Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: Echipa De Forbal Favorita ?
Steaua 74 38.34%
Dinamo 31 16.06%
Rapid 13 6.74%
Cfr Cluj 9 4.66%
Unirea Urziceni 1 0.52%
Fc Vaslui 4 2.07%
Poli Timisoara 9 4.66%
Universitatea Craiova 12 6.22%
I Don't Love Footbal ! 32 16.58%
Doar din strainatate ( Barca , Real , Manchester etc ) 39 20.21%
Multiple Choice Poll. Voters: 193. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 07 May 2012, 10:09   #4281
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
heheheh

am vazut si eu meciul live, inconjurat de rapidisti... deci imi tineam maxilaru sa nu tip de fericire
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 May 2012, 13:41   #4282
Presedintele
Banned
 
Presedintele
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 495
Cica, in timpul aceluiasi meci de pomina, Diego Longo, preparator fizic la Rapid, i-a tras un pumn in ceafa lui Anton Helesteanu, director sportiv la echipa mureseana. Am din ce in ce mai clar convingerea ca si strainii se marlanizeaza cand stau ceva mai mult prin Romania. Tampit sa fiu eu dac-o aduc pe nevasta-mea in tara pentru mai mult de cateva zile pe sesiune, iar asta in cel mai turistic scop cu putinta - vizita la mama la munte, cateva drumetii si Go Planet departe de cocalarimea asta!
Presedintele is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 May 2012, 13:56   #4283
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
E cat se poate de evident ca strainii trec printr-un makeover fizic(shaorme) si psihic(manelari,cocalari etc) cu cat petrec mai mult timp in Romania,la fel cum se intampla cu oamenii in orice tara straina.Ajungi sa asimilezi din cultura lor si mai mult sau mai putin constient te cuprinde.Cu alte cuvinte,efectul de turma e daunator de catchy!
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 May 2012, 14:01   #4284
Presedintele
Banned
 
Presedintele
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 495
Hm... Shaorme? Nu le-a dovedit Oana Roman pe toate?
Presedintele is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 May 2012, 14:07   #4285
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Oana Roman dupa ce-a mancat tot ce se putea pe pamantul asta a inceput sa manance si planete ca sa-si potoleasca foamea.E un fel de Galactus(Fantastic four) doar ca mult mai boccie si cu un fizic de morsa.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 May 2012, 20:18   #4286
Presedintele
Banned
 
Presedintele
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 495
Athletic a ajuns mai devreme, iar Atletico cica tre' s-ajunga in scurt timp. A, si a trecut noul guvern - dar despre asta la topicul dedicat, eventual.
Presedintele is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 May 2012, 21:45   #4287
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
Se pare că a început bine săptămâna. Vasluiul a dat deja trei goluri cu gazu. nu-i bai, era de aşteptat iar chestia asta va face meciul de mâine de la Cluj, mult mai interesant. hi, hi.. ne vedem pe stadion, băieţi. :X
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 May 2012, 09:12   #4288
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
libe... mergi la meci ? hahaha

cand ne-am cunoscut nu erai microbista... ntz ntz ntz cum se mai schimba unele persoane.
oricum , sper ca U sa joace cu orgoliul la maxim. sa dea tot, sa incurce CFR-ul si sa ia Vasluiu lu Porumboiu titlul.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 May 2012, 11:23   #4289
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
eram şi pe atunci microbistă da nu aşa înfocată. nu ştiu de ce se tot miră lumea de la o vreme de mine...

P.S. eu sper să nu!
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 May 2012, 11:44   #4290
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
eu sper sa! oricum din cate am auzit, echipa de traditie a clujului nu e CFR ci U. deci....
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 May 2012, 12:39   #4291
Presedintele
Banned
 
Presedintele
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 495
Bineinteles ca nu e CFR, ci U echipa cea mai iubita in Cluj! CFR a atras niscai simpatii cand era U prin alte divizii, in rest nu prea au suporteri. Asocierea cu caile ferate - initial maghiare! - si, mai nou, cu PD(L) si Base prin intermediul dubiosului Paszkany, numai bine nu le-a facut si nu le face nici acum. Daca intrebi clujenii pasionati de fotbal pe cine prefera, cam 4 din 5 iti vor raspunde fara ezitare: U.
Presedintele is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 May 2012, 12:51   #4292
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
pai cam da... stau si ma gandesc... cand era cfr in liga a 3-a... mai era oare cineva in cluju ala care sa tina cu cfr? poate ceferistii!

dar cand a venit bozgoru, bagat bani, si promovat... hop tzop... din lipsa de alta echipa in primul esalon, multi au inceput sa tina cu cfr...

dar mai frumos e numele echipei : Fotbal Club CFR 1907 Cluj-Napoca .

1. in 1907 nu exista CFR in Cluj!

2. numele initial : Kolozsvari Vasutas Sport Club
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 May 2012, 21:37   #4293
vave
cu v mic
 
vave
 
Join Date: Oct 2008
Location: Claudiopolis
Posts: 2,435
Ha ha... wait for it... haaaaaaaaaaaaaaaaah.

Cică mă uitam eu pe livescore, locul unde "mă uit" la meciuri. Văd minutul 20 0-0, apoi revin după nu știu câte minute și văd 0-1, două cartonașe roșii și jocul anulat. Wait what?!
__________________
E prea clişeic să spui că e clişeic.
vave is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 May 2012, 05:52   #4294
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Cine-l bate pe cadu/Este Mircea Bornescu!Ale!Ale!
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 May 2012, 08:55   #4295
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
Ghost şi eşti mândru că voi faceţi sport cu pumnu?

ei, în cazul ăsta, am un singur gest pentru tine... acelaşi pe care l-am făcut aseară în galeria cfr-istă atunci când voi ne înjuraţi de mama focului:

bravo copii. continuaţi să fiţi nişte animale. vă stă bine.

P.S.
1. Cfr-ul e mai vechi decât U. chiar dacă iniţial avea un alt nume, a fost înfiinţat în 1907 pe când U a luat fiinţă abia în 1919.
2. chiar dacă u-iştii sunt mai mulţi, habar nu au de fotbal. vezi organizarea proastă a meciului de ieri. am stat mai mult de o oră în faţa stadionului aşteptând să întrăm. pe când să o facem, altă bombă... la percheziţie erau doar două persoane. pentru 700 de oameni. fraţilor, dacă e prea mare chiria pe lighean Arena, vă recomandăm să vă mai luaţi un job, poate aşa o să aveţi destui bani să plătiţi staful.
3. tot despre organizare, e inacceptabil să permiţi să se întâmple ce s-a întâmplat aseară. Iar voi ce făceaţi? aruncaţi cu steagurile în echipa cfr-istă? hahaha... jalnic. se vede cât respect aveţi faţă de însemnele clubului vostru.
4. atunci când suporterii U vor învăţa ce înseamnă să fi suporter şi vor aplica un spirit microbist adevărat, vor renunţa la a juca cu pumnii şi cu picioarele şi nu vor mai înjura, voi spune şi eu că e echipa de suflet a clujului. până atunci, aştept să fie retrogradaţi şi să le fie suspendat stadionul. pentru că după meciul de aseară, asta merită. şi îmi pare sincer rău că s-a ajuns aici mai ales că am încercat să vorbesc cu mai mulţi simpatizanţi ai Universităţii, simpatizanţi care la fiecare două cuvinte spuneau "muie CFR". ăsta deja nu mai e spirit sportiv ci instinct animalic de prost gust. iar rivalitatea asta mi se pare o porcărie cât China pentru că toţi suntem clujeni indiferent cu ce echipă ţinem. dar voi asta aţi uitat.

îmi povestea ieri un prieten cum bunicul lui a fost în copilărie şi în deplasare cu U şi cu CFR. m-am mirat. am zis că aşa ceva e imposibil. dar uite, că istoria e de altă părere. că în trecut, echipele astea două se ajutau între ele, dar galeria u nu ştie treaba asta pentru că e prea tânără şi iresponsabilă.
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 May 2012, 09:32   #4296
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
libe... eu inteleg ce zici tu... dar omiti ce facurati la javre anu trecut, cand nu intra pe stadion decat cei cu buletin de bucuresti. de ce nu mentionezi si aspectul asta?

in alta ordine de idei, U cluj are 52 de sezoane in primul esalon, pe cand CFR 16! aici ce mai zici?

si iti mai zic eu una, daca bozgoru de arpad si nenorocitu de muresan, lasa echipa... o sa ajungeti ca unirea urziceni... asa ca mai lasa-ne tu pe noi cu moralitatea in fotbal, mai ales cu o echipa promovata recent.

si ca sa iti mai dau un exemplu concret : look la galeria cfr-ului de la promovare...multa lume.. euforie, deoarece cluju reavea echipa in primul esalon. apoi treptat , treptat, treptat "fanii" s-au imputinat.
dar te intreb si eu , draga libe, inainte de 2004 , de ce cfr nu maraia? a? era inexistenta... si deodata mare echipa, mare afacere..

dar sa nu uitam ca , echipa de traditie a clujului e U.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 May 2012, 10:21   #4297
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
Originally Posted by iiii:
libe... eu inteleg ce zici tu... dar omiti ce facurati la javre anu trecut, cand nu intra pe stadion decat cei cu buletin de bucuresti. de ce nu mentionezi si aspectul asta?

păi, dacă e până acolo, hai să ne uităm şi în curtea vecinului. că eu am dat ieri 30 de lei pentru un meci care nu a existat. chiar glumeau suporterii la sfârşit că poate dacă am fi dat 90 de lei, vedeam tot meciul. aşa, nu am văzut decât 30 de minute. mai mult am stat în faţă să ne pipăie perverşii ăia.

Quote:
in alta ordine de idei, U cluj are 52 de sezoane in primul esalon, pe cand CFR 16! aici ce mai zici?

e irelevant. dacă ţii cu o echipă, ţii indiverent unde e. şi în altă ordine de idei, de câte ori o câştigat U cupa şi de câte ori CFR?

Quote:
si iti mai zic eu una, daca bozgoru de arpad si nenorocitu de muresan, lasa echipa... o sa ajungeti ca unirea urziceni... asa ca mai lasa-ne tu pe noi cu moralitatea in fotbal, mai ales cu o echipa promovata recent.

din nou, irelevant. majoritatea suporterilor CFR-işti sunt suporteri încă de dinainte să ajungă CFR în prima ligă. şi vor fi în continuare chiar dacă e mureşan sau arpad la conducere.

Quote:
si ca sa iti mai dau un exemplu concret : look la galeria cfr-ului de la promovare...multa lume.. euforie, deoarece cluju reavea echipa in primul esalon. apoi treptat , treptat, treptat "fanii" s-au imputinat.

aici e altă poveste. suporterii sunt tot atâţia dar mulţi au mai renunţat să vină la stadion tocmai din cauza celor ca "U". când ai copii şi famillie, mai ales în România unde stadioanele sunt teren minat la un moment dat te scârbeşti şi nu mai rişti să ajungi la UPU.


Quote:
dar sa nu uitam ca , echipa de traditie a clujului e U.

acum să te întreb eu ceva. ce tradiţie promovează U la Cluj? cea a pumnului?
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 May 2012, 10:55   #4298
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
libe... de parca la cfr nu sunt oameni violenti. sa fim seriosi ce naiba? dar ai impresia ca la steaua nu sunt ? sau la dinamo? sau la rapid?
imi place ca vezi numai in exterior, dar in interior nu vezi. tu vi sa imi zici ca la CFR sunt numai ingerasi care stau pe norisori nu?

cand am zis de traditie , ma refeream strict la simplul fapt ca U a fost de mai multe ori in primul esalon, in romania, clujul era cunoscut prin U , nu prin CFR.

si sa sti ca fix de asta nu mai vin "fanii" CFR la meci, ca sunt alte persoane care se bat... dar in buc nu e asa? dar in ploiesti? astea sunt orase cu mai multe echipe in prima liga! in ploiesti nu am auzit faze de genu.... nu mergem la meci ca e legea pumnului asta e buna.

oricum, ramai tu si tine cu CFR si sper sa nu va iasa anu asta , sa furati si acest campionat.

stai sa vina frate ghost sa zica si el ce are de zis, pe el in vad un suporter clujean adevarat.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 May 2012, 11:06   #4299
Presedintele
Banned
 
Presedintele
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 495
Ce circ, ce oroare - un prieten isi intitula textul "Varza a la Cluj". Gresit, mancarea aia e gustoasa. Sau macar place unora. Oricum, n-are nici o vina. Ce-a fost acolo e de nedescris. Dar sa incerc, cat mai succint - un penalty ridicol, o reactie de maimutoi a capitanului (!!!) Cadu, alta reactie cretina a lui Bornescu... Apoi bataie generala, nebunie, mers la vestiare, bataie si-acolo, suspendare meci si propunere de sanctionare numai organizatori din partea lui Tudor, arbitrul minune al fotbalului romanesc. Cica n-a permis continuarea ca ar fi trebuit sa elimine minim cate 5 de la fiecare - trebuia s-o faca si decizia ulterioara era simpla: meci pierdut 0-3 pentru ambele.

Revenind in civilizatia bucuresteana - cum suna!!! - oare au voie astia sa serveasca bere pe la carciumile din zona stadionului?
Presedintele is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 May 2012, 11:11   #4300
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
hahahaha
eu inainte de meci beau la rockside la drumu taberei 34....
apoi stiu alimentarele alea din zona stadionului... pe la blocuri prin spate unde au berica ieftina , si bem pe acolo pe bancute....
eu nu concep sa intrupe stadion treaz...


presedintele, nu uita cum am fost la romania-uruguay...
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:31.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells