Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Film in general

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread
Old 10 Jun 2005, 15:55   #1
Prenume
Novice
 
Prenume
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1
Seria Rocky

Cea mai proasta serie facuta vreodata!! Cred ca Rocky1 este supraevaluat si cred ca Stallone ar fi trebuit sa faca reclama la pasta de dinti nu sa joace in filme!!
Prenume is offline   sendpm.gif
Old 10 Jun 2005, 16:03   #2
cherryblossom
Guru
 
cherryblossom
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 772
da' de Rocky Horror Picture Show ce parere ai?
__________________
cherryblossom is offline   sendpm.gif
Old 10 Jun 2005, 16:38   #3
Nightwane
SadoMasoChrist
 
Nightwane
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 2,772
Originally Posted by cherryblossom:
da' de Rocky Horror Picture Show ce parere ai?

care se ia de RHPS are de-a face cu mine.
__________________
Switched On Lotus
Nightwane is offline   sendpm.gif
Old 10 Jun 2005, 19:35   #4
Denis_stelistu
Guru
 
Denis_stelistu
 
Join Date: Apr 2005
Location: In jedi
Posts: 500
Re: Seria Rocky

Originally Posted by Prenume:
Cea mai proasta serie facuta vreodata!! Cred ca Rocky1 este supraevaluat si cred ca Stallone ar fi trebuit sa faca reclama la pasta de dinti nu sa joace in filme!!

Ba eu cred ca te inseli,Rocky a fost o serie de legenda.Unii inca se mai gandesc la un eventual Rocky. :huh:
__________________
The force be with you!
Denis_stelistu is offline   sendpm.gif
Old 10 Jun 2005, 19:48   #5
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Hai sä fim seriosi. "Rocky" era un film BUN - nu mare, nu antologic, dar foarte bun; si-a meritat Oscar-urile, care pe vremea aia mai aveau cât de cât tangentä cu realitatea valoricä. "Rocky II" a fost o sechelä onorabilä, iar urmätoarele au scäzut în continuare - dar nu atât de dezastruos ca în alte cazuri. Nu au degenerat în cretinätate, au devenit doar din ce în ce mai nesärate si redundante. Una peste alta, ca "serie", "Rocky" a avut un nivel NORMAL.
Dar asta mi-a dat o idee - asa cä deschid un nou topic: "Seriale de sechele, si mai bune, si mai rele"
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 11 Jun 2005, 00:11   #6
Blue
Veteran
 
Blue
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 179
hmmm

Nu sunt un mare expert ci doar un pasionat al boxului insa pot spune cu siguranta ca si in Rocky 1 scenele de box erau ridicole. Cica cei doi pugilisti erau cu pretentie la titlu. Nu tu eschive, nu tu combinatii veridice, joc de picioare ridicol, etc.
Nu mai stiu in care din seria Rocky i-a daruit Rocky lui Paulie un robot care putea vorbi !! Tare faza, tre sa recunosti!!

Am vazut un film cu John Voight si Faye Dunaway si vreau sa spun ca scenele de box chiar semanau cu ceea ce se intampla pe ring in realitate! Poate imi spui tu titlul filmului Pitbull , poate il stii, ca eu nu il tin minte!!
Blue is offline   sendpm.gif
Old 11 Jun 2005, 00:50   #7
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
In schimb, eu habar n-am de box, asa cä dacä tu într-adevär esti din domeniu si spui cä era fals, sunt nevoit sä te cred pe cuvânt. Toate aprecierile mele cu privire la "Rocky" sunt strict cinematografice.
Filmul la care te referi e "The Champ", de Franco Zeffirelli, cu Jon Voight, Faye Dunaway, Ricky Schroeder, Jack Warden. Presupun cä, într-adevär, acolo boxul aräta mai veridic. In ansamblu, filmul era mai slab decât "Rocky" (în pofida faptului cä-l fäcuse Zeffirelli! - dar, de, nu era Shakespeare) - în schimb, avea o calitate esentialä: reusea sä fie convingätor si sä impresioneze profund si sincer, pe o canava aflatä la un pas de riscul celei mai scârboase spete de melodramä - ceea ce tot e ceva! Recunosc, m-a fäcut sä plâng. Ricky Schroeder în secventa finalä era atât de convingätor, încât te face sä înghiti pânä si spanacul aparitiei lui Faye Dunaway în cabinä, si îmbrätisarea de rigoare, care în principiu n-ar fi putut fi decât un cliseu fâsâit.
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 11 Jun 2005, 13:47   #8
nume
the mithbuster
 
nume
 
Join Date: Oct 2004
Location: buftea
Posts: 3,193
Send a message via Yahoo to nume
Originally Posted by Pitbull:
In schimb.
In schimb eu am impresia ca acest jalnic prenume nu altceva decat o noua clona Blue. E scris exact in stilul lui, topic deschis cu acelasi tembelism crunt. Lipseste avatarul.

Da, cine se ia de RHPS are de-a face si cu mine.

On topic now, Rocky este una dintre cele mai proaste serii, cu un Stallone de zile mari, privita de mine cu aceeasi placere vinovata de fiecare data. Le-am vazut de cel putin trei ori pe fiecare in parte. Filmul asta il incadrasem si la subiectul cu "placerile vinovata", alaturi de Gemenii.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=8gqeK...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=JnX_5...eature=related
nume is offline   sendpm.gif
Old 11 Jun 2005, 15:11   #9
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
Originally Posted by nume:
Originally Posted by Pitbull:
In schimb.
In schimb eu am impresia ca acest jalnic prenume nu altceva decat o noua clona Blue.
Ai dreptate! Prenume este clona lui Blue...
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   sendpm.gif
Old 11 Jun 2005, 15:31   #10
Blue
Veteran
 
Blue
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 179
Mdaaaa

Esti extraordinar Nume, un magnific, dar din pacate insultele tale nu inseamna nimic. De fiecare data cand vii nu stii sa dovedesti decat ca esti un frustrat. Iar supozitia ta cum ca Prenume ar fi o clona de a mea este bazata pe simplul fapt ca am avut o clona acum cateva zile :"Mume" , atat. Ce tembelism, ce nu stiu ce! Sunt 2 randuri acolo scrise , atat. Parca ar fi scrise pagini intregi si ai facut tu nu stiu ce analiza. Ai schimbat observ totusi registrul si ai trecut pe alte insulte deoarece ai observat si tu din topicul meu ca atata stii : " esti idiot amice" cand te referi la o persoana, iar cand te referi la un articol sau film ce nu-ti place : " jeg notoriu" sau ceva de genul acesta.
Dar, tu nu te certi cu idiotii astia de pe forum , oricum sunt prea multi iar tu esti unul singur asa ca probabil ca vei da dovada de clasa ca si pana acum si nu ma vei insulta!

P.S. Esti constipat? Simti ca lui Blue nu ii pasa de insultele tale? Simiti ca nu vei fi niciodata macar un administrator pe acest forum desi iti doreai cu orice pret? Simti ca nu vei avansa niciodata de la statutul de cinemagist? FOLOSESTE SMECTA! (Acest produs poate fi eliberat fara prescriptie. Daca apar simtome neplacute contacteaza medicul sau farmacistul!)
Blue is offline   sendpm.gif
Old 11 Jun 2005, 15:48   #11
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
Re: Mdaaaa

Originally Posted by Blue:
Iar supozitia ta cum ca Prenume ar fi o clona de a mea este bazata pe simplul fapt ca am avut o clona acum cateva zile :"Mume" , atat. Ce tembelism, ce nu stiu ce!
Blue, i-am verificat ip-ul lui Prenume... el - 1 mesaj, tu - 18. Acest topic este inchis si am sa propun un ban pentru tine.
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   sendpm.gif
Old 11 Jun 2005, 19:55   #12
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Clar ia ban.
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   sendpm.gif
Closed Thread


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:52.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells