Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 21 Jan 2009, 20:50   #1
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Prima conversatie: "Sa ne cunoastem!"

Astazi am discutat pt prima data pe messenger cu forumistul nostru safenik. Iata ce a iesit. Cum i-am promis, am postat conversatia noastra civilizata de pe mess pe forum, mai ales ca astia acum ne mai citesc si sms-urile de afla pana si cand e pe stop amanta noastra..sa fie totul asa, transparent. Va indemn si pe voi sa postati conversatiile de pe messenger pe Internet, forumuri si pe bloguri! 8)
Deci, pt studiul dialogului, un bun scriitor trebuie sa cunoasca urmatoarele:
- aia;
- ailalta;
- aia (tot-aia, da, din nou);
- altele;
- si asta:



Motto: Unii scriitori, mai au nevoie si de de-astea! 8)


NOTA: Eu in tot timpul asta o rupeam pe mess, tot prima oara, cu o brasoveanca al carei ID il am tot de pe CineMagia. Cu fata am vorbit normal, cu el... :?

Neuptolem: salut

safenikafilie: salutare

safenikafilie: ce faci domnule?

safenikafilie:

Neuptolem (cascam, semn inexistent).

safenikafilie: obosit? las-o mai moale

Neuptolem da, am scris ieri pana la 2:15

safenikafilie: La inceput cand te-ai apucat de scris..cam cat scriai pe zi?

Neuptolem 7 pagini de word font 12.

safenikafilie:scriai nu gluma

Neuptolem da.

safenikafilie: eu nu scriu atata pe zi

safenikafilie: poate cate o oral,o ora jumate

safenikafilie: trebuie sa scriu mai mult.Trebuie sa-mi fac timp si sa-mi gasesc dispozitia necesara

Neuptolem stai linistit. se va rezolva cu timpul. nu te mai stresa. scrie cat poti si cand ai chef. nu te forta.

safenikafilie: pai da....cateodata ma stresez si vreau sa si citesc si sa scriu si sa mai stiu eu ce...si ma dau peste cap si cad in depresie

safenikafilie: Am terminat de citit "Ada sau Ardoarea" de Nabokov,mio placut mult

Neuptolem Cum adica, cazi in depresie??

safenikafilie: pai sunt mai depresiv asa de fel....Am avut niste probleme da incet imi revin.Am trecut prin niste momente destul de grele.Aveam nevoie de tot felul de explicatiie ce traiesc?unde ma duc?cei timpu,cei spatiu?cei vitorul

safenikafilie: datorita marilor scriitori..cum ar fi Tolstoi sau toti nebuni astia,am reusit sa ma descurc

safenikafilie: sa gasesc ceea ce creierul meu cauta

safenikafilie: vi la Paltinis?

Neuptolem: Bai, si eu am avut depresie. Dar totusi, la mine a fost ceva mai , parca, organic, nu tinea de creier cat d elipsa d ecalciu...de la prea mult invatat si cofeina in sesiune, incepusem sa vad monstri pe afara...whatever. :lol: a trecut. era prin 2005, februarie-martie.

Neuptolem da, vin.

safenikafilie: :lol: pai si eu cred ca am avut lipsa de calciu si poate mai am.In mare parte la mine cred ca de la prea mult stat.Sti ca,lenevia ii mama filosofiei

safenikafilie: Revelatia ii dureroasa :lol:

safenikafilie: Ii bine daca vi.Tragem o bauta

Neuptolem dar de ce esti tu asa entuziast ca ma vei intalni?

safenikafilie: pai nu stiu,par asa entuziasmat?

safenikafilie: Da as vrea,am probabil ce povesti cu tine

Neuptolem nu m-am intalnit niciodata cu baieti cunoscuti pe Internet.

Neuptolem cu fete da.

safenikafilie: vai de mine...ce te gandesti ca sunt vreun pervers?

safenikafilie: :lol:

safenikafilie: stai chill

Neuptolem Da. Ma gandesc ca o sa ma tai franjuri in masina de tocat si ca faci din mine salam de Sibiu.

safenikafilie: :lol: stai linisitit.Daca erai vreun baietas din asta fara creier,puteai sa tot vi ca nu ma interesa...da daca tot vi si avem si lucruri in comun,de ce sa nu ne intalnim la o poveste?nici nu am intalnit pe nimeni de pe forum

safenikafilie: o sa fiu si cu gagicamea si din cate am inteles de la tine si tu.Mergem la un restaurant ceva

Neuptolem Ai bani? Adica, esti d ebani gata? ca eu nu prea stau bine cu banetul.

safenikafilie: nu,nu sunt de bani gata.Da ne descurcam noi...

safenikafilie: de o ciorba ardeleneasca ne invartim noi :lol:

safenikafilie: ce filme tio placut mai mult anu' asta?

safenikafilie: ca tu esti cu scenaristica

Neuptolem "The Dark Knight", la nebunie.

safenikafilie: si mie chiar tare.. si Heath Ledger mi so parut excelent.Pacat de el

Neuptolem personajul "Joker" e genial!

safenikafilie: Frost/Nixon mio placut iarasi,The Wrestler(Mickey Rourke tare de tot) si in rest slabut

safenikafilie: The Curios Case of Benj Button nu mo impresionat.Ma asteptam la mai mult de la el

Neuptolem eu am sa ies. mai vorbim. acum nu prea sunt in apele mele. ma bag la un somn apoi tre sa scriu.

safenikafilie: ok,bagai mare

Neuptolem cat costa busu' Sibiu Paltinis?

safenikafilie: nu stiu ca nu am fost niciodata cu el(un ciur de autobuz de mai ca nu se destrama)...stai linistit ca o sa vin cu prietena(ea are carnet,eu nu) si va ducem noi

NeuptolemCati ani are prietena ta? ;D

Neuptolem

safenikafilie: nu are decat 19-studenta la film in Vienna

safenikafilie: pe langa mine are un cv impresionant

Neuptolem e studenta la film in Viena? Pai si tu?...

safenikafilie: eu,deocamdata nu sunt la nici o facultate.Am fost la managment da mam lasat ca nu mio placut

Neuptolem Si ea e singura la Viena si cand se intoarce in tara sunteti impreuna?

safenikafilie: trebuie sa caut una care are legatura cu scrisu

safenikafilie: pai da..acum nui usor iti dai seama...mai vine ea,ma mai duc eu

safenikafilie: Ea pot sa spun ca vine dintr-o famile cu bani

Neuptolem ia aratati-mi pzoe cu voi doi, macar dk ne intalnim sa stiu cum aratati.

safenikafilie: pai stai sa vad daca am

Neuptolem iti arat si eu cu noi doi. deocamdata nu stiu cu ce fata sa merg la Paltinis.

safenikafilie: :lol: :lol: :lol: (cade pe jos de ras - semn inexistent pe forum).

Neuptolem: ai?

safenikafilie: stai sa vad...cu mine am cu gagica nu am
:lol:
Neuptolem Ia, pai, arata-te.

safenikafilie: o sec

Neuptolem pai si cu prietena de ce nu ai? mai imi clateam si eu ochii. :lol:

safenikafilie: :lol: :lol: :lol: (cade pe jos de ras iar).

safenikafilie: ala in negru sunt eu

safenikafilie: de acum vreo 2 ani

safenikafilie: recenta nu am pe calc..

Neuptolem okay..esti cam naiv pt varsta ta.

safenikafilie: cum adica?

safenikafilie: de aratat nu arat de 24 de ani,astai clar

Neuptolem Nu stiu...toata treaba asta cu intalnitu' la Paltinis..cum poti s aai incredere intr-un strain? Faptul ca ti-a dat niste sfaturi scriitoriceste pe un forum de film nu inseamna nimic.

safenikafilie: Pai nu,nu inseamna nimic si totusi inseamna.Stai linistit ca nu sunt naiv.Nu stiu poate sunt obisnuit eu asa.Nu am de ce sa nu am inceredere.Daca ai ceva in potriva nu ne intalnim

safenikafilie: de suparat nu ma supar

Neuptolem Amice, esti idiot. Stiai?

safenikafilie: nu stiam

Neuptolem AFLA!

Neuptolem NU TREBUIE SA TE INCREZI IN STRAINI!

safenikafilie: Stai chill omule.Daca o sa ne vedem o sa te studez atunci si daca imi pari aiurea,o sa ma dau la o parte

safenikafilie: Ce poti sami faci?sami dai in cap?

Neuptolem Si apropo, eu nu ti-am dat adresa de e-mail sa vorbim pe messenger. Am zis de E-MAIL, nu messenger! Eu nu am timp de stat pe messenger! Nu sunt lenes ca tine! Drept pt care am sa-ti dau Ignore!

Neuptolem BAI TOT O TII CU INTALNITU', CE TOT AI?!?

safenikafilie: Nu iti dau bani imprumut sau ce stiu eu ce facem..

safenikafilie: esti paranoia acum

safenikafilie: pur si simplu am discutat

Neuptolem Nu sunt paranoia, tu esti paranoia. Eu nu simt nevoia sa ma intalnesc cu baieti d epe Internet. Nu-mi plac! Pur si simp[lu!

safenikafilie: ok frate nu ne intalnim

safenikafilie: nici un fel de problema

Neuptolem niciun "frate", ca nu suntem frati.

Neuptolem Apropo, si iti mai dau un sfat: LASA-TE DE SCRIS! SCRII ORIBIL!!!!

safenikafilie: da ce te-o apucat?
safenikafilie: team jignit cu ceva?

Neuptolem SIN SA TI-O FUT PE PRIETENA D ELA VIENA!!!! :lol:

safenikafilie: esti un taranoi

safenikafilie: esti nebun omule

Neuptolem Stiu. Nu e faiiin? :lol:

safenikafilie: Chiar nu inteleg de ce reactionezi asa

Neuptolem Pai nu trebuie sa intelegi, pricepi mata, intelegerea e ceva care pe tine te depaseste!

safenikafilie: asta nu ai tu de unde sa sti

Neuptolem Adicama faci prost sau ce?!?

safenikafilie: pai trebuie sa fi un mare prost la cum reactionezi si cum o arzi

safenikafilie: Vorbesti normal si dintr-o data incepi ca un nebun sa ma jignesti

Neuptolem Yeap! SUNT PROST! SUNT UN MAAARE PROSSST! PROOOOOOST!!!! :lol: HA HA HA HA HA HA HA HAAAAA

Neuptolem Dar tu esti IDIOT, amice, asta e concluzia.

safenikafilie: de ce sunt idiot mai omule?

Neuptolem Pt ca esti naiv si crezi ca stii sa scrii si a ai prietena la Viena are se fute (probabil chiar in clipa asta) cu toti austriecii. Aia au pulele mai mari ca a ta.

safenikafilie: Nu am spus ca stiu sa scriu!Invat!cum ai invatat si tu

safenikafilie: si preietena mea :lol: stai tu linistit ca am eu grija de ea

NeuptolemEu nu am invatat sa scriu. Intreaba toti oamenii astia d epe forum. Chiar in clipa asta merg pe CineMagia si voi posta aceasta conversatie pe forum Sa vada toti cat esti de idiot.

safenikafilie: da poti sa o postezi daca altceva nu ai ce face

safenikafilie: mama,tu esti un mare idiot

safenikafilie: esti ca un copil mic...

Neuptolem Stiu. Dar asta nu e nimic nou. Ideea e ca si tu esti. PLus adaugam faptul ca eu sunt un IDIOT VOLUNTAR, PT CAND TU... :lol:

Neuptolem Nope! Copii mici nu pot fi rai ca mine. Iar copii nu sunt mici, nu au cum sa fie MICI, ca sunt COPII.

safenikafilie: nu esti rau,est prost!

safenikafilie: Habar nu ai ce inseamna sa fi rau

Neuptolem Una o implica pe cealalta, nu crezi, bai, safenik afilie? :lol: ce nick! tembel! lol

Neuptolem Ce inseamna sa fii rau. Ia zi tu!

NeuptolemCUM AR TREBUI S AFIU EU RAU CU ADEVARAT?

Neuptolem SA-TI FUT PRIETENA???

safenikafilie: :lol: nu, nu are nici o legatura cu a fi rau

NeuptolemPai, bah, sugea-mi-ai pula, zi-mi cum e sa fii rau. Ia!

safenikafilie: :lol: nu o sa intelegi niciodata

safenikafilie: Ai inceput bine,da risti sa termini prost

Neuptolem I like that!

NeuptolemSi tu crezi ca tu esti rau?

safenikafilie: :lol: nu stiu

safenikafilie: s-ar putea

Neuptolem Oooo!...DECI DOMNUL SAFENIKA MARTURISESTE CA AVEA D EGAND SA FACA DIN MINE SALAM DE SIBIU!!! :lol:

Neuptolem MA CAC PE MINE DE FRICA! STAI SA MA STERG LA CUR!!!

NeuptolemIata adevaratul psihopat! Unde era! L-am prins cu mata-n sac, dom'le, acum o s avina politia s ate ridice caci astfel de conversatii vor fi citite pe Internet.

Neuptolem Esti fiul lui Pitbull? (semnul seriozitatii, inexistent pe forum).

Neuptolem Cine esti? Ia zi. Cine esti tu! Hai ca m-am prins ca e ceva putred la mijloc.

Neuptolem Dezvaluie tot!

Neuptolem Hai, ca episodul 2 n-o s amai existe, scufundam Pamantul inca d epe acum. Tell it!

Neuptolem MARTURISESTE LUATE-AR DRAKU DE PSIHOPAT, MARTURISESTE TOTUL CA TE URMARESC PANA-N GAURA DE VIPERA SI TE DAU CU CAPUL DE OTI PERETII FUTU-TI DUMNIAZAII MAMII TALE DE NEMERNIC!!!! TE IA DRAKU' DACA NU SPUI ACUM TOT!!!!

safenikafilie: :lol:

safenikafilie: M-ai innebunit

safenikafilie: nu gluma

Neuptolem De ce razi? Ar trebui sa plangi.

safenikafilie: pai de ce sa plang mai timpitel?

Neuptolem CONCLUZIA: Amice, esti un bou, un bou si idiot pe deasupra.

Neuptolem Depresia aia...trateaz-o draku' si tu.

Neuptolem Nu o mai lasa sa lase urme.

safenikafilie: am eu grija

Neuptolem Bai :lol: cat de cretin poti sa fii..esti fenomenal. :lol:

safenikafilie: de ce sunt cretin?

Neuptolem :lol: ha ha ha ha ha haaaa, mai sin intreaba! lol

(pauza de o juma d eora, maxim o ora, timp in care safenika si-a tras sufletul). Eu ii dau un...

BUZZ

safenikafilie: ce mai vrei

NeuptolemTe-ai suparat?

Neuptolem Am glumit.

Neuptolem Era un rol. De spihopat. Stai fara grija.

safenikafilie: nu,mam suparat

safenikafilie: pe faza cu gagica

safenikafilie: :lol:

safenikafilie: stai linistit omule

Neuptolem Nu pot sa stau linistit.

Neuptolem In preajma ta..ma exasperezi. esti chiar idiot.

safenikafilie: iarasi incepi

Neuptolem

safenikafilie: chiar nu am chef si timp de cacaturile astea

safenikafilie: pe bune acum

Neuptolem Ma intreb, toti ardelenii sunt atat de prosti?

safenikafilie: de ce spui ca sunt prost?

safenikafilie: argumenteaza

safenikafilie: pe ce te bazezi

safenikafilie: de cunoscut nu ma cunosti

safenikafilie: te bazezi pe ce-ti raspund aicea?

Neuptolem Eu as zice sa uiti de scurta noastra "relatie" de amicitie, care a existat doar in capul tau, de altfel. Merci de glasurile clujencelor! Acea clujeanca va fi batuta pana la sange d eun psihopat. (semnul seriozitatii.).

safenikafilie: nu a existat nici o relatie de amicitie

NeuptolemAtunci de ce draku vorbeai de intalnire in eralitate?

safenikafilie: Pur si simplu vorbeam.Puteam sa ne intalnim la Paltinis sa bem o bere, sa ne dam cu schiuriile sau cu placa(sau cu ce pula mea te dai tu) si cam atat

Neuptolem Eu nu ma dau cu schiurile ca sunt prea prost. Iar cu placa eu nu ma arunc pe zapada, doar dk vrei tu una in cap.

Neuptolem Adio

Neuptolem Sa nu ma mai deranjezi, ai auzit?

Neuptolem BAI PSIHOPATULE! SA NU MA MAI DERANJEZI, FUTU-TI DUMNIAZAII MATII, AUZI BAI!???!??? SAU ESTI CAP-SEC?!?

Neuptolem Idiotul, crede ca stie sa scrie! N-am mai auzit in viata mea ceva mai amuzant. :lol:

Neuptolem Are prietena la Viena, cica,...te invidiez, as vrea sa am si eu prietena la Viena, dar sa fiu acolo cu ea, deci, te-am pacaliiit! Nu te mai invidiez. nu am cum. si esti URAT, bai, auci, chiar esti naspet rau de tot.

safenikafilie: sa ma pupi in pula de prost

safenikafilie: esti un cretin fara pereche

safenikafilie: sa ma pupi in pula cu tot neamu tau de olteni prosti

Neuptolem O SA TE APUC CU MANA CU MANUSA ALBA D EPULA SI AM SA TI-O DAU LA CAINI, POATE UNUI PITBULL, CE SPUI?!? LOL :lol: :lol: :lol: :lol: (rad de ma tavalesc pe jos - semn inexistent)CAT M-AM DISTRAT!!!!!

Neuptolem EZAC!!! NEAMU' DE OLTENI E PROSTI NENE! DAR TU ESTI IDIOT AMICE, tu esti un idiot INCOLUNTAR, pe cand la mineee, ... Hai, besi de-aici! Go! Ca mis e usuca gatul de sete!

safenikafilie: esti prea prost

safenikafilie: hai pa...imi pierd vremea cu tine

Neuptolem PREA DA, dar PROST NU-S.

safenikafilie: nici eu

safenikafilie: hai pa

NeuptolemDk tu iti pierzi vremea iti dai seama cat pot pierde eu?!? Ai ai ai ai aiiii!

safenikafilie: am treaba,serios...parca spuneai cati face placere

safenikafilie: no acum hai pa

Neuptolem adio, nu pa!

safenikafilie: cum vrei tu......

Neuptolem A D I O !!!! BAAAH! ADIO!

safenikafilie: :lol: ESTI UN MARE DOBITOC

Neuptolem PS: Astept reactia forumului. Am sa postez totul.

safenikafilie: go ahead

safenikafilie: chiar nu ma intereseaza

Neuptolem Nici pe mine. Dar o sa-i intereseze pe altii.

safenikafilie:

------------------------------------------------------------------------------------
FOR RATING, FOR...MILITZIA, FOR...PSYCHO INTERNAUTI.
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jan 2009, 23:08   #2
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
http://www.poezie.ro/index.php/texts...nplay/Scenariu
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jan 2009, 23:23   #3
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
intra la poezii pentru pereti, nu?
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jan 2009, 00:07   #4
films4all
Guru
 
films4all
 
Join Date: Jan 2006
Location: Bucuresti
Posts: 877
Asa si?
__________________
Toata lumea stie ca nu se poate face acel lucru pana in momentul in care vine unu' care nu stie ca nu se poate rezolva acel lucru... si-l rezolva!
films4all is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jan 2009, 09:07   #5
Gengar
Banned
 
Gengar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 60
Re: Prima conversatie: "Sa ne cunoastem!"

Prea lungã. Trebuie sã fim operativi. Sã-ncercãm sã facem un rezumat, sã descoperim momentele subiectului...

Originally Posted by Neuptolem:
Neuptolem: Amice, esti idiot. Stiai?

safenikafilie: nu stiam

Neuptolem: AFLA!

safenikafilie: esti un taranoi

Neuptolem: Dar tu esti IDIOT, amice, asta e concluzia.

safenikafilie: de ce sunt idiot mai omule?

[Neuptolem îi explicã, tacticos, lui safenikafilie motivele, prezentându-i, pentru o mai bunã argumentare, dosarul sãu de la securitate]

safenikafilie: mama,tu esti un mare idiot

Neuptolem: Adio

safenikafilie:

The End.


P.S.: Neuptolem, uite de-asta nu-mi place mie sã intru pe mess... :sleep:

P.P.S.: Apropo de asta, pentru cei care nu au timp sã vadã filme sau sã lectureze cãrþi în totalitate (cã, deh, viaþa e foarte agitatã în ultima vreme :lol: ), sau pentru cei care pur ºi simplu vor sã se amuze puþin, vã recomand douã site-uri:
http://thatguywiththeglasses.com/vid...-second-movies

ºi

http://www.rinkworks.com/bookaminute/
Gengar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jan 2009, 14:47   #6
Supastar
Guru
 
Supastar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Timisoara
Posts: 1,286
Send a message via Yahoo to Supastar
deci neuptolem e tot oligofren
Supastar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jan 2009, 15:02   #7
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Bäi, stie careva în câte suntem azi? :? Marti, vineri, jumatea lu' septembrie...? :love:
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jan 2009, 15:23   #8
films4all
Guru
 
films4all
 
Join Date: Jan 2006
Location: Bucuresti
Posts: 877
Cand eram mic imi placea mult sa desenez!
__________________
Toata lumea stie ca nu se poate face acel lucru pana in momentul in care vine unu' care nu stie ca nu se poate rezolva acel lucru... si-l rezolva!
films4all is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jan 2009, 17:00   #9
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Da, Supastar, sunt oligofren.
Acum, in clipa asta, ma intreb ce se schimba inainte sa recunosc.
Sau de ce simti nevoia sa-i spui unui oligofren ca e oligofren..Ii spui unui orb ca e orb? Ii spuim unuia caruia i s-au amputat ambele picioare ca nu le mai are? Ii spui cuiva drag pe patul de moarte ca...

La Poezii pt pereti, corect! 8)
M-a enervat atitudinea lui mult prea prietenoasa, bai, dk eram in 1999 si abia aparuse mircul, mai ziceam, dar acu'...eu nu am nimic cu baiatul ala, serios, chiar mi-e simpatic, e un tip de treaba, no? dar de ce sa-mi impart intimitatea cu el??? Dk imi propunea sa ma vad doar cu prietena lui...
In rest e O.K.

Asa, si? Nimic. Asta e ideea. Ca nu am facut niciun rau! Foarte bine punctat de films4all!

Bravo Mistah J! Eu vad la tine ceea ce altii nu au putut sa vada: potentialul de Hollywood! 8) Si, stai linistit, conversatiile cu tine de pe mess nu le voi posta pe forum (poate sa le trimit la vreun militzian sau lui Steffy, asta da! :happy: ), si stii de ce? Pt ca tu ai un (muuuuult) mai mare potential de exploatat, esti ca o comoara inepuizabila, stai...ca nimeresc in complimente pt fete, nu esti aur sau diamante, esti ca un zacamant de petrol, cu tine se pot face bani, nu gluma! :? :shock: 8)
Conversatiile cu tine imi vor fi material brut pt a fi bagate intr-un scenariu, deci nu te limitezi la un forum, cu tine as putea sa ajung chiar pe birourile producatorilor, cu tine as castiga bani in lumea filmului, cu tine as putea sa-i cumpar unei fete o haina de blana s-o dau gata, etc.

Bravo Pitbull, asa te vreau, comunicativ si lipsit de aroganta.

Vad aici oameni care merita, care merita sa citeasca ceva bun, vad oameni inteligenti, vad oameni buni, oameni valorosi si curajosi, lipsiti de orice urma de frica. OAMENI LIBERI!!!!
Oameni care apreciaza libertatea de exprimare, oameni care detesta furtisagurile si masluirile militziei, ale unui sistem putred. Vad in acelasi timp, oameni care sunt nemultumiti. Sunt dezamagit ca vad oameni resemnati dar sunt bucuros ca, in ciuda faptului ca ma credeti un dezaxat mintal, un oligofren, un retardat prost si-un infantil, cu toate astea ma apreciati, admirati ceva la mine, ceva care se intersecteaza intr-o multime care nu este vida cu ceea ce am vrut / vreau eu s-arat.
Ma inclin in fata voastra dragi cititori si forumisti! Fara voi nu as exista!
Va multumesc! ( :huh: ).
-


PS: Da Prolly, energia asta trebuie canalizata altundeva, stiu f bine. Ma gandeam ca pot descoperi ceva nou, de aceea cercetam un teren neexploatat, virgin, terenul dementei psihopatice pozitive, utile.
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jan 2009, 17:30   #10
films4all
Guru
 
films4all
 
Join Date: Jan 2006
Location: Bucuresti
Posts: 877
Originally Posted by Neuptolem:
Asa, si? Nimic. Asta e ideea. Ca nu am facut niciun rau! Foarte bine punctat de films4all!

ba rau ai facut. Ai postat conversatia asta aici. Puteai s-o pui la cafenea.
In rest... neinteresanta discutia dintre voi doi. Pupincurismul de inceput ( nu din partea ta) si cearta de dupa.
Dar poate e un mesaj. O invitatie la prostie.
Probabil.
Dar ... felicitari!
Pentru ce?
Ca ai avut curajul sa te expui pe tine... Neuptolem[n] mediocru.
Data viitoare poate te expui pe tine.. geniul.
__________________
Toata lumea stie ca nu se poate face acel lucru pana in momentul in care vine unu' care nu stie ca nu se poate rezolva acel lucru... si-l rezolva!
films4all is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jan 2009, 18:11   #11
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Originally Posted by films4all:
Pentru ce?
Ca ai avut curajul sa te expui pe tine... Neuptolem[n] mediocru.
Data viitoare poate te expui pe tine.. geniul.
Corect!
Data viitoare..ce bine suna! 8)

Originally Posted by films4all:
Dar poate e un mesaj. O invitatie la prostie.
Probabil.
O invitatie la prostie e asta:
http://www.cinemagia.ro/movie.php/Ur...movie_id=29195
si asta:
http://www.cinemagia.ro/movie.php/Na...movie_id=18602
Si sunt sincer cand spun asta, serios. Stiu, e dur, te cred, doare. Dar e adevarul. Eu cel putin nu am pretentii.
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jan 2009, 20:19   #12
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Iata ce mi-a trimis Pauline Kael pe Private! 8)


Originally Posted by Pauline Kael:
Esti o rusine pt specia masculina.am observat ca iti sunt antipatica,probabil ceva invidie amestecata cu impotenta intelectuala,dar chiar nu intelege lumea ce cauti p-aici,tu si postarile tale kilometrice ,in care diversi te fac de cacao,am citit putin din final,cu avatarele tale cu pit la fel de efeminat ,operat estetic,ca tine.vezi ca nu se afiseaza pm-urile,e treaba ta daca o faci,n-am nimic de ascuns,drept urmare:esti un cacacios lipsit de talent si fara perspective care la peste 30 se comporta ca un pusti de 13,unul prost,si homosexual latent.mai vrei? jegosule mic.a,si se poate demonstra sunt o superbitate de femeie,desteapta ,admirata,dorita, si futacioasa,mori in spumele ma-tii si in sangele care o sa-ti izbucneasaca pe nas,cu toate ca nasul tau e in curul vreunui moderator sau diversi..de pe net..din sec.21.zaaat.

Si iata cum trebuia raspuns:

Originally Posted by MIRIAM:
Buna seara.
Pe acest forum sunteti ceva SPECIAL.
Scriindu-i la ...NEUPTOLEM, imi asum un mare risc.
Ce risc? Riscul de a fi facuta ,,cu ou si cu otet'', riscul de a fi mediatizata pe FORUM, RISCUL DE A-MI STRICA SEARA. Mai exista si altele...
Nu-mi pasa daca ar fi sa se intample ceva din toate astea.
Sunt uimita de felul dv de a fi. Ma refer la acea parte pe care o ,,expuneti'' spectatorilor: politetea incrutisata cu badarania, talentul cu prostia, diplomatia cu ...,,cutitul la os''.
Ar fi interesanta de cunoscut si cealalta parte. Ma intreb daca o cunoaste cineva..
Cred ca nici dv. nu vreti sa o recunoasteti, considerand ca nerecunoscand-o va este mai bine.
Nu vreau sa interpretati urat ideile mele. Sunt doar niste pareri..
Va admir.
Uneori va si inteleg.
Cand nu va inteleg, de vina este ceva ce nu cunosc.
Va doresc SUCCES.
Cu respect si cu scuzele de rigoare,
MIRIAM

Multumesc mult Miriam! :happy:
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jan 2009, 20:57   #13
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Originally Posted by Neuptolem:
Iata ce mi-a trimis Pauline Kael pe Private! 8)


Originally Posted by Pauline Kael:
[Esti o rusine pt specia masculina.am observat ca iti sunt antipatica,probabil ceva invidie amestecata cu impotenta intelectuala,dar chiar nu intelege lumea ce cauti p-aici,tu si postarile tale kilometrice ,in care diversi te fac de cacao,am citit putin din final,cu avatarele tale cu pit la fel de efeminat ,operat estetic,ca tine.vezi ca nu se afiseaza pm-urile,e treaba ta daca o faci,n-am nimic de ascuns,drept urmare:esti un cacacios lipsit de talent si fara perspective care la peste 30 se comporta ca un pusti de 13,unul prost,si homosexual latent.mai vrei? jegosule mic.a,si se poate demonstra sunt o superbitate de femeie,desteapta ,admirata,dorita, si futacioasa,mori in spumele ma-tii si in sangele care o sa-ti izbucneasaca pe nas,cu toate ca nasul tau e in curul vreunui moderator sau diversi..de pe net..din sec.21.zaaat.[/b][/colorsize]


Si iata cum trebuia raspuns:

Originally Posted by MIRIAM:
Buna seara.
Pe acest forum sunteti ceva SPECIAL.
Scriindu-i la ...NEUPTOLEM, imi asum un mare risc.
Ce risc? Riscul de a fi facuta ,,cu ou si cu otet'', riscul de a fi mediatizata pe FORUM, RISCUL DE A-MI STRICA SEARA. Mai exista si altele...
Nu-mi pasa daca ar fi sa se intample ceva din toate astea.
Sunt uimita de felul dv de a fi. Ma refer la acea parte pe care o ,,expuneti'' spectatorilor: politetea incrutisata cu badarania, talentul cu prostia, diplomatia cu ...,,cutitul la os''.
Ar fi interesanta de cunoscut si cealalta parte. Ma intreb daca o cunoaste cineva..
Cred ca nici dv. nu vreti sa o recunoasteti, considerand ca nerecunoscand-o va este mai bine.
Nu vreau sa interpretati urat ideile mele. Sunt doar niste pareri..
Va admir.
Uneori va si inteleg.
Cand nu va inteleg, de vina este ceva ce nu cunosc.
Va doresc SUCCES.
Cu respect si cu scuzele de rigoare,
MIRIAM [/b]

Multumesc mult Miriam! :happy:


[size=6]Bai,castravete,eu barem am haz si ceva talent.Vezi ca ai incalcat regulamentul,nu se fac publice mesajele private, de-aia se numesc private,agramatule.Dar eu nu vreau sa te banneze,oricum esti nul.Hai ,gata,la nani,ca te-am facut sac de box cu un deget.Ah,degetelul meu!
Insui faptul ca nu-ti asumi o replica si citezi niste lacrimogenisme scrise de o alta femeie tot prin Pm spune multe.daca n-ai intrat pt discutii pe forum cum zici,incearca monoloagele vaginului in oglinda.
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jan 2009, 21:06   #14
Suspect de bizar
Guru
 
Suspect de bizar
 
Join Date: Feb 2008
Location: În stânga ta.
Posts: 1,177
Cine vrea sã bage un pariu sã vinã la mine.Deci în colþul din dreapta o avem pe Pauline Kael ºi în cel din stânga pe Neuptolem.Haideþi.Nu vã ruºinaþi/Puteþi chiar sã câºtigaþi.
Suspect de bizar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jan 2009, 21:10   #15
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Vezi ca mai castiga si arbitrii cate un pumn in nara.Si cand te gandesti ca sunt in realitate o scumpa,o fina,o delicata,o subtirica.. :lol:
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jan 2009, 21:14   #16
Suspect de bizar
Guru
 
Suspect de bizar
 
Join Date: Feb 2008
Location: În stânga ta.
Posts: 1,177
Io nu-s arbitru,îs agentu' de pariuri.Arbitrii îs moderatorii.
Suspect de bizar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jan 2009, 21:34   #17
MIRIAM
Novice
 
MIRIAM
 
Join Date: Jan 2009
Location: BUCURESTI
Posts: 9
Bai,castravete,eu barem am haz si ceva talent.Vezi ca ai incalcat regulamentul,nu se fac publice mesajele private, de-aia se numesc private,agramatule.Dar eu nu vreau sa te banneze,oricum esti nul.Hai ,gata,la nani,ca te-am facut sac de box cu un deget.Ah,degetelul meu!
Insui faptul ca nu-ti asumi o replica si citezi niste lacrimogenisme scrise de o alta femeie tot prin Pm spune multe.daca n-ai intrat pt discutii pe forum cum zici,incearca monoloagele vaginului in oglinda. [/color][size=18]


...,,lacrimogenisme''? Posibil....
Autorul randurilor de mai sus este F E M E I E ?? :o
MIRIAM is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jan 2009, 21:43   #18
Supastar
Guru
 
Supastar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Timisoara
Posts: 1,286
Send a message via Yahoo to Supastar
cer banarea lui neuptolem pentru ca a facut public un mesaj privat fara acordul userului in cauza!!!
Supastar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jan 2009, 21:45   #19
films4all
Guru
 
films4all
 
Join Date: Jan 2006
Location: Bucuresti
Posts: 877
Originally Posted by Neuptolem:
Originally Posted by films4all:
Pentru ce?
Ca ai avut curajul sa te expui pe tine... Neuptolem[n] mediocru.
Data viitoare poate te expui pe tine.. geniul.
Corect!
Data viitoare..ce bine suna! 8)

Originally Posted by films4all:
Dar poate e un mesaj. O invitatie la prostie.
Probabil.
O invitatie la prostie e asta:
http://www.cinemagia.ro/movie.php/Ur...movie_id=29195
si asta:
http://www.cinemagia.ro/movie.php/Na...movie_id=18602
Si sunt sincer cand spun asta, serios. Stiu, e dur, te cred, doare. Dar e adevarul. Eu cel putin nu am pretentii.

Nu doare domnule. Ma mir cum de nu mi-ai facut reclama 100% :lol:
Stii de ce nu doare? Pentru ca eu la 16 (Urmarirea ) si la 18 (Narcotice) ... munceam, lucram... faceam ceva pentru visul meu si n-o ardeam ca nebunul...
Dar e viata ta :sleep:

L.E: Ai idee cate programe tre sa stii ca sa faci un filmulet ca 'Urmarirea'?
Dar cat de bine tre sa stii sa coordonezi o echipa de peste 50 de oameni ca sa faci un 'Narcotice'?
Cat trebuie sa umbli dupa locatii ca sa nu te trezesti ca amani filmarile?
Cum sa lucrezi la un decupaj?
Cum sa faci o plantatie? Cum sa obtii locuri de filmare in care doar cu bani poti filma?
etc etc
Cand o sa stii toate astea atunci sa ai curajul sa arati cu degetul proiectele mele ca fiind negative!
__________________
Toata lumea stie ca nu se poate face acel lucru pana in momentul in care vine unu' care nu stie ca nu se poate rezolva acel lucru... si-l rezolva!
films4all is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jan 2009, 21:49   #20
Suspect de bizar
Guru
 
Suspect de bizar
 
Join Date: Feb 2008
Location: În stânga ta.
Posts: 1,177
Originally Posted by Supastar:
cer banarea lui neuptolem pentru ca a facut public un mesaj privat fara acordul userului in cauza!!!
ªi nu doar o datã,mi se pare cã a mai facut-o o datã.
Suspect de bizar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:53.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells