Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Cinematografia romaneasca

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 30 Apr 2006, 05:59   #21
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
pedeapsa este aplicata tuturor, indiferent k se duc sau nu la film: a fost facut bagindu-ti-se mina in buzunar! film care a costat mai mult decit 'moartea dlui lazarescu'... :shock: si de-ar fi singurul asa... :sick:
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 May 2006, 21:15   #22
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Azu... Alu... Al-Z... heimer-ICENA
de la "15" la "13"

Eu stiu...
Ce stiu eu?
A, da.
Eu stiu sä fac fil... eu stiu cä-mi PLACE sä fac filme.
Asa.
Si mai stiu ceva.
Mai stiu... mai stiu cä demult, când mä fäcusem eu mare, aveam un numär de telefon cu 13, si toti prietenii mei asa mä strigau: "Ce faci, mä, 13?" 13-mi ziceau.
E bine sä ai prieteni.
Stiu cä prietenilor mei le pläceau filmele mele, si tot mereu spuneau cä ce bune sunt. Asa au zis si la äla cu... cum îi chema, domnule? A, Nadina si Petre Petre, asa... si la äla cu ai hai dihai, când zice Pino "ästa nu e tata", si la äla cu Ion... când am fäcut eu om din Pelicanu... si la äla cu Horea - chiar mi-au si läudat vreo douä sce... secvente.
Ce-mi pärea mie räu, era cä pe-atunci, pe vremea lui tova... lui Ody si Siny, nu prea ne dädea voie s-arätäm în filme tot ce voiam noi - dar nu-i nimic, cä am arätat ce voiau ei, si acolo cu asediul, si acolo cu bariera, si acolo cu clar de lunä... Ce mä durea pe mine de äia care mai luptau prin munti contra regimului? Au zis cä sä-i fac banditi? Banditi i-am fäcut! Si a fost bine.
Mai stiu cä as fi vrut sä arät si ceva asa, mai frumos, cum ochiul vede, inima cere, în filmele mele, dar nu era voie. Dar pe urmä a venit revolutia. Si stiu cä de-atunci, am arätat prin filme tot ce voiam - mai ales popouri si foarte multi sâni de fete frumoase, ca sä placä la spectatori si sä vinä multä lume la film.
Stiu cä la äla cu Miss Litoral si la äla cu Constantinopulos a venit foarte multä lume si m-am bucurat.
Si mai stiu cä tot prietenilor mei le datorez asta. Fiindcä, desi pe Ody si Siny i-au spânzurat la Târgoviste, multe lucruri importante au rämas la fel - adicä nu prea sunt bani pentru filme, si dacä n-ai prieteni buni, nu faci filme deloc, si mie-mi place sä fac filme.
Si stiu cä de-atunci încoace, aproape numai cine are prieteni primeste fonduri sä facä filme. Vedeti ce bine e sä ai prieteni?
Stiu cä unii colegi de-ai mei - care nici nu mi-a fost coleg, cä n-a fäcut nici mäcar facultatea, darmite sä fie si profesor acolo, cum mai stiu cä am fost eu demult - deci, ce stiu...? A, da. Stiu cä a ajuns senator, asa cä are si mai multi prieteni decât mine, cu toate cä el nu stie sä facä filme bune, stie numai sä se facä de râs, cum s-a fäcut întotdeauna si anul trecut, cu filmul acela intitulat "15". Un film f. prost.
Dar eu i-am luat-o înainte. Nici nu e de mirare, cä doar "13" e înaintea lui "15".
Stiu... da, cred cä acum doi ani, am mai fäcut un film, care se numeste "A... Az... A-zu-ce-na", (am zis bine?) da. Mä bucur foarte mult cä am fäcut acest film, pentru cä am avut posibilitatea sä mai arät niste fete frumoase la nudul gol, cum place la lume.
Dar filmul s-a dat abia acum pe piatä.
Stiu cä mai întâi prietenii mei mi-au adus niste hârtii - spuneau ei cä acela era "scenariul"...
Stati...
"Sce-na..."
A, da.
Stiu.
Scenariu e atuncea când pe niste hârtii scrie cum sä faci filmul.
Acuma, eu nu mai stiu...
Acuma, eu mai STIU cä sau acolo era o mâzgäliturä ceva, färä cap si färä coadä si färä nimic, sau n-am citit eu prea atent, cä n-aveam ochelarii la mine, dar STIU cä în cele din urmä mi-am zis: "Lasä, nu-i nimic. Hai sä mai fac un film."
Cä mie-mi place sä fac filme.
Si atunci, am ales un actor tânär, si douä fete frumoase (nu mai... adicä STIAM si cum le chema), si pe Pelicanu, ca sä fie si un actor adevärat printre toti... tinerii aceia, si am început sä facem filmul.
Stiu cä l-am mai luat si pe Sili, si mi-a pläcut foarte mult cum a jucat, cä si el e actor bun, desi am auzit cä unora nu le-a pläcut, ziceau cä domnule cum se poate Sili sä zbiere asa si sä fie asa de fals ca la exchange si cä numai a bulibasä nu aratä, dar eu stiu cä asa sunt ei, invidiosi.
Mi-a pläcut foarte mult cum a jucat actorul acela tânär din rolul principal al protagonistului, pentru cä e tânär si frumos si chipes, si nu e nici el si nici eu de vinä cä eroul lui parcä nici n-ar gândi si tot timpul ba rägneste ba face lugu-lugu cu fetele, parc-ar fi un fel de päpusä de la teatrul Pinocchio pentru copii, pentru cä asa scria în scenariu, si cum scrie în scenariu, asa faci. Si mai e si foarte tânär, si trebuie sä mai învete si el. Asa cä eu l-am învätat cum sä joace si am filmat si a iesit foarte frumos.
Fetele acelea douä (si încä multe alte fete, am mai luat în film), erau foarte talentate, päcat cä nu mai e si acum :love: Cântarea României, :love: cä ce frumos era si luau si ele un premiu. Fata principalä mai e si foarte frumoasä si foarte sexi, asa cä i-am spus sä nu-i fie rusine c-o vede lumea cä asa e la film, sä se dezbrace în pielea goalä si sä se zbenguiascä prin ploaie, si asa a fäcut. Päcat numai cä ploua asa de tare, cä a trebuit sä ne gräbim, asa cä am filmat cam cum a dat Dumnezeu, si imaginile au iesit scurte si strâmbe si urâte, dar lasä cä merge si asa.
Fata are si o voce foarte frumoasä, asa cä am zis sä facem o eroinä mai interesantä, care nu vorbea urât ca tiganii, ci ca aia... americanca aia sexi... Fonda, aia, care se bate pentru drepturile omului. Ea a vorbit ca din carte, si cu multä dictie, asa cum trebuie, nu ca-n filmele astea noi cu Läzärescu si nu stiu ce... si STIU ce, de nu se-ntelege nimic.
Pe urmä, pe fata cealaltä am pus-o si pe ea sä se dezbrace, dar ea n-a prea vrut, cä era mai rusinoasä, asa cä pânä la urmä si-a scos doar sutienul, dar lasä cä a fost bine, cä avea sâni sexi si i-am filmat foarte mult. De fapt, numai de-asta am luat-o în film, cä altfel n-aveam nevoie de ea. Am inventat o secventä când o gäseste-n niste tufe, si dupä ce-am filmat-o, am pus-o sä se facä cä-l omoarä pe Pelicanu, si gata, am scäpat si de el, si de ea. Adicä, e clar cä s-a speriat si a fugit - ce sä mai tot arätäm?
La fel am fäcut si cu Azucena, am zis la sfârsit "Hai sä fugä din jeep", si-a fugit din jeep, si s-a rezolvat.
A, da.
Cu jeepu'.
Am filmat si o urmärire ca în filmele americane, ca sä fie cât mai interesant. Si mie mi-a pläcut foarte mult cum a iesit, cä la sfârsit, când am väzut materialul, aräta ca în filmele acelea surdo-mute pe care le vedeam cu scoala, cu politisti americani prosti care se urmäresc cu masinile si tot cad pe jos. Eu nu voisem asa, dar mä bucur cä mi-a iesit.
Si am mai pus si masina banditilor sä facä o tulumbä, s-a dat de-a bâldâbâca în aer frumos de tot, si mai spectacular decât în filmele lui "15", pentru cä mie numärul "13" îmi poartä noroc.
Unde-i Läbus? Ia cheamä-l încoace - Läbus, aici...!
A... A murit, säracu'.
Da, stiu, stiu, STIU c-a murit! Demult.
Ce ziceam?
Stiu! Lasä, lasä cä stiu!
Am pus foarte multe lumânäri la cadru, cä dau bine.
Am filmat la eclipsä - e, n-am filmat noi la eclipsä, ne-am fäcut doar - ca sä fie si mai interesant.
Ge... negeri... ÎNCEPUTUL filmului, unde scrie actorii, l-am fäcut foarte repede, ca sä nu ne mai încurcäm.
Am vrut sä fie si realitate socialä, asa cä am pus multi indieni si pakistani si afganezi (nu câini) ca sä...
Säracu' Läbus...
...ca sä sune frumos, muzicä de Vlady Cnejevici, am pus-o peste tot, cât mai multä muzicä, si sä sublinieze foarte clar tot ce se întâmplä, sä înteleagä toatä lumea, mai ales când vine Pelicanu si tot bate la usä si la geam, l-am pus pe Pelicanu sä tot vinä si sä batä la usä si la geam si sä strige "Azucena te iubesc!", ca sä putem pune multä muzicä.
Stiu cä nu e bine sä pierzi vremea degeaba, asa cä am filmat foarte repede si cu mult spor si sârg. Adicä, puneam aparatul si trägeam. Am tras foarte multe. N-am mai stat noi cu mofturi, cu cadre, cu racor... atunci când trebuie sä se lege... cu ästa sä fie prim plan, ästa sä fie nu stiu ce... STIU ce... am filmat si gata, important e sä se vadä ceva pe ecran, nu?
De aceea i-am si spus operatorului sä punä si luminä, si a pus-o si el cum s-a priceput, adicä destul de bine, a pus reflectoare si pe sus, si pe jos, si cu multe multe culori, rosu, albastru, mov, sä fie frumos. Pe urmä, la proiectie, am observat noi cä când punea bine lumina, gresea expunerea, când îi iesea expunerea, bâtâia aparatul, când era atent la aparat, täia capetele la actori... Dar i-am atras atentia si mi-a promis cä la filmul de data viitoare n-o sä mai facä.
Mai stiu cä si la montaj am avut o doamnä foarte bunä, pe Melania Oproiu, care stie sä monteze foarte bine, dar eu am învätat-o sä monteze si mai bine, cä n-am läsat-o sä facä ce voia ea, am fost foarte hotärât si i-am spus eu cum si unde sä taie si cum sä lipeascä si asa, cä e mai bine.
Si mai stiu si cä la sfârsit am pus-o pe Azucena sä mai aparä o datä, în fatä la Intercontinental, cä mi-era dor de ea. As fi vrut sä se dezbrace în fundul gol si acum, dar era lume pe stradä si nu s-a putut.
Si mai stiu cä...
Nu mai stiu.
Gata.

Asa mi-a spus 13 sä scriu,
Iubeascä-l Azucena,
Si-acum, mä mir cä mai sunt viu,
Si-mi oblojesc migrena.
Sä-l ia mai iute Dumnezeu,
Cä-i räu ramolismentul,
Si-am scris aceste rânduri, eu,
Pitbull condescendentul.

* * *

Pitbull (Mihnea Columbeanu)
2 mai, 2006, h. 20:30-21:44
Bucuresti, România
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 May 2006, 23:45   #23
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
mai Pitbull, verbiosule si torentialule!
n-ai mila deloc, ne lovesti din nou cu scriitura lunga, acum si parabolic-artistica .
astept sa revii la formula sintetica (ai avut-o vreodata?): o cronica intr-o singura propozitie, dupa modelul Denis stelistu'.
Good Luck... and Good Night!
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 May 2006, 00:07   #24
Leonard
alter-ego
 
Leonard
 
Join Date: Feb 2003
Location: Paper St. Soap Company
Posts: 1,967
Send a message via Yahoo to Leonard
Originally Posted by Pitbull:
Pitbull (Mihnea Columbeanu)
2 mai, 2006, h. 20:30-21:44
Bucuresti, România
[/i]
Wow. 74 de minute dedicate criticii acestui film (ar trebui sã le ceri daune responsabililor pt el), nu mai vorbesc de timpul pe care þi l-a luat sã-l vezi. Asta e muncã în folosul comunitãþii. Mulþumim!

p.s. nu vreau sã zic cã scriitura ta e inutilã, doamne fereºte. poate asta-i singura partea bunã a filmului: inspiraþia literarã pe care þi-a produs-o.
__________________
Prepare to evacuate soul
Leonard is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 May 2006, 06:07   #25
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
da.
sint filme pe care nici nu mai tre sa le vezi k sa stii k sint gunoi: deja iti muta nasul de putoare de la o posta... :sick:
asa si cu 'azucena' asta; ti-e clar din titlu.
perversitatea sistemului mafiot (pe care un marx, la craiova, considera k il criticam degeaba) nu este k produce gunoaie in serie, ci k te mai pune sa le si platesti!
mi-e greata.
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 May 2006, 07:04   #26
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by herbert:
mai Pitbull, verbiosule si torentialule!
n-ai mila deloc, ne lovesti din nou cu scriitura lunga, acum si parabolic-artistica .
astept sa revii la formula sintetica (ai avut-o vreodata?): o cronica intr-o singura propozitie, dupa modelul Denis stelistu'.
Good Luck... and Good Night!

Da' asta e-o fi, päcatele mele, chopped liver?
Originally Posted by Pitbull:
Asa mi-a spus 13 sä scriu,
Iubeascä-l Azucena,
Si-acum, mä mir cä mai sunt viu,
Si-mi oblojesc migrena.
Sä-l ia mai iute Dumnezeu,
Cä-i räu ramolismentul,
Si-am scris aceste rânduri, eu,
Pitbull condescendentul.


Originally Posted by Leonard:
Wow. 74 de minute dedicate criticii acestui film (ar trebui sã le ceri daune responsabililor pt el), nu mai vorbesc de timpul pe care þi l-a luat sã-l vezi. Asta e muncã în folosul comunitãþii. Mulþumim!

p.s. nu vreau sã zic cã scriitura ta e inutilã, doamne fereºte. poate asta-i singura partea bunã a filmului: inspiraþia literarã pe care þi-a produs-o.
Ai dreptate, Leo(nard) - PLUS cincizeci de mii biletul (Emanuel, sä vezi ce-ti fac!!! Cä TU m-ai trimis la film, ca sä aparä cronica în CineMagia de luna asta, SI DE CE PE SITE SCRIE 35.000 LEI, A???) Dar - dom'lor! Dacä la "Vânzätorii de stele" de Savel Stiopul mi-a venit räu, totusi, aici m-am simtit foarte bine! Cum spuneam si la Cafenea > .azi am învätat ceva nou: pe la mijloc, începând cu secventa aia când tipa tine discurs electoral pentru emanciparea tigäncilor în staboru' familial - m-a umflat un râs de NU SE MAI TERMINA! A fost prima oarä-n viata mea cä RADEAM ISTERIC IN TIMPUL UNUI FILM - râdeam de film, si de propriul meu râs, si de mine însumi! Vreo dooj de minute m-a tinut asa! Prag initiatic, ce mai!
Pe urmä, procesul de creatie - am copt cronica pe Magheru si Dorobanti, perambulând. Iar acasä, eram rupt de somn (când m-a trimis Emi la film, tocmai mä pregäteam pentru culcarea legitimä, asa c-am särit peste programul de dormit de ieri), dar n-am avut liniste pânä n-am 'fârsit-o. Da, muncä în folos obstesc - da' si voluptate!

Originally Posted by Alex Leo Serban:
perversitatea sistemului mafiot nu este k produce gunoaie in serie, ci k te mai pune sa le si platesti!
Da, Leo (färä nard), AICI E-AICI. Cä un diletant senil fu.te pelicula ca la cineclubul aurolacilor subretardati, mä rog, treaba lui... Dar SISTEMUL...! Si BANII! Si IPOCRIZIA, si NESIMTIREA, si... Ce sä mai zic...?
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 May 2006, 17:20   #27
Anicet
Junior
 
Anicet
 
Join Date: Jan 2005
Location: Constanta
Posts: 60
Iatã ce ºtire a apãrut astãzi pe Mediafax


Azucena" a avut 152 de spectatori în weekend-ul premierei

BUCUREªTI, 3 mai (MEDIAFAX) - Cea de-a doua premierã româneascã a anului - "Azucena", în regia lui Mircea Mureºan - a fost vãzutã de numai 152 de spectatori în primul weekend de rulare, în trei cinematografe din Bucureºti, Cluj ºi Iaºi.
Datele colectate de Champions aratã cã filmul, cu Diana Munteanu, Olimpia Olari ºi Nicoleta Luciu, a înregistrat încasãri de 885 lei (8,85 milioane lei vechi).
Producþia lui Mircea Mureºan - un regizor care ºi-a fãcut astfel revenirea pe ecrane dupã "Sexy Harem Ada-Kaleh" (2001) - a primit un credit din partea Centrului Naþional al Cinematografiei de circa nouã miliarde lei vechi, dupã ce a participat la concursul de proiecte cinematografice din urmã cu trei ani. Aceastã finanþare a statului reprezintã circa 65% din bugetul total al filmului, potrivit producãtorilor.


Multi spectatori...Cred ca atunci cand vor atinge cifra fabuloasa de 200 de spectatori vor da petrecere...Da' mai pacalesc 50 de persoane ?
Anicet is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 May 2006, 17:56   #28
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Dacä-mi amintesc bine, "Neînvinsä-i dragostea" al meu, în weekendul premierei lui (24-26 august 1994), a avut vreo 600 de spectatori (cam 60 x 5 proiectii pe zi) într-o singurä salä (la "Corso", vizavi de alte vreo trei-patru cinematografe, unde rulau filme indiene si americane).
Si era varä.
[Later edit:] M-a anuntat Grid Modorcea, care scrie nu-s' ce statistici si s-a interesat la RomâniaFilm: filmul meu a adunat în total 28.000 de spectatori si ceva - conditii de difuzare: una copie în Bucuresti, trei säptämâni (august-septembrie), apoi ceva împrästiat prin tarä.

Si ästa (Muresan) mi-a fost mie-n comisie la admitere!
Iar în '84, când a venit Zanussi la Bucuresti, se agita prin I.A.T.C. ca nu cumva sä afle studentii unde si când e întâlnirea, cä primise indicatii pretioase sä nu-i lase sä vinä.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 May 2006, 00:19   #29
Bulumulu
Prophet GT Series v1.07
 
Bulumulu
 
Join Date: Sep 2004
Location: purple, satin halls
Posts: 1,126
Send a message via MSN to Bulumulu Send a message via Yahoo to Bulumulu
Originally Posted by Pitbull:
m-a umflat un râs de NU SE MAI TERMINA! A fost prima oarä-n viata mea cä RADEAM ISTERIC IN TIMPUL UNUI FILM - Ce sä mai zic...?

:lol: ah sweet memories :lol: neaparat de vazut
__________________
pray NOW!
Bulumulu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 May 2006, 12:24   #30
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
haha! in sfarsit ... eram vreo 2-3 la numar care vazusem filmul... acum puteti sa "apreciati" si voi acest film ... ala care spune ca nu s-a dus sa vada "ceva despuiat" ... minte de crapa pietrele
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 May 2006, 11:42   #31
Anicet
Junior
 
Anicet
 
Join Date: Jan 2005
Location: Constanta
Posts: 60
Nu as fi vrut sa mai bag filmul in seama ca nu merita atata atentie, da' nu poti sa te abtii cand citesti asa ceva......

Saptamana trecuta, la "Cinemateca" de pe TVR Cultural, Madalina Rosca a stat de vorba cu regizorul Mircea Muresan despre ultima productie a acestuia, "Azucena". Adica despre un film (de) dat uitarii chiar din clipa cand a aparut pe ecranele bucurestene, unde nu cred sa fi petrecut mai mult de doua saptamani.

Domnul Muresan si-a elogiat cu aplomb creatia si i-a acoperit cu insulte pe criticii care nu au vibrat la talentul Nicoletei Luciu, Olimpiei Olari si Dianei Munteanu. Trei femei frumoase, nu-i vorba, dar care l-au ajutat pe Mircea Muresan sa se prezinte in fata publicului cu primul film incadrabil la categoria "drame comice". Adica un kitsch abuziv, cladit in jurul unui nume imprumutat din "Trubadurul" lui Verdi, desi eroina ne destainuie ca a fost botezata de... Emil Loteanu, regizorul "Satrei". Priceapa cine ce poate.

Mircea Muresan a emis cateva sentinte urzicate, pe tonul celui pentru care viata e compusa doar din certitudini. Astfel, domnia sa a decretat ca toti cei care au scris de rau despre "Azucena" sunt niste tampiti. "Idiotii de la Hamangia", ca sa-l citez exact. Dupa domnul Muresan, critica trebuie sa laude cu temenele, nu sa formuleze obiectii. Si, in fond, care e oful criticii? Nicoleta Luciu? Haida-de, se stramba scarbit regizorul. "Tatele Nicoletei Luciu sunt o minune a naturii."

Numai ca pe critici nu dotarea fizica a starletei i-a indispus, ci jocul ei in film. E suficient s-o auzi pe Nicoleta Luciu spunand "I am vergin", cu aerul ca rontaie un sist bituminos, ca sa te umfle rasul. Daca tot voia autenticitate, Mircea Muresan putea sa se orienteze spre Kayla Kleevage, Tiffany Towers, Brandy Taylor sau alte spargatoate de sutiene. Macar ele ar fi articulat corect patru cuvinte in engleza.

"Stiti ca lumea nu s-a dus la "Azucena"?", a insistat Madalina Rosca. "Pai, lumea nu mai merge la film." "Bine, dar "Moartea domnului Lazarescu" a avut public." Mircea Muresan a mai slobozit o serie de ironii ieftine la adresa regizorilor tineri, care nu stiu decat sa fictionalizeze fapte diverse.

"Dumneavoastra ati vazut filmul lui Cristi Puiu?", a sunat intrebarea urmatoare. "Da." "Inseamna ca mergeti la film." "Nu, nu merg", a rostit contrariant regizorul, tot mai agasat de pisalogeala tinerei intervievatoare. Si gandindu-se mandru la propria filmografie de dupa disparitia cenzurii: "Miss Litoral", "A doua cadere a Constantinopolelui", "Sexy Harem Ada-Kaleh" si ultima pe lista, cu voia dumneavoastra, "Azucena".

Articol din Evenimentul Zilei - Radu Paraschivescu

Cat tupeu au unii si cum fac pe neintelesii! Adica, el a facut o capodopera, cu "minuni ale naturii", da' "idiotii" nu le pricepe dom'le ! :sick:
Lasa-ne, lasa-ne.......
Anicet is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 May 2006, 17:57   #32
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Recunosc: mi-a luat mau'. :huh:
Bine-bine, se stie cä PROSTU' NICI NU-I PROST DESTUL, DACA NU E SI FUDUL - da' pânä când? Pânä unde? Pânä cât?
Era clar din start cä sobolanii äia care au dat bani publici pentru filmul ästa au comis, sub toate aspectele, un delict penal, iar într-un sistem normal ar fi pusi sub urmärire, judecati si închisi - FARA prezumptie de nevinovätie, cä filmul, vezi mata, are un cusur al lui: SE VEDE CU OCHIU' LIBER!
Dar mäcar credeam cä bietul Muresan meritä compasiune - un individ care toatä viata a fost prost, acum a îmbätrânit, e senil, nu mai are discernämânt.
Totusi, revin si constat:
Existä bunici cumsecade, si babalâci toxici. Mircea Muresan aka 13 ar merita sä fie scos din casä de la el, de pe Nikos Beloiannis unde stä, dus în intersectia cu Magheru, si scuipat în ochi pânä crapä.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Feb 2007, 13:04   #33
HyperX
Junior
 
HyperX
 
Join Date: Aug 2004
Location: Timisoara
Posts: 52
Cunosc un tip care "alearga" ca un disperat dupa "Azucena"... (pe CD, DVD, etc.)... ar fi in stare sa-si dea si "casa" pentru "Azucena"...
Acum "alerg" si eu ca un disperat dupa "Azucena"... dar sa fiu al naibi daca il gasesc...
__________________
Time always tells the truth...
HyperX is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Feb 2007, 13:06   #34
mesagerul
Novice
 
mesagerul
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1
Azucena il gasesti la www.mirceamuresan.ro :lol:
Bah am ris de m-am prapadit la cronica dar nu merita sa scrii asa de mult.
mesagerul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Apr 2007, 20:13   #35
Planmaker
Veteran
 
Planmaker
 
Join Date: Apr 2007
Location: a not-so-very-pleasant place
Posts: 179
Send a message via Yahoo to Planmaker
de ce se gaseste filmul asta asa greu pe net?(de fapt deloc) Avand in vedere ca e cu trei tipe publice care se dezbraca de hmmm... toate inhibitiile? , ar fi trebuit sa fie netul plin de el.. dar uite ca nu e. Stie cineva unde pot sa il gasesc, in afara de linkul de mai sus care nu merge?
Planmaker is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Apr 2007, 22:09   #36
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Linkul e teapä. Acel "mesagerul" e de fapt Cristian Stasi, avocatul din Constanta care timp de aproape un an a fost trollul forumului, asa-numitul "peter jackson" si-n sute de alte feluri, si ne flooda cu mesaje idioate - pânä i-am aflat numele, adresa, telefonul, si i-am pus pumnu-n gurä.
Tipele din "Azucena" nu se dezbracä de toate inhibitiile. Olimpia Olari apare complet goalä într-un singur cadru, da' se zbenguie prin ploaie asa cä mare lucru nu vezi. Iar doritorii de tâte si buci le gäsesc în xxx-urile de care Internetu-i plin, n-au nevoie sä-si shareze "Azucena". Doar vreun accident l-ar putea aduce în circuitul digital.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Apr 2007, 02:49   #37
Planmaker
Veteran
 
Planmaker
 
Join Date: Apr 2007
Location: a not-so-very-pleasant place
Posts: 179
Send a message via Yahoo to Planmaker
atunci sper sa se intample, totusi, un "accident"
Planmaker is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Dec 2008, 17:13   #38
HyperX
Junior
 
HyperX
 
Join Date: Aug 2004
Location: Timisoara
Posts: 52
...eu dacã fac rost de "Azucena" m-am scos... îl ºtiu pe un tip care mã umple de bani dacã îi fac rost de film... care mã ajutã sã-l gãsesc... o pune de un "deal"...
__________________
Time always tells the truth...
HyperX is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Dec 2008, 17:27   #39
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
O vreau oricând!
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:14.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells