Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 08 Mar 2010, 18:31   #1
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
Luna martie e pentru cei romantici - concurs cu premii pentru forumistii Cinemagia

Dati-mi voie sa postez in continuare urmatorul advertorial:

Daca esti femeie, cu siguranta iti plac povestile de dragoste. Asa ca profita de Luna Femeilor si spune-i iubitului sa te duca la cel mai romantic film al sezonului - Remember Me!

Daca esti barbat, stii bine ca luna asta e obligatoriu sa scoti cativa asi din maneca. Recucereste-ti iubita cu un gest romantic: invit-o la filmul Aminteste-ti de mine. Fii sigur ca te va rasplati...

Iar daca vrei si mai multa pasiune, MediaPro Distribution si Cinemagia iti dau ocazia sa castigi o invitatie pentru doi la filmul Aminteste-ti de mine la Cinema Hollywood Multiplex si o seara romantica in Tandem Cafe.
Vei avea la dispozitie un separeu intim, numai pentru tine si perechea ta, unde poti sa-ti alegi muzica preferata si sa bei un pahar de vin rosu printre petale de trandafiri, la lumina lumanarilor.
Vor fi 7 castigatori (alesi de juriul Cinemagia, alcatuit din redactorii publicatiei) ce vor primi fiecare cate o invitatie dubla la Remember me (ziua trebuie aleasa intre 17 - 23 martie inclusiv) + 1 rezervare pentru 2 persoane (tot intre 17 - 23 martie) la Tandem Cafe (in meniu: 2 coktail-uri sau o sticla de vin rosu)


Pe 16 martie, cele mai bune sapte raspunsuri vor fi premiate.

Ce trebuie sa faci?
Descrie cum arata pentru tine intalnirea perfecta.
__________________
I am not lucky, I am good...

Last edited by Gloria : 30 Mar 2010 at 23:18.
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Mar 2010, 22:33   #2
manwithamoviecamera
Banned
 
manwithamoviecamera
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 474
mi-a dat si lacrimili
manwithamoviecamera is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Mar 2010, 22:59   #3
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Originally Posted by Gloria:
Descrie cum arata pentru tine intalnirea perfecta.
Off, Doamne!...e voie cu sex din prima??...
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Mar 2010, 23:02   #4
Rapture
Guru
 
Rapture
 
Join Date: Jun 2009
Location: Bacau
Posts: 973
Send a message via Yahoo to Rapture
One night stand, de ce nu?
Rapture is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Mar 2010, 23:36   #5
pipes
Guru
 
pipes
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 545
rapture, tu esti sigura ca stii despre ce vorbesti?
pipes is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Mar 2010, 23:39   #6
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Originally Posted by pipes:
rapture, tu esti sigura ca stii despre ce vorbesti?
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Mar 2010, 10:45   #7
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Pai sa-mi imaginez si eu:
Un concurs de miss, una din participante isi arata pe podium toate calitatile native. Alea de suflet doar. Dupa concurs ea e atacata afara de o gasca de masculi infierbantati iar eu intervin si o salvez de la viol. Urmeaza apoi (bineinteles!) ca ea sa ramana cu mine si tot in noaptea aia sa-mi multumeasca, cam in felu' urmator:
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Mar 2010, 11:28   #8
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Thumbs up

Cam subţire, cam subţire traficul pe topicul ăsta! Io una, de-aseară nu mă gândesc decât la întâlnirea cu ochii lui Ricardo Darin.



---
@Neupto - ce-are, dragă, tipul ăla-n mână, un peşte, sau ce!?
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Mar 2010, 13:36   #9
kathy15
Novice
 
kathy15
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 2
Intalnirea perfecta...iubitul sa ma astepte cu un buchet de trandafiri rosii , sa ma invite la un film romantic (de exemplu, Remember me ,care pare un film foarte frumos) , iar apoi sa mergem la o cina romantica ,cu lumanarele ,sampanie ...sau o altfel de intalnire perfecta ar putea fi , la mare ,pe plaja , sa fim doar noi doi la rasarit ...dar cum acum este prea frig,prefer prima varianta
kathy15 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Mar 2010, 13:39   #10
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Jesus H. Christ.

On topic:
Ce-i aia intilnire romantica?
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Mar 2010, 15:16   #11
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Byron cu Mary Shelley.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Mar 2010, 21:08   #12
coshmin07
Novice
 
coshmin07
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 5
intalnirea perfecta

Intalnirea perfecta...normal una foarte romantica, vara(sa fie cald ca nu-mi place frigul deloc), seara, la apus de soare, la malul marii, pe faleza, sa simtim valurile marii, cateva vorbe, un sarut pasional(cu unu se incepe, normal ca mai multi), dupa care urmeazao cina romantica la un restaurant pe malul marii, cu un vin rosu spumos. Si ca totul sa fie perfect, o baie cu spuma si petale de trandafiri in camera. Iubitiva mult ca e frumos sa iubesti:X
coshmin07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Mar 2010, 22:04   #13
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Originally Posted by coshmin07:
o baie cu spuma si petale de trandafiri in camera. Iubitiva mult ca e frumos sa iubesti:X
Aha...
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Mar 2010, 10:42   #14
coshmin07
Novice
 
coshmin07
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 5
Am si eu o intrebare, cand se afisaza castigatorii celor 7 invitatii? in fiecare zi cate una? sau....
coshmin07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Mar 2010, 12:45   #15
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
Pe 16 martie, cele mai bune sapte raspunsuri vor fi premiate.
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Mar 2010, 15:47   #16
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
Practic, intalnirea perfecta e utopica, dar, teoretic...

El imbracat impecabil, nu intarzie, ci ajunge la fix la ea acasa, aducandu-i flori proaspete. Florile ei preferate, bineinteles!
Ea, imbracata si aranjata "ca scoasa din cutie", este gata cand ajunge el, doar pune florile in vaza si sunt gata de plecare.
Niciunul nu este nervos.
.
La film, la teatru, la opera sau oriunde s-ar duce, nu este niciun necioplit in fata lor care sa faca galagie sau sa se fi nascut cu pacatul de a fi prea inalt, impiedicandu-i sa vada, mai ales ca au prins si cele mai bune locuri, iar spectacolul este minunat.

Nu s-a produs nicio incurcatura la restaurant cu rezervarile, asa ca au locuri bune, la o masa amplasata discret, intr-un separeu elegant, unde pot discuta lejer despre spectacolul vizionat. Conversatia curge fluent, iar cei doi dezvolta noi subiecte, descoperind pasiuni comune. Chelnerul este un perfectionist, ia si aduce comanda la timp, iar bucatarul este rapid si priceput.

Dupa masa nu se urca imediat in masina, ci se plimba prin parcul din apropiere, tinandu-se de mana. Eventual se si saruta.

Evident, el o conduce ulterior acasa. Dupa aceea...

Alte detalii... daca eu as fi ea, iar el ar fi Christian Bale si florile ar fi trandafiri portocalii, ar fi chiar perfect!
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Mar 2010, 15:52   #17
copila_satanista
darkest music addict
 
copila_satanista
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,697
Eu nu sunt adepta intalnirilor tipice. La mine cu cat e mai inedit cu atat mai bine. In nici un caz nu m-ar caracteriza ipostaza in care as fi imbracata la 4 ace, cu trandafiri rosii, proaspat primiti in mana, mergand catre un restaurant de 5 stele . Pe mine ma intereseaza cel mai mult momentele care iti raman infipte in suflet, chiar daca se petrec pe o bordura.
copila_satanista is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Mar 2010, 15:57   #18
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
Te cred, ce am descris eu e rasuflat, dar am spus: teoretic. Totul impecabil, ca la carte...
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Mar 2010, 15:59   #19
copila_satanista
darkest music addict
 
copila_satanista
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,697
Stiu, nu am avut nimic impotriva la ce ai scris mi-am exprimat si eu gusturile
copila_satanista is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Mar 2010, 19:35   #20
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Cool

Una dintre întâlnirea mele perfecte (=100% utopice) ar suna cam aşa:

Mi-am făcut în sfârşit timp să vizitez Crama Murfatlar. Nu ştiu ce mă va entuziasma şi totodată captiva mai mult: să fie vinurile pe care urmază să le degust? sau poveştile la care am să fac tot posibilul să-mi oblig interlocutorii? Tocmai trăiesc presentimentul fericirii. Suntem încă în turul cramei, curioasă, ca de obicei, asta şi unde mi-am propus să scriu despre licoarea asta magică, mă depărtez de grup şi încep a sui scara sprijinită de-o budană, pentru că e musai să trăiesc şi sentimentul de-a fi şi fizic deasupra vinului. Continuu să urc, total fascinată de mirosul de vin, la un moment dat scara alunecă sub greutatea mea, între noi fie spus deloc neglijabilă. Plutesc. Plutesc , şi tot plutesc ca o amintire, după care urmează întunericul.

Peste o oră. O voce de bărbat îmi zgârie liniştea, ce de dinaintea revenirii la conştienţă, vorbeşte-n spaniolă. Nu văd nimic, e întuneric beznă, cred că am murit. Numai vocea aceea continuă să mă întrebe dacă mă doare ceva, zgâlţâindu-mă uşor de umărul stâng. Tipul mroase puternic a lavandă; aerul a pivniţă. Nu ştiu cine, unde şi de ce sunt. N-aş putea spune că e un sentiment neplăcut.

După 10 minute. Bărbatul mă scoate afară din încăpere, la lumină. Acolo aflu că tocmai se toarnă un film, şi că unul dintre actori mi-a auzit gemetele. E tocmai Ricardo Darin, unul dintre actorii mei preferaţi, dar cum io sunt amnezică nici că asta contează. Sunt plină de praf, mă dor coastele, nu ştiu care e rostul meu pe lume, însă simt că-mi pot inventa unul, acum, pe loc. No, cel de azi e să mă oglindesc cât mai mult în privirea albastră a bărbatului străin, mirosind plăcut a lavandă.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:33.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells