Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: Echipa De Forbal Favorita ?
Steaua 74 38.34%
Dinamo 31 16.06%
Rapid 13 6.74%
Cfr Cluj 9 4.66%
Unirea Urziceni 1 0.52%
Fc Vaslui 4 2.07%
Poli Timisoara 9 4.66%
Universitatea Craiova 12 6.22%
I Don't Love Footbal ! 32 16.58%
Doar din strainatate ( Barca , Real , Manchester etc ) 39 20.21%
Multiple Choice Poll. Voters: 193. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 14 Mar 2013, 14:37   #4861
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Originally Posted by MikkaelWolfganger:
Gluma si nu prea...Cu 2 suturi pe toata poarta...greu.Bayernul a jucat ca la antrenament.Iar Robben...doamne...

Era si o gluma de circula acum pe net.....

Q:What is the differece between Robben and time?
A:Time passes!

De cand mai conteaza suturile pe poarta?Arsenal a avut 3 suturi pe poarta si a dat 2 goluri.
Bayern vreo 8 si a dat 0.
Iti mai aduc aminte si de meciul Barcelonei pe Celtic park unde catalanii au avut posesie 84%,7 cornere si 8 suturi pe poarta si stim cu totii care a fost scorul final.
Asa ca nu mai aduce vorba de suturi,ca n-au nici o relevanta.Conteaza sa convertesti in goluri sansele pe care ti le creezi.

Pana acum nu ma deranjau regulile dar dupa meciul de aseara mi se pare total aiurea ca la scorul general de 3-3 sa se califice echipa care a marcat toate 3 golurile in deplasare.
E egalitate!Ar trebui sa se joace prelungiri.Fifa and their shit rules!

Respect si pentru Pellegrini care face performanta cu Malaga tinand cont de situatia in care se afla clubul.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Mar 2013, 15:13   #4862
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Au relevanta in momentul in care se determina care echipa a jucat mai bine.Poate ca Arsenal a inspirat ceva simpatii aseara, poate au parut eroici si gloriosi, dar in oricare alta seara Bayernul le umplea sacosa de goluri.
PS: Isi mai aduce aminte cineva de Submarinul Galben?
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Mar 2013, 15:29   #4863
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Omule,lasa-ma cu speculatiile.Scorul a fost egal per total,asa ca nu exista motiv sa zici ca X merita mai mult decat Y.
Bayern a avut posesie sterila si n-a luat meciul in serios.Arsenal l-a luat de data asta si a castigat.Punct!
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Mar 2013, 17:10   #4864
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Am zis eu ca merita cineva mai mult sau mai putin?Am zis eu ca nu a castigat Arsenal?Au castigat,nu cu cat trebuia, dar...Bravo lor!!...Regulile FIFA spun,insa, ca Bayern merita sa mearga mai departe(si au dreptate..pentru ca Bayern a fost echipa mai buna)...."Punct!"
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Mar 2013, 15:02   #4865
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
S-au tras la sorti si sferturile de finala din CL:

Malaga-Dortmund

Real-Galatasaray

PSG-Barca

Bayern-Juventus

Vad sa mearga mai departe Dortmund,Real,Barca.La Bayern-Juventus e 50-50,fiind cel mai echilibrat meci dintre toate.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Mar 2013, 15:14   #4866
t0nka
Veteran
 
t0nka
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 234
EUROPA LEAGUE

Chelsea Londra - Rubin Kazan
Tottenham Hotspur - Fc Basel
Fenerbahce Istanbul - Lazio Roma
Benfica Lisabona - Newcastle United
__________________
Care e aspirina bogatului?
t0nka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2013, 17:58   #4867
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190





Penalii astia is bataia de joc a tuturor .Inca 3 zile..
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Mar 2013, 13:48   #4868
catasmile17
Guru
 
catasmile17
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 417
Cum vi s-a parut meciul de aseara a nationalei noastre ? Ce jucatori credeti ca nu au ce cauta la nationala?
catasmile17 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Mar 2013, 20:23   #4869
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
2-0 pentru Olanda
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Mar 2013, 20:26   #4870
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
1-1
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Mar 2013, 22:03   #4871
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Am fost optimist crezand ca vom lua doar doua goluri. Ce-o sa facem noi la baraj cu jocul asta ?
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Mar 2013, 22:23   #4872
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Originally Posted by bremen1980:
Am fost optimist crezand ca vom lua doar doua goluri. Ce-o sa facem noi la baraj cu jocul asta ?

4-0....Ma cam indoiesc sincer ca o sa ajungem la baraj cu jocul asta.Nu prea cred ca o sa fim noi in stare sa batem Ungaria, de Turcia ce sa mai zic...Nu avem cu cine, pur si simplu...a decazut rau de tot fotbalul romanesc.
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Mar 2013, 22:28   #4873
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Era la pamant fotbalul nostru de ani de zile.Doar nu aveati sperante ca o sa ne calificam la CM,nu?
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Mar 2013, 22:44   #4874
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Eh...dupa ce Dumnezeul nostru a fost mai inspirat decat Allahul lor, incepusem sa ridicam putin din sprancene si sa speram macar la un baraj.Ne-a adus Olanda cu picioarele pe pamant.

PS: Mi s-a parut mie sau s-a strigat "Demisia"....?
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Mar 2013, 09:46   #4875
catasmile17
Guru
 
catasmile17
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 417
jucatori sunt, zic eu... dar conducerea ii cam praf...
catasmile17 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Mar 2013, 10:08   #4876
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Originally Posted by catasmile17:
jucatori sunt, zic eu... dar conducerea ii cam praf...

Care jucatori mai?Cu cine?Cu Tamas?Cu Tanase?Cu Bourceanu ,Popa?Cu Gardos?Astia nu-s jucatori de nationala.Astia sunt jucatori de liga a 2-a italiano-engleza.Nu mai avem valori.Mutu e batran, Rat la fel, Chivu s-a retras si oricum nu o mai ducea, Radoi la fel.Cine sa vina din spate?Am ceva sperante de la Torje,Maxim si Grozav, dar nu cred ca vor ajunge vreodata la nivelul generatiilor precedente.
Conducerea fotbalului romanesc e praf in general.Nu cred ca e membru al FRF si LPF care sa aiba dosarul alb.Coruptia e groaznica si se vede de pe Pluto.
Eu sper ca Hagi o sa fie lasat sa isi vada de treaba la Constanta, altfel prevad un viitor apocaliptic pentru nationala Romaniei.
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Apr 2013, 22:03   #4877
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Tot alergand peste youtube am dat de asta.Prima mea Cupa Mondiala si probabil si cea mai dubioasa din istorie.Cel care a facut video-ul a pus si ACEA melodie...asa ca dramatismul este maxim. Bietii italieni au fost facuti harcea-parcea...
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Apr 2013, 13:28   #4878
reivan
Veteran
 
reivan
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 311
De aia vreau eu sa moara koreeni , fie ei de N sau S , astia-s cei mai inutili oameni. Ca ungurii
reivan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Apr 2013, 13:35   #4879
reivan
Veteran
 
reivan
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 311
Originally Posted by MikkaelWolfganger:
Originally Posted by catasmile17:
jucatori sunt, zic eu... dar conducerea ii cam praf...

Care jucatori mai?Cu cine?Cu Tamas?Cu Tanase?Cu Bourceanu ,Popa?Cu Gardos?Astia nu-s jucatori de nationala.Astia sunt jucatori de liga a 2-a italiano-engleza.Nu mai avem valori.Mutu e batran, Rat la fel, Chivu s-a retras si oricum nu o mai ducea, Radoi la fel.Cine sa vina din spate?Am ceva sperante de la Torje,Maxim si Grozav, dar nu cred ca vor ajunge vreodata la nivelul generatiilor precedente.
Conducerea fotbalului romanesc e praf in general.Nu cred ca e membru al FRF si LPF care sa aiba dosarul alb.Coruptia e groaznica si se vede de pe Pluto.
Eu sper ca Hagi o sa fie lasat sa isi vada de treaba la Constanta, altfel prevad un viitor apocaliptic pentru nationala Romaniei.


Prietene , daca tu ai sperante de la Grozav e clar.
Bourceanu e un mijlocas cum e ..Poulsen , asa ar trebuii sa arate mijlocasii de echipa mica , sa munceasca mult. La echipele mari toti mijlocasii muncesc cat Bourceanu , au doar stiinta jocului si tehnica in plus. Prefer un Bourceanu care sa-si vomite plamanii pe teren decat unu` ca Grozav , crezi ca belgienii l-au dat afara degeaba?
Popa are viteza. Atat . Si munceste. Dar pe langa Grozav el nu cade , alearga , sprijina defensiva , sufera , traieste . El e exact ca fiecare roman care se uita la TV cu interes pentru nationala /echipa pentru ca stie ce vor oamenii , si pe cat poate el incearca sa dea tot.

Cu un compartiment mediano-ofensiv format din Torje - Chipciu - Maxim foarte mobili si cu stiinta jocului , posibilitatea de a scoate oameni din joc si viziune si un atacant combinativ ca Marica avem sanse maricele sa ajungem la baraj si in viitor , cu un atacant bun daca vine de undeva sa nu ne mai facem de ras macar. Singurul post de care imi e frica la nationala e cel de fundas stanga. Si ocazional in centru apararii.

Situatia nu e asa trista cum pare.
reivan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Apr 2013, 15:05   #4880
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
reivan...

perfect de acord cu tine si cu ce ai spus... dar ceva nu am inteles. ai zis de un atacat... sa vina de undeva? dar de unde man? daca majoritatea academiilor si scolilor de fotbal sunt praf? copii ajung acolo pe spaga... totul e o spaga.
echipele nu mai au juniori. si asta se v-a reflecta in alcatuirea lotului pe viitor.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:27.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells