Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 28 Aug 2003, 21:41   #1
Bogdano
Novice
 
Bogdano
 
Join Date: May 2003
Location: Bucuresti
Posts: 3
Send a message via ICQ to Bogdano Send a message via Yahoo to Bogdano
Amor pe contrasens

Mai, mie filmul asta chiar mi-a placut. De mult nu am mai vazut un film bun care sa nu fie axat pe subiect, ci pe forma lui. E misto facut, serios. Un subiect super-banal, telenovelistic, tratat la modul misto.
Pe parcursul filmului, m-am pomenit de multe ori razand la niste faze care nu erau deloc previzibile.
Au fost si vreo doua faze usor nesimtite de tipul periferiilor metropolelor americane, dar, ma rog, sunt si privitori care sa le guste, ceea ce face din "Amor pe contrasens" un film pe gustul unui public si mai larg. Ceea ce e, la o adica, tot de bine.
Asadar, "Amor pe contrasens" = inedit + imprevizibil (ca forma, ma repet) + putin sex si ceva nuduri + comedie de buna calitate + multa, multa muzica = un film neconventional.
Vi-l recomand.
Bogdano is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Aug 2003, 10:45   #2
Hell_Girl
Veteran
 
Hell_Girl
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 225
Tu n-ai mai vazut filme spaniole pana acum,nu?
Se canta!!!!!!!!!!! Omule, se canta in filmul asta! Am ramas socata din cauza asta si de asta nici nu am mai scris despre el aici. Filmul mi se pare slabut, o incercare nereusita. Are unele faze amuzante, dar atat si nimic mai mult. Eu nu recomand filmul asta.
Hell_Girl is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Oct 2003, 10:19   #3
Medwyn
Novice
 
Medwyn
 
Join Date: May 2003
Location: Cluj-Napoca
Posts: 16
Eternul... masculin

Ceea ce ma sokeaza pe mine este ca ai fost sokata de faptul ca se cinta in acest film. Ce e asa mare lucru? Si in filmele americane se cinta mai nou (si de mai demult) si de ce nu ar face si spaniolii un astfel de film acum? Cred ca filmul are haz mai ales cum trateaza cu ironie eternul... masculin... viril... cel care crede ca totul i se cuvine, ca poate face orice si nu are nimeni dreptul sa il judece... Dar si-au gasit fiecare "nasu'" caci personajele feminime stiu ce vor... Poate kiar mai bine decit partenerii lor!!! 8)
__________________
When I'm good, I'm very, very good, but when I'm bad, I'm better.
Medwyn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Mar 2004, 23:50   #4
Mala Portugal
Guru
 
Mala Portugal
 
Join Date: Nov 2003
Location: Vanity Case
Posts: 1,445
Un final cu multe cupluri, cantand si jubiland impreuna dupa ce au trecut prin intrigile filmului...am mai vazut asta pe undeva...in Love Actually. Doar ca in ‘Amor pe contrasens’ senzatia e cu totul alta ,mult mai fireasca si mai putin puritana +ca are umor cu carul (m-a durut buta ,la propriu, de ras)+un taximetrist si o bolonda...durere+un meci de tenis cum nu se poate mai incrancenat + altfel de meciuri, mai putin cuminti da’ tot asa de incrancenate...
+ momente de musical, inegale ca valoare , favoritul meu ar fi cel din baie cu “patru maini, patru picioare doua usi, doua chei si un prieten”. O comedie buna de vazut dimineata , la pranz, seara si a doua zi de la capat :lol:
__________________
"Someone has to kick the Mickey Mouse out of our heads"
Mala Portugal is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:44.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells