Păreri It's Complicated

E tare complicat!

ady.b pe 12 Ianuarie 2010 01:27
pur si simplu DEMENTIAL!!!
Am reusit sa-l vad in avampremiera si va spun ca e demential filmu.Numai distributia te cheama sa-l vezi! Are niste faze mortale,razi cu o pofta incredibila! Nu-l ratati !!! E un must seen ....
Anna23 pe 12 Septembrie 2011 07:07
Foarte tare!
Super actori! O foarte buna comedie romantica. Mi-a placut in mod deosebit acest film.
Radu47hitman pe 13 Februarie 2010 17:14
Şi ce dacă i-am dat? Problema e dacă celui care trebuie...
Nu pot să fiu de acord că acest film este pentru cei care au mai mult de ''40 de ani.''

Actorii: Am privit filmul, în mare parte datorită lui Meryl Streep. Pentru că este într-adevăr remarcabilă în aceste filme americane, comedie / romantism. Deşi nu pot spune că, în filmele mult mai serioase, ea nu joacă perfect. Aici cu siguranţă mi-a plăcut, totul în stilul ei. Foarte bine transmite emoţiile. Dar nu ea limitează atenţia mea pentru acest film. De asemenea, au fost buni şi Steve cu Alec. În continuu schimbându-mi decizia, cu cine ar fi mai bine. Dar şi mai mult mi-a plăcut John Krasinski. Cred că tocmai strălucea în acest film! Nu pot explica în mod clar, exact ceea ce mi-a plăcut atât de mult la jocul lui, dar din primul cadru, când apăruse, am înţeles că va fi unul din cei mai impresionanţi actori în acest film.

citeşte

Domolul pe 21 februarie 2010 03:02
Imi place accentul tau !
C_999 pe 01 Februarie 2010 20:52
E un film bunicel ,chiar de ras pe alocuri. Surprinzator, are mai multe momente comice decat cele din reclama. Alec B. vorbeste cu greu pt. ca e gras acum ca un pufulete iar Steve Martin ...zici ca a fost "superoferta" la botox
dwp11 pe 3 februarie 2010 14:48
mie chair mi s-a parut ca seamana cu un ursulet
Domolul pe 21 februarie 2010 03:13
vorbesti de actori sau de personaje ?
bovoro pe 30 Ianuarie 2010 23:18
Problema cu filmul asta este ca daca n-ar fi amuzant, ar fi aproape gretos.
Meryl Streep e superactrita, dar are, totusi, 60 de ani.
Alec Baldwin e megaactor, dar e gras ca un porc si e cu vreo zece ani mai tanar decat M.S..
Iar oamenii astia se pupa si fac sex ca doi adolescenti plini de hormoni.
Altfel, situatii amuzante, mai e si Steve Martin pe-acolo, e un film bun, care te destinde.

mtraianc pe 25 ianuarie 2011 00:11
alec B. de fapt in ce film a fost extraordinar ??
mtraianc pe 19 aprilie 2012 21:51
se pot pupa pina le sar capacele ,, dar nu in fata altora ,:))adica pe ecran si nici in public
babydulcicutza pe 07 Martie 2010 14:39
Bunicel
Sincer, ma asteptam la mai mult ! Nu e rau filmul, dar nici spectaculos !
alinamiky pe 31 Ianuarie 2010 23:23
BESTIAL - SUPERB !!!
L-am vazut deja si il recomand !!! E un super film cu super actori !!!
Temptation pe 31 Ianuarie 2010 19:27
Aseara am vazut filmul si am ras cu lacrimi . Este o comedie f buna :)
dwp11 pe 14 August 2009 20:52
trailar-ul arata bestial..dabia astept sa se lanseze in sua pe 25 decembrie si la noi cred ca dabia in 12 februarie..
Blanka pe 01 Februarie 2010 16:46
Ma asteptam la mai mult. A fost ok, a avut momente amuzante, insa per total nu a fost ceea ce ma asteptam
tero pe 02 Ianuarie 2010 17:58
filmul e foarte bun sa stiti dar e adevarat ca va dura pana va aparea is la noi la cinema dar navem ce face decat sa asteptam , in fine , filmul e destul de bun si merita vazut si a doua oara vizionare placut !
Cobel pe 16 martie 2012 19:25
Merita vazut..
milene_13 pe 31 Ianuarie 2010 21:24
in sfarsit am ras si eu la o comedie...un film bun,merita vazut.
cristina_dili pe 30 Ianuarie 2010 21:54
Merita vazut! am ras de nu am mai putut la unele faze. Sa vezi niste persoane trecute de 50 de ani fumand joint e funny rau , faza din baie sau aia din spatele boschetilor au fost chiar tari . Daca vreti sa radeti vi-l recomand !
patlagik pe 28 Decembrie 2009 14:28
mda...in 7 ani ajunge si la noi in cinema....si se mai intreaba lumea de ce e in floare pirateria...
ovidiu20 pe 18 Aprilie 2010 01:03
Intr-adevar, monument de prostie!
O prostie acest film.Chiar un clishe!Pacat de actori!
roberfty pe 30 Ianuarie 2010 07:21
amunzat!
bunicii sa trag "fum" si distractie cu fost sotul. film frumos. bunicii mei au spus despre "fum" sunt periculos si poate se ucide de oamenii. oamenii de varsta in romania nu au experinte "fum" au crezut perculos! f amunzata la filmu.! :)
alexail88 pe 20 martie 2010 23:27
wtf?
puffulette pe 16 ianuarie 2012 16:39
chiar asa; wtf??
fotolist pe 26 Iunie 2010 11:36
bunicel
hm....un film nu chiar spectaculos....meryl mai joaca cum mai joaca,dar baldwin,slabut.de altfel,el nici nu prea a avut asa prestanta in cinematografie.ideea filmului este buna,chiar reala(cunosc un cuplu,care s-au regasit dupa vreo 5 ani...)
White.Lily pe 12 Mai 2010 22:03
Am observat ca au fost ceva dificultati in a cataloga filmul. Unii l-au numit semi comedie, altii comedie romantica, altii ca in nici un caz nu este o comedie romantica.
Eu as spune ca este o comedie educativa ( in sensul ca vorbeste despre niste lucruri foarte actuale si totodata sensibile intr-o maniera foarte calda si matura: refacerea dupa un divort, singuratatea, relatiile dupa 40 de ani ) foarte realistica, amuzanta, placuta, si relaxanta.

Sincera sa fiu aveam ceva mai mari asteptari insa nu a fost rau deloc si l-as mai revedea.
Ce n-as da sa prind si eu ziua aceea in care noi romanii sa ajungem sa avem si noi mentalitatea aceea.

mirco2000 pe 20 Martie 2014 16:00
Inca o data se confirma faptul ca dragostea nu tine cont de varsta, locuri sau persoane si te poate atinge chiar si atunci cand nu mai speri. Se confirma de asemenea si faptul ca marii actori pot face dintr-un film obisnuit un film mare datorita talentului imens si al profesionalismului intregii echipe care a lucrat la el.
cosmin_kedii pe 09 Martie 2012 22:55
A fost mult mai amuzanta decat am crezut că ar fi. Meryl Streep a facut o treaba mare chiar şi Alec Baldwin a fost surprinzator de amuzant
puffulette pe 16 Ianuarie 2012 16:40
O comedie romantica destul de buna cu doi dintre actorii mei preferati (Meryl si Steve) au fost si faze destul de amuzante, mai ales faza cu iarba :)) Un film bun ce merita vazut
MNarcis pe 28 Noiembrie 2011 20:54
O comedie romantica buna si frumoasa, are destule faze amuzante (iar la o faza chiar am ras cu pofta) are un subiect interesant, chiar l-am urmarit cu placere!
edy21 pe 31 August 2010 20:21
Asteptam de acesta de mult timp filmul acesta si cand in sfarsit am reusit sa-l vad eu am ramas destul de dezamagit ma asteptam la mai mult :(( !!!
Insa n-a fost o comedie rea numai a fost cam lunga si pealocuri plictisitoare !!!
Nota 7 !!!

Krakatau pe 07 Mai 2010 20:13
Nu e genul meu. Totusi e bunicel, dar nu m-a invatat nimic.
klaudya_e pe 22 mai 2010 21:56
cum sa nu te invete nimic? hmmm...
klaudya_e pe 23 mai 2010 09:41
daca parintii tai ar fi divortat te-ar fi atins...dar chiar daca nu au divortat iti dai seama ce greu e pt. copii...e o poveste de viata..oricine poate trece la un moment dat printr-o experienta similara
roxxy pe 05 Martie 2010 18:51
park nu le mai sta bine l o anumita varsta sa se giuguleasca k niste adolescenti,chiar dk asta e ideea,in fine are si faze dragutze...
sarrpe pe 11 Februarie 2011 19:29
Nu mi s-a parut comedie... .
psihologu pe 18 August 2010 13:08
De vazut...
am descoperit intamplator o comedie romantica chiar buna, care iese total din aceste tipare. Am fost atras initial de o distributie remarcabila, dar m-au surprins in mod placut si umorul de calitate, si scenariul. Eroii sai sunt la o varsta matura, dar iubirea se joaca cu ei si le joaca inca feste, creind tot soiul de complicatii.Alec Baldwin ramane interesant chiar cu burtica la cei peste 50 de ani si isi intra cu usurinta in rol. Doar Steve Martin in postura de indragostit tomnatec nu m-a prea convins decat prin stangaciile sale, insa toate celelalte personaje asa-zis secundare – copiii si prietenele – au impodobit filmul ca pe un brad de Craciun. Va invit sa-i acordati si voi atentie, c-o sa va placa si o sa va lasa sa-i desfaceti darurile, unul cate unul.
Merita vazut...

aripidezapada pe 25 octombrie 2010 01:31
Frumos spus :) intr-adevar, cam falsa iubirea lui Alec. Nu stiam ca asa il cheama, dar m-am prins de cine e vorba :D
roxy-i pe 30 Aprilie 2010 15:09
mi-a placut foarte mult si-l recomand
meryl streep face un rol super

rox_c pe 30 Martie 2010 13:52
este super tare filmul. 3 actori legendari care joaca superb, au scene super funny, cred ca toata sala de cinema radea cu lacrimi la un moment dat
N0body pe 27 Februarie 2010 12:48
Am incercat sa ma uit la el dar am renuntat dupa 1 ora
destul de plictisitor m-a luat somnul incercand sa il vizionez

shmekerila pe 09 Februarie 2010 21:38
Demential si nu prea...
Am vazut filmul azi la cinema. Cin' m-a pus sa dau banii? Si-amu' sa ma explic: din trailer arata demential, de ras de te prapadesti, ranjet ureche la ureche, toate sinonimele. Numa' ca filmul n-a fost chiar asa. Am ras, unele faze-s chiar reusite si hazlii (scena cu laptopul e chiar dementiala!) dar lipseste ceva... E ca o ciocolata Laura in ambalajul de Milka: foarte entuziast cand desfaci ambalajul dar dezamageste papilele la momentul adevarului. Vezi ce inseamna o promovare buna si o nominalizare pe ici pe colo... Jocul actorilor excelent, Meryl va fii totdeauna Meryl, barbatii credibili amandoi. Dar pe mine nu m-a convins. Mai degraba Something gotta give
tudor_myh pe 28 Ianuarie 2010 13:25
Bunicel ... cu indulgenta
Inainte sa vezi filmul asta trebuie sa bei ceva si sa tragi un "fum" ... sa iti aduci toti amicii divortati sau parasiti de parteneri , sau care se afla la varsta critica , ori in depresii ... o sa le placa mult .
Dragomara pe 29 ianuarie 2010 20:37
Hai că ai fost criminal! M-ar tenta doar "fumu"', că am fi doar 2, altminteri ar trebui dublate locurile disponibile-n sală!! :-))))
Emy13 pe 06 Februarie 2010 17:44
mi-a placut tare mult
l-am vazut astazi la cinema,mi-a placut tare mult,o comedie buna si romantica,actori buni si senzational ca meryl streep nu ai sa mai intalnesti,filmul este bun,vi-l recomand!
xxxx

monisss pe 12 Decembrie 2009 21:53
abia in februarie?..................................................................................................................................................
dwp11 pe 29 decembrie 2009 20:13
5 februarie(au schimbat data..cat de cat mai bine)...cel putin apare ca am vazut deja posterele la cinema
lyghts pe 13 februarie 2010 17:16
Ce comentariu aiurea!
loly_lory pe 06 Noiembrie 2020 14:10
Un film de duminica,comic pe alocuri,destul de previzibil cu actori ff buni.
Aishor pe 26 Octombrie 2020 11:46
Pe mine nu m-a impresionat deloc filmul acesta. A fost doar placerea de a o vedea pe inegalabila Meryl Streep. Un fulm mediocru.
Andreea_E_D pe 09 Ianuarie 2020 00:04
Un film foarte bun, mi-a plăcut extrem de mult, dar finalul e dezamăgitor, din păcate.
user-5b3e184db01d4 pe 04 August 2018 00:31
Mi-a plăcut foarte tare filmul mai ales că a fost cu actrița mea preferata, Meryl care a fost genială, ca de obicei!! E un film care trebuie văzut.
user-5b64c3d5995d2 pe 04 August 2018 00:12
Nu mi-a plăcut de loc faptul că cei doi nu s-au împăcat. I-as fi dat 10 stele dacă s-ar fi împăcat dar i-am dat o stea. N-am putut mai puțin.
belora pe 09 Martie 2018 03:54
Super belea
Recomand cu cea mai mare caldura acest film mi-a placut mult.L-am vazut deja de 3 ori si mai vreau sa il vad.Super tare de la mine are nota maxima.L a prins tare de tot de bine pe Alec Baldwin in acest film foarte tare a jucat mi-a placut.Recomand!Vizionare placuta!Nu uita de bere si floricele
bainca pe 04 Martie 2018 13:59
nota 10 , foarte , foarte bun
cred ca a fost cea mai frumoasa comedie romantica cu cea mai frumoasa poveste care am vazuto , a fost si putin dramatic mai ales la final ca protagonistii nu au ramas impreuna , dar cu toate astea a fost un film chiar exceptional , poveste , ideea extrem de interesanta , actiunea foarte buna , actorii chiar buni , si cu un final chiar realist nu fericit dar totusi foarte bun , cu toate ca eu sunt adepta filmelor cu happy ending , filmul asta nu mi-a displacut din potriva , pentru asta merita nota 10+ cu felicitari nu am ce zice
Dragos.87 pe 03 Martie 2017 23:55
Am vazut filmul asta si mie unul mi se pare foarte reusit.O distributie pe masura si un recital actoricesc de exceptie.Alec Baldwin,Maryl Streep si Steve Martin fac deliciul privitorului prin faze haioase care binedispun pe oricine.Chiar daca nu e o poveste care vine cu ceva nou,totusi reuseste sa-ti starneasca hazul si sa iti ofere doza de relaxare bine meritata.Un film cu o emotie in care ne este prezentat faptul ca dragostea,n-are varsta!Il recomand tuturor cu placere!
Mihai2508 pe 22 Decembrie 2016 22:53
O comedie buna, cu actori de calitate la care te uiti cu placere
Ghemot pe 11 Decembrie 2016 15:55
Un film foarte bun. Deși nu e stilul meu, l-am vizionat cu plăcere!
andystarx pe 19 Ianuarie 2016 23:03
Un film mediocru ,cu doi actori foarte talentati,care au mai ridicat un pic nivelul filmului ! Este ca o poveste,dar nimic impresionant ! Nu il recomand,decat in lipsa de altceva !
Tim22 pe 30 Iulie 2015 18:49
"E foarte complicat" sa se mai faca filme bune in ziua de azi.
emy_sinaia pe 15 Iulie 2014 23:17
ok
O comedie reusita cu actori trecuti de prima tinerete, dar chiar aici e farmecul filmului, sa ii vezi in diferite ipostaze chiar sexy.
fota_iulian pe 29 Decembrie 2013 11:43
Foarte bun, pentru noi astia mai romantici si casatoriti !
mebubu2007 pe 28 Martie 2013 03:35
e un film bunicel pe care persoanele divortate/copiii cu parinti divortati il inteleg cel mai bine m-am regasit in numeroase scene din film si multe mi-au atins coarda sensibila.
DaniMar pe 17 Noiembrie 2012 20:30
daca Alec Baldwin ar fi aratat mai bine pentru mine ar fi fost filmul perfect,MerylStreep foarte convingatoare ca intotdeauna.