Păreri War of the Worlds

(2005)

Războiul lumilor

Denis pe 05 Septembrie 2004 00:02
Nu stiu cum va fi,dar cred ca va fi ca Star Wars.
jericho pe 05 Septembrie 2004 00:02
Filmul e de tot rasul.... mai bine te uiti la o cursa de Formula 1... Si acolo e alergatura mare dar, sincer, parca e mai aplpitanta.... Singurul aspect al filmului pe care l-am retinut e scena din casa lui Tim Robbins... Ideea e super, se potriveste uunui film psihologic, preferatele mele, de altfel....
Andreea C. pe 02 Martie 2005 14:53
Astept filmul asta din copilarie! Cel vechi nici nu se pune la socoteala! Sint tare curioasa daca se va ridica la inaltimea asteptarilor! Dar avand in vedere cine il regizeaza am mare incredere!
Arnold pe 11 Martie 2005 16:37
Abia astept sa-l vad, sper sa nu fie ghiveci de efecte.
The Game pe 11 Martie 2005 21:18
I-am dat 4 stele pentru ca stiu ca Spielberg o sa ma uimeasca din nou cu efecte speciale uluitoare si e o poveste cat de cat bine pusa la punct zic eu.Tom Cruise e unu dintre actorii mei preferati deci o sa-mi faca placere sa-l vad pe ecran.Filmul se vrea ceva bun ca Independence Day
nita mihai pe 26 Martie 2005 16:28
pt. ca am auzit ca o sa fie mai tare ca stpIII la incasari si eu asa ceva nu cred
cei care cred ca o sa fie ceva mai mult decat efecte speciale e un idiot

WhiteAngel pe 12 Iunie 2005 19:51
Poate filmul ii fain dar titlu' ii ca paru
iacob claudiu pe 15 Iunie 2005 09:18
Denis, filmul „War of the Worlds” NU VA FI ca „Star Wars”, dar va fi la fel de bun. El se încadreaz într-un alt registru al filmelor SF, de tipul „dram, thriller, catastrof”. Ai vzut ultimul trailer, postat pe site-ul oficial? Te sftuiesc s-l vezi, pentru c merit!! La un moment dat, în trailerul filmului ne este artat disperarea lui Tom Cruise c î_i va pierde copiii. S fiu al naibii c a_ fi în stare s merg s dau de pereci cu Spielberg dac filmul are un final tragic, adic dac copiii lui Tom Cruise vor muri!! Mai ales c Dakota Fanning este feblecea mea _i nu am chef s o vd „moart” în nici un film. Doar e un copil, ce naiba! Dar, rbdare, mai sunt pucine zile _i apare filmul _i la noi. Sunt… citeşte
giovani pe 19 Iunie 2005 23:24
bai white angel lasa-i pe altzi sa judece filmele u nu vezi ce pareri ai , veziti de sapa ta acolo k filmu o sa fie bun
AlexR pe 27 Iunie 2005 02:12
first of all bine zis giovani..ai zis.o f bine ....sa traim si sa merem odat la filmul asta cu nebuna:)...filmul ,dupa parerea mea, va fii unul f bun...in primul rand dupa toate trailere vazute(inclusiv p cel japonez:) )va fii un film plin de efecte,dar totusi cu poveste,cva sa merite privit p big screen si nu p monitorul de acasa(cei care se simt sa dea close la fereastra acuma :) )idee este k p 29 ruleaza la patria asha k asta e un film care merita vazut -->e un must see!!salutare cruise hello spielberg:)bafta2all
Adrian Pop pe 29 Iunie 2005 09:39
Dupa parerea mea a fost CEL MAI PROST FILM AL SECOLULUI !!!!! Ii dau 3 stele doar pentru efectele vizuale/sonore la care sta intr-adevar bine. Filmul nu are finalitate. Imi pare rau ca m-am dus.
giovani pe 30 Iunie 2005 00:14
ma filmu e foarte bun , din pakte e km la moda finalul airea , asta e , insa mie mia plakut mult film , io zic k a meritat sa ma duc la cinema ;)) a fost belea
Gabi pe 30 Iunie 2005 12:54
Cel mai prost film facut de Spielberg. Efecte speciale cateodata interesante si CAM ATAT. La atat se reduce mult anuntatul film. In rest actiune 0, poveste 0. 90% din film e fuga lui Tom Cruise din orasul unde incepe actiunea (nu mai stiu care era) pana in Boston. Finalul completeaza fiasco-ul si curma "firul povestii" (care o fi ala) brusc.
Peter lajos pe 30 Iunie 2005 13:14
Eu cred ca e putin exagerat!!!!!Totusi toate masinile se opresc dar cel cu care calatoreste Ray inca functioneaze!!!!!
giovani pe 01 Iulie 2005 02:14
peter , masina lui functiona pt k ia zis lu ala dupa ce sau terminat cu trasnetele k tre sa schimbe nushtu ce la motor , daia mergea mashina lui, jeeeeseeee
Nightwane pe 01 Iulie 2005 09:30
Rusinos. Da' ce dracu'...la ce ma puteam astepta de la Spitbag?
Alin Micu pe 01 Iulie 2005 11:13
Filmul merita vazut! Partea slaba este scenariul care e facut dupa un roman din secolul XIX, si nu s-a putut modifica finalul, care e tras de par.
Valar pe 01 Iulie 2005 13:59
Este un film foarte interesant, partea cu "bun" este relativa. Se vede amprenta lui Spielberg care pe langa efecte de nota 10 mai pune si ceva sare si piper povestii. Actorii sunt bine alesi. Este o tendinta sa spui despre filmele SF sau despre cele facute dupa carti ca sunt proaste. Nu-i regula. Acesta m-a impresionat prin faptul ca a reusit sa transpuna atmosfera din sec XIX in cea a sec XXI fara sa strice farmecul povestii. Si asta mai rar se intampla. Foarte impresionant este faptul ca infruntarea cu alienii este pe plan secund si se pune in fata comportamentul omului si in special a americanilor in fata unei asemenea invazii.
Negrea Costin pe 01 Iulie 2005 18:43
Fratilor...voi v-ati prins ce anume au oprit tripozii aia condusi de extraterestri?Ca la sfarsit naratorul zice de nush ce vietate...cum naiba sa distruga o simpla vietate ce n-au reusit oamenii sa distruga cu atata tehnologie...Foarte misterios facut filmul asta.Prevad chiar si un sequel la el.Scenariu 8.Regizare 10.Poveste 7.Efecte 10.
WOLF pe 02 Iulie 2005 02:33
Ce pot sa spun despre War Of The Worlds este ca merita 5 stele un blokbuster al anului.Este mai bun decat Independence Day si The Day After Tommorow la un loc.Ii dau 5 stele pentru sunet,imagine,efecte speciale si prestatia lui Tom Cruise,mai ales ca nu a jucat niciodata intr-un astfel de film.Apropiat ar fi Minority Report dar este departe.
Este un film EXCELENT,un film care trebuie vazut,putine filme SF se pot compara cu el.
In legatura cu Spielberg mi-a placut cum a gandit,uitati-va la efecte si veti vedea,si dupaia uitati-va la alte filme SF veti vedea diferenta.
Ce pot sa mai spun de Tim Robbins care din punctu meu de vedere a fost EXCELENT intr-un rol secundar.Ce sa mai spun un film ADEVARAT,un film de OSCAR in cea ce priveste efectele.

edify pe 02 Iulie 2005 18:15
Eu nu inteleg cum mai filma ala la inceput masina de razboi care iesea din pamant cand toate aparatele erau fucked up?! + ca masinile de razboi ale extraterestrilor sunt plagiate din Half Life 2 (man, WTF?)...in rest mi s-a parut destul de klumea.
tarcan tiberiu pe 03 Iulie 2005 13:33
sper sa nu ma dezamagerasca spielberg
Alice pe 04 Iulie 2005 10:19
Este unul din acele filme de la care vrei sa pleci dar iti pare rau de banii dati pe bilet, asa ca ramai sa vezi pana unde se poate ajunge..
Cel mai slab film pe care l-am vazut in ultima vreme. Nici macar comercial nu poate fi numit.Nu are nici macar actiune, iar efectele sf sunt superslabe. Nu mai vorbesc de cateva scapari in care se zaresc microfoanele - asa ceva nu e posibil pentru statura lui Spielberg ! Se vede ca e facut la repezeala !

simo pe 04 Iulie 2005 14:09
Am vazut filmul. Am fost placut impresionata de efectele speciale si despre viziune regizorului. Totusi cred ca "extraterestrii" m-au dezamagit. De ce spun acest lucru deoarece in final ei care au planuit o invazie de milioane de ani nu au luat in calcul elementele nocive ("adaptarea la mediu") neluand in calcul toate aspectele legate de adaptarea la mediu terestre. Chiar daca ar fi exterminat toti oamenii ei s-ar fi condamnat la moarte in final toata "stradania" lor fiind in van. ma asteptam mai mult de la aceste fiinte superioare ca inteligenta. Consider filmul "slab" din acest punct de vedere. Regizorul a gandit bine invazia dar nu si infrangerea extraterestrilor. Filmul in general este bunicel dar departe de a fi cel mai bun.
Apollo pe 04 Iulie 2005 15:37
Unul dintre cele mai proaste filme facute vreodata de Spielberg! I-am dat 3 stele, doar pentru unele efecte speciale si pentru coloana sonora. Final mai tampit ca in "War of the Worlds" rar iti este dat sa vezi... In rest nu prea ai multe de spus despre filmul acesta, ajungi la sfarsit si iti spui in minte "Bine ca macar nu l-am vazut la Hollywood Multiplex...".
Xenon pe 04 Iulie 2005 16:41
E o experienta (nasoala). Primul sfert de ora astepti sa se intample ceva, restul filmului te intrebi de ce dracu nu te-ai dus la biliard...

Duceti-va la biliard... :(

PHENNO pe 04 Iulie 2005 17:23
Trebuie sa fie cel mai prost film sf pe care l-am vz vreodata.. la vremea respectiva si cel din 53 a fost MULT mai spectaculos ca asta! Incasarile au venit din premiera mondiala si ATAT. Imi pare rau ca am asteptat sa fac rost de el! Acuma tre sa vad un film bun ca sa nu raman cu impresia asta despre filme! SA NU SE DUCA NIMENI LA CINEMA!!!
Luati-va draq o bere! :)

sacalu' pe 04 Iulie 2005 18:12
Unul din cele mai tari filme pe care le am vazut. Recomandarea mea e sa va duceti si voi. Merita si e super.
Claus pe 05 Iulie 2005 19:14
O porcarie! Din toate punctele de vedere... chiar si al efectelor speciale! Lipsa de imaginatie pe un scenariu involuat! Oliver Stone cu Alexander si Steven Spieleberg cu War of the Worlds arata o cinematografie americana in declin. Ce s-a ales de proiectul lui Spielberg in privinta filmelor SF cu substrat filosofic (AI , Minority Report)? Pacat!
SICA pe 06 Iulie 2005 21:49
Cam slabutz filmul.Ma asteptam la mai mult de la Spielberg, se pare ca s-a cam ramolit si el.Nici macar efectele nu sunt nemaipomenite am vazut altele mai bune in Independence Day. Totusi se pare ca merge bine la box-office si are un succes ridicat. Astept Indiana Jones 4.
Victoras de la pe 08 Iulie 2005 13:04
Mie mi s-a parut o combinare intre Independence Day si Signs (actiunea din ID si tenta psihologica din Signs). E adevarat ca scenariul filmului War of the Worlds e dupa cartea cu acelasi nume si aproape mai mult ca sigur Independence Day si Signs au fost inspirate dupa aceeasi carte (semnele sunte evidente... in toate cazulrile... pe langa extraterestri, invazie, bla bla... sfarsitul tampit :) ) SINCER gandindu-ma la cum s-a terminat Signs, chiar am crezut un moment ca pasarile au avariat masinaria aia :)

Oricum, Independence Day si chiar si Signs au fost adaptate mai bine parca la zilele noastre.

Apoi distributia mi-a placut mai mult in ID sau Signs (Gibson si Pheonix chiar m-au impresionat). Sincer, imi place cum joaca Cruise, dar preferam sa-l vad pe Smith alergand spre Boston si la faza cu masina SIGUR ar fi scos mai repede pistolul :)

citeşte

alex2 pe 08 Iulie 2005 21:37
of..aceleasi scenarii cu si ds apocalipsa...am ras cu lacrimi - si cam toata sala - la multe, multe din fazele din film. si....parca nu l-au vrut a fi comedie, nu? dar e stupid in prea multe locuri. n-am sa inteleg niciodata ce a fost atat de mai-mai la filmul asta, zau. parerea mea.
talkative pe 09 Iulie 2005 17:41
A fost beton. Efecte speciale de nota 10, tensiune, actiune. Mult mai bun decat Ziua Independentei sau Razbunarea Sith. In plus, Tom Cruise a facut treaba buna.
Finalul a fost dezamagitor, dar mai verosimil decat povestile gen Independence Day. Si nu a fost o poveste tipic americana, cu eroul care se se ridica din norod (un cowboy, un mecanic auto sau fiu de asa ceva, sau vreun om de stiinta marginalizat)si salveaza natiunea, sau chiar lumea daca se poate.
Am gasit doar o hiba logica in poveste: daca invadatorii au fost ucisi de microbi acum, de ce nu au patit la fel in urma cu x milioane de ani, cand au ingropat tripozii sub pamant? Ca doar microbi erau si pe vremea aia.

catutza pe 09 Iulie 2005 23:00
In afara de tom cruise nu mi-a placut nimic la filmul asta..si finalul..nush care e ca nu l-am inteles.De ce s-au oprit masinariile alea???
cabalera pe 10 Iulie 2005 14:14
singura parte buna a filmului au fost primplanurile cu fetele ingrozite ale personajelor. un pic de analiza psihologica e binevenita in filmele astea catastrofice. in schimb, pushtoaik m-a enervat k naiba si dk ash fi fost tom cruise, ash fi dat-o la alieni fara discutie. cam tampit finalul, adik ameobe sunt de milioane de ani, cand au ingropat tripozii, nu s-au imbolnavit si atunci martienii? nu merita mai mult de 3 stele. mai bine ma uit la "hitchhiker's guide"
Mihai pe 11 Iulie 2005 00:15
Efecte placute, cel putin la inceput, dar mai multe semne de intrebare: ce era chestia aia rosie care s-a intins peste tot pamintul dar nu a ajuns in Boston?
Si m-am intrebat, ca si alti, cum de au murit alieni!
Cred ca pe vremea cind au ascuns masinile alea in pamint, nu au luat in calcul ... efectul de sera, care chiar si pe noi ne cam termina!!! Asta este singura explicatie logica!
Nu am iesit prea entuziasmat din sala!
Toate bune!

jessie_the_mad pe 11 Iulie 2005 01:09
sa faca cineva un efort si sami explice si mie despre ce e vb in filmu asta de(scuzatzi limbaju)kkt..io am fost la cinema..am cumparat floricele..mam facut comod in fotoliu..si cand vad..un film in care de la inceput pana la sfarsit alearga unii prin orash k sunt alergatzi de nijte tripozi k in half life 2..si tom cruise(care btw ma dezamagit k a acceptat sa joace in asa ceva..fiind un actor bun and shit..)nu face nimik in tot filmu..decat tzipa..canduce..si fuge..come on..ce kkt..adik..vai..erou natzional..k cik zice el cu o inteligentza debordanta..cik uite la pasarici..nare scut! ce kestie..trebuie sa salveze el lumea..da culmea..k in afara de asta na facut decat sa ma enerveze. io am observat k numa manelistii prosti din sala cu tricoi mulat si freza cu carare..se minunau la sfarsit k..vai ce film benga(tm)..fara sa supar pe nimeni..da trebuie sa ai IQ negativ satzi placa un film k… citeşte
eu pe 11 Iulie 2005 02:19
Filmul a fost praf! Ziua Independentei a fost mult mai bun! In tot filmul Tom Cruise alearga cu copii dupa el! ATAT! ALEARGA! Copii unu mai nebun ca altul, ala vroia sa fuga cu armata, aia incepea sa urle mereu... Tripozi aia omorau tot de pe strazi, parca sa-i faca lui tom cruise carare sa alerge... Singurul moment mai tensionat, este atinci cand il prinde in cusca, si ce sa vezi, exact cand il prinde pe t.c. atunci se gandesc toti botii aia sa-l tina, si ca pri minune a lasat "spaga" 2 grenade in tot acest timp, in care era tras de maini!!! Si la finalul alergarii, ajunge la nevastasa, si ce sa vezi, fisu era deja acolo! Cum plm? Ala trebuia sa fie scrum... Si cel mai tare final... Extraterestii mor de la bacterii, foarte ingenios si de asemenea palpitant!
Ziua Independetei a fost film adevarat! Actiune, lupte, caterinca, drama, tot ce vrei...

Merita 2 stele doar… citeşte

ciprian rosca pe 11 Iulie 2005 15:37
I-am dat 3 stele doar pt Steven Spielberg; filmul e slab, cu exceptia alienilor din subsolul casei lui Tim Robbins.....
Si ce cauta personajul interpretat de Robbins, prea patetic, prea "american"...

kELOO pe 13 Iulie 2005 11:06
Slabut film. Ma asteptam la mai mult de la Spielberg. Dar banuiesc ca asta e pretul celebritatii. Daca era un regizor necunoscut, nu aveam pretentii.
Dpdv psihologic, surprinde bine reactiile umane in fata unei astfel de catastrofe, insa lipseste clar profunzimea povestii. Mi s-a parut ca se termina ca din topor. Parca n-au mai avut bani de film, si au bagat-o pe-aia cu bacteriile.
Este mai bun de Independence Day, asta e clar. Insa mai slab decat Revenge of the Sith.
Parerea mea.

jediklaus pe 14 Iulie 2005 02:36
Trebuie s recunosc c mesajele voastre de pe forum m-au zpcit de tot. Ba c filmul este na_pa, ba c este mi_to, sau meseria_, ba c, uneori, are o acciune greu de înceles. Nici eu nu am înceles mare lucru din film, dar, oricum, este net diferit de ZIUA INDEPENDENbEI, care este un film pur patriotic. WAR OF THE WORLDS, ecranizat dup un roman aprut în secolul 19 (deci de peste 100 de ani) are un final abrupt. Sunt dezamgit de final; m a_teptam s vd ceva armat care-i cspe_te pe extratere_tri. Când colo, ce se vezi? Ni_te psri (ciori sau corbi) se apuc s ciuguleasc din carcasa (!!??!!) unui tripod, pe acesta (tripod) îl apuc ameceala, Tom Cruise se prinde de poant, le zbiar… citeşte
jediklaus pe 5 septembrie 2004 00:02
Mi-am recitit părerea despre film şi chiar dacă este ciudată sau hilară pe alocuri (na, că mă laud singur!!), vreau să spun că filmul War of the Worlds îl voi revedea oricând cu plăcere. Tocmai pentru că este diferit. Mai greu de înţeles pentru unul ca mine, obişnuit cu filme de genul Terminatorul, Aliens sau Independence Day, unde erau scene de luptă, nu glumă. Iar despre promovare (prin trailere, of course!), intr-adevăr filmul a avut parte de cea mai interesantă promovare posibilă pentru un film SF a cărui acţiune se petrece pe Terra. Interesant: un film care mă pune rău de tot pe gânduri!! Da' tot îi dau 5 stele, numa' aşa!!!
Bradley pe 17 Iulie 2005 16:23
Bradley is back!
Sa contabilizam putin pagina 2.
Pt PHENNO: Uite ca eu m-am dus la cinema, mi-am luat si o bere :), ba mai mult nu am regretat.
Pt sacalu': Nu se da o stea la cele mai tari filme. :)
Pt Claus: Efectele speciale au fost extraordinare. Iar filme ca Alexander si WarWorlds nu o sa faca romanii nici in 100 de ani.
Pt SICA: Succesul din Box-Office spune totul :)
Pt Victoras de la Oras: ID si Signs sunt adaptate mai bine anilor anteriori, WW este mai bun. Ai dreptate insa, este o combinatie intre Independence Day si Signs, bine ca ai remarcat. Si la faza din pivnita ai dreptate, probabil ca filmul a dorit sa scoata in evidenta ca la o invazie a alienilor, oamenii isi oierd firea si se autodistrug (vezi faza cu pistolul, masina).
Pt alex2: Nu stiu cum ai reusit sa razi la un asa film.Daca ai consumat ceva inainte, te inteleg. :)
citeşte

sskkaa pe 21 Iulie 2005 19:00
cel mai prost film pe anu asta...
oribil... nu se leaga nimic...
dezastru... porcari... jaleeeee

DANIDNC pe 23 Iulie 2005 13:18
Acest mesaj este pentru Bradley care se pare ca habar n-are ce a vazut in film.Masinariile erau ingropate de 1 mil de ani in pamant( se spune clar in film) si ca alienii de controlau masinariile au venit prin fulgere( reporterii cu caseta, asta ca sa stii si tu).Acu msa vb despre film.Nu merita nici 0,1 nota asa de jeg este.Cam asta e momentan valoarea Hollywoodului(actorii si regizorii ff cunoscuti care isi bat joc de noi)Eu l-am vazut pe computer, n-am dat bani pt el si totusi.Puteam face altceva in timpul pierdut.Daca mai este careva care n-a vazut filmul pana acum va dau un sfat.NU MERGETI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
DANIDNC pe 5 septembrie 2004 00:02
Am scris 2 mesaje(nu mi-a aparut din prima pe site si am crezut ca am gresit eu ceva)Bradley te-ai cam luat de toti care au zis ceva de rau de film, desi aveau dreptate toti si ai sustinut lucruri care nu-s adevarate de asta ti-am recomandat sa te mai uiti inca o data la fim( si de data asta atent)ca sa vezi si tu de ce e o mare deceptie filmul
Dani D pe 23 Iulie 2005 13:25
Pt Bradley este acest messaj.Mai uita-te o data la film, poate retii si tu ceva din el.Se spune in film ca masinariile sunt de 1 milion de ani ingropate si ca alienii au coborat prin fulgere si ii controleaza( reporterii , caseta, iti aduci cumva aminte?????).
Pt restul.Filmul este de kkt, jeg.Isi bat joc de noi aia de la Hollywood(actori si regizori ff cunoscuti fac orice numai sa mai apara si ei la cinema, sa nu uite publicul de ei.Daca stiam cum e, nici platit nu ma uitam la el.Jeg!!!!!!!!!!!!!!!!

Mihai pe 23 Iulie 2005 16:58
Dupa ce am citit toate mesajele de pana acum as vrea sa adaug si eu cate ceva. Mie unul mi s-a parut super slab filmul, cu multe scapari de logica, mai ales pentru secolul 21. Masinariile alea(tripozii) erau deja ingropate de mult timp(milioane de ani?sau nu am inteles eu bine?) dar s-a nimerit sa fie exact in marile orase contemporane???Iar finalul mergea pentru cartea lui H.G.Wells din sec. 19,dar nu pentru noi,sa fim seriosi...niste fiinte atat de avansate tehnologic incat aveau un sistem asemanator cu teleportarea(cum au ajuns alienii in masinarii) si scuturi energetice, imposibil de strapuns cu orice se arunca in ele, nu aveau un sistem enviroment control, sau ceva de genul ala? adk si noi in secolul nostru daca mergem in vreo tara din Africa sau Asia trebuie sa ne facem o serie de vaccinuri preventive! Si inca o kestie pe care nu am inteles-o! Alienii aia mancau oamenii? Iar… citeşte
Bradley pe 23 Iulie 2005 18:59
"Draga" Dani,
cine ti-a spus tie ca nu am inteles filmul????

Bradley pe 23 Iulie 2005 19:39
Tripozii erau masinile, din graba am confundat cu alienii, asta a fost toata kestia "draga" dani care ti-a dat tie satisfactia
pt ceva timp, ca eu nu am inteles filmul.
Nu era mare lucru de inteles dar filmul este bun pe ansamblu, ca cel mai mare minus as mentiona "designul" alienilor care se aseamana foarte mult cu alienii altor filme. Se pare ca nu prea au stralucit la imaginatie aici, insa am remarcat foarte multe aspecte originale la care am sa revin.
i'll be back!
ciao dani! :)

Bradley pe 27 Iulie 2005 13:48
Ca aveau dreptate sau nu, este doar o parere "draga" Dani. :)la fel si a mea.De altfel aici ne spunem parerea nu? :)
i'll be back!

TNT pe 28 Iulie 2005 15:17
filmul mi s-a parut bun si mi-a placut.ce m-a dezamagit si pe mine a fost finalul prea brusc.insa efectele speciale (cat si culorile alese daca ati fost atenti...genial alese,mai ales atunci cand Robbie pleaca cu militarii pe dealul ala) mi s-au parut super faine.insa nu mi-a placut faptul ca sunt probleme de logica (chestia cu au stat ascunsi 1 mil de ani si nimeresc fix sub marile orase;de ce nu au atacat Pamantul atunci cat nu era populat? ca trebuiau sa se hraneasca cu oameni? dar cand exterminau toti oamenii ce naiba mai faceau? etc) si aici as vrea sa subliniez o chestie intalnita in toate filmele cu aliens care ma scoate din sarite.atat de avansati sunt alienii astia dar nu au niste imbracaminte ceva pe ei.adica sa-i vad goi ca pe niste animale e jalnic.e logic sa aiba si ei o societate si o cultura in lumea lor daca au asa tehnologii...doar nu umbla pe strazi pe acolo in puta… citeşte
Go1 2 3 4