Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: Echipa De Forbal Favorita ?
Steaua 74 38.34%
Dinamo 31 16.06%
Rapid 13 6.74%
Cfr Cluj 9 4.66%
Unirea Urziceni 1 0.52%
Fc Vaslui 4 2.07%
Poli Timisoara 9 4.66%
Universitatea Craiova 12 6.22%
I Don't Love Footbal ! 32 16.58%
Doar din strainatate ( Barca , Real , Manchester etc ) 39 20.21%
Multiple Choice Poll. Voters: 193. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 20 Sep 2011, 12:36   #3681
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
nu ma, e comentariu cand nu ai ce face si tii pe dracu in 4 sa faci medalia aurita.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Sep 2011, 11:25   #3682
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
si am vazut si marea performanta a Otelului aseara pe National Arena, zic performanta, si ma refer la simplul fapt ca au luat numai 1 gol.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Sep 2011, 18:58   #3683
Medicate
Psychosocial
 
Medicate
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,156
Eeee, esti prea aprig!!!
Otelul nu are experienta in Champions League. Cred ca singurul lucru suparator la echipa lui Dorinel e faptul ca au gura cam mare si se bat cu pumnii-n piept aiurea.
In locul lor taceam si-mi vedeam de meciurile mele. Nu m-apucam sa ridic in slavi o performanta, care, dupa ultimele cercetari, a fost facuta sub influenta unor aribtri spagari.
Chiar daca adversarii au un nume in fotbalul mondial, jucam de mancam gazonul de sub talpi. Ori vrei performanta ori vrei bani. Pana acum singura chestie ce mi-a sarit in ochi a fost o lupta pentru calificarea banoasa. Parca nu se vrea performanta in tara asta. Locuri de munca putine, cercetari intrerupte sau, mai rau, nici macar incepute deoarece nu sunt dom'le bani, bine ca sunt pentru parlamentari. Fotbalul este o afacere pentru hoti precum Mititelu sau Iancu, care "vor performanta", dar care niciodata nu au bani destui.

Patronii din Romania in loc sa tina de jucatorii valorosi care chiar se straduiesc sa castige trofee ii vand ca pe animalele de la ferma. Cu ce ar fi fost mai presus rahatul de echipa catalana sau merda Inter daca am fi pastrat si s-ar fi vrut performanta? Raspunsul este simplu: cum in anii 80, hai si inceputul anilor 90, am reusit sa trecem de tururile importante ale competitiilor europene, ba mai mult am reusit chiar sa castigam un trofeu, de ce nu am putea face o figura frumoasa si acum?

Mi-e sila de conducatorii fotbalului romanesc!!!
__________________
"Hey, Pip! You smoke too much !"
Medicate is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Sep 2011, 19:32   #3684
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Originally Posted by Medicate:
Eeee, esti prea aprig!!!
Otelul nu are experienta in Champions League. Cred ca singurul lucru suparator la echipa lui Dorinel e faptul ca au gura cam mare si se bat cu pumnii-n piept aiurea.
In locul lor taceam si-mi vedeam de meciurile mele. Nu m-apucam sa ridic in slavi o performanta, care, dupa ultimele cercetari, a fost facuta sub influenta unor aribtri spagari.
Chiar daca adversarii au un nume in fotbalul mondial, jucam de mancam gazonul de sub talpi. Ori vrei performanta ori vrei bani. Pana acum singura chestie ce mi-a sarit in ochi a fost o lupta pentru calificarea banoasa. Parca nu se vrea performanta in tara asta. Locuri de munca putine, cercetari intrerupte sau, mai rau, nici macar incepute deoarece nu sunt dom'le bani, bine ca sunt pentru parlamentari. Fotbalul este o afacere pentru hoti precum Mititelu sau Iancu, care "vor performanta", dar care niciodata nu au bani destui.

Patronii din Romania in loc sa tina de jucatorii valorosi care chiar se straduiesc sa castige trofee ii vand ca pe animalele de la ferma. Cu ce ar fi fost mai presus rahatul de echipa catalana sau merda Inter daca am fi pastrat si s-ar fi vrut performanta? Raspunsul este simplu: cum in anii 80, hai si inceputul anilor 90, am reusit sa trecem de tururile importante ale competitiilor europene, ba mai mult am reusit chiar sa castigam un trofeu, de ce nu am putea face o figura frumoasa si acum?

Mi-e sila de conducatorii fotbalului romanesc!!!

Nu avem cum sa facem o figura frumoasa acum sau in urmatorii ani.Perioada de care vorbesti e deja istorie,n-o sa mai avem asemenea jucatori prea curand tocmai din cauza mentalitatii care domina tara in momentul de fata.Banul e pe primul loc si nu performanta,mintile jucatorilor sunt corupte iar de conditii nu mai vorbim.Tie ti-e sila de conducatorii fotbalului romanesc,mie mi-e sila de conducatorii Romaniei.Eu unul nu ma mai uit la Liga 1 de vreun an si ceva pentru ca nu mai are rost sa-mi bat capul cu un campionat corupt si slab din punct de vedere fotbalistic.Urmatoarea performanta o sa fie peste 10 ani daca o sa avem noroc si scapam de jigodiile care trag tara/fotbalul/sportul in jos.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Sep 2011, 21:01   #3685
Medicate
Psychosocial
 
Medicate
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,156
Bine punctat!!

M-am uitat acum la meciul Stelei...n-am vazut nimic, SINCER !
Levy ala cica-i antrenor, pfff. Habar n-are ce schimbari sa faca. Il lasa pe Tatu (alta capodopera) pe teren tot meciul, cand abia a atins mingea si habar nu are sa se demarce.
Zici ca o sa vedem performanta in 10 ani? Dupa meciul asta mi s-a luat de tot fotbalul romanesc si simt ca nici in 20 sau 30 de ani n-o sa mai pupam noi la vreun mondial sau sa iesim din grupele europene...asta daca vom intra in componenta lor!
__________________
"Hey, Pip! You smoke too much !"
Medicate is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Sep 2011, 21:24   #3686
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
Bine ca nu m-am uitat la meci. Romania e praf la fotbal.
Nu suntem in stare nici sa fim introdusi in arhicunoscutul joc Fifa, unde exista 4 ligi din Anglia si liga din Australia.

Cam in 10 ani Romania va ajunge in ultimele 50 in lume daca se va continua asa................si se va continua
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Sep 2011, 21:36   #3687
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Da,suntem slabi.Dar adu-ti aminte cum era acum vreo 7-8 ani cand nu treceam nici de turul 2 al UCL.Pe atunci nici nu se visa la grupe.
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Sep 2011, 21:38   #3688
Medicate
Psychosocial
 
Medicate
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,156
De la anu' revenim! Nu uita, nu mai avem o echipa direct in grupe...sa vezi atunci chin.
__________________
"Hey, Pip! You smoke too much !"
Medicate is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Sep 2011, 21:40   #3689
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
Revenim pe dracu' :-p

Acum 7 - 8 ani, n-aveau patronii atatea miliarde. Si punctele care le-am obtinut pentru a avea echipa direct in grupe au fost facute cu ajutorul spagii. Este?
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Sep 2011, 21:43   #3690
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
adica am dat spaga in uefa?


lasa ca isi face "U" echipa,amu avem si stadion,deci o sa ne batem cu Shitty in finala
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Sep 2011, 21:59   #3691
Medicate
Psychosocial
 
Medicate
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,156
Acum nu stiu ce sa zic in legatura cu spaga la UEFA...dar orice e posibil. Cum Sandu a scapat de cancer cand nimeni nu stia de-un leac, e posibil sa fi bagat un banut in buzunarul catorva "saraci" d-acolo.
Ma uit la Barcelona sau Napoli...echipe de dopati, dar nimeni nu le face controale AMANUNTITE si nu rahaturi. Sa joci 120 de minute intr-un meci...si in min. 120 sa alergi ca-n primul minute nu e antrenament sa fim seriosi. Si pe langa aceste 120 de minute sa ai si urmatorul meci prelungit cu 8 ( nu ma refer la cel cu Steaua ci la un meci din Serie A ) si povestea repetandu-se. Nici UEFA nu mai are conducatorii de alta data. Tu ca presedinte sa spui : Protejati-l pe Messi !!! Pai frate Platini...nu suntem toti chiori. Ai jucat la Juve dar de la suflet ai iesit direct. Apreciez munca pe care a depus-o si las aceste greseli in seama batranetii. Cica o data cu varsta devii mai senil.

Oricum s-a dus pe apa sambetei tot fotbalul european. In Italia Juve este retrogradata pentru ca nici o alta echipa nu le facea fata. Si daca erau atat de vinovati cum pzms au castigat italienii Cupa Mondiala cu 8 titulari din echipa lui Juve? Apoi spaniolii isi bat joc de jucatori si au distrus piata transferurilor. In Anglia au venit seicii care nu au gasit alta modalitate de a spala banii decat fotbalul. Toata lumea contemporana este condusa de pile si relatii, dar mai ales de "smecheri".
__________________
"Hey, Pip! You smoke too much !"
Medicate is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Sep 2011, 22:11   #3692
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
adevar graiesti fiule.

Cred ca ma interesez sa vad pe care satelit gasesc canalele care transmit campionatele din Zimbabwe si Congo ( si poate alte tari din Africa ). Acolo macar joaca de placere si pe bani putini.

Si acum serios, daca aveti vreo idee, eu chiar sunt interesat de campionatele Africane
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Sep 2011, 22:23   #3693
brax
Senior
 
brax
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 120
Originally Posted by Medicate:
Oricum s-a dus pe apa sambetei tot fotbalul european. In Italia Juve este retrogradata pentru ca nici o alta echipa nu le facea fata. Si daca erau atat de vinovati cum pzms au castigat italienii Cupa Mondiala cu 8 titulari din echipa lui Juve? Apoi spaniolii isi bat joc de jucatori si au distrus piata transferurilor. In Anglia au venit seicii care nu au gasit alta modalitate de a spala banii decat fotbalul. Toata lumea contemporana este condusa de pile si relatii, dar mai ales de "smecheri".
Italia a avut doar 5 jucatori de la Juve in lotul deplasat in Germania: Buffon, Cannavaro, Zambrotta, Del Piero si Camoranesi. Iar Del Piero a fost titular doar cu Australia.
brax is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Sep 2011, 22:27   #3694
Medicate
Psychosocial
 
Medicate
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,156
Din Africa iti spun ca urmaresc cu mare placere Cupa Africii pe Natiuni. O vor transmite si anul viitor, cred, ca-ntotdeauna Eurosport ! In rest...de vreun campionat african nu am auzit sa fie transmis ! Iti dai seama ca indiferent daca joci pe bani sau daca ai cumparat arbitrii tot fotbalul european ramane cel mai spectaculos. Mai sunt echipe frumoase si INCA nestricate de banditi. Uite aici cateva exemple : Juventus, Man UTD, Liverpool, Arsenal, chiar si Milanul ( pe care nu o am la suflet, dar macar fura mai putin decat Inter ), Atletico Madrid, PSV, Ajax, Valencia...sunt multe.

Aaaa si inca un lucru...ma oftica de mor cand vad cum sunt ridicati in slavi niste jucatori buni dar nu cei mai buni: Messi si Ronaldo. Messi la nationala nu joaca nimic, iar daca ar fi sa se transfere de la Barcelona aceeasi poveste ar fi. La urma urmei echipa face un jucator mare si nu invers. Sunt cativa jucatori care joaca pe 'nspe mii de posturi si sunt mult mai utili echipei care nu-s atat de mediatizati: Vidal, Hummels, Odemwingie, Agbonlahor, Luis Suarez, nu mai zic de Rooney, etc.
Dar parca toata lumea a uitat ce-nseamna fotbalul. Ochii ii au atintiti asupra unor panarame lipsite de caracter. Iar cand fac un "gest de caritate" tot pentru reclama il fac, nu c-ar avea cine stie ce mila-n suflet.
__________________
"Hey, Pip! You smoke too much !"
Medicate is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Sep 2011, 22:28   #3695
Medicate
Psychosocial
 
Medicate
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,156
Originally Posted by brax:
Originally Posted by Medicate:
Oricum s-a dus pe apa sambetei tot fotbalul european. In Italia Juve este retrogradata pentru ca nici o alta echipa nu le facea fata. Si daca erau atat de vinovati cum pzms au castigat italienii Cupa Mondiala cu 8 titulari din echipa lui Juve? Apoi spaniolii isi bat joc de jucatori si au distrus piata transferurilor. In Anglia au venit seicii care nu au gasit alta modalitate de a spala banii decat fotbalul. Toata lumea contemporana este condusa de pile si relatii, dar mai ales de "smecheri".
Italia a avut doar 5 jucatori de la Juve in lotul deplasat in Germania: Buffon, Cannavaro, Zambrotta, Del Piero si Camoranesi. Iar Del Piero a fost titular doar cu Australia.


Mai verifica o data ca ai uitat cativa jucatori. Doar de Grosso si Chiellini iti mai zic si deja sunt 7, mai cauta unu' ai sa gasesti !
__________________
"Hey, Pip! You smoke too much !"
Medicate is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Sep 2011, 22:31   #3696
brax
Senior
 
brax
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 120
Originally Posted by Medicate:
Originally Posted by brax:
Originally Posted by Medicate:
Oricum s-a dus pe apa sambetei tot fotbalul european. In Italia Juve este retrogradata pentru ca nici o alta echipa nu le facea fata. Si daca erau atat de vinovati cum pzms au castigat italienii Cupa Mondiala cu 8 titulari din echipa lui Juve? Apoi spaniolii isi bat joc de jucatori si au distrus piata transferurilor. In Anglia au venit seicii care nu au gasit alta modalitate de a spala banii decat fotbalul. Toata lumea contemporana este condusa de pile si relatii, dar mai ales de "smecheri".
Italia a avut doar 5 jucatori de la Juve in lotul deplasat in Germania: Buffon, Cannavaro, Zambrotta, Del Piero si Camoranesi. Iar Del Piero a fost titular doar cu Australia.

Mai verifica o data ca ai uitat cativa jucatori. Doar de Grosso si Chiellini iti mai zic si deja sunt 7, mai cauta unu' ai sa gasesti !
Grosso a ajuns la Juve in 2009. Chillini nu a fost in lotul de 23 din Germania.
brax is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Sep 2011, 22:34   #3697
Medicate
Psychosocial
 
Medicate
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,156
Intr-adevar, mea culpa !
In fine, oricum in finala au fost cel putin 6 de la Juve sa nu-l uitam pe Trezeguet!
__________________
"Hey, Pip! You smoke too much !"
Medicate is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Sep 2011, 22:54   #3698
Medicate
Psychosocial
 
Medicate
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,156
Mda...o infrangere nemeritata a Rapidului! Si mai mult de atat...si la doua goluri diferenta! Te caci in el noroc!
__________________
"Hey, Pip! You smoke too much !"
Medicate is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Sep 2011, 09:32   #3699
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
hai sa trantesc si eu parerea mea....

un meci de rahat, ce e drept cu un ritm alert, dar degeaba.. nefructificat.
cand am vazut ca Larnaca a deschis scorul am zis : " sa vezi ca o sa se mobilizeze si le dam cateva " , ce e drept ocazii au fost, dar dupa cum am zis mai sus degeaba. Noroc ca am reusit sa ii egalam, si sa plecam cu fata jos, dar neinvinsi.

Tanase ala, mi-a confirmat , ca e un dobitoc prin excelenta... un jucator fara viziunea jocului,
Costea, nu stiu care dintre ei, pe final de meci, in careul celor de la aek, el trimite mingea in directia opusa portii... nu am inteles nimic...

oricum dupa meciul de aseara mai putem adauga un rand, scris in cartea rusinii clubului Steaua.

Frate Medicate, am fost in half time, unde atmosfera a fost de 2 lei , inainte de meci au inceput sa bage imnuri, de la steaua, rapid, dinamo vaslui, univ craiova... multi pocniti, care dupa golul stelei , il injurau pe jiji, si dupa meci, ghinionul meu , a fost ca nu am plecat la timp, pt ca nu terminasem berile... si nu vroiam sa plecam si sa lasam berea pe masa, mai ales ca era Carlsberg si era 8 ron, si au venit rapidisti, multi chiar, si au inceput sa injure steaua si sa cante imnu lor...
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Sep 2011, 09:39   #3700
Medicate
Psychosocial
 
Medicate
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,156
N-ai sa vezi in Romania suporteri care sa sustina toate echipele calificate in Europa. Ma numar printre putinii care aseara au incurajat toate cele 3 echipe.

Imi imaginez ca n-ai plecat fara sa termini berea...doar era 8 lei...
__________________
"Hey, Pip! You smoke too much !"
Medicate is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:22.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells