Păreri Harry Potter and the Goblet of Fire

(2005)

Harry Potter și Pocalul de Foc

nica claudiu pe 24 August 2008 23:34
Am urmarit toate filmele cu placere si sunt un mare fan deal tau.Continua tot asa.
Eu am 10 ani ,sunt in clasa a cinci_a.
Am doua filme ,piatra filozofala si pocalul de foc, restul filmelor le-am urmarit la cinema si am un joc cu tine.
Iti urez mult succes in continuare

Pacurar Valeriu pe 15 August 2008 20:36
Mie imi place foarte mult Harry Potter!!Am vazut toate cele 5 filme.Cel mai mult mia placut HP 4 a fost tare!Sper ca si voua va placut.Mie mia placut bosul care a fost cu film cutot.Cred ca stii ca pe Dvd are si bonus.
Pai la revedere!

Lutoiu Andreea-Iulia pe 09 Februarie 2008 11:45
Hai fratilor,lasati-l in pace pe Peter Pan k Filmul asta e mult mai bun decat peter pan.Numai finalul sa-l vezi si face toti banii.dupa parerea mea,repet,e foarte bun filmul,insa fazele de actiune ar fi putut fi mult mai bine exploatate dar e foarte ok si asa.Cat despre Harry Potter 5 o sa vedeti si voi ca odata cu actorii s-a maturizat si filmul fiindca,capata o nota mai filozofica nu e numai noroc acum tot ce face harry potter e si gandirea sa.Vizionare placuta la Harry Potter 5!Eu l-am vazut deja de vreo 3 ori si tot l-as mai vedea.Pot sa spun acelasi lucru si despre Harry Potter 4.Mai vizionati-l o data si o sa vedeti MAREA diferenta intre el si Harry Potter.Peter Pan e mai banal ,e prea simpla lupta dintre bine si rau.V-am pupat!
masteriuc stefania pe 29 Decembrie 2007 11:25
intradevar mia placut un mesaj din prima pagina, cel mai lung, harry potter este extraordinar, de-a dreptul uimitor ,nu stiu cum acea femeie J.K.Rolling a putut sa creeze asa ceva,se zice ca e cea mai bogata din Marea Britanie, chiar mai bogata decat regina elizabeta.Dan este un adolescent de ... de nustiu cati ani dar stiu ca atragator al dracului, oricum trebuie sa aiba vreo 17 ani, iar Rupert Grint e si el la fel de chipes, mie imi place cel mai tare de el,nu stiu de ce ,poate din cauza acelui par roscat si salbatic, a expresiei aceea ,cateodata , uimita,
oooo e atat de dragut cand o face, saracutul.Iar Emma Watson e o diva ,intradevar o diva ,parul ei carliontat si buclat ma uimit intotdeauna.Cred ca e o fata uimitoare in realitate si se potriveste atat de bine cu Rupert.Am citit toate cele 7 carti.Pana la urma sora lui Ron ,Ginny, se casatoreste cu harry ,au trei copii ,ii… citeşte

cojocaru liana pe 13 Aprilie 2007 16:57
sal sunt o fana a lui harry potter si a filmelor
am vizionat ultima parte :"harry potter and the goblet of fair"e super tare,efecte speciale actori noi si love.partea a patra mi-a placut cel mai mult.cred k noii actori aparuti sunt super.mai ales cedic diggory pe care-l ador si pe viktor krom .fleur delacour e cam intepata iar hermione e la fel : e ok.dar harry ii intrece pe toti .este un film de 5 stele ,poate si mai mult.i love harry !va mai scriu curan .pa,ii salut pe toti fanii "harry potter".pa!

Raluca Oana pe 27 Decembrie 2006 20:06
Bun...deci...filmul este extraordinar!!!..cartea e la fel de super si pot sa zic ca din momentul in care am citit prima pagina nu am mai putut sa o las din mana!!de mult timp sora mea imi tot zicea sa il citesc si pot sa zic ca ma enerva mai tare de fiecare data cand imi zicea...dar cand am inceput sa citesc am fost surprinsa sa vad ca imi place ffff mult!!de atunci citesc mai multe carti si numai urasc de loc cititul!!ii raman datoare lui sora mea! ce pot sa zic filmele sunt EXTRAORDINARE!!!actori sunt exact cum descrie autoare si se potrivesc la FIX!!!
madalina pe 25 Decembrie 2006 12:59
sa va zic ceva:
1) Kiar daca APROAPE toata lumea e fana lui harry potter, nu inseamna ca altora de place!!!;))
2)daca nu va convine ceva, ziceti, nu e problema, toti au opiniile lor
3)cand e vb de criticat, eu il critic pe cel care ne citeste frazele si vede daca le-am scris bine sau nu
4),,,intrebare"' de ce nu ni le aproba mereu, ca sunt OPINIILE noastre!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!!!???

HERMY AKA ISA pe 16 Decembrie 2006 11:40
SA FIE CEA MAI TARE CARTE DIN TOATE TIMPURILE!!!
Constantin Isabelle pe 16 Decembrie 2006 11:37
Harry Potter &Pocalul de Foc este filmul anului. Cred ca si voi,ceilalti fani HP sunteti de acord q mine. Nimeni nu poate nega asta.Astept cu nerabdare Harry Potter &Ordinul Phoenix(filmul) si cea de a 7-a carte,cu un final,sper, fericit.Va pup pe voi toti, fani Harry Potter
Geo pe 02 Decembrie 2006 15:53
Imi plac foarte mult filmele lui Daniel,este un tip super mi-ar placea ca in film sa ramana cu Hermione le sta bine impreuna.
Rotaru Catalin pe 22 Noiembrie 2006 23:45
Cel mai tare film de pana acum!De fiecare data apar filme cu Harry Potter tot mai bune.Sunt sigur ca HP 5 va fi mai bun ca HP 4.Filmele sunt intr-o continua avansare.Deabea astept sa apara cel de-al cincelea film.Nu inteleg de ce apare atat de tarziu cand filmarile s-au incheiat deja.
Sunt cel mai inrait fan HARRY POTTER.Sunt cele mai super filme din lume.Tinti-o tot asa.PA.

ioana pe 20 Noiembrie 2006 16:46
eu in general ador harry potter,insa de la un timp a inceput sa ma plictiseasca,si au inceput sa imi placa alte filme,iar inainte muream dupa harry potter ,oricum ,doar pentru ca ma cam plictiseste asta nu inseamna ca nu imi mai place
neo_mihaela pe 12 Noiembrie 2006 18:47
E foarte, foarte misto filmul. Nu mi-a placut insa finalul cam trist. Daca vreti sa vorbiti cu mine despre Harry Potter ma contactati pe ID ul neo_mihaela
Larisa pe 08 Noiembrie 2006 11:19
Ador acest film. e ssssssssssssssssssssssuper nu pot spune alt ceva
Calinescu Razvan pe 03 Noiembrie 2006 17:08
Harry Potter este cel mai tare si îi doresc viata lunga si multe filme.Îmi place de el si am multe postere,iar tata îmi cumpara tot ce vreau cu acest personaj.am chiar si o minge cu imaginea lui si a prietenilor sai.Am camera plina de postere,dar sa nu uitãm de tatuaj colorat cu acesta.Îl ador
alexyk pe 18 Octombrie 2006 12:08
e cel mai tare!!!nu mai am ce zice;)):D...doar k imi place mult!!
turonyi xenia iuliana pe 03 Octombrie 2006 20:20
Parerea mea e k cartea Harry Potter e o carte super.Harry este super dar e nedrept faptul k unchii lui sunt atat de rai cu el.Ron e cel mai bn prieten al lui Harry,dar e tare naiv.Hermine e o tipa marfa dar,pun cam sevra si am auzit multe pareri cum k ar fi ingamfata,dar nun e adevarat,sa nu uitam k Harry si Ron corie noyitele de la ea si tot ea ii ajuta cu temele.Dar e draguta curajoasa si da am citit 4 dintre carti ,prmele patru.E sunt un cei mai buni frnds si de asta ii ador.Si mai ales ii multumesc scriitorei pt cele mai bn crati pe care leam citit pana acum.
Va poop dulcik si dak vreti sami spuneti si alte pareri cautati ma pe xenia_hermione_granger.Poop!!!!

Bortos Andreea pe 29 Septembrie 2006 21:43
e misto filmul dar daniel in realitate sa incerce sa fie mai indraznet iar tom sa o invite pe emma in oras
Cosniuc Monica pe 28 Septembrie 2006 14:51
cel mai tare hp prima pagina din hp a fost drumul meu spre imaginatie e super tare mai tare decat orice sunt cel mai mare super mega fan din toata calea lactee!!!!!!!
yo danutza pe 28 Septembrie 2006 10:54
am citit p un site...k in ultima carte mor doua personaje principale...:|...deci nu se sfarseste lumea vrajitoreasca..da` nu cred k o sa triumfe nici cap-de-mort.......
yo danutza pe 28 Septembrie 2006 10:46
aga...gandeste-te si u...dak harry ar supravietzui in ultimu` film / ultima carte...ar avea un happy end...ceea ce se intampla numai in telenovele...in plus...din carte in carte pericolul ptr el creste...si deci, in final ar trebui sa moara, si sa se sfarseasca ptr totdeauna cu lumea vrajitoreasca...;)
chirodea ionel pe 06 Septembrie 2006 13:12
Sunt un mare fan al lui harry potter. Cel mai mult imi place de ema watson adica de Hermione granger.
Rares pe 29 August 2006 18:02
Site dedicat fenomenului Harry Potter unde gasiti cele mai importante evenimente din lumea Harry Potter, fotografii, forumuri, wallpapere, informatii despre filmele Harry Potter cat si despre volumele aparute si ce vor aparea in viitor. [http://www.veritaserum.com/]. Si in limba romana !
just me pe 29 August 2006 16:39
abia astept sa iasa hp 5 , ptr k vreau sa vad sarutul lui harry q cho , dar mai mult vreau sa-l vad pe 6 , k s vad cum danny o saruta pe urata aia de bonnie...
nagini pe 25 August 2006 10:42
daca mai vreti sa-l mai vedeti odata sau numai sa-l vedeti daca la-ti pierdut prima oara atunci inchiriati dvd-ul.
szatmari anca pe 18 August 2006 15:24
nu-i misto filmu`un singur lucru :EMMA IS THE HOTTEST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
SHI NU MAI SPUNETI CA SEMANATI CU EA PT CA EMMA ESTE UNA SINGURA U PIECES OF SHIT!!!!!!!!!!!! SINGURA FATA CARE SEAMANA CU EA SUNT EU:SUNTEM NASCTUTE IN ACEEASI LUNA SHI NE PLAC ACEIASI BARBATI SHI ASCULTAM ACEIASI MUZICA LUV U EMMA YOU`RE MY GIRL AND MY IDOL

andrei cristiana sorina pe 18 August 2006 12:48
Este cea mai tare carte pe care am citio vreodata!Mie nu prea imi placea sa citesc si pe harry cred ca l-am citit de cateva ori iar daniel radcliffe este un actor foarte bun deabia astept sa apara urmatoru film.
antiharry pe 10 August 2006 18:30
harry potter e cel mai slab "actor"din filmele de aventuri pe care l am vazut pana acum.Nici nu l poti sa l numesti 'actor'..il impinge in fata numai rolul pe care l joaca
aga pe 10 August 2006 14:20
sunt de parere canu este corect ca autoatea cartilor HARRY POTER ESTE NEDREAPTA CU NOI :'( NU ESTE CORECT CA HARRY SA OARA DUPA TOATE AVENTURILE PRIN CARE A TRECUT ,SI NU ESTE CORECT CA LORDUL CAP DE MORT SA TRIUMFE!!! DECI.......: TREZITIVA LA REALITATE SI NU IL OMORATI PE HARRY POTTER!!!!!!!!
nedelcu andra pe 16 Iulie 2006 20:27
Este cel mai bun film facut vreodata.daca vreun post de televiziune romanesc l-ar difuza cu siguranta as face orice ca sa le multumesc.Ar fi cu siguranta cel mai mare rating obtinut vreodata!dupa calculele facute de un site dupa net.,rating-ul poate creste cu pana la 75,5%,iar despre daniel ce sa mai vorbim...(este un scump!!!)va doresc toate cele bune si sper ca un post t.v. sa difuzeze hiper-filmul!!!
Gabriela pe 15 Iulie 2006 11:49
Imi place foarte mult filmele Harry Potter(toate patru)...totusi..cred ca cele 6 carti sunt mult mai tari...in filme nu poate fi redata toata actiunea din carti...ar dura secole...dar pot sa spun ca sunt filmea foarte reusite...in care joaca CEI MAI BUNI ACTORI!...(cel mai simpatic e Rupert;)..)pocalul de foc este tare...dar cel mai mult mie imi place primele doua...acolo sunt si actorii mai dragalashi...:D
ciortuz mihai pe 03 Iulie 2006 21:56
Filmu e superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr tare!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
symona pe 02 Iulie 2006 18:27
salutty!!cine vrea sa-mi dea adresa lui daniel ??va rogggg! dak o avetzi astept sa ma contactati pe adresa symo_v93@yahoo.com
vlad-andrei pe 24 Iunie 2006 22:51
sunt incantat, asa cum am fost si la primul film si la al doilea...sunt cu ochii pe site...va multumim pentru posibilitatea de ane spune parerea
laura pe 09 Iunie 2006 16:16
sunt cea mai mare fana a lui dany...serios...el e cel mai dragutz baiat din toata lumea....!!!!il iubesc mult!!!!!!!!!:x :-*
cristinuka pe 09 Iunie 2006 11:54
filmele si tot de a lui harrry potter is supper best si nu am ce zice deci eu sunt fana no.1 al lui harry pottewr si e superr
Kiss Sonia pe 05 Iunie 2006 21:58
Si cartile si filmele sunt O.K.Am citit toate cele 6 volume si abia astept sa apara al 7-lea.Am vazut toate filmele aparute pana acum.Abia astept sa apara al 5-lea film.Harry Potter ne-a "vrajit" pe toti.
bucur veronika pe 27 Mai 2006 22:26
krek ii super tare filmu........de abia ashtept sa apara urmatoru film.......krek ii shi mai tare...mai ales cu dragutzul d daniel radcliffe ca pers principal.oooooooooooooaaaaaaaauuuuuuuuuu
Tanase Laurentiu-mihai pe 27 Mai 2006 15:00
Seriele cu harry potter aparute pana acum mi s-au parut foarte interesante pentru ca estecu magie si manstri
Tanase Laurentiu-mihai pe 27 Mai 2006 14:55
pana acum am vazut ji eu hp 1234 am terminat ji jocurile dar ce ma impresionat pe mine atat de tare era magia si devoratori morti din hp 4 ar fi foarte super daca ar exista si hp 8
Silvia pe 26 Mai 2006 20:16
Imi puteti da adresa lui Daniel Radcliffe pt ca sunt innebunita dupa el..... va rog!
andreea pe 21 Mai 2006 15:49
e cel mai tare!!!!!!Harry Potter spage audientzele!!!!!cine e cel mai tare?HARRY POTTER!!!!!lojic!!!!Hary rulz(c marfa suna,nu?)
calinderi laura pe 21 Mai 2006 10:09
filmele harry potter sunt cele mai tari.cred ca aceste filme au cucerit pe oice persoana
Diana pe 17 Mai 2006 21:33
e cel mai tare film pe care l-am vazut imi place de hermoine harry si ron abia astept sa mai vad un nou filmHARRY POTTER

VA PUP PAAAAAAAAA

Radu Cristina Mihaela pe 02 Mai 2006 18:04
Harry Potter este un film super!!!!!!!!!!!!!!
Iar intre peter pan si harry potter nu prea sunt multe asemanari.Oricum filmul este excelent,si la fel si actorii!!!!!!!!!!!!!!!

daniella pe 20 Aprilie 2006 01:43
mda... km multa lume obsedata de harry potter, mai bine zis de daniel radcliffe... ce sa spun?...si yo sunt la fel... d fapt inainte sa apara al 4-lea film nici nu vroiam sa aud de el...dar mi am schimbat parerea...in orice caz parerea mea actuala e k dan este un bun actor si un super frumos baiat...asa k va rog dak avetzi adresa lui de mail spunetzi-mi-o shi mie!!! ms mult si va mai scriu...
mihnea pe 11 Aprilie 2006 14:16
emma watson este cea mai"frumoasa"fata
alina pe 03 Aprilie 2006 21:58
Eu nu am cartile cu Harry Potter dar am facut rot de cd-uri .Este un film grozav in afara de partile in care cineva moare.Acest lucru ma face sa cred ca este un film de groaza nu de aventuri!
lavinia rogociu pe 31 Martie 2006 11:17
yO!harry potter si pocalul de foc e cel mai tare film dintre toate...bine mai e si prizonierul di aznkaba...iar dan e cel mai dragutz baiat d p planeta;)))am sute de poze cu el pe klkulator...i'm in love.ce sa mai e cel mai tare...apropo am un prieten care seamana cu el,park is fratzy.pe bune vb.totzi zic k seamana...
LIVIU pe 30 Martie 2006 11:42
E SUPER MISTOOOOOOOOOOOOOOO......NICI CUVINTE NU AM PENTRU SERIA HARRY POTTER,CEL MAI MULT MI-A PLACUT PARTEA A TREIA ,DAR SI PARTEA A PATRA E FRUMOASA,SINGURUL FILMUL CRED CA PUTEA FI SI SI SI MAIIIII BUN DACA NU SE SCOTEAU SCENELE DE INCEPUT CE AU FOST SURPRINSE IN FIECARE PARTE SI MAI ARE FINALUL ...CARE E ASA AMBIGUUUUUUU,BANUIESC CA NU SE MAI PUTEA FACE NIMIC ODATA CE FILMUL A FOST FACUT DE PE CARTE.MI-AU PLACUT EFECTELE,MAI TOT...DA NU STIU DE CE MI SA PARUT SCURT.HAI CA DEVIN PREA CARCOTAS FILMUL E BUN OAMENILOR EU DEJE L-AM COMANDAT PE SUPORT DVD(DOAR ASTA ESTE),MIE MILA DE CEI CARE NU AU DVD PLAYER,UNDE ESTE VERSIUNEA VHS
Go 1 2 3 ... 6 7 8