Păreri Cirque du Freak: The Vampire's Assistant

Circul ororilor: Asistentul vampirului

lulutz pe 25 Decembrie 2009 02:46
alt film cu vampiri...de data asta invatam abc-ul vampirilor alaturi de un pushtiulica la pubertate...kitch
miere pe 5 ianuarie 2010 19:50
bine zis:P
Yonutz_Yonutz pe 9 septembrie 2012 23:25
trebuie sa se gaseasca cate unu sa comenteze fara sa citeasca macar cartea si sa stie despre ce e vorba... hai frate ma lashi.... mai sunt multi ca voi ...
snow pe 26 August 2009 02:04
astept filmul asta de un an si ceva si este o ecranizare dupa cartea cu acelasi nume " circul ororilor: saga lui derran shan 'asadar recoman si lecturarea cartii
betty_blondutza pe 29 ianuarie 2010 19:48
am citit primele doua volume din saga lui darren shan si am plans la amandoua.
CODRIN123 pe 20 martie 2012 17:10
@Rozzy nu,cartea nu e acel gen de Horror,mai degraba o drama(mai ales in primele 2 volume)...In al treilea volum se strecoara elemente de dragoste,actiune si,chiar si putin Horror
ul3_90 pe 18 Ianuarie 2010 04:08
hahaha
pana sa apara filmul :twilight nimeni nu se uita la filme cu vampiri :)) da nah inainte se rupeau manelele in 2 :)) acum e la moda sa fi FUNKY SI MINIMANELIST :))
K.I.D. pe 19 ianuarie 2010 02:07
Twilight, daca ii sa o luam asa nici macar nu este un film cu vampiri mai degraba cu zane la pubertate(vampiri care sclipesc la soare, c'mon) Interview cu un vampir chiar si True blood (serial), Blade 2, Underworld etc sunt niste filme, foarte bune toate ecranizate dupa o carte..Eu sunt pasionata de vampiri inca de cand am vazut prima oara Interview cu un vampir adica prin anul 2000 deci prin urmare afirmatia ta este total gresita
GeorgianaDolsee pe 20 iunie 2012 21:36
ai dreptate Tyson,''ganditi'va cand lati un comm'',nu vorbiti aiurea asa cum ati facut tu si ul3_90
claudiu-daniel-lugoj pe 25 Iunie 2009 12:37
claudiu-daniel lugoj
eu nu zic ca l-am vazut dar cred ca va fi interesant acest film de vazut.Asa ca astept sal vad.
Rey-Mysterio pe 10 aprilie 2010 20:04
merita vazut
GeorgianaDolsee pe 20 iunie 2012 21:45
mare lucruuuu,a uitat sa puna cratima la ''sa-l'',mai uita omu',uite la ''l-am vazut'' apus >:P oricum filmul inca nu m'am uitat,dar unt pasionata de vampiri si chiar cred ca va fi bun :d
Viorel pe 14 Ianuarie 2010 10:23
Circul ororilor: Asistentul vampirului e amuzant, plin de aventuri si de neobisnuit.
E asa cum ar trebui sa fie Harry Potter, Narnia & Co si toate filmele inspirate de cartile pentru adolescenti.

nightmare28 pe 13 Februarie 2010 23:23
Numi pasa
Numi pasa c ziceti voi despre film eu unu cred k este extraordinar (avand in vedere cami plac filmele cu vampiri).Povestea e frumoasa....no com...Sper sa apara si continuarea:X:Xcat mai curand adica in 2011 sper:D;)
bogdanuuu pe 12 Septembrie 2009 21:14
pare mult mai bun film decat alte filme cu vampiri ;)).Ori cum.Vreu sa vad acest film.
bogdanuuu pe 3 ianuarie 2011 16:53
deci...am vazut filmul si sunt de acord cu ce a spus pittbull....prima jumatate e plictisitoare dar dupa aceea incepe actiunea...si pot spune ca astept nerabdator sa vad ce o sa se mai intample:-?
valigeo96 pe 03 Septembrie 2009 13:41
Fascinant film!!!
un film care vreau sa il vad neaparat!Pare extrem de promitator!De abea astept!!!Va fi cu siguranta unul dintre cele mai bune filme.Nici nu mai am rabdare!!!CAPODOPERA,il recomand oricarui amator de filme horror dar si de comedie!
claudiu7boss pe 1 ianuarie 2010 20:17
ai mintea in cuie:)) cum sa dai 10 la ceva ce nu ai vazut, da si tu 8
-Wizz- pe 11 mai 2010 18:19
'pe care' ! :)) ai o exprimare de nota 10000!:))
rrs85 pe 12 Septembrie 2010 11:43
"Cirque du Freak: The Vampire's Assistant" este asemeni unei plimbari in linie dreapta cu bicicleta, nu te deranjeaza, nu te enerveaza, nu te forteaza, nu te oboseste, dar nici nu iti induce o stare de bine, nu iti aduce niciun beneficiu, chiar deloc...
Medicate pe 20 noiembrie 2010 18:29
Subscriu !
sik54 pe 23 August 2009 12:54
Pare interesant si cred ca o sa fie amuzant,e mai mult o parodoie cu vampiri
iuli_blade09 pe 20 martie 2011 23:19
bai fratilor sfatul meu dak nu ati vazut filmul nu mai dati note aiurea
nae_sercom pe 25 Ianuarie 2010 08:26
este cel mai prost film posibil
mam facut de ras in fata prietenilor .
ca iam dus la acest film tampit nota 3

alexzandra_nikoleta pe 9 martie 2010 15:18
nu ii de nota 3.. ii super filmul:p
Pancamo pe 5 decembrie 2011 13:25
un film mai prost si mai slab decat atat nu se poate ....se puteau face multe , insa bugetul se pare ca a fost mic , lupta vampirilor de la sfarsit este mai slaba decat cea din twilight , (nu sunt fan twilight , doar am vazut trailere) o insulta , o bataie de joc , facuta la fel pentru a vinde cartile , slab slab slab...
alex_il_fenomeno pe 18 Martie 2011 10:26
un plus de la mine pentru acest film ! fata de multele incercari de filme clasice cu vampiri , acesta reuseste sa se rupa de realitate dar sa si ramana pe pamant ! scriitorul celebrelor carti dupa care s-a facut acest film a fost foarte inspirat , reusind sa scrie o carte originala cu vampiri ! Filmul te tine in suspans inca de la inceput , cand te intrebi de ce este tanarul in sicriu ! De abia astept urmatoarele doua filme !
arnoldroland pe 26 martie 2011 14:43
filozofule..
Cipryan pe 01 Septembrie 2009 22:11
Interesant filmul,am vazut o groaza de filme cu vampiri dar asta e diferit adica de obicei vampiru te musca si te transformi in vampir,dar in acest film trebuie sa il invete sa fie vampir....cred k va fi interesant sa il vad pare destul de bun....
AdaMartinaBic pe 14 Septembrie 2009 19:01
eu citesc cartile.sunt senzationale!!
dar si filmul abia astept sa-l vad!!chiar daca am 11 ani mama ma lasa sa ma uit la filme horror.si cine ar vrea sa stie toata povestea sa citeasca cartile

RADU NICOLETA LUCRETIA pe 14 Februarie 2009 16:52
FILMUL ESTE FOARTE TARE SI VREAU SA IL MAI VAD INCA O DATA
Senseless pe 30 aprilie 2009 02:43
Du'te'amu tuh, serios ?!?!?! cand l;ai vazut ca premiera e abia in 2010
ul3_90 pe 18 ianuarie 2010 04:05
vrei sa zici 6d ?
mathusallem pe 12 Februarie 2010 17:58
un film interesant .. chiar merita vazut ..chiar am sa ma duc la cinema sa il vad, sper sa mai fie inca ..
wessel pe 20 Ianuarie 2010 20:32
wessel
Nu prea sunt fascinat de genul horror ,cu atat mai putin de cele cu vampiri insa filmul asta imi starneste curiozitatea....titlul cred ca este de vina...sper sa nu dezamageasca!
Morphy pe 05 Martie 2010 10:49
Filmul chiar merita vazut si mai lasati deoparte textele ca este alt film cu vampiri, etc. etc. Daca nu va plac filmele cu vampiri uitati-va la desene animate. Unii comenteaza total pe langa subiect.
horrorfreak pe 29 Ianuarie 2010 19:21
frumos
imi place filmul pakt k nu a aprarut s in dvd-ro ink dar astept sa apara s am sal vad atrunci...dupa trailer imi place
zeiden pe 20 Ianuarie 2010 17:53
ma astept sa fie bun, inca nu am reusit sa il vad
am citit o parte din ciudatele carti ale lui Darren Shan, in engleza... ca din pacate pe la noi p-aici nu se prea traduc cine stie ce carti...
sper sa fie misto, oricum nu mai misto decat cartea :p

titihenry pe 19 Iulie 2010 13:05
unu din cele mai slabe filme cu vampiri pe care le-am vazut...e mai degraba film pentru copii.
Medicate pe 20 noiembrie 2010 18:32
...Sunt total de acord ca este un film de rahat ! Dar , fratilor , abineti-va...si daca e un film pentru copii ce e ? Asta e un motiv pentru care sa lasi un comentariu la rubrica unui film ? Dezvolta ce ai de zis , da exemple de ce ti-a placut sau de ce nu ti-a placut filmul respectiv si inceteaza cu astfel de replici.
Praetorian pe 28 Ianuarie 2010 18:32
Bunicel si interesant
Destul de interesant , a avut cateva momente bune , unele chiar haioase (ex: Salma Hayek cu barba) insa per ansamblu ramane un film destul de slab . Nota 6 .
iness. pe 23 Ianuarie 2010 03:07
inainte de twilight au mai fost sute de filme cu vampiri.nu inseamna ca daca cacatul ala de film cu vampiri stralucitori a avut succes la prescolari fiecare film cu vampiri care va mai aparea este facut pt a avea 'succesul' poponarilor din twilight...:)))
DarkTroianu pe 17 februarie 2010 20:35
+1 :D
julius pe 21 August 2009 17:23
asa frateeee!trailer belea, asteptam filmul!promite mult pacat ca se indreapta mai mult spre o comedie relaxanta(aceasta este parerea unui consumator de filme horror...nu o luati in seama) :))
IchigoWolf pe 7 septembrie 2010 15:15
Daca e neaparat cu vampiri,nu inseamna ca si trebuie sa fie Horror...Interviu cu un vampir(din 1994 parca),e un film clasic cu vampiri,insa e mai mult o drama,si nu doar un horror cu niste vampiri cei omoara pe toti pt sange...
xerses pe 12 Februarie 2016 23:13
Filmul a fost foarte interesant; regia mi-a placut mult.
maria_lazar pe 08 Aprilie 2015 15:49
Si eu sunt pasionata de filme cu vampiri dar acesta m-a facut mai mult sa pierd timpul.Adica a fost ceva plictisitor,nu mi-a placut chiar deloc.Mi s-a parut sec si nu prea vi-l recomand sa-l vedeti.E lipsit de acea actiune care te lasa in suspans si care te face sa-ti doresti sa dai filmul mai inaite ca sa vezi daca moare acel personaj sau nu.Nu mi s-a parut foarte interesant.
Dana04 pe 05 Ianuarie 2014 11:45
Un film bunicel......................................................................................
MikkaelWolfganger pe 23 Ianuarie 2013 20:53
Mie mi-a placut filmul.Acum stiu ca este alt film cu vampiri umanizati,dar totusi ideea in sine nu mi-a displacut.Filmul a fost cursiv, nu m-a plicitisit, cu scene de actiune interesante si un antagonist excelent intruchipat.Efectele speciale au fost oarecum bine facute, iar protagonistul, desi ma asteptam la un alt Pattinson, mi-a intrecut asteptarile.Un film bun la care m-as mai uita fara jena odata.
Sorin87 pe 10 Decembrie 2012 20:08
Cirque du Freak: The Vampire's Assistant este un film reusit cu vampiri care nu trebuie sa il ratezi daca iti plac filmele cu vampiri
Yonutz_Yonutz pe 29 Septembrie 2012 09:33
dezamagitor
Nu mi-a placut ca nu respecta cartile, adika in carti nici nu apare vreo fata maimuta sau ca darren s-ar mai intalnii cu parintii lui, nicidecum sa-i vada atarnati.... . Si totushi unde e Sam Grest? unde e Debbie, prietena lui Darren?, unde sunt tunelele sangelui ...
E adevarat ca ar fi trebuit un mini serial ca sa respecte primele 3 carti dar putea macar sa includa toate personajele sau pe cele importante.
Anyway, daca va plakut filmul ar trebuii sa cititi cartile, o sa va placa si mai mult :)

sirmaximus26 pe 10 Septembrie 2012 13:22
super film
este tare acest film mie unul mi-a placut este un film bun dar nu este horror
adinatudoran pe 04 Septembrie 2012 01:57
Filmul este foarte spectaculos imi place foarte mult ,
Audrey19 pe 19 Iulie 2012 16:14
In filmul asta joaca destui actori buni insa el in sine e un film mediocru cu asteptari minime...e ok dar mai mult mi se pare un film cu buget restrans
KarGo pe 28 Iunie 2012 04:18
Nu pot sa zic ca ma asteptam la mare lucru de la acest film dar nici nu credeam ca o sa fie atat de slab. Cu toate ca are nume cunoscute in distributie ca Salma Hayek, Ken Watanabe sau John C. Reilly si o poveste ce pare interesanta la prima vedere, filmul este sters, actiunea plictisitoare si previzibila, personajele slab dezvoltate, efectele de pomana, prestatiile actorilor modeste si finalul isi lasa intr-un mod urat loc de o continuare si te face sa intrebi "asta-i tot?". Per total nu il pot considera decat o pierdere de timp si sa-l includ la categoria filme inutile si fara succes atat la public cat si la box-office.
gaby_gaby18 pe 11 Aprilie 2012 22:41
Cred ca acest film este unul din cele mai slabe dintre toate cate am vazut. Actiune care duce de multe ori nicaieri, actori cu renume (Selma Hayek, Willem Defoe) care sunt vazuti de putine ori in 110 minute si un ,,amestec'' de genuri (horror, actiune, comedie, thriller) ce provoaca mai multa plictiseala decat o stare de incantare; toate acestea contribuie la o mare dezamagire printre filmele acestor vremuri.
cosmin_kedii pe 18 Martie 2012 07:49
A fost uimitor. Efectele subtile si costumele au fost perfecte. John C. Reilly a fost o potrivire mare pentru acest rol, el a jucat perfect. Detaliile subtile sunt ceea ce a facut acest film excelent
Ella.15 pe 14 Martie 2012 23:34
Cartile nu au fost extraordinare,au fost oarecum relaxante,nu m-au tinut pe jar. Dar totusi au fost mult mai bune ca filmul,ceea ce inseamna ca au cam dat-o in bara cu pelicula asta.. poate pentru cei mici e un film bun! :)
margott pe 21 Noiembrie 2011 20:11
Sa zicem ca merita vazut pentru efectele speciale, dar povestea in sine... basme de adormit copiii. Probabil consumatorii de filme cu vampiri au fost incantati de el.
gabi_gabitzzu pe 19 Noiembrie 2011 19:31
deci, dupa parerea voastra acest film merita nota 7 ???????????
MNarcis pe 09 Noiembrie 2011 14:59
Mi-a placut acest film, are un subiect si actiune atat ciudata cat si placuta, un altfel de film........daca nu ai ce face merge vazut o data (acuma depinde si de niste factori gen: cati ani ai si ce gen de filme iti plac)
cosmin742000 pe 14 Octombrie 2017 09:18
O mizerie de film de actiune , horror , SF ammerican deci nimic nou
bainca pe 5 ianuarie 2021 00:08
tu esti un rezid uman nu o mizerie ca este prea frumos , traiesti degaba 43 de ani deagaba
Vorador pe 30 Iulie 2011 21:38
Targeted for teens but still entertaining for adults
A fost un film bunicel,mai bun decat alte filme cu vampiri.Recomand cartile scrise de Darren Shan.
adrianrus pe 23 Decembrie 2010 11:54
ma asteptam la un final mai bun! dar oricum filmul e unul bun, cam de nota 7
missphantomim99 pe 14 Decembrie 2010 16:02
filmul e bunicel dar cartea e mult, mult mai buna...
pixiie_dust pe 20 Octombrie 2010 13:05
Destul de ciudat filmul si pe alocuri plictisitor. Ma asteptam la altceva cand m-am uitat la el.
roxza pe 03 Octombrie 2010 22:29
Un film foarte bun ,mi-a placut povestea,actorii tot!As dori sa citesc in curand si cartile ,am auzit ca sunt foarte interesante.
armenache pe 21 Septembrie 2010 08:44
Un film bun de aventura in care toate elementele din cinematografie au fost introduse!
veveak pe 19 Septembrie 2010 00:54
in primul rand ar trebui pus anul real de lansare al filmului care este 2009 :) 2010 in romania dar ar trebui pus anul in care este premiera mondiala :D
filmul este bun, mi-a placut :D

IchigoWolf pe 07 Septembrie 2010 15:13
Mie mi-a placut..Daca inceputul filmului mi sa parut mediocru,in schimb,dupa aceea mi sa parut tot mai atractiv...Film de copii?Nu mi sa parut :).Un film de adolescenti eventual,dar oricum as privi,tot mi sa parut frumos.Unora nu le place,pt ca unii poate prefera filmele alea cu vampirii sangerosi,in care numai SANGE SANGE peste tot in film...Nah,mie mi se pare mai interesant sa fie un film si din alt punct de vedere opus,indiferent daca vorbim despre vampri,elfi,varcolaci sau chiar zane :D.La multi nu leau placut acest film probabil si datorita Twilight-ului...Unde intradevar,nu a fost un film cu adevar cu Vampiri(desi chestia cu stralucitul la soare mi sa parut tare :))).Si atunci vati facut o imagine proasta despre toate filmele cu "vampiri" care sunt scoase acuma.Cirque du Freak a fost mult mai bun decat Twilight in viziunea mea,mult mult mai bun,si chiar astept cu nerabdare… citeşte
psihologu pe 17 August 2010 23:59
Pentru cine a vazut : In concluzie, filmul e corect daca sunteti copii. Atat. In schimb, daca sunteti trecuti de cincisprezece ani, “Cirque du Freak: The Vampire’s Assistant” e un “pass” obligatoriu. Nu va agitati daca l-ati pierdut; cei care au facut-o deja il vor pierde la randul lor foarte curand – din memorie.