Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Star-uri

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 26 Feb 2003, 16:06   #1
Frodo
Senior
 
Frodo
 
Join Date: Feb 2003
Location: Shire
Posts: 90
Send a message via Yahoo to Frodo
Naomi Watts

Ce parere aveti despre ea? Mie mi se pare ca promite mult, joaca bine, e frumoasa si are in lucru filme interesante. De exemplu Le Divorce cu Kate Hudson, Glenn Close si Rona Hartner sau 21 Grams cu Sean Penn si Benicio Del Toro sau Ned Kelly cu Heath Ledger, Geoffrey Rush si Orlando Bloom. :lol: [/u]
Frodo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Feb 2003, 17:23   #2
Lizuca
Novice
 
Lizuca
 
Join Date: Feb 2003
Location: Somewhere over the rainbow!
Posts: 22
Sper doar sa faca filme la fel de bune si de interesante ca si pana acum. Este foarte potrivita si credibila in roluri mai neobisnuite si complexe precum cel din Mulholland Drive. Pentru mine reprezinta exponenta cea mai de marca a genului horror si, in general, a filmelor incifrate, misterioase, de la care pleci confuz, cu o multime de intrebari fara de raspuns. :wink:
__________________
Always be yourself!
Lizuca is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Feb 2003, 20:49   #3
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
Parerea mea este ca pana la "Mulholland Drive" tipa a vut o cariera destul de obscura. De-abia dupa ce am vazut filmul am inceput sa o asociez cu rolurile in care am vazut-o pana atunci (si in care nu am reamrcat-o).

Am observat o chestie la "Mulholland Dr.". Actrita poate sa fie si frumoasa, eleganta, amabila (pe de o parte) si antipatica, nervoasa, cu "apucaturi" triviale. Si pentru asta merita admirata, pentru ca, desi joaca practic acelasi personaj, reuseste sa ii dea o complexitate, jucand un personaj care are doua fete (sau doar una, pe cealalta o viseaza).
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Feb 2003, 20:59   #4
Frodo
Senior
 
Frodo
 
Join Date: Feb 2003
Location: Shire
Posts: 90
Send a message via Yahoo to Frodo
Apropo MinRep, de cate ori ai vazut Mulholland Drive?? Eu o singura data dar tare l-as mai vedea de cateva ori ca e sucit rau de tot!! Si imi place ca e asa, imi pune mintea la treaba!!
Frodo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Feb 2003, 22:12   #5
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
si mie imi place foarte tare de Naomi Watts desi n-am vazut decat doua filme cu ea: The Ring si Mulholland Drive. si mi s-a parut ca s-a descurcat la fel de bine in ambele. Din pacate senzatia mea este ca pare mult mai credibila in roluri care seamana cu cel din prima parte de la M.D: sensibila, ambila, foarte draguta...mie mi se pare ca nu prea are putere...ma gandesc si la The Ring...initial ea trebuia sa fie o ziarista foarte ancorata in realitate, rece, dura, care sa nu creada prea usor povestile unor tineri...si nu prea reuseste! cel putin mie asa mi se pare...
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Mar 2003, 13:30   #6
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
Prima data am vazut "Mulholland Drive" la un an de cand a luat premiul de regie la Cannes, in cadrul Transilvania International Film Festival. In fata mea era un american, venit special pentru festival, alaturi de doi "voluntari" romani, care lucrau la organizarea festivalului. Inainte de film a fost gala premierilor, la care a participat si DISTINSUL NOSTRU PRIMAR TRICOLOR, Gheorghe Funar. Sunt tare curios cat o fi inteles el din film.

Revenind... La sfarsit am avut un fel de soc mintal. Ha? In sala era... liniste, in momentul in care a inceput sa apara genricul. Apoi s-a aplaudat, dar nu mai frenetic decat pentru "La Pianiste". Iesind din sala, incercam sa-mi amitnesc fiecare detaliu al filmului, pentru ca a prins ideea generala (lesbiana aia viseaza si se sinucide). Astfel, timp de cinci luni, m-am gandit la diverse episoade, asa cum mi-au ramas in memorie. In noiembrie mi-am facut timp si am mers la cinema sa revad filmul. Am ramas suprins de cat de logic este filmul, fara sa imi provoace vreo dezamagire. Ba mai mult, am stat mai concentrat pe coloana sonora (admirabila, de altfel) si am tot observat chestii noi. Ramane un mister daca filmul ar fi meritat sau nu o nominalizare la OSCAR...

Si cred ca asta e magnific la capodopera lui Lynch: ca de fiecare data cand vezi filmul poti sa descoperi lucruri noi, sau lucruri pe care le-ai uitat. Si, deasemenea, trei actori puternici in prim-plan si figuranti pe masura!

Acum cred ca am sa-nchiriez filmul si pe video, asa, de placere!
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Mar 2003, 18:40   #7
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Initial am vazut filmul la ora 12, adica atunci am inceput sa-l vad, si intr-un fel regret acest lucru. Mi-a facut o impresie proasta, caci nu l-am inteles...mintea mea mai era incarcata cu Memento, pe care il vazusem in aceiasi zi(!!)...
Astazi am avut insa ocazia sa il revad, de aceasta data la cinematograf, si am inceput sa inteleg ca nu intelesesem, si mi se paruse total absurd la prima vizionare. Filmul acesta merita toata atentia, asta daca iti place sa te plimbi pe drumuri foarte intortocheata...in rest, poti sa vorbesti singur prin sala ca filmul e absurd...
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Mar 2003, 06:25   #8
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
"Memento" si "Mulholland Drive" in aceeasi zi? Se pare ca iti place sa mergi pe "carari foarte intortocheate".
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Mar 2003, 18:24   #9
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Mai degraba acest fapt reflecta ignoranta mea...si faptul ca am subestimat aceste filme...sau...nu cred ca subestimat este cuvantul corect, caci am nu cred ca ar fi fost foarte obositor sa vad trilogia The Godfather in aceiasi zi.
La momentul la care am vazut filmele stiam prea putin despre ele, in afara ca au fost apreciate...dupa ce am vazut Memento, am zis ca ma "relaxez" cu MD...cu siguranta daca as fi stiut ce fel de filme face Lynch, i-as fi daruit o alta zi
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Mar 2003, 17:18   #10
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
Am observat o chestie interesanta...

Am urmarit "Nasul" recent si am vazut primele doua parti in aceeasi zi, de ca si cum nu ar fi existat pauza intr ele. Si, intr-adevar, devine relaxant sa vezi asa ceva intr-o zi. Totusi, odata ce esti familiarizat cu un film, devine o placere sa urmaresti doua filme de genu' "Memento" si "Mulholland Drive" in aceeasi zi. Am incercat si "Odiseea spatiala" si "Blow-Up", dar cand m-a dus la culcare am nimerit baia!
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Apr 2003, 00:14   #11
moovyluver
Novice
 
moovyluver
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 8
Se pare ca eu sunt singurul de pe-aici care n-a vazut pana acum Mulholland Drive. Nu stiu, cand am vazut afisul, m-am gandit ca e o alta tipicarie hollywoodiana, cu gagici care vor sa devine actrite, dar am citit subiectul si niste review-uri si peste tot il laudau. Trebuie sa-l vad.
Pe Naomi am vazut-o doar in doua filme. In The Ring pentru prima oara, si apoi intr-un film ciudat britanic pe TVR2 acum cateva saptamani, in care vorbea engleza britanica (din cate stiu eu ea chiar e englezoaica). Prima oara cand am vazut The Ring sincer nu prea m-a impresionat felul in care a jucat, mi s-a parut ca ii lipsea ceva, dar revazandu-l de mai multe ori intr-adevar mi-am dat seama ca tipa stie sa joace. Nu imi dau seama ce anume mi-a schimbat opinia, dar efectiv am ajuns sa o consider foarte credibila in rolul asta, cred ca s-a potrivit foarte bine cu personajul ei. Si mi se pare genul de actrita care ar fi potrivita pentru diferite tipuri de roluri, nu doar genul 'the nice girl nextdoor'. E si foarte draguta. Parerea mea e ca promite mult. Astept sa o vad si in alte filme.
moovyluver is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Apr 2003, 15:07   #12
Poison
Veteran
 
Poison
 
Join Date: Jan 2002
Location: Bucuresti
Posts: 196
E australianca. Si iubita lui Heath Ledger, btw, ceea ce mi se pare un asset in plus pentru ea... :lol: :lol:
Poison is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Apr 2003, 14:12   #13
victor
Guru
 
victor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 648
Subiectul Naomi Watts a devenit subiectul Mulholland Drive.

Pe Imdb spune ca s-a nascut in Anglia si a crescut in Australia deci pare a fi englezoaica, nu spune ce sunt parintii.

Am vazut cu ea numai Mulholland drive si The Ring. In the ring nu m-a impresionat dar in primul cred ca a jucat senzational. In primul rand rolul ofera posibilitatea de a interpreta in moduri diferite : prostuta provinciala care face pe desteapta(in vis), actita de valoare ( proba data - tot in vis), o ratata( in realitate). Cel mai mult m-a impresionat la petrecerea din final cand a jucat superb in rolul unei persoane care nu isi gaseste locul printre ceilalti, este privita de sus, este mancata de gelozie.

Are talent cu carul. Si in plus o ajuta fizicul, nu este o frumusete tip vampa ci o prezenta placuta. Nu cred ca o prind in mod special rolurile din filmele de groaza asa cum s-a mentionat mai sus. Cred ca poate juca orice. Astept sa o vad intr-o comedie.
victor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Apr 2003, 11:32   #14
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
Cica "Le Divorce" ar fi comedie... Sau, ma rog, comedie de genu' "American Beauty".
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jul 2003, 22:47   #15
Gavriil
Senior
 
Gavriil
 
Join Date: Jul 2003
Location: Luca 1:26
Posts: 115
Mi-a placut foarte mult in Mulhollan Drive, dar nu a jucat rau nici in The Ring. Astept urmatoarele ei filme.
Gavriil is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Nov 2003, 14:59   #16
Nightwane
SadoMasoChrist
 
Nightwane
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 2,772
Promite mult tipa...plus ca e prietena buna cu Nicole Kidman..ce mai...de vis

A jucat extraordinar in Mulholland Drive..maica-mea nici nu o mai recunostea la un moment dat si in The Ring a jucat bine..da' nu a avut un rol extraordinar...shi nu prea a avut cu ce sa munceasca
__________________
Switched On Lotus
Nightwane is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jan 2004, 23:30   #17
Nightwane
SadoMasoChrist
 
Nightwane
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 2,772
de-abia am vazut 21 grams...joaca tipa de minune...promite mult...
__________________
Switched On Lotus
Nightwane is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jan 2004, 12:57   #18
Dan Gerose
Guru
 
Dan Gerose
 
Join Date: Sep 2003
Location: Timisoara
Posts: 704
E de rau

Faptul ca e prietena cu Nicole Kidman e de rau, nu de bine ! :evil:
Dan Gerose is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jan 2004, 13:00   #19
Nightwane
SadoMasoChrist
 
Nightwane
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 2,772
de ce-i de rau mah? pt. mine Nicole Kidman e idealu' de frumusete eh bine si Asia Argento...
__________________
Switched On Lotus
Nightwane is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jan 2004, 22:30   #20
EgoN
Guru
 
EgoN
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 740
Isi merita cu prisosinta nominalizarea la Oscar penru 21 Grams.
__________________
I smile and I sip my opium tea.
EgoN is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:23.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells