Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 30 Jul 2003, 23:52   #41
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
era normal sa fie asa lungita..pentru ca ei ii era frica sa se ocupe si de viata sa personala...se gandea mult prea mult la riscuri si uita sa traiasca pur si simplu...
mie mi s-au parut foarte naturale ezitarile lui Amelie! si eu cred ca as fi reactionat tot asa daca nu mai rau....mi-a placut foarte mult faza in care el intarzie la intalnire si ea isi imagineaza tot felul de motive pentru care nu a putut sa ajunga...mie mi s-a inatamplat de o mie de ori chestia asta!
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Aug 2003, 14:58   #42
crydead
Guru
 
crydead
 
Join Date: Jun 2002
Posts: 940
Sa inteleg ca te-ai intalnit cu o mie de garconi sau doar cu o suta, dar de 10 ori?
Incerc sa-mi inchipui ce ar fi patzit Amelie saraca daca s-ar fi intalnit cu laguna blu care sub un sfert de ora nu intarzie niciodata, personal best-ul lui fiind o ora! :evil:
crydead is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Aug 2003, 23:56   #43
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
nu crydead, nu ar trebui sa intelegi asta...imi dau seama ca tu nu ai patit niciodata asa ceva, dar eu ede multe ori m-am gandit la cele mai cretine scenarii de fiecare data cand asteptam pe cineva...si cand spun cineva, inteleg fie un amic care uita de intalnire sau are ceva de rezolvat in ultimul moment, fie de vara-mea care uita ca mai trebuie sa ajungem la scoala sau ca trebuie sa ma duca la gara...chestii de genul asta...
asa e cu copiii, au o imaginatie destul de bogata!
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Aug 2003, 09:41   #44
crydead
Guru
 
crydead
 
Join Date: Jun 2002
Posts: 940
Originally Posted by ricutza:
nu crydead, nu ar trebui sa intelegi asta...imi dau seama ca tu nu ai patit niciodata asa ceva, dar eu ede multe ori m-am gandit la cele mai cretine scenarii de fiecare data cand asteptam pe cineva...

Pishcotzel, mi s-a intamplat si mie. Cand ma intalneam cu cate o vulpitza ma gandeam pe interior... probabil ca vine si cu sora ei geamana si d-aia intarzie ca au mers la solar inainte.
Cand m-am intalnit cu tine nu am apucat s-o iau pe aratura ca ai venit la fix.
Cu Alhambra care tocmai si-a batut personal best-ul la intarzieri ma gandeam ca poate a avut accident de avion, adica se uita dupa un aeroplan si a cazut intr-un canal deschis!
crydead is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Aug 2003, 22:41   #45
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
hmmm...imi place "pishcotzel"...
trebuie sa recunsoc ca nici eu nu ajung mereu la timp desi ma straduiesc...
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Aug 2003, 22:01   #46
Danny
Guru
 
Danny
 
Join Date: Nov 2001
Location: six feet under
Posts: 983
Send a message via ICQ to Danny Send a message via Yahoo to Danny
"Pishcotzel" avem...mai ramane sa gasim o "Champagne"
__________________
Viitorul e in oua

Last edited by Pitbull : 02 Aug 2009 at 03:34.
Danny is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:06.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells