Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Cinematografia romaneasca

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 09 Feb 2003, 11:17   #21
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Limbajul vulgar? Pai la ce te-ai asteptat de la astfel de personaje...
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Feb 2003, 14:32   #22
snatchro
Guru
 
snatchro
 
Join Date: May 2002
Posts: 308
Send a message via MSN to snatchro Send a message via Yahoo to snatchro
Am vazut recent "Marfa si banii" pe Duna Televizio. Adrian Vasilescu mi-a placut foarte mult cum a jucat, la fel si spontaneitatea dar totodata si fluiditatea dialogurilor, fara momente moarte. Insa, din pacate, subiectul, din punctul meu de vedere este banal si nu arata nimic din ceeea ce noi toti nu stiam deja.
snatchro is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Feb 2003, 10:39   #23
Semaca
Veteran
 
Semaca
 
Join Date: Sep 2002
Location: Pamant, Calea Lactee
Posts: 194
Originally Posted by snatchro:
Am vazut recent "Marfa si banii" pe Duna Televizio. Adrian Vasilescu mi-a placut foarte mult cum a jucat....

Cred ca era Razvan.... sau o juca si consilierul PR al lui Isarescu in film si nu l-am remarcat noi!? :lol:
__________________
"It's not that I'm afraid to die. I just don't want to be there when it happens."

Woody Allen
Semaca is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Feb 2003, 12:14   #24
snatchro
Guru
 
snatchro
 
Join Date: May 2002
Posts: 308
Send a message via MSN to snatchro Send a message via Yahoo to snatchro
Originally Posted by Semaca:
Cred ca era Razvan.... sau o juca si consilierul PR al lui Isarescu in film si nu l-am remarcat noi!?
:oops:
snatchro is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Feb 2003, 23:02   #25
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
eu privesc Marfa si Banii ca un exercitiu...Cristi Puiu a vrut sa vada daca dialogurile in limba romana pot arata si altfel decat neverosimile, si daca actiunea din astfel de filme poate sa se concentreze asupra banalului si nu asupra diferitelor probleme politice sau sociale. Exercitiul a fost dupa parerea mea, incununat de succese, si asa cum era de asteptat, a inceput sa fie aplicat si in filme ceva mai profunde decat acesta, cum ar fi Furia.
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Apr 2003, 09:16   #26
catallin
Veteran
 
catallin
 
Join Date: Oct 2002
Posts: 298
Nu stiu ce v/a placut la filmul asta fratilor. Eu am crezut ca este un film rutier pentru instructajul camionagiilor care fac traseul Bucuresti-Constanta si invers. Nucred ca niste imagini cu doi insi si un bagaj cu plete filmati din ceafa o ora jumate si care vorbesc despre criblura se poate numi FILM. Ma uit cu mai multa placere la un film dentar sau la o radiografie de tibie si peroneu. Recunosc, actorii joaca foarte bine si intr-un stil cu totul nou pentru noi dar cu atata nu se face primavara...
catallin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Apr 2003, 23:03   #27
crydead
Guru
 
crydead
 
Join Date: Jun 2002
Posts: 940
Bine punctat Catallin!
In primele 15 minute mi s-a parut incredibil de real/misto filmul. Cu un Dragos Bucur care il eclipsa pe Razvan Vasilescu!!!
Dupa aia m-am pleosthit... si am oftat, uitandu-ma la ceas... acum se si intorc la Constanta? De ce dracu' nu exista autostrada?! :evil:
crydead is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 20:39.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells