Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Filme la TV

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 14 Feb 2010, 21:19   #1
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Survivor

Nu am gasit alt thread, deci am facut aici unul
So, mai urmareste si cineva Survivor? Sau sunt singurul?
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Feb 2010, 23:16   #2
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
Cred ca mai era un thread despre Survivor. In fine, din cate stiu eu sunt mai multi fani Survivor pe aici, eu unul nu am ratat niciun sezon desi au fost unele pe care as fi preferat sa nu le fi vazut. Actualul pare a fi unul de colectie datorita personajelor memorabile de care avem parte .
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2010, 12:42   #3
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Stiu, e foarte tare Heroes vs Villains.
Cine ai vrea sa castige?
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2010, 17:20   #4
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
E prea devreme sa-ti raspund la intrebarea asta. Cand mai raman vreo 5-6 atunci fac o analiza a jocului fiecaruia si pot sa afirm cu exactitate cine as vrea sa castige. Deocamdata am doar favoriti pe care vreau sa-i vad cat mai mult, astia ar fi: Russell, Tom, Rob si Randy. Oricum daca ar fi sa judec dupa cum a inceput, favoritii mei nu vor ajunge departe, asta pentru ca si Sugar era printre ei si a iesit prima .
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2010, 19:57   #5
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Cum sa fie prea devreme sa raspunzi? Eu stiu deja cine vreau sa castige: Cirie.
Alti favoriti de-ai mei: Courtney, Sandra, Rupert. Si mie mi-a -parut rau ca a plecat Sugar, ar fi fost nemaipomenit daca ar fi votat-o cu totii pe Stephenie, cum a zis Cirie.
Referitor la Rob, crezi ca ramane in joc sau nu? Eu zic ca nu are nicio sansa, dupa preview-uri, arata mai mort decat arata Russell S. in preview-ul ala.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2010, 20:59   #6
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
Stephanie e atat de over-rated! In Palau sa zicem ca a fost ok pentru ca a ramas singura si a fost ajutata de producatori prin editare, dar in Guatemala mi s-a parut extrem de antipatica.

Hmm, eu nu as pune mare pret pe preview-uri, sunt sigur ca Rob va fi ok...sper...deci trebuie sa fie ok! imi place foarte mult si sper sa ajunga departe desi e o tinta destul de evidenta pentru ceilalti.

Intrebare: De ce iti place Cirie asa de mult?
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2010, 21:12   #7
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Nici mie nu mi-a placut in Guatemala.
De acord, de obicei sunt inselatoare preview-urile, dar de cate ori in istoria emisiunii a ramas un concurent dupa ce a fost visitat de medici? Cred ca s-a intamplat o data, in Exile Island, cu Aras. Desi nu stiu, s-ar putea sa fie ok...
De ce imi place asa de mult de Cirie? Motivele sunt nelimitate. In primul rand imi place cum a evoluat, adica, in episodul 1 din Exile Island spunea 'I hate leaves' si uite unde e acum...Plus ca e un foarte bun strateg. Daca ma intrebi pe mine, cel mai bun din istorie. Si binenteles, rasul ei e bestial. Ca sa nu mai vorbim de 'colorful personality' si de faptul ca e amuzanta.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2010, 21:41   #8
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
Vezi, din cauza asta imi place mie Tom, omul asta e probabil cel mai inteligent participant din istorie. In primul episod din acest sezon l-a luat imediat pe JT langa el si i-a zis "We're both winners...bla bla bla You're my guy". Apoi tot el a ochit-o pe Cirie. E intr-adevar o jucatoare extrem de periculoasa daca ajunge la "the merge", din cauza asta voia Tom sa o scoata de pe acum. Va fi interesant de vazut cum se va desfasura acest sezon.

De medici a mai fost vizitata si Stephanie in primul episod si uite ca a ramas. (by the way, ai observat rasul sadic a lui Jeff cand a vazut-o pe Stephanie in durere? ) In concluzie, desi se va rani grav probabil, sper ca Rob sa nu iasa, m-ar lasa cu un gust amar.

Si nu ti se pare ca, de exemplu, Candice nu are ce sa caute printre All Stars? Esti de acord, sau ai si tu alte nominalizari?
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2010, 22:08   #9
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Da, amandoi se ochesc reciproc . Desi, sa fiu sincer, cred ca imi pierd tot interesul daca Cirie nu va ajunge la 'the merge'.
De acord, Candice...am uitat complet de existenta ei si am ramas socat cand au zis ca revine. Si revenirea Danielle-ei m-a socat. Singurul motiv pentru care nu am uitat-o si pe ea e pentru ca a fost in acelasi sezon ca si Cirie.
Mi-ar fi placut sa revina si Sierra din Tocantins...sau Corrine, care, sa fim seriosi, e mai villain decat ar putea vreodata sa fie Danielle. Am auzit ca nu au lasat-o cei pentru care lucreaza sau ceva de genu...
Si am fost dezamagit ca au adus 3 oameni din Tocantins, care totusi, e doar mediocru. PLus, JT m-a enervat de la inceput.
Mi-ar fi placut sa o revad si pe Natalie din Micronesia, si ea e mai villain decat Danielle.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2010, 22:32   #10
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
Desi m-a enervat la culme, Corinne ar fi fost o alegere ideala pentru villains, precum ai zis si tu, Danielle e de umplutura. Cat despre cei pe care voiam sa-i revad, ar fi aiurea sa-i scriu pe toti aici pentru ca din 300 de oameni care au participat sunt sigur ca mi-ar scapa cativa, dar from the top of my head zic asa: Brian (S5), Ethan, Jenna (S6), Ozzy, Rich, Elisabeth (S2, desi ar fi fost imposibil in cazul ei), Shane sau Chris (S9). Deci mai multi castigatori si mai multi strategi.
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Feb 2010, 14:35   #11
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Ethan nu are ceva forma de cancer sau ceva de genul? Daca e asa, atunci Jenna sigur nu ar fi venit. Chris din Vanuatu m-a enervat la culme, deci ar fi fost o alegere mai inspirata.
Apropo, ziceai ca sunt unele sezoane pe care ti-ai fi dorit sa nu le fi vazut, care sunt alea? E cam tarziu pusa intrebarea, dar acum mi-am amintit numai.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Feb 2010, 17:03   #12
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
Da, asa este, Ethan are o forma foarte rara de cancer, dar se pare ca tratamentul pe care il urmeaza il ajuta. Sper ca intr-un final sa se vindece, cum o spunea chiar si el, acum joaca Survivor pe bune si, evident, Jenna e alaturi de el, ceea ce e foarte dragut . Apropo, stiai ca Jennifer din Survivor Palau a murit din cauza cancerului, nu? E primul fost concurent care a decedat.

Nu sunt neaparat sezoane pe care imi doresc sa nu le fi vazut, la urma urmei sunt fan si nu as rata niciun sezon, dar sunt cele care m-au impresionat cel mai putin, cele in care nu am gasit nicio trasatura interesanta la vreun concurent, si, sincer vorbind, asta caut la fiecare sezon, oameni interesanti, cu personalitate, oameni care sa aduca o strategie noua jocului, nu umpluturi sau tipe aduse doar de dragul erectiilor pre-scolarilor. Primele 11 sezoane le-am vazut si revazut, am fost un adevarat maniac, apoi am renuntat sa mai revad episoadele si am cam pierdut interesul. Ma uitam la episoade, le stergeam si gata, daca pana atunci recapitularile din inceput mi se pareau plictisitoare, de la sezonul 12 incolo mi-au dat o gramada de informatii pe care le uitasem intr-o saptamana!. In fine, din Panama si Cook Islands nu mai retin multe, Fiji mi-a placut, iar de la Survivor China am inceput facultatea, astfel ca abia imi amintesc cine a castigat. Cand a ajuns la Micronesia incepusem sa cochetez cu ideea ca tot showul e regizat si ma uitam ca si cum se uita unii la wrestling, credeam ca toti sunt modele sau actori (err, wannabe actors) din LA si nu-mi convenea ca nu mai aveam oameni reali gen Sue din S1, sau Big Tom etc. Gabon mi-a placut pentru Randy, Tocantins a fost iarasi ok, iar ultimul sezon a fost dezastruos din punctul meu de vedere, macar ni l-a dat pe Russell, asa cum Survivor 5 ni l-a dat pe Brian.
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Feb 2010, 17:52   #13
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Da, stiam. Sunt putine lucruri pe care nu le stiu despre Survivor.
Anyways, la mine a fost invers, intr-un fel. Primul sezon pe care l-am vazut a fost Pearl Islands, undeva pe la inceputul verii. Pe durata acelei veri am vazut sezoanele 8-16(Panama si Micronesia de doua ori, cred ca iti dai seama de ce) si abia dupa aceea primele 6 sezoane, care mi s-au parut putin plictisitoare pe alocuri. Discursul lui Sue din sezonul 1 a fost bestial!
Altfel, nu mi-a placut primul All-Stars, Rob ma enerva la culme pe vremea aia (atunci am petrecut cateva zile injurandu-l pe toate forumurile pe care le gaseam:-"). Nici Fiji nu mi-a prea placut, pentru mine toti concurentii au fost stersi si cam lipsiti de personalitate...
Micronesia e preferatul meu. :X

Off topic: La ce facultate esti? Sau ai fost, daca ai terminat-o(nu mai stiu cand a aparut China)?
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Feb 2010, 18:47   #14
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
De acord, primul All Stars a fost un sezon foarte slab, mai ales dupa ce au iesit mult prea devreme Rob C si Rich. De Rob imi placea in sensul ca voiam ca el sa castige pentru ca Amber nu a facut mare lucru, de fapt nu a facut nimic. Rob a dominat jocul ala, atat fizic cat si strategic.

Fiji a fost pentru mine o dovada ca show-ul ar fi regizat, deoarece au fost multe rasturnari de situatie, a fost destul de aiurea, dar mi-a placut intr-un fel drama cauzata de tipul ala, Dreamz, parca.

Off Topic: La PR la Univesrsitate in Bucuresti, ultimul an.
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Feb 2010, 19:57   #15
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Eu vroiam sa castige Amber pentru ca Rob m-a enervat la culme, stiu ca a dominat jocul, dar e o diferenta intre a domina jocul si a domina jocul SI sa fii si arogant si nesuferit! In HvsV nu mi se mai pare asa enervant.
Dreamz e inca unul care m-a scos din sarite, inca tot n-am inteles de ce si-a ales numele de 'Dreamz'.
Oricum, s-a intamplat un lucru foarte trist putin mai devreme. Ma uitam la un filmulet pe youtube si am vazut din greseala un comment in care un destept s-a trezit sa puna 'spoilers'. De obicei nu cred in asemenea chestii, dar daca e adevarat ce am citit acolo (din fericire am citit numai pana la al 5lea eliminat)....
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Feb 2010, 20:15   #16
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
Dreamz e un nume reidicol .

Sper si eu sa nu fie un spoiler major, asa mi s-a intamplat si mie mai demult, nu imi amintesc sezonul, dar stiu ca am intrat o singura data pe ceva site si un cretin a postat un coment la intamplare si s-a intamlplat sa fie adevarat. Urasc chestiile astea. Oricum si eu am aflat ceva spoilere in legatura cu Rob si nu vreau sa stiu mai multe, din cauza asta ma feresc sa vorbesc despre Survivor pe forumuri, atat romanesti (daca exista), cat si cele straine .
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Feb 2010, 20:28   #17
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Forumuri romanesti despre Survivor, ma cam indoiesc de existenta lor. Desigur, daca nu-l pui la socoteala si pe asta (desi de la mine nu vei auzi vreun spoiler si cum noi 2 suntem singurii care vorbesc pe aici..). Oricu, mai sunt 3 zile pana vedem episodul 2, abia astept.

A, off topic: Urmaresti si 'The Amazing Race' cumva? Eu m-am oprit dupa sezonul ala in care au venit si in Romania, 13 parca. Nu mi=a placut perechea care a castigat.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Feb 2010, 21:37   #18
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
Da, de acum inainte o sa astept cu nerabdare fiecare zi de vineri

Off topic: Da, urmaresc si The Amazing Race. Am vazut si acolo toate sezoanele in afara de numarul 15
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Feb 2010, 13:44   #19
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Hmm...sa-ti spun ce am vazut azi. Era un video pe youtube, de la party-ul ala pe care l-au avut ei, cu celebrarea a 10 ani de la primul sezon, etc, etc. Si la un moment dat, a fost o secventa in care Cirie spunea ceva de genul "People always want good people to win" si dupa aia a aruncat privirea ei celebra, care spune "It just wasn't meant to be". Cand reporterul a intrebat-o "Why do you say that/what does that mean"(nu mai retin cum era exact) ea a spus "You'll just have to watch and see." Ce sa inteleg din asta? Nu vreau sa castige un Villain.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Feb 2010, 14:23   #20
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
Nu stiu ce concluzii sa trag din "spoilerul" asta. Se prea poate sa castige un villain, desi ma indoiesc ca cineva din anturajul CBS ar pune un astfel de interviu pe net pentru a strica tot suspansul. E posibil ca interviul sa fie interpreteat si ca un fel de reverse psychology, adica sa ne faca sa ne asteptam la un villain castigand, iar in final sa fie chiar invers. Nu stiu ce sa zic, dar dintre toti villains nu vreau sa o vad pe Parvati castigand din nou.
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:08.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells