Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 04 Mar 2005, 17:43   #1
Lestat
Novice
 
Lestat
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2
Send a message via Yahoo to Lestat
The Machinist

Apare si pe la noi pe ecrane? Nu de alta , dar filmul merita vazut.L-am vazut in ultima saptamana de aproximativ 10 ori si de fiecare data mai descopar cate o cheita dintre nenumaratele pe care regizorul le presara de-a lungul filmului.Intr-adevar un film care mi-a captat atentia.Tulburator cum poate lucra mintea unui om.Per total faceti rost de film ca merita.
__________________
Old McDonald had a farm, ee-aye, ee-aye, oh. And on this farm he shot some guys. Ba-da-bip, ba-da-bing, bang-boom.
Lestat is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Mar 2005, 00:13   #2
i_matei
Veteran
 
i_matei
 
Join Date: Apr 2002
Posts: 202
L-ai vazut de 10 ori ??!?!!!
Brrrr... nu cred ca-i mare diferenta intre tine si personajul principal in cazul asta...
E un film bunicel, dar nu face decat sa reia niste idei din alte filme si sa le prezinte intr-o forma diferita...
E o combinatie intre Memento si Vanilla Sky... nothing new... merita vazut, dar in nici un caz de 10 ori !!!! ... nici macar de doua ori
i_matei is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Mar 2005, 07:47   #3
Longshot
Kingpin
 
Longshot
 
Join Date: Nov 2004
Location: corner of 1st and 1st
Posts: 1,333
da, reia idei din alte filme, dar o face foarte bine, si in fond toate filmele reiau anumite idei. iar daca vrei inovatii in subiecte, stai pe kaufmann.
machinist este un super film si merita vazut dar la noi nu o sa intre, cel putin nu foarte curand, asa ca e cam aiurea pus postul asta aici.
iar sa pomenesti de vanilla sky ca un film din care machinist ia idei e aiurea, tinand cont ca insusi vanilla sky e un remake, unul prost i might add.
Longshot is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Aug 2005, 07:56   #4
crissy
Junior
 
crissy
 
Join Date: Aug 2005
Location: hellworld
Posts: 59
Send a message via ICQ to crissy
Masinistul este un film care chiar merita vazut de catre oricine chiar si de 10 ori poate chiar de mai multe ori orice ati zice ..l-am vazut si la cinema si acasa de multe ori si nu m-am saturat sa ma uit la el.Christian Bale il joaca ff bine pe Trevor Reznik nu credeti?
si a avut totusi si o mare ambitie sa slabeasca atata!

Un film excelent!!!!!
__________________
Nu Fii Prost Cum ai Mai Fost;Fii Destept Cum N-ai Mai Fost !!!
crissy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:18.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells