Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 04 Aug 2011, 11:40   #1
Lady_Skar
El Chewbaccabra
 
Lady_Skar
 
Join Date: Sep 2002
Location: it looks like a room but i'm not sure.
Posts: 996
Send a message via Yahoo to Lady_Skar
Captain America - First avenger

Vazut aseara in Cinema City. Review laterz. I need some time to think pentru ca a fost bun, doar ca nu a fost great. Si din pacate desi nu vreau, trebuie sa dau vina pe Chris Evans.
__________________
Tis better to be brief then tedious.
Lady_Skar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Aug 2011, 12:27   #2
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Doar pe Human Torch?Johnston n-are nici o vina?M-as mira...
Astept sa vad ce ai de zis despre el
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Aug 2011, 08:15   #3
Lady_Skar
El Chewbaccabra
 
Lady_Skar
 
Join Date: Sep 2002
Location: it looks like a room but i'm not sure.
Posts: 996
Send a message via Yahoo to Lady_Skar
Pe scurt:
Nu merita sa-l vedeti la 3D. Chiar nu merita. Dar scenele de actiune sunt okei, nimic care nu am mai vazut sau nu am mai vazut facut mai bine. Cele mai mari bila alba pentru film sunt atmosfera de anii '40, tonul light si look-ul distinct.

Asta nu este Al Doilea Razboi Mondial propriu zis ci Al Doilea Razboi Mondial din universul Marvel, foarte important de specificat! Este acelasi univers care ni l-au dat pe Iron Man si pe Hulk. Astia nu sunt nazisti obisnuiti, sunt nazisti hiperstilizati. Si asa mai departe.

Chris Evans a fost singurul lucru care m-a dezamagit cu adevarat la film. Prea serios frate. Loosen up!

Full review aici (pazea e in engleza)
http://critice.popcult.ro/2011/08/mo...t-avenger.html
__________________
Tis better to be brief then tedious.

Last edited by Lady_Skar : 05 Aug 2011 at 08:18.
Lady_Skar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Aug 2011, 01:13   #4
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Din ratiuni de necesitate am fost obligat sa-l vad, chiar daca e in asa de iritantul 3D, dar atata timp cat nu-mi pasa prea mult de film, e tolerabil.

Mi-a placut cel mai putin din filmele pre-Avengers, desi nu cu mult sub Iron Man 2 si Hulk. Nu a fost suficient de spectaculos sa compenseze pentru povestea bolnavicios de traditionala, asa cum as spune ca a fost Thor, care suferea de asemenea din cauza lipsei de original in poveste. Si, pana la urma, actorii din Thor mi-au fost mai agreabili decat cei din Captain America, singurul chiar simpatic fiind Tommy Lee Jones. In rest, nimic notabil.

Ma intreb ce-o fi cu The Avengers, dat fiind si regizorul-scenarist atat de indragit de lumea Sci-Fi. Oricum, poate termina odata cu superheroes si mai exploreaza si alta fata a culturii americane, ca redundanta e tot mai aproape de pragul limita.
__________________
Asteptand Rambo 5 aka Aliens vs Predator vs Rambo
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Aug 2011, 11:03   #5
Lady_Skar
El Chewbaccabra
 
Lady_Skar
 
Join Date: Sep 2002
Location: it looks like a room but i'm not sure.
Posts: 996
Send a message via Yahoo to Lady_Skar
Quote:
povestea bolnavicios de traditionala, asa cum as spune ca a fost Thor, care suferea de asemenea din cauza lipsei de original in poveste.

Sunt curioasa, ce anume cauti in materie de originalitate la filmele Marvel care pana la urma trebuie sa fie origin stories care sa semene cu the origin story din benzile desenate. Daca Marvel Studios ar face filme cu povesti care se diferentiaza de benzile desenate, cititorii de comics ar face scandal (iar Marvel Studios se adreseaza acestui fanbase fata de WB sau Sony care schimba povestea cum vor ei ca sa atraga cat mai multi spectatori).

Acestea fiind spuse, atat Thor cat si Captain America au destui factori de diferentiere fata de alte filme cu supereroi. Thor era un zeu arogant care a trebuit sa invete umilinta. Steve Rogers este un pampalau care a trebuit sa invete sa fie puternic. In lumea supereroilor, exista aia care si-au primit puterile din nastere (X-men, Superman), sunt cei care le-au primit prin accident (Spiderman) si mai exista categoria supereroilor care au avut destula vointa pentru a-si obtine propriile superputeri (Iron Man, Batman). Iar din aceasta categorie care mie mi se pare cea mai interesanta face parte si Steve Rogers.

In plus in Captain America odata ce Rogers isi ia puterile, nu devine automat supereroul de care are lumea nevoie, ci Armata il transforma intr-o marioneta a propagandei.

Numele de Captain America ii este atribuit in cadrul unei mari farse patriotice, ceea ce pentru mine a fost un twist foarte interesant la origin story-ul lui. In benzile desenate, devine Captain America instant pentru ca in anii '40 cand au aparut comicsurile astea pentru prima oara, it wasn't considered corny sau cheesy pentru cineva sa poarte numele de Captain America. Realizatorii filmului au trebuit sa asigure publicul (atat comic book geeks cat si cel extins) ca da, stiu ca este destul de aiurea si arogant pentru un supererou sa-si ia numele tarii in titlul lui, de par ca America is the shit. De aceea mai intai imaginea Captain America a fost doar o chestie de marketing in film, o miscare piaristica ce nu are relevanta si de aceea soldatii americani au reactionat foarte naspa si l-au improscat cu rosii stricate si oua cand a urcat pe scena in fata lor.

Numai dupa ce Steve Rogers a demonstrat ca are coaiele si competenta sa poarte acel nume, a fost imbratisat de "adevaratii eroi" ai natiunii.
__________________
Tis better to be brief then tedious.

Last edited by Lady_Skar : 06 Aug 2011 at 11:05.
Lady_Skar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Aug 2011, 11:42   #6
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Caut acelasi lucru in materie de originalitate in orice film, indiferent de sursa creatoare. Pot accepta ca formatul e unul foarte asemanator, fiindca, pana la urma, nu ai atatea povesti diferite pe care poti sa le pui la cale pe temele supereroice, dar asta nu inseamna ca trebuie sa-mi placa acest lucru.

Cat despre motivatii si probe de foc ale personajelor, Captain America mi se pare cel mai schitat si neinteresant dintre toti baietii recenti. Iron Man are wits and humor, dar e un om defect la inceput, Thor are un grad placut de megalomanie si indisciplina, dar CA e pur si simplu un personaj perfect moral cu deficiente fizice care devine perfect si fizic pe parcursul aventurii. Faptul ca la un moment dat e prins intr-un cerc vicios mi s-a parut o nota discordanta si neconvingatoare, mai ales venind de la un tip care nici cand era mic si pricajit nu accepta sa fie impins in stanga si-n dreapta.

In teorie, tranzitia suna bine si ca idee nu e rau executata, dar Captain America ramane un personaj fara nuante. Si aproape orice personaj fara nuante e plictisitor. Singurul care mi-a placut mereu de acest tip a fost Superman, dar pentru mine el este idealul de la care o iei in jos (chiar daca inteleg ca la inceputuri era altfel). Ceea ce nu inseamna insa ca ultimul film cu Superman mi-a placut.

Vorbind in context, pe ce pozitie ai clasa Captain America in lista filmelor premergatoare la The Avengers?
__________________
Asteptand Rambo 5 aka Aliens vs Predator vs Rambo
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Aug 2011, 13:49   #7
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Originally Posted by PoliFanAthic:
Din ratiuni de necesitate am fost obligat sa-l vad, chiar daca e in asa de iritantul 3D, dar atata timp cat nu-mi pasa prea mult de film, e tolerabil.

Mi-a placut cel mai putin din filmele pre-Avengers, desi nu cu mult sub Iron Man 2 si Hulk. Nu a fost suficient de spectaculos sa compenseze pentru povestea bolnavicios de traditionala, asa cum as spune ca a fost Thor, care suferea de asemenea din cauza lipsei de original in poveste. Si, pana la urma, actorii din Thor mi-au fost mai agreabili decat cei din Captain America, singurul chiar simpatic fiind Tommy Lee Jones. In rest, nimic notabil.

Ma intreb ce-o fi cu The Avengers, dat fiind si regizorul-scenarist atat de indragit de lumea Sci-Fi. Oricum, poate termina odata cu superheroes si mai exploreaza si alta fata a culturii americane, ca redundanta e tot mai aproape de pragul limita.

Nu au de ce sa nu continue cu supereroi pentru ca se fac o gramada de bani de pe urma lor si pana la urma nu te pune nimeni sa te uiti la ele.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Aug 2011, 15:05   #8
Lady_Skar
El Chewbaccabra
 
Lady_Skar
 
Join Date: Sep 2002
Location: it looks like a room but i'm not sure.
Posts: 996
Send a message via Yahoo to Lady_Skar
Originally Posted by PoliFanAthic:
Caut acelasi lucru in materie de originalitate in orice film, indiferent de sursa creatoare. Pot accepta ca formatul e unul foarte asemanator, fiindca, pana la urma, nu ai atatea povesti diferite pe care poti sa le pui la cale pe temele supereroice, dar asta nu inseamna ca trebuie sa-mi placa acest lucru.

Cat despre motivatii si probe de foc ale personajelor, Captain America mi se pare cel mai schitat si neinteresant dintre toti baietii recenti. Iron Man are wits and humor, dar e un om defect la inceput, Thor are un grad placut de megalomanie si indisciplina, dar CA e pur si simplu un personaj perfect moral cu deficiente fizice care devine perfect si fizic pe parcursul aventurii. Faptul ca la un moment dat e prins intr-un cerc vicios mi s-a parut o nota discordanta si neconvingatoare, mai ales venind de la un tip care nici cand era mic si pricajit nu accepta sa fie impins in stanga si-n dreapta.

In teorie, tranzitia suna bine si ca idee nu e rau executata, dar Captain America ramane un personaj fara nuante. Si aproape orice personaj fara nuante e plictisitor. Singurul care mi-a placut mereu de acest tip a fost Superman, dar pentru mine el este idealul de la care o iei in jos (chiar daca inteleg ca la inceputuri era altfel). Ceea ce nu inseamna insa ca ultimul film cu Superman mi-a placut.

Vorbind in context, pe ce pozitie ai clasa Captain America in lista filmelor premergatoare la The Avengers?

Cum am zis si in review-ul meu. Am impresia ca asa a vrut sa-l joace Chris Evans, ca un personaj fara cusur, destul de rigid si lifeless, pentru a nu fi comparata prestatia din filmul asta cu cea din Fantastic Four. In rest insa filmul mi-a placut, destul de mult si mai ales mi-a placut ca au fost rezervati in privinta "tentei patriotice". Steve Rogers nu este atat de capos ca american, ci ca om caruia nu-i plac "bullies". Indiferent ce probleme as avea cu interpretarea lui Evans, din punct de vedere al scenariului si al calitatilor tehnice, eu n-am de ce sa ma plang.

De aceea am urmatorul top

1. Thor
2. Iron Man
3. Captain America
4. Iron Man 2
5. Incredible Hulk

Si stiu, poate ca e surprinzator ca am pus Thor inaintea lui Iron Man, dar I really liked Thor. Este un film okei din toate punctele de vedere, inclusiv prestatia lui Hemsworth. Il pun inaintea lui Iron Man pentru ca acela a fost un film mediocru, da foarte mediocru, salvat doar de prestatia lui Robert Downey Jr. Daca il scoti pe RDJ din Iron Man, ce ramane sa-ti placa? Thor nu are problema asta.
__________________
Tis better to be brief then tedious.
Lady_Skar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Aug 2011, 15:08   #9
Lady_Skar
El Chewbaccabra
 
Lady_Skar
 
Join Date: Sep 2002
Location: it looks like a room but i'm not sure.
Posts: 996
Send a message via Yahoo to Lady_Skar
Originally Posted by Kriss_Kringle:
Originally Posted by PoliFanAthic:
Din ratiuni de necesitate am fost obligat sa-l vad, chiar daca e in asa de iritantul 3D, dar atata timp cat nu-mi pasa prea mult de film, e tolerabil.

Mi-a placut cel mai putin din filmele pre-Avengers, desi nu cu mult sub Iron Man 2 si Hulk. Nu a fost suficient de spectaculos sa compenseze pentru povestea bolnavicios de traditionala, asa cum as spune ca a fost Thor, care suferea de asemenea din cauza lipsei de original in poveste. Si, pana la urma, actorii din Thor mi-au fost mai agreabili decat cei din Captain America, singurul chiar simpatic fiind Tommy Lee Jones. In rest, nimic notabil.

Ma intreb ce-o fi cu The Avengers, dat fiind si regizorul-scenarist atat de indragit de lumea Sci-Fi. Oricum, poate termina odata cu superheroes si mai exploreaza si alta fata a culturii americane, ca redundanta e tot mai aproape de pragul limita.

Nu au de ce sa nu continue cu supereroi pentru ca se fac o gramada de bani de pe urma lor si pana la urma nu te pune nimeni sa te uiti la ele.

Sa stii ca nu se fac CHIAR asa de multi bani pe cat s-ar crede. First Class, Thor si Captain America sunt succese 'fragile'. Green Lantern a fost periat ca noua franchiza a lui WB care sa ia locul lui Harry Potter si a fost un esec total. Am citit unele articole cum ca febra filmelor cu supereroi cam trece la Hollywood.

Which is okei chiar si pentru mine, decat sa se faca filme slabe pe care se arunca 300 de milioane de dolari (ca in cazul lui GL) mai bine pastrati naibii banii aia pentru niste filme NE supereroice dar worth a damn.
__________________
Tis better to be brief then tedious.
Lady_Skar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Aug 2011, 16:44   #10
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
E adevarat ca Robert Downey Jr. eleveaza Iron Man, dar pentru mine e suficient sa-l puna in fruntea filmelor enumarate. Thor pe locul doi la cateva lungimi si apoi nu as face diferenta intre celelalte trei.

Pe de alta parte, e normal ca atunci cand faci atatea filme pe o anumita tema riscul ca acestea sa esueze devine tot mai mare, precum scade si entuziasmul pentru ele. Green Lantern n-am vazut, mai ales ca mi s-a parut neinteresant din trailer, dar m-am uitat la Green Hornet, care a fost tare apatic.

Thor, X-Men, CA sunt succese fragile? Au facut 450, 350 si 206 respectiv in milioane de dolari pana acuma si au costat fiecare pe la 150. Pana si Green Hornet a facut aproape dublu cat a costat, doar Green Lantern fiind un veritabil esec. E drept ca nu sunt la nivelul Spider-Man sau Batman, dar asta si fiindca palesc comparativ cu acestea in ceea ce priveste cat sunt de cunoscuti protagonistii.

N-o sa spun ca ma bucura, dar cu siguranta nu imi pare rau cand un film fara ambitie incearca doar sa profite de pe seama unui trend si esueaza. E oarecum trist fiindca fiecare film de asemenea talie financiara, facut in primul rand pentru ca prezinta o formula lucrativa, priveaza idei care sunt macar putin diferite sa isi primeasca o bine-meritata sansa.

In fine, asta e alta discutie, una care se poarta peste tot zilele astea din cate imi pare - si uneori prea simplificata. Singurul lucru care ma deranjeaza e ca de multe ori nu am pentru ce sa merg la cinematograf si astfel ajung sa vad si filme care nu ma intereseaza in mod special.
__________________
Asteptand Rambo 5 aka Aliens vs Predator vs Rambo
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Aug 2011, 18:37   #11
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Originally Posted by Lady_Skar:
Originally Posted by PoliFanAthic:
Caut acelasi lucru in materie de originalitate in orice film, indiferent de sursa creatoare. Pot accepta ca formatul e unul foarte asemanator, fiindca, pana la urma, nu ai atatea povesti diferite pe care poti sa le pui la cale pe temele supereroice, dar asta nu inseamna ca trebuie sa-mi placa acest lucru.

Cat despre motivatii si probe de foc ale personajelor, Captain America mi se pare cel mai schitat si neinteresant dintre toti baietii recenti. Iron Man are wits and humor, dar e un om defect la inceput, Thor are un grad placut de megalomanie si indisciplina, dar CA e pur si simplu un personaj perfect moral cu deficiente fizice care devine perfect si fizic pe parcursul aventurii. Faptul ca la un moment dat e prins intr-un cerc vicios mi s-a parut o nota discordanta si neconvingatoare, mai ales venind de la un tip care nici cand era mic si pricajit nu accepta sa fie impins in stanga si-n dreapta.

In teorie, tranzitia suna bine si ca idee nu e rau executata, dar Captain America ramane un personaj fara nuante. Si aproape orice personaj fara nuante e plictisitor. Singurul care mi-a placut mereu de acest tip a fost Superman, dar pentru mine el este idealul de la care o iei in jos (chiar daca inteleg ca la inceputuri era altfel). Ceea ce nu inseamna insa ca ultimul film cu Superman mi-a placut.

Vorbind in context, pe ce pozitie ai clasa Captain America in lista filmelor premergatoare la The Avengers?

Cum am zis si in review-ul meu. Am impresia ca asa a vrut sa-l joace Chris Evans, ca un personaj fara cusur, destul de rigid si lifeless, pentru a nu fi comparata prestatia din filmul asta cu cea din Fantastic Four. In rest insa filmul mi-a placut, destul de mult si mai ales mi-a placut ca au fost rezervati in privinta "tentei patriotice". Steve Rogers nu este atat de capos ca american, ci ca om caruia nu-i plac "bullies". Indiferent ce probleme as avea cu interpretarea lui Evans, din punct de vedere al scenariului si al calitatilor tehnice, eu n-am de ce sa ma plang.

De aceea am urmatorul top

1. Thor
2. Iron Man
3. Captain America
4. Iron Man 2
5. Incredible Hulk

Si stiu, poate ca e surprinzator ca am pus Thor inaintea lui Iron Man, dar I really liked Thor. Este un film okei din toate punctele de vedere, inclusiv prestatia lui Hemsworth. Il pun inaintea lui Iron Man pentru ca acela a fost un film mediocru, da foarte mediocru, salvat doar de prestatia lui Robert Downey Jr. Daca il scoti pe RDJ din Iron Man, ce ramane sa-ti placa? Thor nu are problema asta.

N-am vazut inca Thor si Cap dar din topul tau singurul film mediocru mi se pare Incredible Hulk.Daca-l scoti pe Tony Stark din benzile desenate cu Iron man ce ramane?Totul se intampla in jurul lui si a personalitatii lui,asta e tot scopul.Tocmai din cauza asta a fost un succes pentru ca Downey Jr. se apropie foarte mult de Tony Stark.Si se fac bani de pe urma filmelor cu supereroi pentru ca de multe ori filmele vin impreuna si cu jocuri iar un profit de 30-60 de milioane de dolari minim se considera un succes pentru investitori atata timp cat nu ies in pierdere.In ultimul timp s-au scos filme cu supereroi pe banda rulanta dar nu s-au axat extrem de mult pe calitate ci pe cantitate.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Aug 2011, 22:41   #12
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Ma asteptam sa ma dezamageasca filmul asta, dar nu s'a intamplat asta.
Actiunea filmului este buna, constanta, nu ai timp sa te plictisesti. Efectele speciale sunt foarte bune, iar la asta ma asteptam, fiindca era evident ca o sa mizeze pe ele. Dar nici povestea nu e rea. In ceea ce'l priveste pe Chris Evans, consider ca s'a descurcat onorabil si ca a lucrat bine cu ceea ce i s'a dat. In prima parte a filmului, care il infatiseaza pe Captain America micut si slabut, a fost incantator si funny. Mi'a placut ca nu au pus accent foarte tare pe relatia dintre el si Peggy, suficient cat sa stimuleze un pic ochiul spectatorului. Nu mi'a placut ca l'au scos atat de repede din film pe Stanley Tucci, un actor carismatic si talentat. Vad ca romanul nostru Sebastian Stan ia avant la Hollywood. Ma bucur pentru el. Nu mi'a placut nici fata rosie a lui Red Skull. Tommy Lee Jones a fost savuros si el si de'abia astept sa'l vad in Men in Black 3.
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Oct 2011, 00:14   #13
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Dupa parerea mea,Cap e cel mai bun film cu supereroi al anului.Filmul e o combinatie retro-hi tech care da bine pe ecran insa mi s-a parut ca s-a cam abuzat totusi de tehnologie,parca era prea avansata.Ceva cu 4-5 ani mai avansat era de ajuns dar vehiculele,armele si avioanele din film par sa fie cu 30-40 de ani mai avansate decat ce exista la perioada respectiva.
Costumele au fost elegante si imaginative,muzica lui Silvestri desi familiara se muleaza perfect pe actiunea filmului.Filmul nu m-a plictisit nici o secunda,a fost cursiv,simplu si la obiect.Johnston a avut presiune pe umerii sai si nu a dezamagit.I-a iesit un rock 'em sock 'em ca pe vremuri.Chiar el spunea ca are un iz de Raiders of the lost ark.Desi se vad asemanari din Indy,care e sinonim cu aventura, nu e chiar in aceeasi liga cu el.
Mi-a placut evolutia costumului care a venit progresiv pana a ajuns la cel practic si potrivit perioadei.Vad ca Lady_Skar s-a plans de faptul ca Evans a fost prea serios.Pentru mine asta a fost punctul forte al performantei lui pentru ca se stie ca e un joker de fel.A reusit sa imbine umorul subtil cu seriozitatea foarte bine.Mi-as fi dorit ca filmul sa se bazeze mai mult pe efecte practice care sa-i fi dat mai multa autenticitate dar nu pot sa zic ca m-a deranjat foarte tare insa e un defect.Pe langa asta mai trebuie sa adaug si rolul destul de tacut in film al lui Red Skull,care desi are un machiaj perfect nu e folosit la potentialul maxim.Subplotul dintre Peggy si Cap a fost exact cat a trebuit.Filmul pastreaza anumite clisee tipice americanesti insa era imposibil ca ele sa nu existe cand e vorba de unul din cele mai mari simboluri ale tarii din benzile desenate.Asta nu inseamna ca ele dauneaza,ba din contra,merg bine pentru stilul old-fashioned pe care s-a axat Johnston.
In incheiere precizez ca desi e plin de efecte speciale si tehnologie mult prea futurista,Captain America ramane un film de actiune bun,ca pe vremuri.

Nota 7/10, insa e un 7 strong!
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Oct 2011, 10:15   #14
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
Am vizionat si eu acest film in weekend si tin sa mentionez ca e interesant, si dupa parerea mea aduce cu The league of a gentelman, adica actiune in trecut, unde se beneficiaza de o super tehnologie, sunt si faze comice trebuie sa recunosc, cum ar fi faza cu steagul.

Pentru cei care nu l-au vazut, recomand.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:06.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells