca sa dam exemplul chiar surorilor noastre de ginte latine insa!”
Cine gäseste cinci deosebiri între cele douä citate de mai sus, a câstigat.

Last edited by Pitbull : 23 Jun 2010 at 21:44.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:10.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells