Păreri Harry Potter and the Goblet of Fire

(2005)

Harry Potter și Pocalul de Foc

lupu horia pe 28 Iunie 2005 14:21
drga cine magia spunetii fetei aleia care zice ca a vazut harry potter 4 trimitetii un e mail ceva ca dau ce vrea numa sami spuna de unde la luat multumesc
lupu horia pe 25 Iunie 2005 16:55
HARRY POTTER NU-MI PLACEA LA INCEPUT.DAR CAND AM FOST LA O COLEGA SI AM VAZUT FILMELE, AM RAMAS CU GURA CASCATA. SI PARTEA MARFA A FOST CA AVEA TOATE VOLUMELE.SI CE A SCAPAT?DIN CONTRA:I LE-AM CERUT SI INTR-O SAPTAMANA LE-AM CITIT PE TOATE SI AU FOST MARFA.DAR CEL MAI BUN VOLUM MI S-A PARUT 4.DE ZIUA MEA BINEINTELES AM PRIMIT SI EU TOATE VOLUMELE CADOU DE LA PRIETENI.AM MAI STAT CU EI? NICI GAND! M-AM BAGAT INTR-UN COLT AL CAMEREI UNDE AM INCEPUT SA CITESC CU POFTA SI ZEL.TRAILERU L-AM VAZUT SI EU.E SUPER K LUMEA SI DIN START I-AM DAT NOTA 10 CU FELICITARI.CU SPERANTA CA SUNTETI CU TOTII BINE VA SPUN CIAO.
Bordeianu Vladimir pe 24 Iunie 2005 18:26
Toate cartile scrise de J.K.Rowin este un roman pentru copii si ca celelalte romane Harry Potter:
Piatra Filosofala,Camera Secretelor,Prizonierul din Azkaban,Pocalul de foc si Ordinul Phoenix care ne-au atras atentia deoarece din simplu fapt
ca sfideaza realitatea.
Si cel mai mult m-a impresionat faptul ca Harry Potter fiind un copil a putut trece prin atatea necazuri fiind un exemplu de urmat pentru multi copii cu situatie si posobilitati mult mai mari.

mihai eva pe 24 Iunie 2005 12:54
imi place foarte mult de Daniel Radcliffe, e un actor super si arata trasnet!
gugles madalina pe 21 Iunie 2005 20:59
Am fost foarte incantata de a4-a carte"Harry Potter si Pocalul de Foc"si sper ca voi fi la fel de incantata si de film .Abia astept sa vad a3-a proba,cand Harry se va intalni cu Cap-de Mort.
Mi-as dori sa joc si eu in acest FILM.

Buhai Diana pe 21 Iunie 2005 12:48
Dintre toate cele trei filme realizate pana acum, mi-a placut mult "HP si Prizionerul din Azkaban".
Sper ca "HP"4 nu ne va dezamagi si ca va fi cel mai palpitant dintre toate. As vrea sa ma intalnesc cu Emma Watson(Hermione Granger in film).

savinescu diana ioana pe 20 Iunie 2005 21:40
filmul va fi supeeeeeeeer...sper!Mai ales faza cu balul de Craciun...Cand o sa apara o sa fie senzatie mare in iasi!Filmul va fi supe-mishto pt k joaca daniel ratcliffe!dak schimba actorul isi pierde farmecul!E cel mai super actor din film! Stati sa vedeti ce senzatie o sa fie!pupik
ruxi pe 19 Iunie 2005 05:04
Harry Potter and the Prizonier of Azkaban este unul dintre cele mai reusite filme pe care le-am vazut!!! Dak va uitati la detalii veti observa perfectiunea. J.K.rowling a reusit sa-mi faca lumea magica si pentru asta-i multzumesc :)
Rares pe 15 Iunie 2005 13:18
HARRY POTTER SI FACTIURA DE 170 MILIOANE LIRE STERLINE !!!

Asa suna titlul unui articol de acum un an, articol publicat de Sunday Mail. Intrebarea retorica ce mi-am pus-o imedita dupa ce am citit articolul este: Ce se face cu atatia bani ??? Vor fi motivate costurile de catre calitatea filmului ??? Cu un buget dublu fata de ultima parte a trilogiei Stapanul Inelelor, cu o distributie impresionanta [amintim> Miranda Richardson, Ralph Fiennes, Michael Gambon, Maggie Smith, Alan Rickman, Robie Coltrane, Gary Oldman si multe alte nume sonore din lumea filmului], cu filmari realizate in intreaga Mare Britanie [Oxford, Virginia Water Lake, Fort William, etc.], cu efecte speciale de ultima generatie, cu fascinanta lume imaginara construita cu ajutorul costumelor si a studiourilor si nu in ultimul rand, cu talentul actoricesc al 'micilor mari actori', filmul nr. 4 din seria… citeşte

iacob claudiu pe 15 Iunie 2005 09:11
Am citit printre alte mesaje _i mesajul lui AndreEA Potlog din Bucure_ti, care a spus c de_i a fcut eforturi mari pentru a-_i cumpra una din crcile din seria Harry Potter, mama ei a descoperit cartea _i a aruncat-o pe foc. Îmi pare ru c o carte atât de bun a avut o asemenea soart, iar ca cineva s arunce o carte pe foc, trebuie s fie cel pucin cretin, dac nu btut în cap. Scuze dac sunt dur.
Revenind, am vzut toate cele trei serii din Harry Potter _i pot s spun c filmul dep_e_te, odat cu seria a treia, bariera filmului care se adreseaz doar copiilor. ^i a_a _i trebuie s fie, din moment de eroii no_tri au crescut _i s-au fcut mari. Oricum, trailerul de la „The Gobblet of Fire”,… citeşte

cossmy pe 14 Iunie 2005 10:12
bai,mie nu imi prea place harry potter,cu toate ca am citi toate cartile.cred k fetele care sunt mega-fane hp sunt de fapt innebu8nite dupa danny,parerea mea.imi place mult mult de ron,e super k lumea!!!!v-am pupat
fantana ioana pe 11 Iunie 2005 21:43
este cel mai palpitant film pe care l-am vazut vrodata.cred ca cele mai frumoase aventuri le-am trait alaturi de hermonie(emma watson)
Olga pe 11 Iunie 2005 19:33
Filmele sunt bune, actorii sunt foarte buni iar cartile sunt si mai bune...sa speram ca "Harry Potter and the Goblet of Fire" va fi pe masura asteptarilor noastre...de-abia astept sa-l vad :)
Gil pe 04 Iunie 2005 21:05
^oh boy...
daca asta e targetul atunci ce film de oscar mai vreti?

Adella pe 04 Iunie 2005 09:28
Mesajul meu este simplu: filmele sunt super, dar actorii sunt si mai si... super-buni, apropo... eu sunt nascuta pe 23 iulie '89 si sunt si fana Sex Pistols... nu uitattzi!!! Totzi sunt de nota zece... mai ales ochisorii lui Daniel si parul... Rupert are ceva si mai special... poate freza si zambetul acela ispititor... cat despre Emma... super frumoasa! Si tom Felton... are acea figura de street-boy!!!
andra13 pe 01 Iunie 2005 15:51
akum sunt la ora de info. sh sunt f f f f f f fericita ca sunt din nou alaturi de voi!!! chiar nu credeam ca mesajul meu va fi pus pe net.mai aveti cevanou daspre filmul HP. 4? cum potsa i-au legatura cu cei care v-au mai scris? ma bucur nespus de mult ca exista acest site. va felicit pe toti!va pup
raluk pe 30 Mai 2005 10:22
adevarul este ca sunt bestiale filmele!!! numai ca unele persoane pot incerca asa cvea acasa:)) oricum is faine!! tineti-o tot asa
Alexandru Vlad pe 28 Mai 2005 10:48
Am vazut traileru pe un site si vreau sa spun k e super marfa Harry Potter 4 , yo zic k o sa fie cel mai marfa din seria Harry Potter pana acum , eu zic k o sa fie mult mai marfa decat Harry Potter 3
rusu violeta pe 25 Mai 2005 19:08
sal ce face daniel,,mie dor de tine,,eu am 20 ani si eu am articolele mult pt tine si tu este frumos si simpatic.
eu mereu uit televizor film HARRY POTTER 1,2,3 si eu place tare film.ok:))...
eu am articolele mult poster si revista ....
eu uit televizor HARRY POTTER POCALUL DE FOC si eu nu am rebdare si eu sa vad film....
eu am anuntati pe tine si eu sunt surdomuta si eu nu aud.....scuza ma.....tu este suparat [pe mine.....
dar familia mea sunt auzitor....
eu vreau articolele mult si eu nu place putin tare mult.....
te rog spune mie.......
raspundeti astept......paaaaaaaaaaaaaaaaaa

cu drag VIOLETA:))))))

andra13 pe 25 Mai 2005 15:46
este o carye excelenta si nu cred ca daca iti place lumea Harry Potter nu esti in toate mintile!
eu ma caracterizer a fi o fana adevarata!!! toate personajele sunt minunate! PA acum,va pup

iacob claudiu pe 16 Mai 2005 03:07
M-am gândit să dau un calificativ destul de mare înainte de a vedea măcar "trailerul" acestei noi serii, deoarece sunt sigur că cei patru actori care-i joacă pe Harry, Hermione, Weasley şi Malfoy vor dovedi (din nou) că ştiu să îşi ia rolul în serios. Observ că este un nou regizor şi văzând filmele pe care le-a mai regizat, cred că această noua serie din "Harry Potter" nu-şi va dezamăgi fanii. PS: Pentru toţi cei care trimit mesaje îi rog să fie mai atenţi la gramatica limbii române, deoarece am văzut, printre mesajele postate pe acest site nişte "perle" de mai mare dragul.
Mihaela pe 15 Mai 2005 14:03
Fiind fana Harry Potter trebuie sa zic ca o sa fie un film mult mai frumos decat HP 3......astept sa il vad.Apropo..primul fan club Harry Potter oficial ....eu sunt Mihaela din Constanta.
Contactati'ma:
nasty_girl_mya@yahoo.com

razvan pe 10 Mai 2005 08:35
est marfa l-am vazut
andrei alina pe 07 Mai 2005 14:51
abia astept sa vad al patrulea film.am citit toate cartile si astept a sasea carte.filmul va fi super tare mai ales ca raman aceeiasi actori.dar pana la film ma voi delecta cu a sasea carte ca am inteles ca va aparea in iunie.
Tony pe 07 Mai 2005 11:22
Desi nu mai sunt soarec pot zice ca imi plac filmele cu Harry Potter, nu neaparat actorii ci actiunea! Chiar si lui tata ii plac!
Sper ca va fi marfa Harry Potter 4 - Pocalul De Foc, am auzit ca prin 2007 apare si Harry Potter 5 - Ordinul Phoenix.
La care nu ii place nu ii place nu are decat sa se uite!
Oricum eu le trag de pe net si nu prea dau pe la cinema de felul meu! Vad foarte multe filme inainte ca altii sa fi auzit ca macar au aparut! (Doar suntem in Romania !!!)

Andreea C. pe 19 Aprilie 2005 10:10
Daniel joaca si in al patrulea! Am vazut imagini! Cat despre acest al patrulea, mamaa dar ce asteptat e filmul! Sa nu va dezamageasca dragi copii pana la urma! Ca nu se stie! Eu una astept fimul pt ca e singurul film care duce magia basmelor mai departe. Desi nu e basm.Hehe!
Felix pe 12 Aprilie 2005 20:41
Primele imagini stiam ca au aparut in ianuarie ... cele cu Cerdic si cu Victor Krum ... si ci Harry cu oul de dragon ... + un afis oficial .
Felix pe 28 februarie 2003 19:02
Astazi pe abc in timpul COS vor aparea primele imagini din Pocalul de foc . Deja cateva farctiuni de secunda din film se pot vedea pe www.harrypotter.com la Dayli Proffet . Sunt superbe ... abia astept filmul
Felix pe 28 februarie 2003 19:02
Zici asta pentru ca nu esti fan ... daca insa ai fi fan ai vedea ca si aici e ca si acolo . Numai ca in romania nu vorbeste nimeni despre faptul ca sunt fani . A fi fan in romania nu e chiar un lucru bun , mai ales daca ti-ai mai si ales sa fii fan Harry Potter ( si eu am peste 20 si totusi sunt fan , si cunosc fani mai mari ca mine ) . Cat despre film , daca continua in stiulu asta la filmul 7 vor lua oscar pt cel mai bun film . Inca mai au mult de muncit , insa sunt pe drumul cel bun. Felicitari
Denis_stelistu pe 11 Aprilie 2005 00:14
Au aparut primele imagini pe site-ul www.imdb.com
Intrati

Denis_stelistu pe 28 februarie 2003 19:02
Parca era vorba despre film,nu despre descrieri personale sau altceva,nu.
Savu Lucia Calina pe 08 Aprilie 2005 22:06
Ador seria Harry Potter foooooooooooaaaaaaaaaaaaaaaaaarte muuuuuuuuuuult!
M4ry pe 06 Aprilie 2005 14:43
Va fi super filmul
Galeteanu Corina pe 04 Aprilie 2005 15:29
Partea a 3 a am vazut-o de curand si mi-a placut foarte mult.De abia astept partea a 4 a sunt convinsa ca o sa fie la fel de intersanta ca celelalte parti sau chiar mai buna.
Savu Lucia Calina pe 03 Aprilie 2005 15:56
Nu mai rabdare pana in decembrie. Sunt foarte curioasa cum este filmul chiar daca am citit cartea. Vreau sa se rabeasca!
Suciu Radu-Gabriel pe 18 Martie 2005 21:14
Very cooooooooooooooooooooooooooooooool!!!
I LOVE YOU!!!!

ferariu petru lucian pe 07 Martie 2005 12:45
as dori mai multe informati despre acesta parte pls imi puteti da acum aceste informatii
Felix pe 02 Martie 2005 12:14
Cei care isi dau cu parearea ( asa ca mine ) ar trebui mai intai se se inforemeze . Am vazut pe aici pe cineva plangand dupa Tom Felton ,iti impartasesc sentimentele , Draco Malfoy nu mai e Draco Malfoy fara Tom Felton , insa cred ca e mai bine ca pleaca singur inainte ca producatorii sa il schimbe .... E CEL MAI MARE dintre pustii de acolo ( si nu poate fi numit pusti in conditiile in care e deja student la Oxford). Ce vreau eu sa zic e ca el nu mai poate juca un pusti de 14 ani daca are 20 .
Cei care au spus ca au vazut deja fimul ... In cazul in care nu era clar FILMUL SE LANSEAZA PE 18 NOIEMBRIE 2005 ... adica nu l-ati vazut .
De ce noiembrie si nu in vara ... pentru ca Chriss Colombus ( producatorul ) vrea sa prinda cu filmul asta nominalizarile la Premiile Academiei Americane de Film ( Oscar pentru cei care nu au inteles ).
Cum filmul e aproape gata abia astept… citeşte

Cascute Ion pe 06 Februarie 2005 15:46
Banuiesc si sper sa fie mai tare decat toate partile la 1 loc [ gg HArry ] :))
Cristina pe 01 Februarie 2005 10:08
Filmele cu Harry Potter imi palc la nebunie la fel si cartile..iar filmele in general cu happy end imi plac....cam atat..pa pa!
vintilescu doriana pe 23 Ianuarie 2005 21:57
Harry Potter 4 va fi cel mai tare film din lumea cinematografiei.Abia astept sa vad probele tutnirului Trivrajitor.A 4 a carte e si cea mai haioasa si plina cu aventuri dintre toate.Mai ales scena de la Balul de Craciun.Sa NU ratati filmul!!!!
Gil pe 11 Ianuarie 2005 10:31
interesant, parerile de aici sunt majoritate prescolare sau scolarite care suspina dupa Daniel R. nu despre film.

Oricum, filmele Harry Potter nu apareau vara?

Anonim pe 05 Ianuarie 2005 23:43
I like him
Beta Furtuna pe 05 Ianuarie 2005 23:38
Nu imi place harry potter iar Daniel Reeadclife este un scarbos
Tudor pe 12 Decembrie 2004 20:26
De-abia astept sa apara cartile & filmele toate.Cred ca harry potter este cea mai buna carte posibila.Cat despre filme toate Oscarurile posibile.Am toti peretii tapetati cu actorii principali din filme.Cred ca J.K.Rowling este cea mai buna scriitoare DIN LUME!Sunt un mega-fan al Emmei Watson!Emma cea mai tare !!
Kitty pe 11 Decembrie 2004 16:15
Mi se pare tare interesanta imaginatia scriitoarei J.K.Rowling .Zarind un baiat,in ceata, a inceput sa scrie in cafenele.. cam pe unde apuca. Multe edituri i-au respins cartile doar una singuira a acceptat-o;identitatea nu i-o cunosc. Mi-ar placea sa stau in Londra pentru a-l vedea pe Daniel ...(si pe ceilalti)
Rares pe 07 Decembrie 2004 21:21
Da ! Pocalul de Foc va fi mult mai bun ca primele 3 filme. Motive exista o gramada, incepand cu experienta ce "micii" actori o au si terminand cu efectele speciale si noua viziune a regizorului Mike Newell. Ei bine eu ma astept la tot ce este mai bun si am incredere in reusita filmului si datorita ultimelor interviuri in care actorii implicati in proiect au declarat ca filmul 4 va fi cu siguranta cel mai bun.(A se citi interviul lui Tom Felton ["Intr-un interviu de la petrecerea de lansare a DVD-ului HP3 care a fost difuzat in show-ul "Celebrity Extra", Tom Felton (Draco) a declarat: "Va fi mai bun, asta e. Asta e tot ce pot sa va spun, din pacate. Nu am vazut nimic din ce am filmat, deci nu va pot spune ce se petrece si ce nu, tot ce stiu este ca ceea ce am filmat pana acum este al naibii de bun. "aparut pe site-ul cu si despre Harry Potter www.veritaserum.com/nes-romanian.shtml) .
citeşte

Wolwhrams pe 06 Decembrie 2004 21:28
Vreau sa spun ca Harry Potter este un film extraordinar de tare ... de cand am vazut prima parte am ramas fascinat de film probabil si de magia sa , si eram disperat deoarece doream sa vad toate partile. Vreau sa spun ca si muzica filmului este ideala cat si actorii. Efectele sunt foarte reusite cat si grafica magiei. Abia astept si urmatoarea parte!!! Vizionati toate partile ca nu veti regreta!!!
paul pe 26 Octombrie 2004 07:22
Sper sa apara o data HP 4 ca treiul l-am vazut de 12 ori deja LONG LIVE HARRY POTTER
Rupert's chick pe 24 Octombrie 2004 16:48
Abia astept sa apara al patrulea film!!! primele 3 au fost super-super, dar pun pariu k asta o sa fie shi mai cool, pt k e regizat de mike newall(sau ceva d genu asta)well, cartea are o super actiune, deci sper k shi filmu o sa fie cam la fel...oricum o sa fie marfa, pt k joak rupert:)))he is soooo hot...cam atat am avut de zis! va mai scriu dupa c apare filmu!dar pana in dec 2005 mai e mult:(((insa cred k o sa merite 5 stele, dintre kare una pt regizor shi celelalte 4 pt rupert:)))))))
bye for now

DeathStrike pe 24 Septembrie 2004 10:29
Chiar k mi-a picat mocutza cand am auzit k se va scoate faza cu meciul de Vajhat.E partea mea preferata din toata cartea 4.Si cel mai nasol e ca se va mai elimina si Balul de Craciun, alta faza super.
Filmul trei a fost o dezamagire completa, fara cupa Cercetasilor si FARA CHO CHANG!E personajul meu preferat!Tot ce sper e ca in filmul 5 sa nu scoata sarutul lui Harry cu Cho!

Yryna pe 24 August 2004 11:57
Cele mai tari filme sunt cele q Harry Potter! Pai era normal!Am vazut toate celoe trei filme si sunt BETON! Efecte speciale marfa,actori super draguti, regizori celebri... Daca inca nu le-ati vazut mergeti acum la cinema sau luati-le pe DVD pt k merita!!!!!!!
AndreEA_Potlog pe 09 August 2004 14:11
Ce pot sa spun mi-am cumparat cartea cu harry potter si pocalul de foc,dar mama care stia cat de innebunita sunt dupa dani si dupa lumea fascinanta a lui harry potter cum a vazut cartea a luat-o si a pus-o pe foc. :((( Astazi cum mi-am scos alocatia pe 3 luni am dat fuga la librarie si am cumparat-o din nou,de data asta voi avea grija sa o ascund,bine.Daniel este soarele din viata mea ,am postere cu el in toata camera desi mama nu e de acord ,astfel cand ma trezesc el este primul pe care il vad si imi aduce zambetul pe buze si buna dispozitie in fiecare dimineata.dupa ce citesc cartea va voi scrie si parerea mea despre partea a patra din harry potter.Ii multumesc in special autoarei cartii "J.K.Roling" pentru cea mai buna carte pe care am citit-o vreo-data,parca si acum vad dementorii aceeia teribil de inspiamantatori,parca le vedeam mainile aceelea oribile indreptandu-se de mine ca si… citeşte
Go 1 2 3 ... 6 7 8