Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Clasic

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 16 Apr 2009, 16:30   #21
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
De fapt a fost tradus "Asigurare de moarte".Cel putin asa scrie pe dvd`ul care il am eu.Daca imi aduc aminte a aparut filmul si la Romania Libera.
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Apr 2009, 16:38   #22
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Asa scrie si pe DVD-ul meu, luat intr-adevar de la Romania Libera.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Apr 2009, 16:53   #23
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Este totusi posibil ca acest nume (Dubla identitate) sa fi fost folosit in trecut cand se stie ce traduceri de caca primeau filmele.Am impresia ca era acest film si pe caseta video .. va trebui sa ma interesez sa vad sub ce titlu a aparut.
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Apr 2009, 17:26   #24
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Originally Posted by redmen:
De fapt a fost tradus "Asigurare de moarte".Cel putin asa scrie pe dvd`ul care il am eu.Daca imi aduc aminte a aparut filmul si la Romania Libera.

asigurare de moarte e cat de cat ok, si da, asa a fost tradus dvd-ul de la ziar, dar acum ceva ani cand a aparut pe la tv era tradus identitate dubla....eh, nevermind
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Dec 2009, 16:22   #25
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Frank Tuttle - This gun for hire

Dupa un roman de Graham Green, cu mai putini spioni de data asta, Graham Green fiind cunoscut prin rmanele sale centrate in zona spionilor plicticosi, anti James Bond, mai simpli, mai tociti, imbatraniti sau nefericiti.

This gun for hire e un film desul de tipic noir, cu lume interlopa, afaceri murdare, ba chiar cu ceva impact in alte colturi si afaceri ale mapamondului, vezi arme nucleare, chimice, Japonia, Statele Unite.

Femeia noir nu lipseste nici ea dar aici e parca mai interesanta si mai fermecatoare decat orice alta femeie noir. E o femeie foarte frumoasa cu un talent special, este iluzionist si face sa apara si sa dispara obiecte de diverse forme si marimi. Este inteligenta si intelege imediat cum stau lucrurile intre oamenii din tabere adverse. Totodata, ea va fi prinsa intr-un sensibil conflict de interese - pt ca va deveni prietena cu criminalul urmarit de politie in film dar in acelasi timp ea este iubita politistului care isi urmareste prada. La mijloc intre victima si calau trebuie sa fie cu adevarat dilematic. Senzatia de dilema se transmite si la spectator si asta laud la acest film.
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:11.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells