Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Star-uri

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 01 Jul 2009, 10:29   #21
jactati
Veteran
 
jactati
 
Join Date: May 2009
Posts: 251
Originally Posted by ricutza:
Te-am lamurit in vreun fel?
Vaguely. Am totusi o banuiala ca timpul va lucra in favoarea ta. Mie mi s-a intamplat asa: in anii '80 imi placeau filmele din anii '60. In '90 cele din '50 si sper ca atunci cand ma senilizez sa apreciez comediile lui Mack Senett. Tot din experienta personala: la 15 ani am vazut prima oara Regula Jocului a lui Renoir. Nu mi-a placut din prima dar mi-am dat seama ca e un film mare. Si ca eu sunt mic si chiar nu am acea experienta de viata care sa-mi permita sa-l gust la max. Inutil sa-ti spun ca-l vad cu alti ochi acum. Asa si cu Chaplin: trebuie revazut every now and then. Cu ochiul si sufletul imbatranit dar si imbogatit. Nu stiu daca-ti dai seama dar noua ne pasa de nepasarea ta.

P.S. Copiii mei se distreaza copios la Chaplin (Ok, si la Stan si Bran si Buster Keaton). Ba chiar ar fi un treat pentru ei sa le pun filme de-ale lui in fiecare zi. si nu i-am indoctrinat (inca).
jactati is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jul 2009, 17:44   #22
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
Originally Posted by jactati:
Originally Posted by ricutza:
Te-am lamurit in vreun fel?
Vaguely. Am totusi o banuiala ca timpul va lucra in favoarea ta. Mie mi s-a intamplat asa: in anii '80 imi placeau filmele din anii '60. In '90 cele din '50 si sper ca atunci cand ma senilizez sa apreciez comediile lui Mack Senett. Tot din experienta personala: la 15 ani am vazut prima oara Regula Jocului a lui Renoir. Nu mi-a placut din prima dar mi-am dat seama ca e un film mare. Si ca eu sunt mic si chiar nu am acea experienta de viata care sa-mi permita sa-l gust la max. Inutil sa-ti spun ca-l vad cu alti ochi acum. Asa si cu Chaplin: trebuie revazut every now and then. Cu ochiul si sufletul imbatranit dar si imbogatit. Nu stiu daca-ti dai seama dar noua ne pasa de nepasarea ta.

P.S. Copiii mei se distreaza copios la Chaplin (Ok, si la Stan si Bran si Buster Keaton). Ba chiar ar fi un treat pentru ei sa le pun filme de-ale lui in fiecare zi. si nu i-am indoctrinat (inca).

se prea poate sa ai dreptate.
Dar totusi, presupunand prin absurd ca tot nu mi-ar placea, de ce ar fi asta asa dramatic?
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jul 2009, 21:20   #23
jactati
Veteran
 
jactati
 
Join Date: May 2009
Posts: 251
Originally Posted by ricutza:
se prea poate sa ai dreptate.
Dar totusi, presupunand prin absurd ca tot nu mi-ar placea, de ce ar fi asta asa dramatic?
Pai n-ar fi dramatic. Ar fi absurd. N-ai totusi datele de serial killer pe care le afisezi in avatar. Te-a impresionat in copilarie melodia cu cainii vagabonzi a lui Mihai Constantinescu. E imposibil sa nu te emotioneze si micul vagabond. Mai da-i o sansa, doua, trei.
jactati is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:39.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells