Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Film in general

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 24 Sep 2009, 20:19   #181
rm_cristian
Junior
 
rm_cristian
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 65
serialul True Blood, va recomand o sa va placa!
rm_cristian is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Sep 2009, 23:46   #182
Mikala
Guru
 
Mikala
 
Join Date: Jul 2009
Location: Hell
Posts: 350
Din cate stiu eu , era Lestat , nu Lester ...
Interviu cu un vampir imi place si mie
Queen of the Damned
__________________
" It has been said that something as small as the flutter of a butterfly 's wing can ultimately cause a thyphoon halfway around the world " - Chaos Theory

" Vanity - definitely my favourite sin. " - Al Pacino [ Devil's Advocate ]
Mikala is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Oct 2009, 14:26   #183
marius_em
Guru
 
marius_em
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 1,211
From Dusk Till Dawn, Interview with a Vampire, Shadow of the Vampire
marius_em is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Oct 2009, 23:06   #184
Se7en
Veteran
 
Se7en
 
Join Date: Apr 2008
Location: Capalnitza
Posts: 211
Urmeaza acum Daybreakers. Primul film cu vampiri care SPER c-o sa-mi placa http://http://www.youtube.com/watch?v=W9roxtugaUo
__________________
Bring your ammo...
Se7en is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Oct 2009, 12:31   #185
Avalhon
Veteran
 
Avalhon
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 225
Originally Posted by marius_em:
From Dusk Till Dawn, Interview with a Vampire, Shadow of the Vampire

"Interview..." mi-a placut foarte mult. Si e ceva, pentru ca mie chiar nu-mi plac filmele cu vampiri. Poate din cauza faptului ca obsesiile generale ma calca pe nervi si ca Romania e mereu asociata cu vampirii. Oricum, "Interview..." are ceva frumos, e ca un fel de tablou in miscare si imi place foarte mult asta.
Avalhon is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Oct 2009, 10:08   #186
Shulina
Novice
 
Shulina
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 11
mie imi place foarte mult acest cult, poate e cam cliseistic, dar sunt atrasa de mit si ma uit la filme si serial cu si despre vampiri....
consider ca la Hollywood s-a cam scapat chestia de sub control, dar atat timp cat se mai fac eu voi fi mereu avida dupa genul asta de filme
imi place latura mistica si dark a acetei cultura ca sa-i spun asa, de aceea imi plac documentarele despre Vlad Tepes si Elisabeth Bathory
filme: Interview..., Perfect Creature, Underworld, Bathory, care nu e cu vampiri, ci doar prezinta omul din spatele celei mai mari ucigase in serie
seriale:True Blood, Moonlight, Angel

productii mai putin reusite, to say the least: Twilight, The Vampire Diaries
Shulina is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Oct 2009, 18:47   #187
marius_em
Guru
 
marius_em
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 1,211
Sorry, dar filmele cu vampiri sunt gay. Poate nu au fost tot timpul asa, dar Twilight a reusit sa le puna eticheta asta, si sa distruga un mit de altfel interesant, si asa va ramane o lunga perioada de acum inainte.
Zombi e noul val.
marius_em is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Oct 2009, 22:06   #188
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Culmea e ca abia a aparut anul trecut Let the right one in, care nu numai ca nu a distrus mitul vampirilor, ci chiar l-a revigorat si a reusit sa fie poate cel mai bun film cu acest subiect sau macar cel mai bun dupa mult cunoscutele clasice, carora oricum li s-a alaturat imediat. Un altul a participat la Cannes anul acesta, desi inca nu am reusit sa-l vad, dar il astept cu nerabdare (motivul fiind faptul ca regizorul e unul dintre preferatii mei). Numele celui din urma e Thirst.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Oct 2009, 08:13   #189
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Filme foarte interesante si aparte, as zice eu, pe aceasta tema ar fi: Valerie a týden divu a.k.a. Valerie and Her Week of Wonders, The Hunger, The Addiction, Nosferatu: Phantom der Nacht (cel mai bun film cu Dracula, in my opinion), Vampyr...
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Feb 2010, 13:04   #190
movie4
Guru
 
movie4
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 360
Nosferatu ambele
Vampyr
Interviu cu un vampir
movie4 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Feb 2010, 15:30   #191
vave
cu v mic
 
vave
 
Join Date: Oct 2008
Location: Claudiopolis
Posts: 2,435
Apropo de Nosferatu...
Mi-am amintit că la TIFF-ul din 2007 am văzut filmul respectiv cu o reprezentaţie a trupei Einuiea ce asigura coloana sonoră live, cred că pe alocuri, improvizată. Mi-a plăcut enorm, aşa cum m-a enervat în egală măsură discrepanţele de la subtitrare.
__________________
E prea clişeic să spui că e clişeic.
vave is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Feb 2010, 14:49   #192
silvius_tec07
Novice
 
silvius_tec07
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 7
Wink

Twilight e cel mai reusit deocamdata, dupa parerea mea! E ceva total diferit si destul de original! Astept The vampire's assistent. S-ar putea sa merite un 8!
silvius_tec07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Feb 2010, 00:38   #193
SoricicaMov
Guru
 
SoricicaMov
 
Join Date: Dec 2009
Location: Auroreville
Posts: 784
Un clasic al genului, dar intr-o cheie comica : Balul Vampirilor al lui Polanski, absolut delicios
__________________
For the dark finds ways of being
Engraved in the light

http://www.youtube.com/watch?v=wohuAtr8RgU
SoricicaMov is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Apr 2010, 16:51   #194
Radu1711
Banned
 
Radu1711
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 58
Smile radu1711

The Twilight Saga: New Moon, Twilight aici sunt vampiri mai modernicare merg si ziua
Radu1711 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Apr 2010, 19:49   #195
koretesuade
Novice
 
koretesuade
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 8
Unde esti tu Tepes, Doamne??!!!!!!
koretesuade is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 May 2010, 22:41   #196
RoCkKiD
Novice
 
RoCkKiD
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 18
-Cel mai bun a fost cu siguranta Bram Stocker's Dracula,cat despre cel mai slab cred ca am defapt mai multe:Twilight,Vampire Diaries si toate celelalte filme care mutileaza mitul vampirilor...la origini erau si
ei niste fiinte inspaimantatoare care omorau oameni si luau foc la lumina soarelui.In ultima vreme devin din ce in ce mai iubareti,beau sange animal si stralucesc la soare ca un glob de discoteca.As putea adauga si Thirst la capitorul filme cu vampiri esuate chiar daca nu se incadreaza in tiparul de mai sus.
-In mod sigur nu m-am saturat de ele..doar ca astept niste rigizori cu ceva imaginatie.
-Cat despre Vlad Tepes ..avand in vedere ultimele productii..as zice ca da intr-o oarecare masura
RoCkKiD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 May 2010, 21:55   #197
vlad4s
Guru
 
vlad4s
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 509
Acum chiar nu cred ca Hollywoodul si - a batut joc de Tepes deoarece nici nu am vazut vreun film despre el.Ar fi interesant sa se faca(sper ca dak o sa se faca sa aiba si Romania o contributie).
Acum filmele cu vampiri tot timpul o sa fie in voga,dar apar si prostii de gen Daybreakers(ideea a fost misto dar acei monstri care cica erau vampiri care nu au mai baut sange...tampenii care se numesc vampiri).
Twilight este mai mult o poveste de dragoste(vampirii doar mai dau aroma filmului ca sa atraga si fani hardcore.Sa vedem ce va fi 3.
In rest filme tari cu vampiri ar fi Blade cu Wesley Snipes,Interviu cu un vampir si mai sunt.
vlad4s is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 May 2010, 10:34   #198
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
Originally Posted by vlad4s:
.Sa vedem ce va fi 3.
Ce-ar putea sa fie? O porcarie mai mare ca 1 si 2, dar probabil mai mica ca 4.
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 May 2010, 14:50   #199
yullyana
Novice
 
yullyana
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 9
Twilight ...New Moon, Eclipse ..acestea nu sunt horror, si vampirii nu sunt...mm...cum sa spun ''originali''..dar totusi sunt filme cu vampiri
Wolfman..aici e cu varcolaci
Bram Stoker's Dracula, e cu Anthony Hopkins
yullyana is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 May 2010, 15:00   #200
yullyana
Novice
 
yullyana
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 9
avem o legenda care a fost ''exploatata'' de cei din afara Romaniei, in special de americani. In loc sa iesim din umbra negativa din care ne aflam si sa fim si noi recunoscuti pentru ceva bun ne afundam tot mai mult. Este dovada ca nu stim sa pretuim lucrurile de valoare pe care le avem si nu ma refer doar la legenda lui Dracula ci la tot ce este pitoresc si nu numai. Nu va faceti griji, nu toti se uita la seria Twilight, sunt filme care au originalitate. Mai mult copiii, adolescentii se uita la Twilight, si da, filmele si actorii valorosi sunt dati la o parte.
yullyana is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:56.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells