Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Film in general

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 14 Jul 2011, 21:32   #221
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
-1:

Gods of the Plague
The American Soldier
Satan's Brew
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jul 2011, 22:48   #222
loud.rocks
Guru
 
loud.rocks
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 302
Bunuel
Le journal d'une femme de chambre -1
The exterminating angel -1


Eric Rohmer
Conte de printemps -1

Claude Chabrol
Madame Bovary -1


LE:

Atom Egoyan
Chloe -1

Werner Herzog
Fitzcarraldo -1

Last edited by loud.rocks : 14 Jul 2011 at 22:56.
loud.rocks is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jul 2011, 23:09   #223
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
fitzcarraldo+1
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jul 2011, 23:15   #224
loud.rocks
Guru
 
loud.rocks
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 302
Eu am postat chiar inainte de ora 12, dar daca se ia in considerare ora de pe Cinemagia, atunci Fitzcarraldo +1 .


Eu vreau foarte tare sa vad mai departe The Enigma of Kaspar Hauser, si unul dintre:
Stroszek, Herz aus glass si Fitzcarraldo; cel mai tare as vrea Stroszek sau Herz au glass, si astfel am zis sa-i dau -1 la Fitzcarraldo ca poate prin tragere la sorti merge mai departe unul din cele doua (si nu Woyzeck) . Dar daca-i mai dai si tu +1atunci ma multumesc cu Fitzcarraldo 100% mai departe .
loud.rocks is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jul 2011, 00:02   #225
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Cam asta a fost procesul de selectie. Mai las topicul asta deschis pentru discutii... daca e cazul. Filmele calificate sunt despartite printr-un spatiu de cele necalificate. A fost nevoie sa trag la sorti in unele locuri. Mie mi se pare o lista interesanta si cu destula diversitate in ceea ce priveste nationalitatea.

E ceva ce nu v-a placut la procesul de selectie? Legat de desfasurare, de timp sau de orice.

Vreo metoda de imbunatatire?

Daca o sa mai fie o data viitoare m-am gandit sa nu mai actualizez deloc scorurile pana la sfarsitul fiecarei perioade de vot. Ar fi mai bine asa?

Si daca o sa mai fie o data viitoare cu siguranta o sa rog pe fiecare sa-si pastreze toate voturile intr-un singur si mare mesaj pe care o sa-l editeze tot timpul. As pierde mult mai putin timp, adica n-ar mai trebui ca pe sfarsit sa verific fiecare mesaj din trecut pentru eventuale voturi duble.

Multumesc tuturor celor care au participat la selectie si sper sa participe si mai multi la discutii Poate mai pe dupa-amiaza fac si tabloul.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jul 2011, 00:31   #226
varu
Guru
 
varu
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 808
Eu tin sa-ti multumesc in numele meu personal (si cred ca si ceilalti sunt de acord cu mine) pentru toata munca de contabilitate depusa. Ai muncit cat pentru noi toti la un loc sa tii evidenta. Asteptam filmele din primul tur sa incepem sa le vedem.
varu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jul 2011, 00:54   #227
loud.rocks
Guru
 
loud.rocks
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 302
Multumeste-i in numele tuturor . Nu cred ca este cineva care sa nu aprecieze munca depusa si ideea excelenta a acestui topic!

Eu deja am salvat filmele din primul post intr-un document. Cred ca ar merge si un sticky, e sursa foarte buna de filme/regizori. Asta daca nu sunt deja prea multe topic-uri sticky, desi eu zic ca n-ar strica unul care sa fie Locked tot timpul si sa continta filmele si regizorii care au fost nominalizati pana acum. Daca ne-am rezuma doar la filmele care or sa participe, ar fi vorba doar despre 64 de filme, pe cand nominalizate au fost 160 + cele ale regizorilor care au ramas pe dinafara .
loud.rocks is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jul 2011, 00:57   #228
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Am mai spus asta, desi inevitabil s-a pierdut printre alte mesaje. Nu voi trage la sorti prima runda pana nu primesc previziunile. Asta inseamna ca nu voi trage la sorti pana pe aprox 1 august. Asa ca cine vrea sa vada filme dinainte le poate lua aleator. Din punctul meu de vedere iese mai bine asa. Vede filme pe care s-ar putea sa nu le fi vazut daca regizorul ar fi fost eliminat rapid. Prima runda va tine ceva mai mult probabil, pentru a fi siguri ca exista timp de vizionare. Probabil in functie de ziua in care se va incepe va tine pana la sfarsitul saptamanii urmatoare, urmand apoi ca fiecare runda sa tina de luni pana duminica.

Ma gandeam sa fac 4 topicuri pentru discutii. 2 pentru fiecare meci dintr-o runda, iar celelalte 2 pentru cele doua meciuri din urmatoare runda. Nu vreau sa amestecam discutiile despre filme si vreau ca discutiile dintr-o runda terminata sa mai poata continua, desi perioada de votare s-a inchis. Asta e solutia la care am ajuns. Daca aveti alte idei ascult. Nu pot nici sa fac cate un topic pentru fiecare runda in parte. Practic in formula asta fiecare meci se poate discuta 2 saptamani, chiar daca perioada de vot e doar de o saptamana.

LE: Topicul e momentan sticky si probabil va mai ramane asa o perioada, dar perioada maxima e pana la urmatoarea selectie (daca va mai fi).

Last edited by Liviu- : 15 Jul 2011 at 01:01.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jul 2011, 08:02   #229
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
Originally Posted by Liviu-:
Ma gandeam sa fac 4 topicuri pentru discutii. 2 pentru fiecare meci dintr-o runda, iar celelalte 2 pentru cele doua meciuri din urmatoare runda. Nu vreau sa amestecam discutiile despre filme si vreau ca discutiile dintr-o runda terminata sa mai poata continua, desi perioada de votare s-a inchis. Asta e solutia la care am ajuns. Daca aveti alte idei ascult. Nu pot nici sa fac cate un topic pentru fiecare runda in parte. Practic in formula asta fiecare meci se poate discuta 2 saptamani, chiar daca perioada de vot e doar de o saptamana.
e cel mai bine asa!mi se pare metoda cea mai buna de organizare pentru discutii.personal,pe acestea le astept cu nerabdare.si predictiile au frumusetea lor,dar mi-ar placea sa cred ca toti cei care au nominalizat regizorii si filmele sunt interesati in schimbul de idei si pareri cu alti useri despre ei(ele).ideea de interactivitate mi se pare excelenta.este ceea ce apreciez cel mai mult la acest turneu.
oricum,inca o data:BRAVO, LIVIU! inclusiv pt modul cum te-ai ocupat de registrul contabil.cred ca poti sa fii "doctor" si aici.

Last edited by rvn : 15 Jul 2011 at 08:05.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jul 2011, 09:01   #230
sergiuseling
Guru
 
sergiuseling
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 595
Eu zic că cel mai bine e să se facă un subforum cu toate meciurile, de fapt un subforum pentru întreg concursul, iar meciurile din runda actuală și precedenta pot fi sticky.

Și tot ca o propunere eu zic că ar fi bine să știm exact filmele ce urmează a fi vizionate cu câteva săptămâni înainte, nu să ne trezim într-o luni că săptămâna asta discutăm filmele x și y și să ne simțim obligați să vedem obligatoriu filmele săptămâna aceea dacă vrem să votăm.
sergiuseling is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jul 2011, 09:11   #231
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Multumesc si eu lui Liviu, excelenta intiativa. Daca mai e un concurs, asa propune ca fiecare sa aiba dreptul sa propuna maximim 5 regizori si as dea maximum 10 calificative (total de + sau -) la regizori. Asta ar stimula calitatea si ar descuraja tendina e a da calificative la intamplare.
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jul 2011, 10:20   #232
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
@sergiu

1. E o idee foarte buna, doar ca fiind prima data si neavand siguranta ca o sa mearga totul bine, parca am o retinere in a-i cere lui Stefan/Gloriei crearea unui subforum.

2. Nu se va sti dinainte titlurile doar in pentru primele 2 meciuri. Odata cu primele 2 meciuri voi trage la sorti filmele pentru toata runda 1. Cand se termina o jumatate de tablou si se ajunge la a doua jumatate voi trage la sorti prima parte a rundei 2 etc. Asa ca tot timpul va exista o perioada destul de mare care sa permita vizionarea filmelor. Legat de prima saptamna am zis ceva mai inainte. Si inainte de ea vor fi cateva zile, depinzand de ziua in care se termina previziunile, va tine pana la sfarsitul saptamanii respective plus inca o saptamana intreaga.

@Twinsen

Foarte buna ideea, desi eu as propune un numar putin mai mare, sa zicem 16 ca sa fie jumatate din regizori. Mai vedem, dar aproape sigur nu va fi ca acum.

LE: Pentru cine e interesat, tabloul poate fi descarcat de pe http://www.4shared.com/file/4tu8VMKH..._regizori.html Any thoughts?

Last edited by Liviu- : 15 Jul 2011 at 17:24.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:08.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells