Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Fanatic

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 28 May 2003, 17:06   #41
victor
Guru
 
victor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 648
Eu unul am inceput deja sa vad in coduri binare.

Lipseste iubirea.

Se vade ca inca nu am ajuns la varianta a sasea....

Leo sa aleaga 16 + 7 formisti si sa se reia totul.
victor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 May 2003, 17:12   #42
NoOne
Guru
 
NoOne
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 709
Send a message via Yahoo to NoOne
Eu ash lua un mic mai mijlociu. Sau chiar un mic mai mare.
Pacat ca n-o sa ajung sambata. *plange de se uda camasha pe el* [bai, nu va ganditzi la alte prostii. ]

In rest, va las pe voi sa stabilitzi la o berica bloblema combustibilului. Eu am o singura opservazie de vacut.

Nu bagatzi cine shtie ce benzina sau motorina ca tre' sa ne gandim la buget. Buget mic... remu... - a dracu' berica nici Caragiale nu mi-l mai aduc aminte.

Pe maine copii. Ne vedem la SCENA 12... sper sa nu ma mai bag in seama sa raspund dupa fiecare post de-al vostru.
__________________
To be number one you need two things: attitude and brains. I can fake them both.
NoOne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 May 2003, 18:08   #43
toni
Guru
 
toni
 
Join Date: Apr 2002
Location: si cu dehashelul se ajunge greu acilea
Posts: 493
Originally Posted by Ambra Blu:
Hmm, ai dreptate aici. Tre' sa cadem de acord. Bine ar fi sa cadem de acord in timp ce cadem cu capu' pe mese la una din intilnirile astea de foru-misti ceva, frate, un mic, ceva?
da barosane, hai sa bagam ceva pe gitlej. Ce bei?
wky sau wkey?


vino matale simbata, ca 'om gasi ceva de trascanit.
__________________
sint prea batrin pe forumul asta ca sa am rank
toni is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 May 2003, 18:33   #44
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Originally Posted by toni:
Ce bei?
wky sau wkey?

bere.
care dupa bere e pisare.
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 May 2003, 19:50   #45
victor
Guru
 
victor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 648
O umila contributie…….But please nu trageti in pianist.
-------------------------------------------------------------------
„Highlights from Matrix”. Format avi. Cd 1

Scena de razboi, Sadam urcat pe una din statuile daramate vorbind populatiei din Bagdad: Tu bi or not tu bi in Za Metrics. Din multime AlTikrit recepteaza parola si pleaca catre americani cu doua cvartale mai la nord.

Sadam prinde figura si pune mana pe banana formand 101. Undeva, la casa Alba suna telefonul Rosu. O mana cu un trabuc intre degete umezit in ambele de ambele parti dar cu lichide de origine diferita, ridica receptorul:

- Operator, I need an Exit !

Imaginea in cod binar de pe monitor se metamorfozeaza intr-un punct si dispare.

De undeva vocea Andreei Esca : Se futu’ monitorul.

Actiunea continua fara noima intr-un restaurant. Se remarca ca secenaristul e pufan.

Platou : copie fidela „La cocosatu”. Undeva intr-un colt Minodora laMaxim canta unplaged laMinim, fakand karaoke dupa plagiatura lui Costi Ionita dupa The One a lui Elton John.

O masa lunga, la mijloc Cabral alias Merovingian alias Coffee Anan. Catre el se indreapta Bush alias Za Onli Uan Kenobi, Blair alias Good puppy alias Morpheus si Ciociolina alias Extrimity.

Cateva replici de incalzire apoi :

Coffee : Eu trebuie sa va invat ? Cel mai important lucru este cauzalitatea. Uitati-va la masa de acolo.Toti se intorc. La masa indicata un personaj obscur cu spatele, nu vezi neam cine ar putea fi. Cu fata, tipa, Nadira. Un chelner se apropie cu o scrisoare pe tava. Foarte elegant ia scrisoarea si o pune in fata Nadirei.
- I-am facut o propunere pe care nu o poate refuza. Am scris-o cu mana mea. E o oferta de a poza goala in FHM.( For His Matrix) .
(In acest moment pe naveta Mircea Badea in fata monitorului prestand celebru-i spagat : Ieeee. O s-o vad goala pa Nadira.)
Coffee continua : Asa incat ascultati la mine intai gasisti arme chimice si dupa aia atacati. Cauza – Efect. Veniti aici la mine fara de ce si vreti sa va dau facatorul de scenarii ? Rusinica! Transmiteti lui Mircea Sandu ca zilele ii sunt numarate.

In spate un bodyguard da sa puna mana pe umarul Ciociolinei.
-Daca pui mana sa stii ca trebuie sa ma rezolvi pana la capat.
Acesta si-o retrage repede ingrozit.
victor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 May 2003, 02:21   #46
victor
Guru
 
victor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 648
CD nr 2 format avi

Unde e nevoie de interventia autorului. Avand in vedere succesul de casa a lui Za Metrics, recte potentialul de penetrare la mase si datorita precedentului creat la Big Brother unde toti l-au interpretat pe rand pe Freddy Mercury in celebrul clip, s-a optat din ratiuni umanitare pentru evidentierea mai multor personaje in rolul lui Neo.

Incepe….

NeoNelu intra in incapere unde Mandruta il asteapta.

- Am venit sa vad Oracolul.
- Stiu dar mai intai trebuie sa-mi cer scuze pentru asta.
- Pentru ce ?
Printr-o miscare abila Mandruta deschide laptopul, se conecteaza online si ca un hacker versat sparge pe rand cod dupa cod : Citybank zero lei, Societe Generale zero lei, Agricola zero lei………………………………… AlfaBank zero lei……..Politia Circulatie, Hopaaaaa Cielo.

Asigurat astfel ca unica solutie a ecuatiei Zero lei plus Cielo este NeoNelu deschide o usa spre un parculet in mijlocul caruia pe o banca Oracolul din Damaroaia.

- Te asteptam. Vino mai aproape sa vad cum ai crescut in acesti 13 ani si 3 mandate.
- Daca ar fi sa ghicesc as spune ca esti un program bolsevic scapat de sub control.
- Asa continua.
- Mai sunt si altii ca tine ?

Brucan scoate din geanta o hartie si i-o intinde :

- Vrei inca un mandat ?
- Tu stii daca il voi accepta ?
- Problema nu este daca il vei accepta. Alegerea ai facut-o deja. Problema este de ce ai ales asa.

Oracolul pleaca. Intr-o alta fereastra deschisa atemporal Izabela in rol de Agent Smith se multiplica de zor. NeoMumu enervat : La o parte vacilor, viata e atat de scurta….

Scena cu urmarirea pe autostrada lipsa. Din cauza disputei Primar – Consilul General nu s-au alocat fonduri pentru construirea celor 2 km de autostrada si s-a considerat ca filmarea in timp real prin gropile reale din oras prezinta un pericol prea mare pentru integritatea actorilor. S-a propus la un moment dat Stadionul National dar actorii nostrii, baieti fini, au obiectat ca ei sunt acomodati doar cu nisipul de la Copacabana. Si cum oricum sunt numai Hailaits from Za Metrics… trecem mai departe.

Aici din nou e nevoie de interventia autorului. Intrucat intre timp s-a promulgat Legea Pruteanu, toti termenii straini de activistii de partid vor trebui tradusi in dulcele grai romanesc.

- Cine esti tu ? intreaba NeoKing ( Hagi)
- Eu sunt The Arhitect ( Don Corleone ). Eu am creat Za Metrics ( Cooperativa). Intrucat esti in continuare om si prin venele tale nu curge blatul trebuie sa te avertizez ca pe unele din raspunsurile mele le vei intelege pe altele nu. In plus prima intrebare pe care mi-o vei pune desi va fi cea mai pertinenta va fi cea mai irelevanta.
- A fost blat la Ceahlaul – Dinamo ?
- Tu esti o marioneta reziduala a unui program pe care eu l-am conceput perfect. Din pacate din cauza integritatii voastre acesta a esuat monumental.
- Nu mi-ai raspuns la intrebare.
- La naiba esti mai grabuit ca toti ceilalti. Sa stii ca sunt sase conducatori de cluburi ce mi se impotrivesc. Cu totii sunteti la un nivel mai slab de inteligenta ceea ce a facut ca sistemul sa se inpotmoleasca. Din fericire un program intuitiv a gasit solutia.
- Grigorescu!
- El este cel care a descoperit ca blatul poate fi ascuns prin fluierasi. Dar revenim la motivul pentru care esti aici. In stanga ta este o usa pe care daca intri vei putea alege 14 echipe pentru prima liga si 7 pentru a doua. Totul se va lua de la zero si se va juca cinstit. In dreapta este o usa pe care daca vei intra vei putea incerca sa salvezi caznicia Briliantului cu Alexandra. Apropo, trebuie sa te anunt ca Alexandra a intrat in sistem sa se cupleze cu Tomba La Bomba ( Omul de la munte )

Regele se indreapta spre usa din dreapta, se intoarce si spune :

- Hasta la vista ( I’ll be back)
- Speranta, asta ma da gata la voi nemanjitii. Speranta ca va veni altul sa faca ce trebuie sa faci tu.


PS1 Dand curs in mod inconstient intrebarilor evidente raspund : Da, Osama s-a decuplat la timp din Za Metrics.

PS2 : In curand : Za meiching of Za hailaits from Za Metrics. Premiera a fost amanata pentru a evita CD-urile pirat cu proiectia privata.

PS 3 In sfarsit Milan a invins Cooperativa Juventus – Arbitrii.
victor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 May 2003, 16:07   #47
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
Nu vreau sa fiu carcotas ( :evil: , :lol: ), dar macar incercati sa legati o scena de alta. Va rog in calitate de co-autor!

P.S.: Daca facem filmu', cum creditam scenariul? NoOne, Demona, christi, Ambra Blu, MinRep, victor, dupa o idee de NoOne?
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 May 2003, 16:24   #48
dorindark
Novice
 
dorindark
 
Join Date: Oct 2002
Location: Pe ici pe colo... depinde de anotimp...
Posts: 8
Send a message via MSN to dorindark Send a message via Yahoo to dorindark
pastilutele...

Scena 11-12...?

Leo Neo iese din masina cu chiu si vai (te uita, manerul de la usa nu avea instructiuni de utilizare, asa ca spatiul transparent de deasupra usii s-a dovedit a fi cea mai buna alternativa), urmat indeaproape de Pamity, cu parul prins in apropierea mijlocului Alesului (urmare a scenei din masina...). Leo Neo zambeste pentru poze si face din mana publicului (ups, inca nu se dau Oscarurile). Pamity intr-o pozitie cam ciudata face o grimasa injurand inventatorul fermoarelor... si nu numai... (miracol iesire... The crew watches perplexed...)
Inca strans legati ocupa liftul pe care scria mare Out of Order. Dupa o zi de apasat butoane li s-a aruncat o raga (in cap), dupa ce s-a tras la sorti daca sa fie lasati sa moara de inanitie (dar s-a demonstrat intre timp ca prostia nu doare, deci nu consuma energie sau hrana), sa le fie aruncata o dinamita (aprinsa), un leu (flamand) sau un psihopat (criminal in serie daca se poate) (dar faza cu psihopatul a fost respinsa deoarece s-a exprimat multa ingrijorare pentru sanatatea lui mentala dupa ce ar fi fost expus 5 minute). Dupa vorba „prost sa fi, noroc sa ai”, sortii au ales sa le fie deschise usile. Dar pentru ca echipa de filmare avea nevoie de o vacanta s-a decis sa li se arunce o ranga (in cap) sa se decurce singuri.
... dupa o saptamana ...
Usile liftului se deschid smooth si lin pe deasupra, fara zgomot, aproape perfect. Le Neo iese triumfator (precizare: acu cei doi sunt separati (fizic)):
Leo Neo (zambind smechereste): Ti-am spus ca daca o luam la dreapta ajungem...
Pamity (tragand cu ochiul la fituica de sub maneca): Sa nu-l minti ca aici nu ai de a face cu politia, asta e bulibasa pe Metro...aaa....Metrics si te taie mai mic decat chinezii...
Fericita de noul record in lungimea replicii incearca sa-si impreuneza mainile sub armura naturala, fara vreun real succes...
Intre timp platoul a fost mutat la etajul respectiv, iar echipa de filmare (numita de acum incolo a.e.e.) juca o septica si o miuta in asteptarea aparitiei actorilor principali. Regizorul motaia visand animeuri...
La intrarea celor doi, scena fu incropita in graba, un pepsi lasat pe masa, mingea bagata sub fotoliu si Mortfeus adus degraba din holospatiu unde se „antrena” cu femeia in rosu...
Action!
(un reflector isi da ultima suflare – la montaj se considera fulger)
Mortfeus: Ba, Neo Geo Leo, tu stii de cand drequ te astept? Ai cea mai mica idee? Chiar asa nu se mai poate!...
Leo Neo: ...aaa...
Mortfeus: Lasa asta. Eu mi-s Mortfeus, tu esti Alice si desigur te intrebi unde e iepurele.
(in fundal Pamity care avea un iepuras pe fundulet din tinerete se repezi spre cadru sa-si arate posteriorul. Noroc de regizor care statea la interceptie cu o bata de baseball (just in case...))
Leo Neo: ...aaa...
Mortfeus: Oricum, ceva e in neregula cu tine. Si cu lumea care te suporta. Stii despre ce vorbesc?
Leo Neo: ...M...Me...Met...Metrics... (reusind cu greu sa descifreze scrisul cu litere de tipar cu litere de o schioapa de pe teleprompter... apoi zambi fericit de reusita sa)
Mortfeus: Si vrei sa stii ce e asta...?
Leo Neo: ... Nu prea... (amintindu-si ca potentialul uman de invatare si retinere e limitat si gandindu-se la propria experienta din clasele 1-4 (in cei 12 ani cat au durat in program special pentru copii speciali))
Mortfeus: Pe scurt Metrics e totul. Dar hai rapid la faza cu pastilele ca oricum nu dispare azi-maine. O mai fi si peste 100 de ani si mai bine, iar Metrics nu e a ta sau a mea, nici a lu fiitu sau fiita, ci e a nepotilor nepotilor nepotilor tai si ai mei desigur Doamne fereste asemenea combinatii!.
Pastiluta visiniu metalizat e cianura pura. Ofera o sucombatie rapida, sigura si eficace. Si e dulce.
Pastiluta kaki roz bombon e vitriol concentrat. Provoaca convulsii socante pentru ochiul uman. Decesul survine in 25 minute dupa pierderea simturilor si constiintei din cauza durerilor atroce experimentate. Are un gust ciocolatiu-amarui.
De pe podeaua strvita sub greutatea armurii, Pamity scanci: Vreau si eu bomboane...
Leo Neo (lacom si derutat de cuvintele complicate puse special de scenaristii complotsti): Le vreau pe amandoua.
A.e.e. stateau in suspensie ca la Truman Show. Oare va fi atat de usor sa moara odata? Cand te gandesti ca au trebuit sa scufunde ditamai vasul de 200mil dolari cu o mie si de persoane la bord ca sa scape de Leo, si pe deasupra le-a mai luat si trei ore si sa-l vada mort inghetat scufundat, si tot nu a fost de ajuns, ca tot a inviat sa faca si alte „filme”.
Leo Neo baga ambele pastile in gura, si lua sticla de pe masa si bau cu pofta.
Deodata scuipa tot. A.e.e. rasufla dezamagita: ... aaaah ...
Leo Neo: Ce-i asta? Incercati sa ma otraviti? Unde e Cappy-ul? Ce fac eu cu Pepsi-ul asta ???
Arunca sticla spre regizor care avand inca in mana bata de baseball (just in case...) returna sticla cu o lovitura de maestru bine tintita drept in cucuiul de la ranga al lui Leo... In cadere (cu incetinitorul, amintindu-si sa nu mai faca contracte cu diavolii, totul deformandu-se in jurul sau), Leo Neo zise: Si tu Wac..?
(O mica lamurire: cei doi frati regizori faceau cu randul la filmare, o asemenea productia fiind foarte stresanta, unul era prezent pe platoul de filmare o saptamana in timp ce celalat era la recuperare psihica intr-o clinica din Alpi. De asemenea si A.e.e. folosea dubluri, stiindu-se ca prezenta in apropierea celor doua staruri poate produce grave boli psihice. Dublurile au fost alese cu salariu sub limita legala dintre imigranti ilegali care NU cunosteau limba engleza si cu miopii mari pentru ca efectul sa fie redus pe cat posibil)
Regizorul cu un zambet diabolic pe fata: ... home run ... Taiati dreqului odata ca consumati banda degeaba.
Si asa ajunse Leo Neo Geo sa iasa din Metrics. Pe bune.



// fara pretentii
__________________
Dorin
dorindark is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 May 2003, 17:49   #49
NoOne
Guru
 
NoOne
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 709
Send a message via Yahoo to NoOne
MinRep, stai linishtit - scenele au o logica. Shi sunt legate intre ele. Doar ca asta e faza: fiind scrise de mai multzi iese mai messy. In asta consta shi jocul.

Eu ma gandisem sa las deocamdata "Reloaded"-ul deoparte. Deja s-a folosit. Eh... o sa-l mai folosim o data cand o sa-i vina vremea.

Scenele scrise pana acum [sau hai sa nu vorbesc de altele - hai sa ma refer la ale mele] au incercat sa urmareasca firul filmului original.

So, my rules are:
1) Parodiaza "Matrix"-ul
2) Urmareshte linia filmului
3) Nu fi prea obscen.
4) Incearca sa fii amuzant
5) Daca nu potzi fi amuzant atunci abereaza cat mai mult

Repet: acestea sunt my rules [poate or fi shi altele da' nu le vad eu acuma]. VOI scrietzi dupa regulile voastre. Eu nu impun nimic. Vretzi sa intre Esca in scenariu... atunci sa intre Esca. Vretzi sa injuratzi... treaba voastra. :wink:

Ceea ce facem noi aici e un joc. Un simplu joc ca sa ne simtzim bine.

Ah, inca o chestie: [sa-i zicem regula "numero zero"] NIMIC DIN CEEA CE ESTE SCRIS LA ACEST SUBIECT NU ESTE RAU, GRESHIT SAU URAT. EU NU ADMIT CRITICILE. ATAT INTRE CEI CE SCRIU CAT SHI DIN AFARA. CINE NU E INTERESAT DE ACEST JOC SA NU-L JOACE. NU VA PLACE - NU CITITZI. VA PLACE ATUNCI SCRIETZI. NU DA NIMENI CU PARUL IN CAP. NU ESTE ASHEZAT NIMENI IN FATZA PLUTONULUI DE EXECUTZIE.

P.S. Singurii care au drept de veto sunt oamenii din ADMIN. Sa speram ca nu le vom da ocazia sa primim cartonash galben.

Post P.S. Pe seara voi adauga scena lipsa din puzzle. Cea din mashina. Sau poate vrea altcineva sa incerce. :wink:

Recapitulare [pentru a intzelege ce a fost scris shi de unde se continua]:
S-au scris urmatoarele faze ce urmaresc actziunea filmului:
- scena de deschidere a filmului
- scena cu "Follow the White Rabbit"
- scena discotecii
- scena in care Leo-Neo incearca sa scape de ajentzi [dupa ce primeshte telefonul lui Mortfeu]
- scena interogatoriului
- scena cu "red pill - blue pill"

S-a sarit scena din mashina. Daca pana diseara nu o scrie nimeni o va scrie NoOne. In rest... eu zic ca punctul zero il reprezinta inca discutzia filozofica intre Mortfeu shi Leo-Neo. De acolo ar trebui sa se reia firul script-ului. Daca ar fi dupa mine v-ash pune pe totzi sa tragetzi o dubla la acea secventza. Acolo este ce scrie.

Va las acum.... dar voi nu ma lasatzi. :wink:
__________________
To be number one you need two things: attitude and brains. I can fake them both.
NoOne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 May 2003, 18:08   #50
toni
Guru
 
toni
 
Join Date: Apr 2002
Location: si cu dehashelul se ajunge greu acilea
Posts: 493
aaa....io nu sint de acord cu regulile tale. Nu sint in stare sa scriu, n-am imaginatie, n-am destul IQ d'ala. Da' critic bine. Ma magnetizez cu niste jamaica, si critic : ba ca ati incurcat benzina cu motorina, ba ca unde pula mea e pedala din mijloc de la motocicleta...d-astea. Adicatele ce, n-am voie sa critic? So, io zic ca regulile cu criticatu' nu e bine, ca daca se face filmu' (cum am propus eu), nu vreau sa aparem la "greseli din filme"..intelgi faraoane?


Imi dai ban?
__________________
sint prea batrin pe forumul asta ca sa am rank
toni is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 May 2003, 18:24   #51
NoOne
Guru
 
NoOne
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 709
Send a message via Yahoo to NoOne
:lol:
Bine neica. Atunci hai s-o luam altfel. :wink:
De unde shtii ca n-ai talent?
De unde shtii ca n-ai imaginatzie?
De unde shtii ca n-ai AICHIU de-ala?

Facem asha: ai dreptul sa critici dupa ce scrii shi tu o scena. 'e acord? :wink:

In plus de-asta... :roll: tu chiar crezi ca se va face in Romania asha o parodie? Daca raspunsul tau este DA atunci eu n-am nimic impotriva sa facem un scenariu cap-coada - fara bug-uri... :wink:

Deocamdata ne lucram mana cu "ZA METRICS". Daca e sa facem filmul mi se pare BEZTIALA ideea aia cu "ZA TERMINATED LORD OF MEITRICS"...

Ce vreau sa zic? Poate o singura chestie: terminam proiectul asta. Vedem ca putem duce pana la sfarshit ceva. Vedem cum iese shi ne punem pe cautat. Vorba ta... studentzi care au treaba cu lumea filmului, forumishti de pe-aici - [Cine shtie? Poate se baga shi Cinemagia in proiect :wink: ]... totzi ne-am putea aduna sa facem un filmuletz ca pentru noi.

Eventual luam bucatzile facute bine aici... offfffffff... ma opresc ca devin prea serios. Sa ne vedem deocamdata de treaba noastra. Om vedea ce-o mai fi.

P.S. He! He! :wink: Toni, fii criticul nostru !!!
__________________
To be number one you need two things: attitude and brains. I can fake them both.
NoOne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 May 2003, 18:32   #52
toni
Guru
 
toni
 
Join Date: Apr 2002
Location: si cu dehashelul se ajunge greu acilea
Posts: 493
ba, chiar ca devii serios.
acu serios, tu din ce aluat crezi ca se fac criticii?. iti spun io : niste indivizi incapabili sa creeze ceva, limitati in gindire, pusi tot timpul pe circotit. daca sapi prin copilaria lor sigur gasesti niscaiva frustari, ceva parinti agresivi /betivi, o mama prea iubitoare sau un tata degenerat..:-)

promit ca scriu o scena simbata dimineata.... ca vineri noaptea ma duc la un chef, si sigur imi vine inspiratie dupa J & B . garantat.

succes la parodiat, poate ne vedem simbata la circiuma (cica film inainte). ambra, te-am retinut cu berea, un rind il dau io sa ma dreg..
__________________
sint prea batrin pe forumul asta ca sa am rank
toni is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 May 2003, 18:45   #53
NoOne
Guru
 
NoOne
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 709
Send a message via Yahoo to NoOne
:lol: :lol: :lol:
Hai mah... da-o naibii cu criticii. Eu am nevoie de aberatori nu de critici. "Shi daca ramuri bat in geam..." :oops: Asta era din alt film.

BTW, tu chiar crezi ca citeshte cineva prostiile de aici [except us.. .] ? :lol:

:wink: In rest asha te vreau. Picture this: numele tau in stanga unei secventze din "Trilohia". Userii ingramadindu-se sa citeasca postul. Producatorii inghesuindu-se sa produca filmul. Critici peste critici... care mai de care mai bune [ca doar tu le scrii :wink: ]. Incasari de milioane. Gata neica! Scoala! Ai adormit deja? VISURI NENE! VISURI!

Serios acuma :oops: [oare am fost vreodata?] vreau sa te vad la treaba. :wink: Tare ash vrea sa beau shi io cu voi sambata, da' am impresia ca tehnicile de teleport sunt folosite exclusiv in "Star Trek". Eh, macar dedublarea de mi s-ar fi explicat cum se face... shi tot mi-era de-ajuns.
__________________
To be number one you need two things: attitude and brains. I can fake them both.
NoOne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 May 2003, 19:46   #54
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Definitia lu' aberez dupa mintea mea: a+ bere + z. Un intreg alfabet invirtindu-se in jurul unei sticle de bautura.
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 May 2003, 20:24   #55
NoOne
Guru
 
NoOne
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 709
Send a message via Yahoo to NoOne
REEEEEEEEECEEEEEEEEE

COOOOOOOOOL definitzie.

Uite-asha creshte nivelul de oftica in mine ca nu pot ajunge shi eu sambata...
__________________
To be number one you need two things: attitude and brains. I can fake them both.
NoOne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 May 2003, 08:40   #56
toni
Guru
 
toni
 
Join Date: Apr 2002
Location: si cu dehashelul se ajunge greu acilea
Posts: 493
Originally Posted by Ambra Blu:
Definitia lu' aberez dupa mintea mea: a+ bere + z. Un intreg alfabet invirtindu-se in jurul unei sticle de bautura.

"bag termometru-n cana
hm...prea multe grade"
__________________
sint prea batrin pe forumul asta ca sa am rank
toni is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 May 2003, 09:14   #57
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Am dubla personalitate doar cind dau pe spate paharu' ala de 40 de grade.
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Jun 2003, 05:23   #58
NoOne
Guru
 
NoOne
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 709
Send a message via Yahoo to NoOne
SCENA 11 - anterioara SCENEI 12

Cand telefonul suna
Shi nu dormi
Raspunde

zice un binecunoscut hai/cu "Made in alta tzara decat Japan". Antipozand metafora versului doi cu o lovitura puternica in cap primita de la un necunoscut membru din echipa de filmare, pe scurt: a.e.e., cu epitetul aproape personificator din versul 4... ma scuzatzi, 3 - Leo-Neo intinse mana dupa telefon. Norocul lui ca nu a apucat grenada des-cuiata ce i-a fost intinsa. Nenorocul lui e ca a bagat mana in priza. Norocul lui ca priza nu era alimentata la o sursa de curent mai mare de 3.000 de voltzi.

Surprins de baia electrono-proteica [ce a trecut prin el de la plus spre minus] Leo-Neo a deschis ochii. De mirare shi curent jumatate din par i s-a facut maciuca. Restul... [cealalta jumatate - aceste explicatzii sunt absolut necesare pentru persoanele care nu sunt studente la facultatea de matematica shi nu cunosc regulile dure ale scaderii cu rest]... restul ziceam... s-a umflat, s-a albit shi a picat cu o acceleratzie newtoniana de tipul F = m*g - unde g nu ia valoarea constantei greceshti PI

Tiptil, sa nu sperie apa calda, Leo-Neo se furisha in baie. Azvarli cu furie doi pumni de apa pe fatza uitand totushi sa-shi deshcleshteze [cred ca asta e cel mai greu cuvant de pronuntzat pana la aceasta ora] degetele. Leo-Neo se privi in oglinda cu ochii dindaratul vanatailor. Shtia el ca ceva nu e in regula dar nu shtia ce.

"Mancarea din frigider nu mai este. Hainele nici atata. Ultimul mesaj de pe celular zicea sa te duci sub nush' ce pod sa te-ntalneshti cu... la naiba ca s-a shters restul literelor. " Leo-Neo intoarse biletul pe partea cealalta. Ridica din umeri shi privi buimac in jur pornind de la -180grade pana la +375,8grade. Apartamentul lui parea ca fusese pradat de hotzi shi el nu intzelegea de ce. Mai ridica o data din umeri - de data asta in jos - pentru a-i avea la inaltzimea normala.

CUT TO :

Sub pod nu ploua. In rest [se foloseshte teorema impartzirii cu rest] da. In rest inseamna stradutza ce trece pe sub pod, inseamna podul, inseamna cele 1,2,3,4.. da' cine-i bou sa stea sa le numere? de blocuri... shi cam atat. Sub pod, e parcata o mashina. Nu facem descrierea mashinii deoarece fortzele de politzie atata ashteapta. Capota e ridicata. Un negru unsuros sta aplecat peste carburatorul aburind. acesta este A-poc [in traducere : Un-poc - A = UN; POC = POC; traducere realizata cu ajutorul dictzionarului frazeologic "Engleza fara profesor de la A la POC" paginile 1-666 [unde paginile 1,2,665,666 reprezinta copertzile]]. Trasaturile incordate ale fetzei lui A-poc ii tradeaza originea sud-est centrat asiatica shi ne fac sa ghicim ca el de fapt injura folosind cuvinte de genul FU@%! sau alte derivate FU@%-ogene.

Un par blond, surazator deschide cu greu portiera. Surasul se pierde in aerul rece al serii.
Paminity : *catre negrul asiatic* Bai POC eshti gata? Sau iar ramanem blocatzi in METRICS din cauza ta?

A-Poc se face ca n-o aude dar blonda repeta de 14 ori intrebarea fiind convinsa ca nu este o intrebare retorica. O portiera trantita in moaca blondei o face partzial roshcata. A-Poc se reintoarce la carburator conviins fiind ca la plecare ishi introdusese in memorie cursul de Cum sa devii mecanic auto in circa shi ceva. Apuca o bujie shi incerca sa-shi zgandarasca subconshtientul dar o auzi iar pe ...
Paminity: Shi mi-a zis doctorul ca am lipsa de calciu. Probabil asta e cauza sangerarilor astora repetate.

Pentru o secunda A-Poc vru sa se repeada sa-i coaguleze sangele pe fatza cu o lampa de sudura dar se opri realizand ca nu are timp de pierdut. Desfacu tacticos pachetul de tzigari shi aprinse una din ele asha cum vazuse el cu cateva zile in urma in reclamele date intre filme.

Leo-Neo intreba un cameraman: Aici trebuia sa vin?

Uaci-au!-schi a strigat CUUUUUT shi s-a trecut la filmarea din mashina. Cum era imposibil sa intre intreaga echipa de filmare [pe scurt a.e.e.] intr-un automobil, s-a ajuns la o solutzie simpla: construirea unei machete perfecte la o scara de 40:1 a mashinii. Deoarece in macheta ramaneau 3 metri cubi de loc gol i s-a permis actritzei principale sa-shi foloseasca implanturile cu silicon.

Intrerupator [aceasta este traducerea oferita de dictzionarul on-line pentru cuvantul Switch] se uita fix la Leo-Neo. Leo-Neo se uita fix la Intrerupator. Za One-ul nu se poate hotara daca este pe ON sau pe OFF. Tacerea menajeriei a trei [traducere proprie din franceza] este intrerupta de tonul baritonal al A-Poc-ului.

A-Poc : Za-merjem-repete-ga-za-galat-motoru-za-luham-un-zacsi

Intrerupator: What?
Leo-Neo: What?
Paminity: CE "What?" ?????

A-Poc *scuipa guma din gura in stanga nimerindu-l pe Leo-Neo* Ziceam ca: "Sa mergem repede. S-a calat motorul. Sa luam un taxi."

Intrerupator : Ahaaaa.
Leo-Neo: Ahaaaa.
Paminity: CE "Ahaaaaa." ????

Lui Leo-Neo ii vine primul in cap sa o incuie in mashina pe blonda dar ishi da seama ca e ora 3:00 dimineatza. Nici un taxi n-ar opri la acea ora - decat pentru o blonda cu 3 metri cubi de silicoane.

... to be continued ...
__________________
To be number one you need two things: attitude and brains. I can fake them both.
NoOne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jun 2003, 18:55   #59
NoOne
Guru
 
NoOne
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 709
Send a message via Yahoo to NoOne
SCENA 11 SHI JUMATE [aflata la egala distatza intre scenele 11 shi 12]

Dupa 2 ore de injuraturi shi facut din mana dupa taxiuri:
Leo-Neo: Hai sa va zic un banc.
Toata lumea ar fi vrut sa zica NU da' era prea ocupata sa taca din gura.
Leo-Neo: Ce merge pe sub pamant shi incepe cu "O"?
Switch se gandea deja cate gloantze mai ramasesera in pistol. Paminity insa avu o sclipire de inteligentza.
Paminity: Ornitorincul !!!!
A-Poc privi descurajat un afish amintindu-shi cateva cuvinte din folclorul Zion-ului: "Be smart, don't be a retard".
Leo-Neo: Nu, nu, nu! Ornitorincul zboara, nu merge pe sub pamant. Raspunsul era: "o râma". Da' ce merge pe sub pamant shi incepe cu "D"??
Paminity: Shtiu! Shtiu! Asta o shtiu *incepe sa tzopaie bucuroasa* cârtitza.
Switch o masoara pe blonda din cap pana in bust. Pentru ca i-a dat cu virgula nu s-a mai obosit sa o masoare shi din bust pana in talpi.
Leo-Neo: Ai fost pe-aproape. Raspunsul corect era: "doua râme". Shi ultima intrebare: "Ce incepe cu "M" shi merge pe sub pamant?"
Switch asheaza calma tzeava revolverului la tampla Za Uan-ului.
Switch: METROUL. Zi ca nu-i asha. I dare you. I double dare you.

Leo-Neo incuviintza dandu-shi drumul in pantaloni.

Un taxi roshu baltzat opri in blocajul routier creat intre timp de A-Poc. Portiera automobilului se deschise cu un pocnet shi un scrashnet.
Shoferul de taxi: Mânca-v-ar lupchii! Care-atzi blocat mah drumu' cu blonda asta de sub roata stanga?
Shoferul tranti enervat un picior in roata pentru a-i testa duritatea. Din pacate bocancul o izbi in plina figura pe Paminity.
Paminity: I'm OK, Tommy. I'm OK.... *zise Paminity ridicandu-se impleticit de jos*

Switch i-a explicat cu greu shoferului cam ce ar vrea de la el. Shoferul a facut o lista din care a de-bifat produsele pe baza de carne pe motiv ca joia e vegetarian.

Shoferul: Sa trantitzi usha mai tare ca nu se-nchide. De-abia am furat taxiul shi n-am avut timp sa repar incuietoarea.
Leo-Neo: Okey.
Shi ca sa egzemplifice ca a intzeles a trantit cu putere portiera prinzandu-shi in ea degetele.
A-Poc: Copilu', mai incet copilu'. Nu vezi ca se face curent in mashina de la trantitul ushii? Iar o sa fac otita shi o sa port vata-n urechi. Sa vezi atunci cum o sa-mi zica ashtia in Zion: A-BagzBani-Poc. 'tu-i in orechi sa-i tund!
Switch ii intinse o punga de pufuletzi matriciali cu un desen cu 3 purcelushi pe ea marca: "Cei trei ursuletzi".

***Nota: ideea cu pufuletzii este copyratata JAIN. Orice folosire a ei intr-un alt film fara acordul autoarei este strict interzisa *** Oare ma crede cineva?

Switch: Nah bah fomistule! Baga-n fizic pana-tzi scoatem noi treisaru' din tine.

***Nota: treisar = mica scula pe bascula care se baga in corpul Za One-ilor pentru a-i duce pe Ajentzi la Mortfeus ***

Mai urmaritzi shi voi filmu' ce draq? Chiar tre' sa dau explicatzii la fiecare doua randuri?

Paminity se apleca in jos luxându-shi gatul. La intrebarea "Ce pot face doua maini dibace ?" Paminity il descheie pe Leo-Neo la blugii marca Levy Shtrauss. Cauta ea ce cauta pe-acolo prin intuneric shi intr-un sfarshit gasi ceva pe-acolo.
Leo-Neo: Te rog eu sa nu ma strangi tare de-amigdalite. Am avut probleme cand eram mic shi mi le-a scos... da' nu de tot. A zis doctoru' ca mai lasa ceva pe-acolo sa am shi eu bilutze. Macar in gat... asha a zis.
Switch: Ai sa-l scapi mah. Fii atenta. Fii atenta. Nu-i da drumu'. Ca iar stai juma' de ora sa-l gaseshti. Mortzii mamii lui de treisar. A dracu ajentzii ashtia! Le fac din ce in ce mai mici.
Paminity: Fii fara grija! Nu-l scap.
Paminity apleca cocul shi stranse din dintzi. Nu de data asta. Nu-i va da drumu' in ruptul capului. A-Poc care din cand in cand avea calitatzi telepatice ii citi gandurile shi se gandi cam ce fortza ar trebui sa foloseasca pentru a-i rupe capul mufei blonde.

Taximetristul privea shi el fascinat la actziunea de extractzie a treisar-ului.
Shoferul de taxi: Numa sa nu-mi murdaritzi tapitzeria. Pfiiii! Da' se pricepe blonda nu gluma. Mamicule, cam cate treisare ai scos tu la viatza ta? Is curios shi eu.
Paminity: Gata. All done.
Ishi trecu o mana dreapta peste frunte shtergandu-shi sudoarea shi mana stanga peste gura shtergandu-shi urmele treiser-ului.

Numa' Leo-Neo n-avea o treaba cu ce se intampla. El molfaia in continuare pufuletzi matriciali gandindu-se ca sunt cam saratzi unii shi cam piparatzi altzii.

... to be continued...
__________________
To be number one you need two things: attitude and brains. I can fake them both.
NoOne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jun 2003, 17:58   #60
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
Mi se pare mie sau au cam disparut mesaje de pe thread-ul asta? Cenzura???
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:31.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells