Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: Ce fel de votant esti in 2012
Uslas 8 25.00%
Pedeu 5 15.63%
Domnu' Dan 2 6.25%
Altceva, oricum nu prea stiu cum merge treaba 7 21.88%
Iresponsabil, apolitic, vreau "sa mi se dea" 10 31.25%
Voters: 32. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 27 Jul 2012, 11:42   #461
rifa
Guru
 
rifa
 
Join Date: May 2010
Posts: 338
Originally Posted by Redy:
Aaaaa, deci daca nu iese ca tine trebuie sa te cari. A dracu democratie. Tu vrei sa ne spui ca tu ramai in tara doar daca Base ramane presedinte altfel o sa te cari afara ? Daca intradevar gandesti in acesti termeni si nu mai poti sta decat cu Basescu la butoane, cand nu ar trebui sa aiba butoane atunci regret sa iti spun dar singurul loc unde ai putea pleca tu este in Spania la capsuni. Drum bun. Totusi nu cred ca iti va place nici acolo pentru ca acolo conducatorul tarii nu hahaie, nu-i securist, nu loveste copii si nici nu se implica in jocul politic al tarii din pozitia de rege, si asta doar asa la suprafata.

Vorbesti mult si fara rost. Ti-am mai spus asta de cateva ori. Te grabesti sa tragi cele mai idioate concluzii.

Nu e vorba de Basescu aici.

Este vorba de lipsa unor motive concrete pentru care merita sa sustii un partid precum USL sa ramana la guvernare si pe un analfabet ca Antonescu sa ajunga presedinte.

Daca erai asa de corect incercai macar sa vezi cu cine votezi. Ce oameni sunt in USL. Ce oameni sunt in PDL. Care varianta este mai buna? Ce e mai rentabil? Sa vad la 5 metri in fata sau la 2? Eu sincer prefer la 5... chiar daca si in cazul asta sunt aproape orb.

Last edited by rifa : 27 Jul 2012 at 11:44.
rifa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jul 2012, 12:26   #462
Redy
Guru
 
Redy
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 676
Uiti ce ai zis prietene. Ai zis ca cine se duce si voteaza DA e nauc si tu te cari din tara. Tu ai facut o alegere si acum imi spui mie de USL ?

Nu sunt fan/suporter USL ci este doar un "mariaj" de conjuctura daca vrei. Atat Ponta cat si Antonescu nu sunt niste minti luminate ci doar un raspuns la un nenorocit ca Basescu, adica un raspuns la impostura si minciuna cu mai putina/sau aceasi impostura si minciuna dar care poate fi pusa sub presiune mai mult decat este actuala putere pentru ca medicul pe care l-a lasat in urma lui Basescu nu este unul al dialogului. Trebuie sa fii trepanat sa crezi ca in urma unui proiectill poate fi altceva decat moarte si pamant. Cred ca ai niste asteptari un pic cam nerealiste in ceea ce priveste USL. Alianta DA a fost un raspuns la mizeriile facute de Nastase si clica de nenorociti de atunci. Vrei sa imi spui ca toti care au votat cu DA au crezut trup si suflet in acea constructie ? Daca da atunci esti un pic mai credul decat crezi tu ca esti si nu ar trebui sa te bagi in analize prea complicate.

Originally Posted by rifa:
Vorbesti mult si fara rost. Ti-am mai spus asta de cateva ori. Te grabesti sa tragi cele mai idioate concluzii.

Ca orice pedelac* care nu pricepe ironia, spui chestia asta dupa care incepi un sir lung de concluzii idioate. Lol. Dupa cum urmeaza:

Originally Posted by rifa:
Nu e vorba de Basescu aici.

Este vorba de lipsa unor motive concrete pentru care merita sa sustii un partid precum USL sa ramana la guvernare si pe un analfabet ca Antonescu sa ajunga presedinte.

Poftim ? Si anume cum il sustragi pe Basescu din toate evenimentele din ultimii 8 ani inclusiv in cele de astazi ? Sunt curios.

USL este o alianta si nu un partid. Nu au interese comune decat conjuncturale. USL inseamna in primul rand o alianta impotriva sistemului impus de Basescu in aceasi masura in care DA a fost impotriva lui Nastase. Sper sa fie clar acum.

Tu crezi ca privesti spre viitor cu intentii bune dar defapt esti un fricos care ignora prezentul si istoria crezand ca facand acest lucruri poti face alegeri mai bune. Este exact invers din pacate.

Originally Posted by rifa:
Daca erai asa de corect incercai macar sa vezi cu cine votezi. Ce oameni sunt in USL. Ce oameni sunt in PDL. Care varianta este mai buna? Ce e mai rentabil? Sa vad la 5 metri in fata sau la 2? Eu sincer prefer la 5... chiar daca si in cazul asta sunt aproape orb.

Asa. Ce oameni sunt in PDL ?

Dar tu fiind corect cu cine votezi ? Ia sa invat si eu sa fiu corect. Ajuta-ma. Nu doar lasa niste afirmatii cum ca esti corect. Care sunt ideile dupa care tu ajungi la concluzii. Uite, pot sa uit de postul asta pe care l-ai scris care este plin de tampenii. Putem incepe din nou. Spune-mi care sunt indiciile acelea unei alegeri corecte.

*pedelac = persoana fara o avengura istorica a evenimentelor
__________________
Cook Pass Babtridge

Last edited by Redy : 27 Jul 2012 at 13:05.
Redy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jul 2012, 12:50   #463
Cmd93
Veteran
 
Cmd93
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 165
Originally Posted by rifa:
Daca erai asa de corect incercai macar sa vezi cu cine votezi. Ce oameni sunt in USL. Ce oameni sunt in PDL. Care varianta este mai buna? Ce e mai rentabil? Sa vad la 5 metri in fata sau la 2? Eu sincer prefer la 5... chiar daca si in cazul asta sunt aproape orb.

Pai sunt cam aceeasi care erau in PDL acum cateva luni.
__________________
Populatia planetei creste continuu, in timp ce inteligenta ei ramane constanta.
Cmd93 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jul 2012, 13:39   #464
Redy
Guru
 
Redy
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 676
Nu au sarit toti sobolanii. Unii sunt mult prea grasi ca sa poata trece strada.

Sobolanii*, alegerea corecta(rifa trademark) pentru viitorul Romaniei !

*doar daca sunt de la PDL si se declara luptatori cu furia rosie si Bau-Bau
__________________
Cook Pass Babtridge

Last edited by Redy : 27 Jul 2012 at 13:42.
Redy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jul 2012, 13:54   #465
victor
Guru
 
victor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 648
@rifa
sa zicem ca ne facem ca nu intelegem ca pe 29 nu se voteaza intre oamenii pdl si cei din usl si ca pentru acesti oameni vom vota in toamna:

"Daca erai asa de corect incercai macar sa vezi cu cine votezi. Ce oameni sunt in USL. Ce oameni sunt in PDL. Care varianta este mai buna? Ce e mai rentabil? Sa vad la 5 metri in fata sau la 2? Eu sincer prefer la 5... chiar daca si in cazul asta sunt aproape orb."

presupunand ca in toamna porto/verzii nu se vor mai cameleoniza de voreo tazspe ori si nu se va forma polul de dreapta anuntat si raman astia, lasa-ne pe noi spune tu ce oameni vezi la 5m in pdl ? si chiar te intreb serios nu vreau sa iti dau in cap cu ridzi sau cu hermesu lu udrea(a, si sa nu imi spui ungureanu ca nu e in pdl)
__________________
And in the morning of my time
I'll try to understand
I learn by what I find
And love you if I can
Renaissance
victor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jul 2012, 14:08   #466
Redy
Guru
 
Redy
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 676
Vede ce ii se spune ca va vedea de catre cei din jurul PDL. Sa nu il suspectam de analiza a evenimentelor trecute pentru ca el vrea defapt ca Basescu sa nu raspunda niciodata in legatura cu mizeriile facute.

Daca ii scutura cineva un pic pe rifa si toti "dreptacii" astia care voteaza cu pedele vedem ca tot ce au facut este sa se subscrie unei idei false condusa de o cioara care ieri era rosie, azi e portocalie, maine e verzulie si poaimaine e alba ca laptele. Coerenta si consistenta nu au fost niciodata niste atribute ale PDL-ului si nici a suporterilor lor, niste oi manate intr-o parte sau alta de niste impostori. Ce a mai ramas acum din "suporterii" lor sunt doar fanaticii pentru ca masa cealalta de prosti s-a mutat in cealalta parte. Fanaticii, ignorantii, prostii si sclavii.

Aia umbla cu miile de euro prin seifuri si nimeni nu raspunde. Oameni care i-au pus nu raspund. Nimeni nu raspunde asa ca nu pot sa gasesc decat hilara situatia in care un pedelist cu ochelari de cal vine si imi spune mie cum ca Ponta de de rahat si ca are nu stiu ce interese. E un nenorocit dar nu nenorocitul pe care el va pune stampila. Deci sa ma scuteasca astia cu USL e de rahat si sa vada ce au facut cei de la PDL, pe cine au promovat si abuzurile pe care le-au facut. Alea trebuie taxate. Cum in 2004 au fost taxate asa trebuie si acum. Defapt trebuia facuta asta din 2007 dar nu mai conteaza. Si in 2004 a fost pusa stampila tot pe un nenorocit.
__________________
Cook Pass Babtridge

Last edited by Redy : 27 Jul 2012 at 14:20.
Redy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jul 2012, 14:41   #467
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Originally Posted by Redy:
Coerenta si consistenta nu au fost niciodata niste atribute ale PDL-ului si nici a suporterilor lor, niste oi manate intr-o parte sau alta de niste impostori. Ce a mai ramas acum din "suporterii" lor sunt doar fanaticii pentru ca masa cealalta de prosti s-a mutat in cealalta parte. Fanaticii, ignorantii, prostii si sclavii.
Din fericire, avem aici de fata pe Redy, un om demn care judeca lucrurile calm si cu obiectivitate. Bravo, chiar se vede diferenta intre tine si fanaticii lui Basescu.
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jul 2012, 15:10   #468
Redy
Guru
 
Redy
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 676
Adica suporterii PDL ramasi acum nu sunt prosti, ignoranti sau pur si simplu fanatici ? Este o realitate si doar vorbind cu tine pe acest thread ai aratat destula ignoranta si memorie selectiva ca macar tu sa nu poti sa imi arunci in fata "fanatismul" pe care sugerezi ca l-as avea.

Oare prin cate culori trebuie sa treaca acest partid pana sa fie tinut responsabil in acelasi mod cum au fost tinuti altii in trecut si cum ii tineti voi pe cei care s-au urcat pe valul impotriva dispretului multicoloratilor ?

Pana nu de mult spuneai ca ai trait in comunism si gata, tu nu mai vrei decat capitalism. Ca si cum ar exista doar cele doua parti si nu poti sari decat din una in alta. Acum ma scuzi, dar aia este o gandire rudimentara, singura de care se poate folosi Basescu si PDL pentru a ramane la butoane. Sa nu uitam insa ca ai luat o comparatie de genul "daca as avea de ales intre Basescu si Eva Kent" in sensul literal al frazei, deci oricat de mult ai incerca nu poti fi suspectat de o introspectie prea adanca.

Eu iti doresc sa depasesti faza, chiar daca ii stampilezi pe astia de la PDL pana vor disparea dar e dezamagitor ca intelegerea evenimentelor este asemanatoare cu a unui strungar, si nu in sens peiorativ. Viitorul nu-i deloc luminos si vad asta in cei din generatia mea. Procentul de prosti este intotdeauna celasi, materialul genetic este acelasi.

Mai trebuie vreo cateva mii de ani ca pe aceste meleaguri sa creasca natural o notiune despre ce inseaman democratie si cum arata o economie sanatoasa. Pana atunci limitarea "democratiei" va fi cota unica si daca nu esti de acord cu ea este comunist. Atat poate acomoda deocamdata creierilor puilor de comunisti care inca cauta figuri autoritare care sa face ei treaba lor. Cauta intelectuali care sa gandeasca pentru ei si politicieni care sa ii umileasca si sa le spune povesti cu eroi si zmei.
__________________
Cook Pass Babtridge

Last edited by Redy : 27 Jul 2012 at 15:28.
Redy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jul 2012, 15:26   #469
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Originally Posted by Redy:
Adica suporterii PDL ramasi acum nu sunt prosti, ignoranti sau pur si simplu fanatici ? Este o realitate si doar vorbind cu tine pe acest thread (...)
Vezi tu, Redy alegerile astea vin si trec. Tu sau eu suntem practic insignifianti in a influenta rezultatul lor.

Iar apoi fiecare vom ramane cu noi insine si ceea ce suntem de fapt. Viata reala si actiunile pe care fiecare dintre noi le va lua acolo va arata cine e prost si ignorant. Deci simte-te bine macar acum, cand pentru o clipa ai iluzia ca milioane de oameni sunt niste sclavi prosti si tu esti cineva.
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jul 2012, 15:39   #470
Redy
Guru
 
Redy
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 676
Asta e, eu nu sunt nici prost si nici sclav si nu e un lucru temporar, nu. M-ai vazut pe mine venind aici cu pretentii ca Ponta e cel mai bun prim ministru si ca Antonescu e cel mai bun presedinte de tara ? TU ai fost acela cu asemenea pretentii. Deci intre noi, chiar dupa alegerile astea, nu exista o diferenta temorara ci una permanenta.

Dar daca tot ti-ai facut cunoscuta simpatia pentru cel mai bun presedinte al Romaniei, Basescu, ia spune-mi care ti se pare cel mai bun prim ministru al Romaniei de pana acum, si de ce. Vei realiza, daca vei gandi si nu ai doar interese meschine aici pe forum sa realizezi ca te-ai subscris unei singure parti si daca nu ai realizat pana acum NIMENI nu este atat de simplu. Chiar daca as rezona cu un mesaj de a scoate din mizerie oameni care acum se nasc la sate NU inseamna ca rezonez cu tot ce spune Costel care vrea acelasi lucrul. Rareori ma gasesc de aceasi parte a "baricadei" ideologice pentru ca subiectele sunt diverse. Cine se aseaza numai de o parte o face fie din interes financiar fie pentru ca refuza sa gandeasca si prefera sa urmeze.

Originally Posted by Twinsen:
Vezi tu, Redy alegerile astea vin si trec. Tu sau eu suntem practic insignifianti in a influenta rezultatul lor.
Uiti ce este important, alegerea. Alegerea pe care inainte nu o aveai. Poti sa spui ca nu te regasesti in ofertele iesite din "popor" ca eligibile pentru un post sau altul. Sa spui ca esti insignifiant este o alta trasatura a sclavagismului intelectual propagat de o parte sau de alta.

Orice vot este important iar doar ca suma voturilor si a opiniilor nu va fi de fiecare data asa cum vrei tu. Asta nu inseamna ca votul TAU este insignifiant pentru ca votul tau se aduna cu votul meu si cu votul lui Gigel si impreuna se ajunge la o conducere care NU va fi nici cum vreau eu si nici cum vrei tu ci se va cauta o cale de mijloc, mediocra daca vrei tu, pentru ca interesele tale nu sunt mai importante decat ale mele sau ale lui Gigel. Votul nu are de multe ori legatura cu specificitati, multi nici nu ar intelege acele specificitati ci cu linii MARI, directii MARI si ingrosate ca sa acopere o cat mai mare parte a populatiei. Desi acele linii sunt trase de politicieni, ele sunt trase in asa fel incat sa aiba suport public mare pentru ca EI sa fie alesi pentru ca NOI consideram lucrurile alea importante.

Gresesti pentru ca gandesti in felul in care o faci mai sus. Gresesti grav. Dar in 2004 cand Nastase si-a luat zbor de unde se urcase ? A contat atunci votul individual ? Sau nu conteaza cand e impotriva lui Basescu si conteaza doar cand e pentru el ?

Nu exista o alternativa pasnica in a rezolva conflictul decat votul. O gandire in termeni cum ca daca nu iese exact cum vrei tu tot atunci esti insignifiant arata inca o data ca nu ai stat mai mult de 1 secunda sa reflextezi asupra sistemului pe care il critici. Fie nu esti capabil sa intelegi fie ai copiat ideea asta de la cineva care ARE interese in a muta oile dintr-o parte si alta. Schimbarile se fac in decenii si nu la 4/5 ani, asteptari mai mari decat atat sunt nerealiste si nu pot proveni decat de la niste simpletoni iar specia umana nu duce lipsa de simpletoni.

Fara a da un sens pompos, ia uite ce spunea un nene acum cateva mii de ani:
Originally Posted by Herclitus:
This Logos holds always but humans always prove unable to understand it, both before hearing it and when they have first heard it. For though all things come to be in accordance with this Logos, humans are like the inexperienced when they experience such words and deeds as I set out, distinguishing each in accordance with its nature and saying how it is. But other people fail to notice what they do when awake, just as they forget what they do while asleep.

For this reason it is necessary to follow what is common. But although the Logos is common, most people live as if they had their own private understanding.
__________________
Cook Pass Babtridge

Last edited by Redy : 27 Jul 2012 at 15:54.
Redy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jul 2012, 15:54   #471
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Bine.
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jul 2012, 15:56   #472
Redy
Guru
 
Redy
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 676
Deci in 2004 ai pus stampila pe Basescu crezand ca esti "insignifiant" doar ca intre timp ai realizat ca e cel mai tare lucru de dupa revolutie ?

Teoriile pe care le copiezi aici ca fiind ale tale nu tin apa din pacate. Ele tin apa doar dintr-o singura perspectiva cea cum ca esti un suporter fanatic ai celor de la PDL si al lui Basescu, lucru care se va dovedi in timp pentru ca pui botul la mesajele unor impostori care te fura si iti spun povesti de adormit copii.
__________________
Cook Pass Babtridge
Redy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jul 2012, 15:58   #473
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Bravo. Ai inteles ce voiam sa spun.
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jul 2012, 16:02   #474
Redy
Guru
 
Redy
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 676
Tu esit liber sa sugerezi ce vrei dar asta ar inseamna ca pana acum sa arati ca te poti extinde in asa fel incat sa para credibila atitudinea sarcastica. Din pacate ti-ai subminat acea pozitie cu mult timp in urma. Cei care te iau insa in serios necitind ce ai scris in urma sunt ultima mea grija pentru ca sunt intr-o eroare evidenta.

Totusi, acum nu vrei sa ne spui cine este cel mai bun premier al Romaniei dupa `89 ? Cu presedintele ne-ai lamurit.

In 2004 de ce ai votat daca esti insignifiant rezultatului final ? In 2007/2008/2009 de ce ai votat ? In toamna asta te vei duce la vot ca sa fii "insignifiant" din nou votand cu PDL si compania ? Twinsen esti foarte ipocrit, foarte foarte ipocrit si foarte pedelist.

Originally Posted by jansic:

Imaginea nu este completa, discursul respectiv este facut sobolanilor deci imaginea e corecta.
__________________
Cook Pass Babtridge

Last edited by Redy : 27 Jul 2012 at 16:14.
Redy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jul 2012, 16:14   #475
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Tu mai ai vreo activitate in afara de scrierea de mesaje pe forum?
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jul 2012, 16:24   #476
Redy
Guru
 
Redy
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 676
Scriu foarte foarte repede. Un "defect" pe care l-am dobandit din nevoie de comunicare scrisa pentru ca fac parte dintr-o comunitate internationala unde initial comunicarea scrisa era singura metoda de a discuta.

Intrebarea respectiva ti-o pot pune si tie, tu esti cel are face propaganda si nu eu. O sa vad TDKR in ziele urmatoare deci pana tunci threadul asta e cam singurul in care am ceva de zis. Asta si cele cu tema muzicala. Sunt un fan al filmelor dar discut doar despre ce vad si nu ce vad deci pana sa la TDKR ma ai aici.

PS: Postul asta a fost scris in acelasi timp in care tu scrii 6 linii de text. Nu te lasa descurajat de rapiditatea mea de a scrie paragrafe, nu are legatura nici cu politica si nici cu ce fac eu in afara formului, este doar ceva dobandit in timp. Nevoie de a discuta subiecte mai lungi poate sa ti se para ciudata dar asta e pentru ca am mai mult de spus decat o faci tu. Asta e. In 2016 probabil nu te va deranja atat de tare ce scriu.

PS: Vrei sa iti scriu textele in engleza ? Pot sa scriu chiar mai repede.
__________________
Cook Pass Babtridge

Last edited by Redy : 27 Jul 2012 at 16:45.
Redy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jul 2012, 16:42   #477
Redy
Guru
 
Redy
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 676
Uite, daca vrei material de citit poti sa verifici posturile mele din 2009 de pe un alt forum (plin de basisti).

Uite ce ziceam eu in 2009 cand Basescu era cu reforma in gura, dar nu cea administrativa, aia a fost mai tarziu prin 2011: http://forum.computergames.ro/91-pol...l#post40194279

Originally Posted by Redy:
Daca vroia sa ma impresioneze atunci mergea spre re-organizarea Romaniei in zone putin mai mari cum de altfel parca am auzis pe cineva vorbind. As vrea sa nu mai avem 41 de judete ci vreo maxim 12. Daca insa vroia sa faca ceva o facea acum ceva timp si nu in campania electorala. Omu nu are nici o idee. As putea sa trec peste anumite lucruri daca imi dovedea ca gandeste, insa din pacate nu a facut-o, este un mistocar incapabil care hahaie si danseaza cu croitorese si vorbeste la "per tu".

Ghici ce au facut in 2010/11 ? Au propus re-organizarea teritoriala cam in acelasi interval in care il vroiam si eu. Sunt vizonar sau nu ? Hahahahaha. Pana sa auzi din gurile basistilor de reorganizarea administrativa nici nu ti-a trecut prin cap pentru ca nu te-ai gandit ca ar fi nevoie de asa ceva. Nu-i asa ? Si tu vrei ca lumea sa creada ca vine dracul daca Antonescu va deveni presedinte si ca asta ai rationalizat tu si nu ai copiat. Sa fim seriosi Twinsen.

Facem un exercitiu ? Hai sa facem amandoi o lista cu ce ai vrea sa fie facut in viitor, nu conteaza de ce forta politica. Hai sa facem sa vedem daca tu poti iesi din propaganda pedelista sau "sa fie ca in Germania" si avem o discutie de idei. Ale mele nu sunt asa noi dar sunt aplicate prin Europa. Te bagi ? Cata politica europeana stii tu ? Modelul meu spre care aspir si rezonez este cel din Marea Britanie deci probabil ca as include mai multe masuri administrativa asemanatoare cu cele de acolo. Nu la nivel de taxe si economie, suntem foarte diferiti, dar la nivel de organizare teritoriala si administrativa.
__________________
Cook Pass Babtridge

Last edited by Redy : 27 Jul 2012 at 17:27.
Redy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jul 2012, 18:19   #478
reivan
Veteran
 
reivan
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 311
http://youtu.be/9A2xcNynFcc

Imnul lui Twinsen , pe langa manelele din campania electorala din 2009 facute pentru Basescu !
By : Serviciu roman de comedie. Oamenii pot fi intrecuti in umor si de ...Esca. u cel mai de cacat umor de la TV
reivan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jul 2012, 02:41   #479
rifa
Guru
 
rifa
 
Join Date: May 2010
Posts: 338
amuzant dar trist.

Ponta si Antonescu sunt un raspuns la minciunile si batjocura lui Basescu? Raspunsul fiind format din alte minciuni mai grosolane si o batjocura cu adevarat nociva?

Din pacate "papusile" astea doua care nu au pic de demnitate si caracter au demonstrat ce le poate pielea in doar 2 luni. Lui Basescu i-au trebuit niste anisori. Sau lucrurile in tara au mers rau in fiecare an din mandatul sau? Despre perioada 2000-2004 nu vorbiti. Despre perioada 1996-2000 nu vorbiti. Despre perioada 1992-1996 nu vorbiti. Despre perioada 1990-1992 nu vorbiti.

Cat despre faptul ca in PSD sunt aceleasi persoane care erau in PDL acum 2 luni... Bateti campii rau de tot dragi "tovarasi".

Dar hai sa va demonstrez cat de ipocriti sunteti...

In concluzie voi vedeti USL o varianta mai buna decat PDL in momentul de fata dar tot voi recunoasteti ca in USL sunt pedelacii de-acum 2 luni de zile? HAI CA ASTA E BUNA!

Politicieni s-au perindat mereu de la un partid la altul dar nucleul partidelor a ramas in marea majoritate a cazurilor neschimbat. Din pacate sunt nevoit sa ma informez inainte de a da din gura. Diferenta dintre lista USL si lista PDL este ca in lista USL apar cei mai mari nenorociti care si-au facut de cap in tara asta. Desigur ca si lista PDL e jenanta... dar exista o diferenta... si inca una mare. Asa se intampla totusi cu oamenii care se informeaza numai din posturile de manele. Acolo informatiile sunt lipsa, cultura e lipsa, ignoranta e mare.

Cata ipocrizie. Mi se face scarba.

Last edited by rifa : 28 Jul 2012 at 02:45.
rifa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jul 2012, 07:19   #480
victor
Guru
 
victor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 648
rifa ai talente de politician. raspunzi la ce nu esti intrebat, deviezi subiectul si mergi pe celebra idee stalinista cine nu e cu noi e impotriva noastra.

eu nu am nimic cu pdlul chiar consider ca poate fi un partid care are "In viitor" sanse, fara basescu si cateva posete. dar te-am rugam numeste tu niste oameni de valoare de acolo.

"Diferenta dintre lista USL si lista PDL este ca in lista USL apar cei mai mari nenorociti care si-au facut de cap in tara asta."

asta pentru ca s-a schimbat un regim si s-a putut afla ce au facut cei de la psd. acum ca se schimba regimul pdl o sa aflam ce nenorociri au facut cei de la pdl. cu basescu la putere tu ce zici vom afla ce a facut blejnar ? sau udrea ? sau videanu ? sau...... fara numar, fara numar ca tot ma categorisesti ca ma informez pe posturile de manele.

dar DEVIEM maine nu vom vota pdl contra usl, dupa cum ti-am spus la toamna cand vom vota PARTIDE s-ar putea sa ai surpriza ca nu mai exista pdl ca se numeste pol de dreapta in roz bombon si nu mai e usl ca psd cu unpr raman separat de pnl ca pentru presedinte va candida oprescu si nu antonescu si iar .....fara numar fara numar. pana la toamna se pot intampla multe.

maine e doar CU sau FARA basescu. ce zici spre deosebire de noi manelistii ai capacitatea de a te duce maine la vot sa raspunzi la aceasta intrebare simpla sau vei sta acasa sa rezolvi ecuatii?
__________________
And in the morning of my time
I'll try to understand
I learn by what I find
And love you if I can
Renaissance
victor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:07.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells