Păreri Harry Potter and the Goblet of Fire

(2005)

Harry Potter și Pocalul de Foc

yo danutza pe 28 Septembrie 2006 10:46
aga...gandeste-te si u...dak harry ar supravietzui in ultimu` film / ultima carte...ar avea un happy end...ceea ce se intampla numai in telenovele...in plus...din carte in carte pericolul ptr el creste...si deci, in final ar trebui sa moara, si sa se sfarseasca ptr totdeauna cu lumea vrajitoreasca...;)
chirodea ionel pe 06 Septembrie 2006 13:12
Sunt un mare fan al lui harry potter. Cel mai mult imi place de ema watson adica de Hermione granger.
Rares pe 29 August 2006 18:02
Site dedicat fenomenului Harry Potter unde gasiti cele mai importante evenimente din lumea Harry Potter, fotografii, forumuri, wallpapere, informatii despre filmele Harry Potter cat si despre volumele aparute si ce vor aparea in viitor. [http://www.veritaserum.com/]. Si in limba romana !
just me pe 29 August 2006 16:39
abia astept sa iasa hp 5 , ptr k vreau sa vad sarutul lui harry q cho , dar mai mult vreau sa-l vad pe 6 , k s vad cum danny o saruta pe urata aia de bonnie...
nagini pe 25 August 2006 10:42
daca mai vreti sa-l mai vedeti odata sau numai sa-l vedeti daca la-ti pierdut prima oara atunci inchiriati dvd-ul.
szatmari anca pe 18 August 2006 15:24
nu-i misto filmu`un singur lucru :EMMA IS THE HOTTEST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
SHI NU MAI SPUNETI CA SEMANATI CU EA PT CA EMMA ESTE UNA SINGURA U PIECES OF SHIT!!!!!!!!!!!! SINGURA FATA CARE SEAMANA CU EA SUNT EU:SUNTEM NASCTUTE IN ACEEASI LUNA SHI NE PLAC ACEIASI BARBATI SHI ASCULTAM ACEIASI MUZICA LUV U EMMA YOU`RE MY GIRL AND MY IDOL

andrei cristiana sorina pe 18 August 2006 12:48
Este cea mai tare carte pe care am citio vreodata!Mie nu prea imi placea sa citesc si pe harry cred ca l-am citit de cateva ori iar daniel radcliffe este un actor foarte bun deabia astept sa apara urmatoru film.
antiharry pe 10 August 2006 18:30
harry potter e cel mai slab "actor"din filmele de aventuri pe care l am vazut pana acum.Nici nu l poti sa l numesti 'actor'..il impinge in fata numai rolul pe care l joaca
aga pe 10 August 2006 14:20
sunt de parere canu este corect ca autoatea cartilor HARRY POTER ESTE NEDREAPTA CU NOI :'( NU ESTE CORECT CA HARRY SA OARA DUPA TOATE AVENTURILE PRIN CARE A TRECUT ,SI NU ESTE CORECT CA LORDUL CAP DE MORT SA TRIUMFE!!! DECI.......: TREZITIVA LA REALITATE SI NU IL OMORATI PE HARRY POTTER!!!!!!!!
nedelcu andra pe 16 Iulie 2006 20:27
Este cel mai bun film facut vreodata.daca vreun post de televiziune romanesc l-ar difuza cu siguranta as face orice ca sa le multumesc.Ar fi cu siguranta cel mai mare rating obtinut vreodata!dupa calculele facute de un site dupa net.,rating-ul poate creste cu pana la 75,5%,iar despre daniel ce sa mai vorbim...(este un scump!!!)va doresc toate cele bune si sper ca un post t.v. sa difuzeze hiper-filmul!!!
Gabriela pe 15 Iulie 2006 11:49
Imi place foarte mult filmele Harry Potter(toate patru)...totusi..cred ca cele 6 carti sunt mult mai tari...in filme nu poate fi redata toata actiunea din carti...ar dura secole...dar pot sa spun ca sunt filmea foarte reusite...in care joaca CEI MAI BUNI ACTORI!...(cel mai simpatic e Rupert;)..)pocalul de foc este tare...dar cel mai mult mie imi place primele doua...acolo sunt si actorii mai dragalashi...:D
ciortuz mihai pe 03 Iulie 2006 21:56
Filmu e superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr tare!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
symona pe 02 Iulie 2006 18:27
salutty!!cine vrea sa-mi dea adresa lui daniel ??va rogggg! dak o avetzi astept sa ma contactati pe adresa symo_v93@yahoo.com
vlad-andrei pe 24 Iunie 2006 22:51
sunt incantat, asa cum am fost si la primul film si la al doilea...sunt cu ochii pe site...va multumim pentru posibilitatea de ane spune parerea
laura pe 09 Iunie 2006 16:16
sunt cea mai mare fana a lui dany...serios...el e cel mai dragutz baiat din toata lumea....!!!!il iubesc mult!!!!!!!!!:x :-*
cristinuka pe 09 Iunie 2006 11:54
filmele si tot de a lui harrry potter is supper best si nu am ce zice deci eu sunt fana no.1 al lui harry pottewr si e superr
Kiss Sonia pe 05 Iunie 2006 21:58
Si cartile si filmele sunt O.K.Am citit toate cele 6 volume si abia astept sa apara al 7-lea.Am vazut toate filmele aparute pana acum.Abia astept sa apara al 5-lea film.Harry Potter ne-a "vrajit" pe toti.
bucur veronika pe 27 Mai 2006 22:26
krek ii super tare filmu........de abia ashtept sa apara urmatoru film.......krek ii shi mai tare...mai ales cu dragutzul d daniel radcliffe ca pers principal.oooooooooooooaaaaaaaauuuuuuuuuu
Tanase Laurentiu-mihai pe 27 Mai 2006 15:00
Seriele cu harry potter aparute pana acum mi s-au parut foarte interesante pentru ca estecu magie si manstri
Tanase Laurentiu-mihai pe 27 Mai 2006 14:55
pana acum am vazut ji eu hp 1234 am terminat ji jocurile dar ce ma impresionat pe mine atat de tare era magia si devoratori morti din hp 4 ar fi foarte super daca ar exista si hp 8
Silvia pe 26 Mai 2006 20:16
Imi puteti da adresa lui Daniel Radcliffe pt ca sunt innebunita dupa el..... va rog!
andreea pe 21 Mai 2006 15:49
e cel mai tare!!!!!!Harry Potter spage audientzele!!!!!cine e cel mai tare?HARRY POTTER!!!!!lojic!!!!Hary rulz(c marfa suna,nu?)
calinderi laura pe 21 Mai 2006 10:09
filmele harry potter sunt cele mai tari.cred ca aceste filme au cucerit pe oice persoana
Diana pe 17 Mai 2006 21:33
e cel mai tare film pe care l-am vazut imi place de hermoine harry si ron abia astept sa mai vad un nou filmHARRY POTTER

VA PUP PAAAAAAAAA

Radu Cristina Mihaela pe 02 Mai 2006 18:04
Harry Potter este un film super!!!!!!!!!!!!!!
Iar intre peter pan si harry potter nu prea sunt multe asemanari.Oricum filmul este excelent,si la fel si actorii!!!!!!!!!!!!!!!

daniella pe 20 Aprilie 2006 01:43
mda... km multa lume obsedata de harry potter, mai bine zis de daniel radcliffe... ce sa spun?...si yo sunt la fel... d fapt inainte sa apara al 4-lea film nici nu vroiam sa aud de el...dar mi am schimbat parerea...in orice caz parerea mea actuala e k dan este un bun actor si un super frumos baiat...asa k va rog dak avetzi adresa lui de mail spunetzi-mi-o shi mie!!! ms mult si va mai scriu...
mihnea pe 11 Aprilie 2006 14:16
emma watson este cea mai"frumoasa"fata
alina pe 03 Aprilie 2006 21:58
Eu nu am cartile cu Harry Potter dar am facut rot de cd-uri .Este un film grozav in afara de partile in care cineva moare.Acest lucru ma face sa cred ca este un film de groaza nu de aventuri!
lavinia rogociu pe 31 Martie 2006 11:17
yO!harry potter si pocalul de foc e cel mai tare film dintre toate...bine mai e si prizonierul di aznkaba...iar dan e cel mai dragutz baiat d p planeta;)))am sute de poze cu el pe klkulator...i'm in love.ce sa mai e cel mai tare...apropo am un prieten care seamana cu el,park is fratzy.pe bune vb.totzi zic k seamana...
LIVIU pe 30 Martie 2006 11:42
E SUPER MISTOOOOOOOOOOOOOOO......NICI CUVINTE NU AM PENTRU SERIA HARRY POTTER,CEL MAI MULT MI-A PLACUT PARTEA A TREIA ,DAR SI PARTEA A PATRA E FRUMOASA,SINGURUL FILMUL CRED CA PUTEA FI SI SI SI MAIIIII BUN DACA NU SE SCOTEAU SCENELE DE INCEPUT CE AU FOST SURPRINSE IN FIECARE PARTE SI MAI ARE FINALUL ...CARE E ASA AMBIGUUUUUUU,BANUIESC CA NU SE MAI PUTEA FACE NIMIC ODATA CE FILMUL A FOST FACUT DE PE CARTE.MI-AU PLACUT EFECTELE,MAI TOT...DA NU STIU DE CE MI SA PARUT SCURT.HAI CA DEVIN PREA CARCOTAS FILMUL E BUN OAMENILOR EU DEJE L-AM COMANDAT PE SUPORT DVD(DOAR ASTA ESTE),MIE MILA DE CEI CARE NU AU DVD PLAYER,UNDE ESTE VERSIUNEA VHS
Darie Ruxandra pe 25 Martie 2006 20:40
Harry Potter e cel mai tare film pe care l-am vazut vreodata.Nu stiu de ce altora nu le plece.E dea dreptul contagios;dupa ce te uiti pentru prima data la el, fii sigur ca ai s-o faci de mai multe ori.eu una il vad aproape in fiecare seara.Dupa cum v-am spus, e cel mai "perfect" film al tuturor timpurilor.A fost, este si va fi cel mai bun; nimeni nu va reusi sa-l intreaca!!!!!!! pupici, pa,pa!
luna soare pe 24 Martie 2006 13:57
harry potter e cel mai tare.E CEL MAI FRUMOS FILM.SI NU SPUN ASTA DOAR CA IMI PLACE F MULT,CI PT CA ASTA E ADEVARUL.CEL MAI MULT DINTRE CELE 4MIA PLACUT HARRY POTTER SI PRIZONIERUL DIN AZCKABAN.ACU ASTEPT FILMUL5.SPER K O SA FIE LA FEL DE SUPER,HARRY,EMMA SI RUPERT ,VA PUP

`

EDITOIU LIVIU pe 12 Martie 2006 11:30
Draga Ferariu Lucian pana in momentul actual au fost scoase primele 4 parti:Piatra Filozofala,Camera Secretelor,Prizonierul din Azkaban si Pocalul de foc,ce va fi lansat pe DVD in Romania pe data de 4 aprilie.toate partile sunt frumoase dar cred ca este evident ca ultimele 2 parti,sunt mai diferite fata de celelalte,parerea mea este ca partea a 4-a e cam scurta,au fost scoase multe scene ca de exemplu cea cu familia DURSLEY,s-au cum le zice.
EDITOIU LIVIU pe 12 Martie 2006 01:47
PAREREA MEA ESTE CA FILMUL E FOARTE BUN,ABIA ASTEPT SA FIE LANSAT DVD-UL SI IN ROMANIA PE 3 APRILIE,CRED CA O SA FIU PRIMUL CARE IL VA CUMPARA!SINGURA MEA NEMULTUMIRE:ESTE CAM SCURT.
darie ruxandra pe 08 Martie 2006 20:34
harry potter si pocalul de foc este cel mai bun film pe care l-am vazut vreodata; mi se pare si cel mai bun din seria harry potter. efectele din film mi se par impresionante, mai ales urmarirea lui harry de dragon. si apoi mai sunt si filmarile acelea de sub apa, care mi se par interesante, deoarece e destul de greu sa-ti tii respiratia sub apa. scenariul e foarte bun. cu totul, filmul a iesit foarte bine dupa parerea mea. sper ca si altii cred la fel, ca altfel......................................!!!!!
FERARIU PETRU LUCIAN pe 03 Martie 2006 11:34
Este cel mai tare film .CÎTE PARTI MAI SUNT SI CAND VOR FI ÎMI PUTETI DA O SCURTA POVESTIRE DESPRE ELE PLS
Daniel pe 27 Februarie 2006 12:31
esti cea mai frumoasa din lume.te iubesc.vreau sa ma casatoresc cu tine.locuiesc in targu mures oras aflat in romania.
mu_zz_i pe 21 Februarie 2006 00:40
Ii dau 5 stele pt ca merita. Pacat ca nu se poate da si 10 pt ca asi da.Sunt fan inrait Harry Potter si urmaresc in fiecare saptamana site-uriile cu Harry Potter, noutatiile. Despre film nu pot sa spun decat ca este super, merita toti banii, tot timpul. Toate partiile au fost frumoase insa cred ca stiti ca abia de la sfarsitul celei de a patra parti va incepe cu adevarat tot ce inseamna mai bun in intrega serie HP.O sa vedeti. Ce mai vreau sa spun este ca daca filmul nu poate avea vreo concurenta sau va putea avea vreo concurenta in urmatorii 10 ani,cartea s-ar putea sa aibe o concurenta peste cativa ani pt ca ni se pregateste o surpriza.
sylvester....girl pe 18 Februarie 2006 20:09
super kterink..........tot ce tine de harry potter.......cartea 4 cea mai tare......lafel k shi filmul de altfel......shi actorii sunt extraordinari......mai ales daniel radclife......adik harry pt cei c nu stiu......dar shi ron e super tare mai ales.....personalul din carte........infine fiekre cu parerea lui.....:*:*:*:*
deea s pe 07 Februarie 2006 20:41
sal!mie mi se pare suuuuper filmul!imi place mult(l-am vazut de 5 ori).sunt o mare fana a lui daniel!!!!!!!am acasa tencuri de postere si nu trece zi sa nu intru pe site-uri ca sa aflu mai multe despre el.am,totusi,o intrebare:e sau nu cu emma?am vazut multe imagini cu ei in care se tineau de mana,se luau in brate(la premiere,mai ales).eu m-as bucura pt ca le sta bine impreuna.voi ce ziceti?astept raspuns!kiss!
kinder-girl pe 05 Februarie 2006 19:56
Mie imi plac tare mult toate cele 4 filme Harry Potter si astept cu sufletul la gura shi restul filmelor.Deasemenea am citit toate cele 6 carti aparute si sant sigura k o sa o citesc shi pe a 7 a.Aceste carti sunt cele mai interesante carti pe care le am citit vreodata pentru k au tot ce ii trebuie unei carti.Nu ai cum sa te plictiseshti dak citesti o astfel de carte....A!Shi vreau sa mai mentzionez k io sant inebunita dsupa Harry Potter shi nu Daniel Radcliffe.Shi apropo,cei care au trn=m mesaje in care ishi exprimau dezamagirea in legatura cu Harry Potter d c au mai intrat pa acest site?Curios,nu?
oricum,io va pupik dulcik shi see u next time!!:)

Marcus Alexandra pe 01 Februarie 2006 20:07
Ma numesc Alexandra.Imi place la nebunie de Emma Watson.E super cool!!!!!!!!!!!!!Stiu multe despre ea.Are 15 ani.Are un frate mai mic cu trei ani decat ea.Stiu si numele ei complet Emma Charlotte Duerre Watson.S-a nascut pe 15 aprilie 1990.Este berbec.Inaltimea:1.65m.Porecla ei este Em.Eu ma-m nascut pe 13 iunie cand s-a deschis si Camera Secretelor,al doilea film.Imi place la nebunien filmul Camera Secretelor si Prizonierul din Askaban.Din pacate am intarziat sa vad Harry Potter si Pocalul de Foc.
qwerty pe 30 Ianuarie 2006 15:18
O stea atata pot sa dau si cu asta am spus tot.Nu spun mai mult ca nu vreau sa am probleme cu fanii.
qwerty pe 28 februarie 2003 19:02
Este cel mai slab din serie.Primele parti au fost interesante dar asta nu mi-a placut deloc.Cred ca s-au cam terminat si ideile despre Potter.Foarte misto atmosfera de pe stadion parca se juca finala Champions Ligue,penibila si faza cu balul si multe altele. Nu vreau sa jignesc pe nimeni dar asta e parere mea.Si cred ca asta e un forum unde fiecare poate sa-si spuna parerea despre un film sau altul.Nu poti sa ma condamni doar pentru ca nu sunt de acord cu tine.As putea si eu sa spun ca si tu ma jignesti pe mine dand 4 stele filmului asta.
oanaionel pe 29 Ianuarie 2006 14:33
harry potter si pocalul de foc este una dintre cele mai citite carti din lume!!!!!!!!!te cucereste cu farmecul ei!!!!nu mai exista in lume o astfel de carte!!!!!!!!!1
sarah pe 24 Ianuarie 2006 21:23
Mai mie imi place de Danny .E super simpatic si este un actor grazav . Dar imi plac si ochii lui mdea sa revenim . L-am gasit pe danny si am vorbit cu el si mai vorbesc dar mia rar pentru k are multi fani si vorbeste cu ei .Dak nu ma credetzi l-am gasit pe skype,na! L-am gasit si pe dragutzul rupert !! Si pe emma !! baietzi pot spune k sunt dragutzi!!! :D
stelea stefany pe 22 Ianuarie 2006 21:05
herry potter e cel mai tare tip pe care lam vazut.am vazut toate filmele lui danil nam mai vazut vreun actor sa joace asa de bine,e singurul actor care imi place si nu va fi altul (semnat daniela=stefany)
andutzzica pe 20 Ianuarie 2006 15:46
asteptam filmu asta...si m-am uitat la el cand abia aparuse...fara subtitrare...oricum ma asteptam la mai mult..e volumul meu preferat...dar filmu nu e cine stie ce...nu m-o impresionat deloc...distributia e klumea vorba tuturor fetelor crazy dupa viktor&co ;)...so cam cata populatie mi-am ridicat in cap cu mesaju asta?.. nimeni?
mihai maria mihaela pe 19 Ianuarie 2006 17:32
Imi place Harry Pottar asa de mult!!!! Eu sunt un fan de al lui!!!! Si tare as vrea sa imi trimita Harry Potter volmul 1,2,3,4,5,6 petru pretena mea Raluca care ii plavce si ei Harry potte chiar mai mult decat mine.Sau daca nu puteti macar un tricou Harry POtter pe adresa str.OLtului nr.5 bl.12 ap.4
ASTEPT CU NE RABDARE SA IMI TRIMITETI RASPUNSUL PE mihaimariamihaela@yahoo.ca

broasca Roxana pe 16 Ianuarie 2006 23:05
Nu am vazut harry potter 5 as vrea sa il vad dar cum il iau?
sunt o mare fana a lui Daniel Radcliffe si as vrea sa aflu adresa lui de email daca se poate.

teo & flav pe 15 Ianuarie 2006 21:20
filmul este super iar viktor krum este de-a dreptul superb .Eu si sora mea ssuntem inebunite dupa el ,e un scumpik si jumatate si am dori sa ii stim adresa de e-mail pe care am putea sa ii scriem !!!!!!!!!!!!!! pllss si harry e super dragutz e un scumpik si jumatate si sa nu mai vb de cedric diggory kare e si el un frumos dulcik k mierea si ne place atitudinea lui krum de dur (M-as cupla cu el si sormea ku cedric si amandoua cu harry) va pupicim!!!!!!!!
Go 1 2 3 4 ... 6 7 8