Păreri Band of Brothers

(2001)

Camarazi de război

BBL pe 04 Iunie 2007 19:46
De departe unul dintre cele mai bune seriale. Se cunoaste amprenta lui Spielberg si aportul de experienta al lui Tom Hanks dobandit probabil cu "Saving private Ryan".
Sper sa apara si la noi in format dvd cat mai curand

NoTrivia pe 24 Iunie 2010 23:04
***WOW***
Band Of Brothers... ce parere ai putea sa ai despre aceasta mini-serie ?
Este absolut fenomenal... regie, script, atmosfera, actori, story-line... are tot pachetul intreg !
Te duce adanc in acea teroare al celui de-al doilea razboi mondial, te face sa devii atras si sa iti pese de personaje, te tine captiv pe canapea si intr-un suspans continuu. Tom Hanks si Steven Spielberg fac un duo excelent ! Multa multa reverenta asupra acestui serial... superb !

blackmore pe 22 decembrie 2019 18:31
Ai vazut vreun film adevarat de razboi ?Iti recomand orice film /serial rusesc.Cel mai slab dintre ele nu are cum sa nu fie mai bun decat aceasta mizerie
iPaul pe 20 Iulie 2010 17:37
te prinde si nu iti mai da drumul :)
o adevarata capodopera a genului

incaderelibera pe 10 Martie 2010 09:00
Un film ce l-am vazut pentru prima data in 2007 la Dublin. Un film pe care il vad in fiecare an inaite de Craciun.
Rob3rt17 pe 27 martie 2010 23:04
Si eu tot la Dublin l-am vazut. Am fost in vizita cu partintii la unchiul meu si il avea pe dvd. Cred ca este cea mai buna mini-serie tv de pana acum.
Erwin.Rommel pe 21 Martie 2011 17:10
Excelent.
Este exceptional realizat,are un singur defect:acela ca este scurt. Nu as pleca din fata televizorului daca ar mai fi asa filme despre alte unitati din al 2-lea Razboi Mondial.
As fi mult mai fericit daca ar face o mini serie prezentant actiunea din perspectiva trupelor germane. Am sentimentul ca toata lumea lauda americanii si englezii,prezinta povestea doar dintr-o singura perspectiva. Frumos spre sfarsitul ultimei parti din "Band of Brothers" cand un general german tine un discurs in fata tropelor sale,mi s-a parut genial.

rambo15 pe 10 ianuarie 2022 16:11
Te rog, recomandă-mi câteva titluri de filme cu acțiune în cele două războaie mondiale, în afară de Fury, 1917, Enemy at the gates, Saving private Ryan, Stalingrad (am văzut și din perspectivă rusească și nemească).
danyx493 pe 05 August 2010 13:47
Se numara alaturi de "The Pacific" printre cele mai bune filme cu si despre razboi pe care le-am vazut....zece miniserii ce prezinta povestea companiei Easy, inca de la inceputul razboiului si pana la sfarsitul acestuia...compania este trimisa pe front in locuri cheie precum Normandia,Olanda sau Bastogne, pentru a lupta impotriva Führer-ului....este cu adevarat o capodopera a genului
silver_black_ss pe 23 august 2010 17:36
Pacific este versiunea razboiului din Est purtat de americani. Daca vei fi atent, vei vedea ca amandoua seriile isi prezinta numele episodului in acelasi stil.
blackmore pe 22 decembrie 2019 18:29
alexx14 pe 17 Decembrie 2009 23:12
o capodopera excelent nota 100............................
Jonn pe 21 August 2009 13:32
The best
e cel mai reusit serial despre razboi pt cei care le plac acest gen de film este cu adevarat o capodopera.
mihai_fast2000 pe 14 martie 2012 14:19
foarte tare...recomand si eu de la inceput pana la sfarsit....e cam la fel cu pacific asalt...foarte tari amandoua
mircea_costache pe 9 martie 2021 15:15
cateva exemple te rog.
klaudya_e pe 23 Aprilie 2010 18:59
e atat de dura realitatea. ma gandesc daca veteranii care au participat la realizarea acestui film au putut sa-l vizioneze. filmul e f. bine realizat. nu te poti plictisi nici macar o secunda. ajungi sa indragesti fiecare personaj incat la finalul filmului simti de parca te desparti si tu de ei.
Go 1 2