Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 05 Jul 2004, 11:41   #1
raptor
Leprechaun
 
raptor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 2,535
Marea REuniune CineMagia

sal tuturor.
se pun bazele reuniunii de vara CineMagia.Reuniune plasata intr-un viitor apropiat,dar inca nedefinit si intr-o locatie ce urmeaza a fi aleasa,la munte sau la deal(poate chiar la mare)de o majoritate forumista.

1.cine vine?cine vrea.cine poate.
2.cind?o saptamina sau cinteva zile cindva in intervalul 13 iulie-1august sau 20 august-1septembrie-asta fiecare se gindeste,planifica si propune,ca mai apoi sa facem media aritmetica.
3.cu ce?in principiu cu` cortul.
4.unde?marea dilema care isi cauta rezolvare.

propunerile mele:
1.in apropierea brasovului,la risnov(da,da,unde s-a tras coldMountain ),la 5 minute cazare de zidurile cetatii.cazarea consta intr-un spatiu ingradit-o gradina in care putem sa ne punem in voie si siguranta corturile-pt. ca,din pacate,casa de care apartinea gradina a ars,altfel poate puteam sta inside.putem pierde vremea prin brasov,prin risnov si ma rog,peste tot pe unde mai e de mers in zona-poate ne ajuta christi un pic .
2.piatra craiului,ala fiind munte si care e in meridionali,aproape tot de brasov,cu spatiu natulal superb. (*) (*) (*) (*) (*) .voi revenii cu detalii,momentan pot sa va spun ca exista posibilitati de bungee-jumpin' in zona.

citeva imagini pentru piatra craiului si risnov:
http://simona.deltanet.ro/piatracraiuluin.htm

3.cheile turzii-rezervatie aflata in apropierea clujului,la 40 km-camping in fata rezervatiei cu taxa mica-mica,se poate face alpinism si e plina de pesteri zona respectiva.din nou,o sa revin cu detalii.
citeva imagini;
http://images.google.ro/images?q=che...-8&sa=N&tab=wi

4.cabana proprie si personala a parintilor din muntele baisorii-statiune turistica la vreo 55 de km de cj,care insa e cam facuta dupa chipul si asemanarea lu' tica'miu de bratele muncitoare ale familiei.E cam minuscula,dar poate rezolva problema corturilor prin eliminarea lor.de acolo se poate ajunge cu un drum de 2 zile(o zi dus o zi intors) la ghetarul de la scarisoara.
poze momentan doar astea-or sa mia vina:
http://www.alpinet.org/main/poteci/p...o_id_3111.html

propuneti si voi,veniti,care veniti,discutam si sa ne hotarim pina nu e gata vara.
toate cele bune.
__________________
absolutely, mr president, absolutely

http://www.youtube.com/watch?v=81bQJGafcjU
raptor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jul 2004, 11:45   #2
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Propun Luna August la mare k scad pretzurile. Shi e accesibila ptr totzi... cluburi, mare, cinematografe, soare shi atmosfera
Propun Munte - oriunde - la iarna... mai multzi ... vreau sa fac snowboarding :w00t:
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jul 2004, 11:57   #3
raptor
Leprechaun
 
raptor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 2,535
Originally Posted by Gaandalf:
Propun Luna August la mare k scad pretzurile. Shi e accesibila ptr totzi... cluburi, mare, cinematografe, soare shi atmosfera
Propun Munte - oriunde - la iarna... mai multzi ... vreau sa fac snowboarding :w00t:

fii mai precis,omule. da si tu detalii,k asa daca o luam cu hei-rup-ul,nu ajungem nicaieri.detaleeaza.
__________________
absolutely, mr president, absolutely

http://www.youtube.com/watch?v=81bQJGafcjU
raptor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jul 2004, 12:05   #4
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
La mare - scad pretzurile pe la finalul verii peste tot. Inclusiv la Aqua Magic. Shi la munte m-ash baga dar nu cred k voi putea.
Cazarea ma intersez Je intre timp ... dar pana atunic sa ne decidem ceva... can't u see? We're the only ones posting ...
La Munte ma las pe mana ta- te pricepi. Io din tot sufletul ash veni la Cluj ... u know i :love: ur home town ... :w00t:
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jul 2004, 12:25   #5
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Daca e sa mergem la mare eu nu vin
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jul 2004, 13:46   #6
Nightwane
SadoMasoChrist
 
Nightwane
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 2,772
Originally Posted by BeNnY:
Daca e sa mergem la mare eu nu vin

oh no..why? why? WHYYYYYYYYYYYY????? :hmm:

anyway...munte sau mare..tot aia e eu propun sa fie in perioada 20 august - 1 septembrie.
__________________
Switched On Lotus
Nightwane is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jul 2004, 15:03   #7
Leonard
alter-ego
 
Leonard
 
Join Date: Feb 2003
Location: Paper St. Soap Company
Posts: 1,967
Send a message via Yahoo to Leonard
perioada potrivita e in mod clar 20 august - 1 septembrie. In principiu prefer si muntele si marea la fel de mult.
__________________
Prepare to evacuate soul
Leonard is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jul 2004, 19:42   #8
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Originally Posted by Nightwane:
oh no..why? why? WHYYYYYYYYYYYY????? :hmm:

M-am consultat cu mai multe persoane si am ajuns la decizia urmatoare: de acum incolo te voi ignora... Simplu si eficient

La mare ma duc de prea multe ori vara asta ca sa ma mai duc si cu voi... am rude acolo. As prefera muuult mai mult o schimbare de peisaj (gen munte)
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jul 2004, 21:29   #9
Jay
The Space Cowboy
 
Jay
 
Join Date: Mar 2004
Location: Interstella
Posts: 1,663
Send a message via Yahoo to Jay
... Sper ca pot sa-mi dau si eu cu parerea!.. Pai: La rasnov este extraordinar.... numai ca nu prea ai unde sa mergi, sau poate vreti sa stati numai acolo. In afara de cetate si pe la Vulcan, doar pe dealuri.. Oricum privelistea e minunata...
La Piatra Craiului, ... Am mai fost si este foarte frumos... Cu siguranta... Numai ca depinde cand... si unde(zona destul de populata, vreme capricioasa, si destul de periculos pentru o mica expeditie)
La cabana ta... Pai .... ar fi ceva... Daca o sacrifici...
__________________
"I'm gonna kill you untill you die from it"
Jay is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jul 2004, 06:57   #10
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by Jay:
... Sper ca pot sa-mi dau si eu cu parerea!.. Pai: La rasnov este extraordinar.... numai ca nu prea ai unde sa mergi, sau poate vreti sa stati numai acolo. In afara de cetate si pe la Vulcan, doar pe dealuri.. Oricum privelistea e minunata...
La Piatra Craiului, ... Am mai fost si este foarte frumos... Cu siguranta... Numai ca depinde cand... si unde(zona destul de populata, vreme capricioasa, si destul de periculos pentru o mica expeditie)
La cabana ta... Pai .... ar fi ceva... Daca o sacrifici...
cel mai bun remediu in caz de plictiseala - Berea ... shi tarfele ... "sa vina tarfele sa ma ridice la cer ..." :lol:
Dk iau concediu ma bag la munte. Dar la iarna nu vretzi ? Vreau snowboarding.
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jul 2004, 12:48   #11
raptor
Leprechaun
 
raptor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 2,535
Originally Posted by Gaandalf:
Originally Posted by Jay:
... Sper ca pot sa-mi dau si eu cu parerea!.. Pai: La rasnov este extraordinar.... numai ca nu prea ai unde sa mergi, sau poate vreti sa stati numai acolo. In afara de cetate si pe la Vulcan, doar pe dealuri.. Oricum privelistea e minunata...
La Piatra Craiului, ... Am mai fost si este foarte frumos... Cu siguranta... Numai ca depinde cand... si unde(zona destul de populata, vreme capricioasa, si destul de periculos pentru o mica expeditie)
La cabana ta... Pai .... ar fi ceva... Daca o sacrifici...
cel mai bun remediu in caz de plictiseala - Berea ... shi tarfele ... "sa vina tarfele sa ma ridice la cer ..." :lol:
Dk iau concediu ma bag la munte. Dar la iarna nu vretzi ? Vreau snowboarding.

vara nu-i ca iarna.iar acu' e vara.asa ca discutam despre vara.
Vad ca pina acum orientarea e spre august-eu personal prefer iulie.
maine o sa mai aduc niste poze.jay,daca ai alte sugestii zi-le.nu vegetati,oameni buni!
__________________
absolutely, mr president, absolutely

http://www.youtube.com/watch?v=81bQJGafcjU
raptor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jul 2004, 22:03   #12
Jay
The Space Cowboy
 
Jay
 
Join Date: Mar 2004
Location: Interstella
Posts: 1,663
Send a message via Yahoo to Jay
Pai ce ziceti de o mare? Gen ... Vama Veche.. cu cortul?? Sau in Bucovina? PE Rarau sau Giumalau?
Dar daca e munte, cel mai tare ar fi in Apuseni... Nu crezi? Cheile Rametului sau Masivul Gaina?? Ce zici?
__________________
"I'm gonna kill you untill you die from it"
Jay is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jul 2004, 08:22   #13
Danica
Guru
 
Danica
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 304
eu sunt in favoarea muntelui ... am o idee ce ziceti de Sighishoara??n-am fost niciodata shi chiar voiam sa merg in vara asta..ce ziceti de o excursie de vreo 4-5 zile sau 3( depinde cat o sa coste ) http://www.cetatea-sighisoara.com/ro/ ..ashtept opinii... shi o intrebare pt Raptor d c e in principiu cu cortul?adik orice motel ramolit mi se pare mai k lumea decat cortul .............in orice caz ce ziceti de sighishoara?
__________________
...........................................
Danica is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jul 2004, 11:38   #14
raptor
Leprechaun
 
raptor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 2,535
pt. ca asa a fost ideea initiala gandita ca o iesire k cortul...si e o diferenta de 'atitudine' intre cort si hotel...dar majoritatea decide...probabil.oricum,imi suride si mie mai mult muntele,avnd in vedere ca la mare se prea poate sa merg de 2 ori in august-ori sa ma duc de 3 ori ar fi chiar...
__________________
absolutely, mr president, absolutely

http://www.youtube.com/watch?v=81bQJGafcjU
raptor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jul 2004, 11:57   #15
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by Danica:
eu sunt in favoarea muntelui ... am o idee ce ziceti de Sighishoara??n-am fost niciodata shi chiar voiam sa merg in vara asta..ce ziceti de o excursie de vreo 4-5 zile sau 3( depinde cat o sa coste ) http://www.cetatea-sighisoara.com/ro/ ..ashtept opinii... shi o intrebare pt Raptor d c e in principiu cu cortul?adik orice motel ramolit mi se pare mai k lumea decat cortul .............in orice caz ce ziceti de sighishoara?
Sighishoara RULZZZZ! Akolo situatzia este urmatoarea : 7 femei la 1 barbat ... :w00t: LEt's GOOOOOO! :lol:
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jul 2004, 14:48   #16
christi
Guru
 
christi
 
Join Date: Feb 2002
Location: route 66
Posts: 676
Send a message via Yahoo to christi
Si mie mi-ar conveni Sighisoara sau Risnov... duhhh, la doi pasi de casa... dar nu pot momentan sa spun perioada. In cazul meu depinde de multe.
__________________
We are accidents waiting to happen...
christi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jul 2004, 22:17   #17
Jay
The Space Cowboy
 
Jay
 
Join Date: Mar 2004
Location: Interstella
Posts: 1,663
Send a message via Yahoo to Jay
Hai sa mergem la festival la Sighisoara cu cortul .... ce ziceti???
__________________
"I'm gonna kill you untill you die from it"
Jay is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jul 2004, 01:03   #18
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
si eu propun Sighisoara intrucat eu oricum ajung acolo...
in rest,as prefera sa mergem oriunde pana cel tarziu in 15 august...eu dup-aia nu mai pot veni....
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jul 2004, 09:42   #19
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Mie d-ul director mi-a ras in fatza knd i-am zis de concediu ... so va ashtept la mare... anywhere else ... can't make it ...
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jul 2004, 14:02   #20
raptor
Leprechaun
 
raptor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 2,535
dupa o mica consfatuire :? si o analiza atenta a datelor,se pare ca perioada optima bate undeva intre 10 si 20 (cu variatiunile de rigoare)august daca nu ma insel...si cum sighisoara e tot mai pomenita-daca stie cineva preturi/cazare pe-acolo,pls do tell.
__________________
absolutely, mr president, absolutely

http://www.youtube.com/watch?v=81bQJGafcjU
raptor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:51.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells