Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Iconoclast

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 31 Mar 2004, 00:47   #1
Leonard
alter-ego
 
Leonard
 
Join Date: Feb 2003
Location: Paper St. Soap Company
Posts: 1,967
Send a message via Yahoo to Leonard
The Hudsucker Proxy

ce impresia v-a lasat filmul asta?
pe mine m-a terminat. Am mai vazut eu filme de Coen (de fapt pe toate in afara de Intolerable Cruelty) dar asta le intrece pe toate. pe langa un scenariu super original (sa nu-mi ziceti ca filmul e vreun remake!), sa mai adaug calificativ maxim si la imagine, montaj, joc actoricesc? Pur si simplu socant de la inceput pana la sfarsit! Nu e aproape deloc realist. Nici nu se vrea a fi (daca cineva ar gasi sa-i reproseze lipsa de realism). E o fantezie, poate o alegorie la ceva, o metafora? O sa-l mai revad ca sa-mi dau seama de ce e atat de special. Are cateva faze de m-am prapadit de ras, de fapt mai mereu am chicotit in timpul vizionarii. Iar Tim Robbins e CRIMINAL (ca joc actoricesc ma refer). Dupa ce ma impresionase in Mystic River, acum cu Hudsucker Proxy cred ca intra intre actorii mei favoriti.
Sa fie oare de vina si colaborarea cu Sam Raimi la regie/scenariu ca asta e cel mai tare film al fratilor Coen?

bagati pareri!
__________________
Prepare to evacuate soul
Leonard is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Mar 2004, 08:49   #2
Dan Gerose
Guru
 
Dan Gerose
 
Join Date: Sep 2003
Location: Timisoara
Posts: 704
Nu chiar cel mai bun

Si mie mi-a placut The Husucker Proxy, dar nu cred ca-i cel mai bun film al celor doi. M-am simtit mult mai bine cu "O, borther..." Ma rog, de gustibus... Oricum excelent film !
Dan Gerose is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:25.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells