Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Cinematografia romaneasca

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 18 Nov 2009, 22:31   #81
blacksc0rpy
Novice
 
blacksc0rpy
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 3
Felicitari si succes
blacksc0rpy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Nov 2009, 22:41   #82
keepwalking
Guru
 
keepwalking
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,598
am impresia ca in lipsa mea a fost postata aici o impresie de-a dragomarei.
am citit-o intre timp.
nu ma supara deloc opiniile sale vizavi de acest film, dupa cum nu ma mai deranjeaza de mult timp parerile sale in general.
asa ca lasati-o sa se exprime...imi vine in minte titlul unei operete de Gherase Dendrino "Lasati-ma sa cant"
keepwalking is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Nov 2009, 22:46   #83
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
In "Omul cu sopârla", Toma Caragiu o parafrazase ca "Läsati-mä sä-l cânt".
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Nov 2009, 22:52   #84
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
şters

Last edited by Dragomara : 18 Nov 2009 at 23:03.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Nov 2009, 23:07   #85
keepwalking
Guru
 
keepwalking
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,598
Originally Posted by Dragomara:
şters

chestia asta cu "stersul" imi aduce aminte de halebardul.
keepwalking is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Nov 2009, 08:33   #86
Gospin
Comfortably numb
 
Gospin
 
Join Date: May 2009
Location: over the rainbow
Posts: 1,289
Send a message via Yahoo to Gospin
Originally Posted by keepwalking:
Originally Posted by Dragomara:
şters

chestia asta cu "stersul" imi aduce aminte de halebardul.
Iti aduce, dar este o prostie.
In primul rand ca a zis ca nu mai intra aici!
In al doilea rand de ce isi mai spune parerea daca dupaia o sterge?
Numai pitbull poate intelege asa ceva, dar mi se pare ca este luat peste picior si profita de bunatatea lui ...
__________________
Ambition is a poor excuse for not having enough sense to be lazy!
Gospin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Nov 2009, 11:16   #87
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Exclamation

Originally Posted by Gospin:
Originally Posted by keepwalking:
Originally Posted by Dragomara:
şters

chestia asta cu "stersul" imi aduce aminte de halebardul.
Iti aduce, dar este o prostie.
In primul rand ca a zis ca nu mai intra aici!
In al doilea rand de ce isi mai spune parerea daca dupaia o sterge?
Numai pitbull poate intelege asa ceva, dar mi se pare ca este luat peste picior si profita de bunatatea lui ...
@keepwalking - îţi interzic să-ţi mai aduci (aminte, cred ) de... prostii. pentru a nu le uita e suficient să le faci.
@pitbull - categoric, dar CATEGORIC îţi interzic să mai profiţi de bunătatea... piciorului. (ceva cirmunstanţe atenuante aş putea acorda pentru cel din mijloc. cred. )


(no, mi-a venit o idee dacă nu genială, cel puţin utilă, ei bine, am să strâng toate mostrele astea de cultură, într-o bază de date, şi am să le ofer, ca material didactic, copiilor de şcoală primară. )
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Nov 2009, 13:27   #88
keepwalking
Guru
 
keepwalking
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,598
dragomara,

te rog sa-ti exprimi opiniile strict fata de acest film, doar dupa ce il vei vedea, desigur.
keepwalking is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Nov 2009, 13:47   #89
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Drago, am douä vesti pentru tine - una bunä, una proastä. Cu care sä încep?
Hai cu aia proastä:
- Când vrei sä nu fac ceva, nu-mi interzice; roagä-mä. Recunosc dreptul oricui de a mä ruga câte ceva - si, când pot, îl onorez; resping orice tentativä de a mi se interzice ceva, chiar si când e îndreptätitä (cazuri în care devin rebel si anarhist); cu atât mai mult, când prezumptiva interdictie nu are nici o legitimitate.
Uite-o si p-aia bunä:
- Nici nu mä gândeam sä profit de bunätatea piciorului (indiferent din care parte: stânga, dreapta, fatä, spate, sus, jos, mijloc).

Gospin, ai dreptate - o înteleg pe Dragomara. Iatä explicatia, absolut logicä, rezonabilä si de bun-simt, a comportamentului ei:
Pasul 1:
Dintr-o datä, Dragomara a conceput o axä ineditä a valorilor intelectuale, orientatä pe criterii de vârstä. In loc de a respinge comunicärile de orice fel cu prostii (tineri sau vârstnici), mentinându-le numai pe cele cu oamenii destepti (vârstnici sau tineri), ea s-a decis sä respingä comunicärile de orice fel cu tierii sub treizeci de ani (prosti sau destepti), pästrându-le numai pe cele cu userii de peste treizeci de ani (destepti sau prosti).
Pasul 2:
In acest scop, Dragomara a cerut ca fiecare user sä aibä vârsta realä afisatä public în caseta individualä din stânga oricärui mesaj postat, pentru a se putea hotärî pe loc dacä sä citeascä acel mesaj sau nu. A dorit ca aceastä formulä sä fie supusä la vot, cu titlu consultativ - si pentru cä nu stia sä creeze un poll (procedura fiind putin mai complexä decât în formatul vechi al forumului), i l-am construit eu.
Pasul 3:
Rezultatele plebiscitului au fost preponderent negative, corespunzând astfel cu decizia administratiei de a nu aplica formula afisärii obligatorii a vârstei reale. Deceptionatä, Dragomara a crezut cä votul fusese mäsluit, asa cä, väzându-si spulberate toate sperantele de a putea afla prompt vârsta fiecärui user, s-a hotärât sä päräseascä Cinemagia.
Pasul 4 - si cel mai important:
In consecintä, de-acum încolo, ea îsi lasä fiecare mesaj nou pentru un timp limitat, apoi si-l sterge, astfel încât sä nu-si mai consume timpul cu useri sub treizeci de ani, ci numai cu useri de vârste superioare acesteia, indiferent de datele lor intelectuale.

As simple as that.

L.E. Toatä viata îl voi adora pe Urmuz.

Last edited by Pitbull : 19 Nov 2009 at 13:51.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Nov 2009, 14:05   #90
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
si acum reveniti on-topic
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Nov 2009, 16:02   #91
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Originally Posted by keepwalking:
dragomara,

te rog sa-ti exprimi opiniile strict fata de acest film, doar dupa ce il vei vedea, desigur.
am văzut trailer-ul şi filmul mi s-a părut cretinel (=mai mult decât comercial) deci şansa de a-l vedea-n viaţa asta e aproape nulă, dar tu nu-ţi pierde speranţa, că poa'să mă lovească subit Alzheimer-u şi să revin asupra deciziei.

în altă ordine de idei, te rog sa-ti exprimi opiniile strict fata de acest film, astă dacă nu vrei să-ţi mai comenteze şi alţii vederile, ca să folosesc un eufemism. nu am nicio problemă cu închinatul osanalelor atât vreme cât ele sunt on-topic, şi cât persoana în cauză le merită.

PS: scuze de off-topic, da'parcă tu erai imun la comentariile mele, nu?!
şi io încă sunt nelămurită pentru ce altceva, dacă nu pentru bani şi faimă facilă ar putea face cineva un film cretinel?! ar mai fi o chestie, da'cum în modestia ta, de acum celebră, te-ai cumparat cu Dostoievski, refuz să cred varianta asta.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Nov 2009, 17:00   #92
keepwalking
Guru
 
keepwalking
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,598
@dragomara,

nu m-am comparat cu comercialul dostoievski.
insa iti redau un fragment despre comercialul dostoievski:

"Împrejurările în care a scris Jucatorul sînt cel puţin amuzante, dacă nu chiar tragice (aici se clatină puţin eşafodajul superficial pe care l-am construit, la baza căruia nu stă altceva decît opoziţia Dostoievski-Bulgakov/Nabokov): F.M. tocmai se ruinase complet în urma ruletei, la Baden-Baden (devenit, în roman, oraşul Ruletenburg). Ştim că avea obiceiul de a lua în avans banii de la edituri, după care îi cheltuia, urmînd să înceapă a scrie pe ultima sută de metri (trebuie citat aici chiar scriitorul: „Vreau să fac un lucru deosebit şi excentric: să scriu în 4 luni 30 de coli de tipar, la două romane diferite, dintre care pe unul îl voi scrie dimineaţa, iar pe celălalt seara, şi să termin la termen. Ştiţi dumneavostră, preabună Anna Vasilievna, că pînă astăzi asemenea lucruri excentrice şi excepţionale chiar îmi plac? Nu sînt bun pentru categoria oamenilor care trăiesc serios“). Mai ştim că romanul Jucătorul fusese „cumpărat“ de un editor foarte asemănător unora care împînzesc şi astăzi piaţa de carte românească, Feodor Stellovski, care se angajase să-i publice operele în trei volume. Scriitorul se angaja să-i predea un roman inedit, de aproximativ 12 coli tipografice, pînă la data de 1 noiembrie 1866. Dacă nu reuşea, editorul avea dreptul să vîndă „orice Dostoievski“, fără a achita drepturi de autor. F.M. al nostru luase însă bani şi de la alt editor, pentru Crimă şi pedeapsă, astfel că a reuşit un adevărat tur de forţă şi a terminat Jucătorul la data menţionată în contract, aşa, printre picături".

Bogdan-Alexandru STANESCU - Observatorul Cultural

nu intru in polemica cu tine, pentru ca ar fi un lucru obositor si inutil.
keepwalking is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Nov 2009, 17:12   #93
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by Dragomara:
am văzut trailer-ul şi filmul mi s-a părut cretinel
Drago are dreptate!
Amintiti-vä de celebrul Dr. Condaxe, si nemuritoarea lui replicä:
"Am väzut poza, si pacientul mi s-a pärut bolnävior."

Asa e, Drago: uneori, se mai poate întâmpla ca un trailer sä le sugereze profanilor, foarte vag, calitatea unui film. Evident, cinefilii de nivelul täu îsi pästreazä cu strictete orice opinii astfel conturate, înainte de a vedea filmul cap-coadä - cäci ei stiu cä: "Si tacuisses, philosophus mansisses."

In concluzie:
Filmul nu e foarte inteligent, dar e istet si spiritual. Scenariul are premise foarte bune, bine gândite, dar din päcate de la un moment dat începe sä evolueze cam dezordonat, si-si construieste deficitar unele momente importante (vezi analiza de mai sus, pentru o expunere detaliatä în acest sens); pe scurt: e bunicel si perfectibil. Nici eu, nici Drago nu stim cu precizie în ce mäsurä calitätile si defectele scenariului se revendicä de la fiecare dintre cei doi scenaristi în parte, asa cä ne declaräm incapabili sä criticäm în mod concret si pertinent varianta initialä a lui Keep.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Nov 2009, 23:44   #94
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Am mutat off-topicurile aici:
http://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=96346
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Nov 2009, 23:57   #95
mirodoni
Guru
 
mirodoni
 
Join Date: Dec 2007
Location: Bucuresti
Posts: 439
Send a message via Yahoo to mirodoni
HO – HO – HO – ce şansă !
Într-adevăr, Keepwalking are de ce să fie fericit, ca orice tătic la naşterea primului său copil, mai ales dacă e băiat. Chiar dacă a trebuit să suporte un tratement îndelungat, iar fertilizarea s-a făcut, până la urmă, in vitro, are de ce să fie mulţumit şi recunoscător. A avut o şansă de care numai 0,5% dintre scriitorii de scenarii beneficiază. Rezultatul nu este deloc ruşinos, deşi se putea mai bine. Într-o normalitate cinematografică ar trebui să vedem un astfel de film în fiecare an, nu la 20 de ani o dată.
Ar fi fost interesantă o discuţie despre scenariu, dar, pentru că nu pot participa ambii semnatari, cred că va fi limitată. Despre film nu vreau să repet ce a scris Pitbull. Vreau doar să vin cu unele observaţii proprii.
Nu personajul principal m-a fascinat, ci interpretul acestuia. Meritele nu sunt ale scenariului sau regiei, ci ale băieţelului capabil să ducă în spate un film întreg. Cel care l-a ales ar fi trebuit să fie chior să nu-l vadă! Candoare, inteligenţă, inocenţă, dar nu perfect, puţin limbut. Un băiat adevărat! Pentru el am vrut să văd filmul şi a meritat.
Scenariului, aşa cum ni-l putem imagina extrăgându-l de pe ecran, am puţine lucruri să-i reproşez. Unul dintre acestea este lipsa de originalitate. E greu să fii original în ziua de azi, dar ceva, ceva tot ar fi trebuit să aibă.
Nu înţeleg de ce, ca şi în alte filme similare, bandiţii trebuie să fie idioţi! Astfel, tensiunea privind pericolul pe care îl reprezintă aceştia pentru viaţa copilului tinde spre zero. Totul decurge previzibil, inclusiv prestaţia mecanicilor auto. Poate „o răsturnare de situaţie” ar fi trebuit să fie poliţistul sub acoperire, dar n-a fost finalizată... constructiv. Replici scrise doar ca să justifice replicile următoare: Pupă-ţi nevasta. N-am nevastă. Atunci pupămă-n c...ur.
Nu înţeleg de ce agentul de pază trebuia să fie un pămpălău. Doar pentru a demonstra în final, ca-n atâtea filme, că de fapt e un băiat bun? Sau de ce trebuia să fie prima sa zi de lucru la mall, când vedem că se descurcă foarte bine în perimetru? Dacă dispune de un sistem de supraveghere performant, de ce n-a căutat înregistrarea cu plecarea băiatului?
Eu ştiu, nu numai din alte filme, dar şi din viaţa reală, cât de mult îşi poate dori un băieţel un tată, dar o mamă nu acceptă aşa de uşor un soţ. Se putea găsi şi un altfel de ... final fericit.
Tot în ce priveşte scenariul, nu mi se pare deloc suficientă teoria: dacă..., dar dacă... Dacă e să fiu şi mai exigent, nu se justifică de nicio culoare nici deghizarea bandiţilor în Moş Crăciun, parcă înadins ca să atragă atenţia. Era suficient unul, Bănică Junior, care avea misiunea să anihileze sistemul de supraveghere. Dar dacă ar fi fost numai unul, ar fi ieşit, desigur, alt film...
Regiei, de asemenea, am puţine să-i reproşez. Aş menţiona doar abundenţa de clişee. Ca exemplu, apariţia unui Moş Crăciun de după colţ pe brânci, peste el altul, şi peste acesta încă unul, şi încă unul.
Nu ştiu dacă scenariul prevedea ca Moş ... Crăciuniţa să folosească mai multe perechi de ochelari, sau e o găselniţă de regie, cum nu ştiu cine a stabilit ca „dirijoarea” să aibă ochelari cu lentile ca fundul de sifon şi să fie îmbrăcată cum era.
Aşa, ca o părere la final, poate mai citeşte cineva, repet ce-am mai spus cu o altă ocazie: când e vorba de film, nu trebuie să ne coborân la nivelul copiilor, trebuie să ne ridicăm la nivelul lor. Uşor de spus, nu?
Oricum, Keepwalking a fost botezat scenarist. Acum face parte din sistem. Îi urez succes!

Last edited by mirodoni : 22 Nov 2009 at 08:47.
mirodoni is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Nov 2009, 08:03   #96
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Exclamation

Mirodoni, Mirodoni, Mirodoni (şi ăsta n-a fost un c/p) - tu pe ce lume trăieşti?!

mai bagă şi tu nişte spaţii între frazele alea, că se citeşte ca dracu textul, io, una, am citit doar începutul şi sfârşitul, şi mi-am zis aşa: dacă io, o ţărancă incultă care nu-s nicidecum interesată de scenarii şi de modul cum se face un film (dacă aflu cum se face, acel "ceva" nu mă va mai fascina ever)deci, dacă io am citi deja demult aici (şi nu numai) despre scenaristul Keepwalking, şi despre cum şi cine a scris, rescris, corectat secenariul la Ho-Ho-Ho (vezi postarea super documentată a lui Pitbull), cei din domeniu (adicătelea tu) de ce n-o fac, fratele meu?!

ştiu că sunt off-topic, însă am şi io o dilemă: ăăă... a fi literat contemporan, în România, presupune a nu-i citi şi pricepe pe ceilalţi colegi de breaslă, sau ce?! sau ăsta e doar un semn de "superioritate"?!

acum iar o să ziceţi că sunt a dracu, însă io am găsit de-un penibil extrem postarea lui Mirodoni. să mor io dacă nu l-aş fi înţeles dacă acum ar fi coborât de pe munte şi abia ar fi descoperit CineMagia.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Nov 2009, 09:18   #97
mirodoni
Guru
 
mirodoni
 
Join Date: Dec 2007
Location: Bucuresti
Posts: 439
Send a message via Yahoo to mirodoni
Explicaţie:
Ca să nu ţin topicul deschis, redactez într-un fişier separat. Evident, cu paragrafe, spaţii, bold, aldine etc. Când copiez materialul în fereastra Cinemagia, o bună parte din comenzile mele nu sunt acceptate, însemnând să le dau din nou în fereastră. Ceea ce, la ora 1 din noapte, în cazul precedent, n-am mai făcut. Am revenit acum, la cererea telespectatorilor, şi am rearanjat materialul foarte frumos. Cu toate acestea, deşi în fereastră arată bine, după expediere, nu se mai respectă paragrafele şi spaţiile.
- De vină este şi formatul. Orice text mai voluminos se citeşte foarte greu, din cauza mărimii fontului şi lungimii rândurilor. Este unul dintre motivele pentru care mi-am văzut de alte treburi, adăugat la altele, cum ar fi vocabularul unor useri, impoliteţea sau aroganţa acestora.
Cu respect,
MIRODONI

Last edited by mirodoni : 22 Nov 2009 at 11:23.
mirodoni is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Nov 2009, 09:59   #98
keepwalking
Guru
 
keepwalking
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,598
eu ii multumesc sincer lui Mirodoni si ma bucur ca a avut curiozitatea sa vada filmul.
putini dintre cei de aici ar fi facut gestul asta si apoi sa imi dea sfaturi sau sa ma judece.
insa descopar la Mirodoni acelasi om echilibrat si inteligent, preocupat de aceasta meserie de scenarist.
da, s-ar putea spune ca, odata tiparit numele meu pe un generic de lung metraj, am primit "botezul" de scenarist.
dar e al naibii de putin.
iar cei care scriu povesti stiu asta.
poate ca voi avea cateva zile de reverie si un anumit sentiment de multumire, de implinire, dar e limpede ca e doar un sfert de pas pe un drum lung.
keepwalking is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Nov 2009, 12:56   #99
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Talking

@Mirodoni - aha. bănuiam de ceva vreme că formatarea textelor postate pe forum ţine de impoliteţe, de altfel mi-ai tot repetat-o MisoginDo, când alegeam formatul de upload al pozelor mele, "default", evident pentru a fi mai vizibil - eu fiind mioapă.

am făcut un efort şi am citit toată postarea ta penultimă. am aflat ceea ce ştiam deja, Ho-ho-ho e încă un film comerical, pentru care nu am să acord timp şi bani. prefer cronicile altora, cel puţin ele sunt moca, şi dacă ai suficientă experienţă (ca cititor), şi mai şi cunoşti autorii, reuşeşti să extragi câteva adevăruri valabile legate de filmul în discuţie. pe limba bebelilor: nimeni nu m-a convins să văd acest film, nici din ce-am citit aici, şi nici prin alte părţi, probabil c-oi citi io unde şi pe cine nu trebuie, mai ştii?!
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Nov 2009, 21:11   #100
mirodoni
Guru
 
mirodoni
 
Join Date: Dec 2007
Location: Bucuresti
Posts: 439
Send a message via Yahoo to mirodoni
@DRAGOMARA
Nu ştiu la ce te referi cu pozele, dar mă surprinde alcalinitatea textului tău, aşa că am să-ţi mai spun câte ceva.
Se pare că am scris prea mult şi, cu tot efortul pe care zici că l-ai depus, ţi-a scăpat esenţialul.

Originally Posted by Mirodoni:
Nu personajul principal m-a fascinat, ci interpretul acestuia. Meritele nu sunt ale scenariului sau regiei, ci ale băieţelului capabil să ducă în spate un film întreg. Cel care l-a ales ar fi trebuit să fie chior să nu-l vadă! Candoare, inteligenţă, inocenţă, dar nu perfect, puţin limbut. Un băiat adevărat! Pentru el am vrut să văd filmul, şi a meritat.

Văd că-ţi pui problema banilor. Nu poate fi evaluat totul în bani. Când Pitbull a spus că Bogdan Iancu face toţi banii, vorbea la figurat. Faptul că nu m-am înşelat, o confirmă interviul din ProTv Magazin nr.46. Alina Chivulescu, surprinsă cât de uşor rezistă băiatul pe platoul de filmare, a primit un răspuns năucitor de la acesta: „Eu, când filmez, e ca şi cum aş mânca o prăjitură”. Mai rar un scenarist capabil să scrise o astfel de replică! Dar şi comentariul Alinei Chivulescu a fost pe măsură: „Probabil că toţi, dacă ne-am imagina că munca este o mare prăjitură, am elimina stresul”.
Am şi eu o slăbiciune: în preajma unor astfel de oameni mă simt bine. Chiar şi când sunt pe ecran, sunt reali, rolurile lor pot fi scrise mai bine sau mai puţin bine.
Nu trebuie să vezi un film doar pentru a-ţi „ridica nivelul cultural”. În cazul acestui film, motivele pot fi altele. De exemplu, îţi doreşti să ai un copil cu astfel de calităţi. Asta dacă ai depăşit vârsta la care te gândeşti numai la procreere, nu să şi creşti un copil! Sau ai avut un copil şi regreţi că n-ai avut timp să-l ţii mai mult în braţe, să-i simţi căldura obrajilor în palme, sau să priveşti în adâncul ochilor lui. Constaţi cu stupoare că e deja matur, că-şi lasă barbă şi pleacă în America, sau se-nsoară şi preferă să stea cu socrii.
Devin patetic, nu ?
Poate, dar cam ăsta e adevărul.
Filmul este dedicat celor mici, aşa că are şi giumbuşlucuri cu alunecări pe pardoseală, căderi de pe acoperiş, sau ţâşnit apa în faţă. Rămâne de văzut cât de mult vor fi apreciate...

Last edited by mirodoni : 22 Nov 2009 at 21:15.
mirodoni is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:14.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells