Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 21 Apr 2011, 12:16   #1121
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
radiourile si posturile de muzica din Romania ( se exclude Rock Fm si National Fm, unde mai baga ceva de calitate )
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Apr 2011, 19:51   #1122
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
De unde ati rasarit, ma? (Pentru userii noi).
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Apr 2011, 22:46   #1123
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
Batranii care astepta sa le prestezi munca gratis.
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Apr 2011, 09:16   #1124
arnoldroland
Guru
 
arnoldroland
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 329
Smile

Originally Posted by danonino:
De unde ati rasarit, ma? (Pentru userii noi).
Daca prin redecere la absurd,cumva,te referi SI la persoana mea, sa stii ca eu unul sunt de aproximativ 8 luni pe aici
arnoldroland is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Apr 2011, 09:25   #1125
marllenn
Guru
 
marllenn
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 571
Originally Posted by chuckyfan:
Batranii care astepta sa le prestezi munca gratis.
Ai patit-o?)
marllenn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Apr 2011, 09:38   #1126
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
Am patit-o de mai multe ori, dar daca era dupa mine ii dadeam dracu' si-i lasam acolo.
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Apr 2011, 09:40   #1127
marllenn
Guru
 
marllenn
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 571
o sa ajungi si u
marllenn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Apr 2011, 09:44   #1128
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
Lasa ca pana ajung eu mai dureaza.

Ma enerveaza cei care se cred destepti si iti spun ce sa faci chiar daca n-au dreptate.
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Apr 2011, 10:48   #1129
marllenn
Guru
 
marllenn
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 571
Ma enerveaza doctorii din Romania mori cu zilele la noi
marllenn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Apr 2011, 10:41   #1130
arnoldroland
Guru
 
arnoldroland
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 329
Angry

Pe mne ma enerveaza profesorii care se cred buni, doar datorita faptului ca dau note mici (indiferent ca elevul invata).
arnoldroland is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Apr 2011, 10:55   #1131
Cristina_
Guru
 
Cristina_
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 753
Originally Posted by marllenn:
Ma enerveaza doctorii din Romania mori cu zilele la noi

Nu te supara dar vorbesti prostii.Nu este vina noastra ca "mori cu zilele la noi ".In primul rand se datoreaza ministrului Sanatatii care in loc sa modernizeze spitale le inchide definitiv.In al doilea rand vorbim de niste salarii de mizerie din sistem , eu dupa ce termin facultatea o sa primesc in mana aprox 760 lei.Ti se pare normal dupa 6 ani de facultate sa ai un salariu asa de mic? Deci nu exista nici macar o stimulare cat de cat.
Cristina_ is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Apr 2011, 10:59   #1132
Ariel6
Novice
 
Ariel6
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 11
Hey, sunt noua pe forum. Pe mine ma enerveaza vecinii bagaciosi care te urmaresc non stop pe vizor sa vada ce mai faci, cand pleci, cand vii acasa ..etc..
Ariel6 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Apr 2011, 13:34   #1133
AndreiStefan
Guru
 
AndreiStefan
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 325
Originally Posted by Ariel6:
Hey, sunt noua pe forum. Pe mine ma enerveaza vecinii bagaciosi care te urmaresc non stop pe vizor sa vada ce mai faci, cand pleci, cand vii acasa ..etc..

Ia un pistol, pune-l pe vizor si asteapta sa puna ochiu pe teava...problema rezolvata

Cand eram mic si stateam cu ai mei, le dadeam cu gem pe vizor din cand in cand...sa vezi ce se dezobisnuiesc
AndreiStefan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Apr 2011, 13:48   #1134
capodecina
Senior
 
capodecina
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 129
Originally Posted by Cristina_:
Nu te supara dar vorbesti prostii.Nu este vina noastra ca "mori cu zilele la noi ".In primul rand se datoreaza ministrului Sanatatii care in loc sa modernizeze spitale le inchide definitiv.In al doilea rand vorbim de niste salarii de mizerie din sistem , eu dupa ce termin facultatea o sa primesc in mana aprox 760 lei.Ti se pare normal dupa 6 ani de facultate sa ai un salariu asa de mic? Deci nu exista nici macar o stimulare cat de cat.

Ce sa-ti povestesc... Hai sa dam vina pe minister ca unii ajung pe masa de operatie cu problema de apendicita si sunt operati la inima. Si sunt sute de cazuri. In al doilea rand, nu te obliga nimeni sa stai ca medic pe un salariu mizer, e alegerea ta.

Trei la mana, nu inseamna ca daca ai salariu mic ca medic eu ca pacient sunt vinovat ca statu` vi-o trage. Sa fim seriosi...

Sunt multi medici care... vai de steaua lor. Dar toti au pretentii.
capodecina is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Apr 2011, 13:57   #1135
Cristina_
Guru
 
Cristina_
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 753
Originally Posted by capodecina:
Originally Posted by Cristina_:
Nu te supara dar vorbesti prostii.Nu este vina noastra ca "mori cu zilele la noi ".In primul rand se datoreaza ministrului Sanatatii care in loc sa modernizeze spitale le inchide definitiv.In al doilea rand vorbim de niste salarii de mizerie din sistem , eu dupa ce termin facultatea o sa primesc in mana aprox 760 lei.Ti se pare normal dupa 6 ani de facultate sa ai un salariu asa de mic? Deci nu exista nici macar o stimulare cat de cat.

Ce sa-ti povestesc... Hai sa dam vina pe minister ca unii ajung pe masa de operatie cu problema de apendicita si sunt operati la inima. Si sunt sute de cazuri. In al doilea rand, nu te obliga nimeni sa stai ca medic pe un salariu mizer, e alegerea ta.

Trei la mana, nu inseamna ca daca ai salariu mic ca medic eu ca pacient sunt vinovat ca statu` vi-o trage. Sa fim seriosi...

Sunt multi medici care... vai de steaua lor. Dar toti au pretentii.

Vezi tocmai datorita oamenilor ca tine Romania merge asa de rau. Recunosc ca sunt si cazuri descrise de tine mai sus cu diagnostice incorecte dar astfel se petrec peste tot pe glob si nu sunt sute cum spui tu sunt niste cazuri izolate.Cel mai usor este unuia ca tine care isi da cu parerea cand habar nu are ce se petrece in sistemul medical.
Cristina_ is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Apr 2011, 14:07   #1136
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Originally Posted by capodecina:
Ce sa-ti povestesc... Hai sa dam vina pe minister ca unii ajung pe masa de operatie cu problema de apendicita si sunt operati la inima. Si sunt sute de cazuri. In al doilea rand, nu te obliga nimeni sa stai ca medic pe un salariu mizer, e alegerea ta.
Trei la mana, nu inseamna ca daca ai salariu mic ca medic] eu ca pacient sunt vinovat ca statu` vi-o trage. Sa fim seriosi...
Sunt multi medici care... vai de steaua lor. Dar toti au pretentii.

Ce profund a fost neuronul tau, solitar si alcoolic.

Cand o sa fii bolnav si o sa ai nevoie de o operatie, de exemplu, pentru a nu ramane paralizat sau a nu muri, o operatie care trebuie executata de niste medici pe care, din pacate sau din fericire, nu ii vei mai avea, vreau sa iti aduci aminte de cuvintele tale: "nu te obliga nimeni sa stai ca medic pe un salariu mizer, e alegerea ta. "

Ca la tine, in cap, se afla un neuron pe jumatate mort care la problema salariilor medicilor, raspunde studentilor de la medicina, cat si medicilor, cu: "Ce-s cu figurile astea, ma? Nu va convine, duceti-va dracu'!"
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Apr 2011, 14:12   #1137
capodecina
Senior
 
capodecina
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 129
Originally Posted by Cristina_:
Vezi tocmai datorita oamenilor ca tine Romania merge asa de rau. Recunosc ca sunt si cazuri descrise de tine mai sus cu diagnostice incorecte dar astfel se petrec peste tot pe glob si nu sunt sute cum spui tu sunt niste cazuri izolate.Cel mai usor este unuia ca tine care isi da cu parerea cand habar nu are ce se petrece in sistemul medical.


Stai asa. Nu ma intelege gresit ca iau aparare statului. Dar multi se lamenteaza ca e greu ca bla-bla, ca nu e corect. OK. Dar eu ca pacient am pretentia sa fiu tratat cum trebuie. Pentru ca nu e ca si cum mergi intr-un magazin si te trateaza vanzatorul cu indiferenta ca nu are salariu mare, e spital, e viata unora in joc. Cazuri izolate? Se vede ca tu nu prea esti la curent cu sistemul medical din Romania.

Din pacate chiar am o prietena care din cauza a 3 medici idioti trebuie sa stea 2 luni in carje. E corect, nu? Sa-ti spun unde s-a dus apoi sa-si faca operatie (cu toate ca nu trebuia operatie, daca era diagnosticul corect)? In Ungaria, unde serviciile sunt servicii, unde medicii sunt medici s.a.m.d.

Nu am nimic cu tine, personal, dar de aici pana sa imi spui ca eu nu am dreptul la parere, scuza-ma.
capodecina is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Apr 2011, 14:30   #1138
Cristina_
Guru
 
Cristina_
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 753
"In Ungaria, unde serviciile sunt servicii, unde medicii sunt medici s.a.m.d."

Cand in Romania or sa fie salariile si aparatura performanta la fel ca in Ungaria atunci ai dreptul sa iti dai cu parerea ce se petrece in spitalele romanesti.Pana atunci orice zici nu arata decat ca esti un simpatizant al guvernului actual sau te bagi singur in seama.
Cristina_ is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Apr 2011, 14:53   #1139
klaudya_e
Guru
 
klaudya_e
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 759
si eu am intalnit doctori care se cred dumnezeu dar cand e vb sa puna un diagnostic corect dau din umeri(chestii simple, gen: apendicita, hepatita C)
klaudya_e is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Apr 2011, 15:02   #1140
arnoldroland
Guru
 
arnoldroland
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 329
Ma enerveaza ca unele persoane,atunci cand se vad "sus" (ma refer la actori,cantareti etc),uita de oamenii de care,candva au avut nevoie,dar roata s-a intors.

Last edited by arnoldroland : 23 Apr 2011 at 15:10.
arnoldroland is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:30.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells