Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 01 Mar 2013, 22:46   #3361
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Well, nu vreau sa intru in polemici cu tine Cosmine, dar nu cred ca esti cea mai indicata persoana sa dai cu parul, mai ales ca si tu ai calcat pe bec si calci in mod repetat..So...SILENCE!!!

PS: cu asta am incheiat...cred ca am cam deviat destul de la "scopul" acestui Thread...

Last edited by MikkaelWolfganger : 04 Mar 2013 at 11:11.
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Mar 2013, 14:47   #3362
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Oi fi calcat eu pe bec dar nu in chestiunile spuse de mine , eu stiu foarte bine cand zic ceva ce zic
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Mar 2013, 11:21   #3363
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Poate ma lamureste si pe mine cineva , desi sunt sigur ca cei care ar trebui sa ma lamureasca sunt mult mai nelamuriti decat mine .Cum e cu pozele : Am trimis poze de pe google la actori proaste de tot care s-au aprobat , si foarte bune care nu s-au aprobat.La filme am trimis poze facute numai cu playerul ,am avut surpriza sa mi se aprobe , poze foarte proaste la filme pe care sigur le are multa lume , si s-ar putea posta poze la ele de oriunde , poze foarte proaste la filme rare , si poze foarte proaste la filme pe care nu le am decat eu , dar de cele mai multe ori mi s-a intamplat sa nu mi se aprobe poze foarte bune la filme pe carele am doar eu.si sansele sa mai puna cineva mana pe ele (filme) sunt nule. Precizez ca poze bune inseamna poze cu rrezolutia cel putin 720 x 512 , plus ca dpdv artistic sunt ireprosabile , poze proaste sunt cele cu rezolutia minima amisa si care dpdv artistic sunt nule , pe care le-am trimis doar ca sa vad daca cel le aproba e in toate facultatile.De multe ori nu a fost. Concluziile nu pot fi decat 2
1) cel care aproba poze e lipsit de oricare simt , mai ales de cel artistic , aproband in dorul lelii, fara niciun discernamant
2) cel care se ocupa de aprobarea pozelor e un caz tipic de perfuzii in cap.
Noi de ce nu stim cine ne aproba/respinge pozele . ?E asa un secret , sau nu vreti sa il faceti de ras?
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Apr 2013, 13:27   #3364
Manusa
Guru
 
Manusa
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 358
Originally Posted by cosmin742000:
Cum e posibil ca un utilizator a faca peste 30000 de puncte pe zi , cam 100 pe minut fara sa trimita nicio poza , niciun plot , sa aiba toate cele peste 11000 de filme pe care zice ca le are pe DVD -uri l la favorite . La ce ii folosesc punctele , le mananca pe paine ? Adica stiu cacainele )cum ar zice picollo) moare de drum lung si prostul de grija altuia , dar asta ne ia pe toti de prosti.Manusa pazea ca maine te intrece


Intr-adevar, interesant acest user care tocmai m-a intrecut . Oricum nu vad rostul acelor puncte pe care le face, dupa cum se pare ( ca nu l-am urmarit si nici nu ma intereseaza ), sa votezi aiurea toate filmele si tot ce iti iese incale......ce rost? Pe mine odata ma interesa acel clasament al userilor, dar mi-am dat seama ca este aiurea sa ma intereseze acest lucru.
Totusi consider ca a face puncte reale este una, eu macar contribui cu ceva pe acest site si ajut - iar de votat votez doar ce am vazut, iar alta este sa faci puncte asa...sa ne aflam in treaba.
Mie nu imi place sa ma bag in seama, dar am considerat ca pot sa imi spun parerea.
Manusa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Apr 2013, 23:52   #3365
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Originally Posted by Manusa:
Originally Posted by cosmin742000:
Cum e posibil ca un utilizator a faca peste 30000 de puncte pe zi , cam 100 pe minut fara sa trimita nicio poza , niciun plot , sa aiba toate cele peste 11000 de filme pe care zice ca le are pe DVD -uri l la favorite . La ce ii folosesc punctele , le mananca pe paine ? Adica stiu cacainele )cum ar zice picollo) moare de drum lung si prostul de grija altuia , dar asta ne ia pe toti de prosti.Manusa pazea ca maine te intrece


Intr-adevar, interesant acest user care tocmai m-a intrecut . Oricum nu vad rostul acelor puncte pe care le face, dupa cum se pare ( ca nu l-am urmarit si nici nu ma intereseaza ), sa votezi aiurea toate filmele si tot ce iti iese incale......ce rost? Pe mine odata ma interesa acel clasament al userilor, dar mi-am dat seama ca este aiurea sa ma intereseze acest lucru.
Totusi consider ca a face puncte reale este una, eu macar contribui cu ceva pe acest site si ajut - iar de votat votez doar ce am vazut, iar alta este sa faci puncte asa...sa ne aflam in treaba.
Mie nu imi place sa ma bag in seama, dar am considerat ca pot sa imi spun parerea.


Eu te-am prevenit ca o sa te intreaca , ce e deranjat la el nu e ca pretinde ca vede atatea filme , asta e posibil , la varsta lui , dar pretinde ca are unele filme imposibil de gasit plus ca la el tot ce a vazut este si favorit
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Apr 2013, 09:53   #3366
Manusa
Guru
 
Manusa
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 358
Mda, chiar nu vad rostul sa votezi si sa pui ca ai vazut toate filmele de pe acest site....Eu le votez ca sa stiu ce am vazut, si mai mult ca o statistica, dar reala, nu asa......In fine fiecare face cum vrea .
Manusa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Apr 2013, 11:20   #3367
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Originally Posted by Manusa:
Mda, chiar nu vad rostul sa votezi si sa pui ca ai vazut toate filmele de pe acest site....Eu le votez ca sa stiu ce am vazut, si mai mult ca o statistica, dar reala, nu asa......In fine fiecare face cum vrea .


Eu zic sa nu te agiti.A cam ramas fara material.Cred ca momentan are toate filmele de pe cinemagia, atat in cinemateca cat si la favorite.Pana mai apar filme noi,e in impas
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Apr 2013, 20:21   #3368
Manusa
Guru
 
Manusa
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 358
Interesant, cand ma pregateam sa zic, ca daca nu mai are ce filme vota, va vota actorii, m-am uitat sa vad profilul lui, si da voteaza actorii .........toti care ii ies in cale si toti sunt de nota 8......foarte interesant. Nu ma iau de el, si nici nu voi mai face alte afirmatii pt ca nu am nimic cu el, ca de altfel cu nimeni, dar........este foarte interesant
Manusa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Apr 2013, 23:30   #3369
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Cred ca are o obsesie cu nota 8 , peste 10000 de filme au la el nota 8 , bineinteles ca toate sunt favorite .
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Apr 2013, 09:31   #3370
Manusa
Guru
 
Manusa
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 358
Originally Posted by cosmin742000:
Cred ca are o obsesie cu nota 8 , peste 10000 de filme au la el nota 8 , bineinteles ca toate sunt favorite .

Totusi si tu ai cam acelasi numar de filme vazute, peste 10 000........si vb de altu. Oricum nu inteleg cum puteti sa aveti un asemenea numar de filme vazute, chiar daca intre ele sunt si episoade din seriale.....
Sa nu se inteleaga gresit, nu atac pe nimeni....dar totusi nu este corect sa ataci pe cineva, cand si tu esti in aceeasi situatie. Intradevar ca nu exagerezi precum celalalt cosmin.

Last edited by Manusa : 07 Apr 2013 at 10:11.
Manusa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Apr 2013, 21:58   #3371
Manusa
Guru
 
Manusa
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 358
Intr-adevar, eu am pus la sectiunea Filme, actori care nu exista pe Cinemagia de mai multe ori episoadele lipsa din anumite seriale, dar nu s-au pus. ( The Walking Dead, Game of Thrones, Breaking Bad, Hell on Wheels, Boardwalk Empire, Merlin), seriale care au 1-2 sezoane dar celalalte lipsa...Poate intr-un tarziu se vor pune.
Manusa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Apr 2013, 22:27   #3372
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Man, profesionalismul nu este tocmai punctul forte al romanului.Pana la urma intelege-i si pe ei.Nu esti numai tu care contribuie.Probabil volumul de informatii cu care sunt zi de zi bombardati, cei care se ocupa, este mult prea mare.Oricum site-ul asta nu este tocmai un exemplu de pus la "asa da".
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Apr 2013, 01:02   #3373
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Originally Posted by Manusa:
Originally Posted by cosmin742000:
Cred ca are o obsesie cu nota 8 , peste 10000 de filme au la el nota 8 , bineinteles ca toate sunt favorite .

Totusi si tu ai cam acelasi numar de filme vazute, peste 10 000........si vb de altu. Oricum nu inteleg cum puteti sa aveti un asemenea numar de filme vazute, chiar daca intre ele sunt si episoade din seriale.....
Sa nu se inteleaga gresit, nu atac pe nimeni....dar totusi nu este corect sa ataci pe cineva, cand si tu esti in aceeasi situatie. Intradevar ca nu exagerezi precum celalalt cosmin.

Manusa eu am strans pe dvd uri din decembrie 2007 pana acum 7843 de filme , trag cam 6 filme pe zi , vad minim 3 maxim 8 pe zi , astea la pc , nu mai vorbesc de cele vazute la tv sau cinema (la cinema am vazut din 82 pana in 2007 cel putin un film pe saptamana, cel mult 5 (in perioada studentiei))sau pe diferite siteuri , sau pe care nu le-a pus pe dvd cred ca am vazut in viata mea in jur de 20000 de filme , multe din ele (vreo 2000 din cele pe care le am ,) nu sunt pe cinemagia , unele nici pe IMDb ( vreo 1500 din cele pe care le am ) Cunosc persoane care au si 13000 de filme ,pe dvd uri Acum ma uit pe lista lui kedil si imi aduc aminte ce filme am vazut ca el are baza de date uriasa si le trec si eu la mine ca vazute..(doar pe cele vazute) Am ajuns la jumatatea listei lui , cand o sa o termin de trecut in revista sigur o sa apar cu mai multe filme vazute decat el.Nu ma simt jignit ca m-ai banuit ca nu vad atatea filme , ma simt jignit pt ca mi-ai reprosat ca ma iau de kedil , nici eu nefiind mai breaz (netinand cont de faptul ca : eu nu pun tot ce vad la favorite , neavand o imagine despre ce filme zice kedil ca are si a vazut si ce fe am vazut eu ), Eu vb de el pt ca stiu ca unele filme pe care le-am vazut in lista lui sunt imposibil de gasit ( unele nici chiar eu nu le gasesc )si el zice ca le are ,ba mai mult cica le are pe toate si in format blue ray , Eu l-am intrebat despre mai multe filme rare de unde le are .Nu mi-a raaspuns nimic , asta ca sa nu mai zic ca notele sunt puse cu furca acolo , fara nicio logica , sunt notate cu aceeasi nota filme dintre cele mai diverse , la care eu as da toata gama de la 1 la 10.Pe mine poti sa ma intrebi de orice film pe care il am de unde il am , orice film pe care l-am vazut unde l-am vazut , ba mai mult , pot sa iti zic si anul in care l-am vazut Filmele pe care le am (in afara de documentare )sunt trecute pe mai multe liste (6) si pot sa iti trimit lista sa vezi si tu.Daca e sa urasc ceva pe lumea asta , astia sunt ipocritii , deci implicit nu imi cade bine remarca ta., (din care ar rezulta ca eu sunt ipocrit)
Monumentala constructia frazei "Sa nu se inteleaga gresit, nu atac pe nimeni....dar totusi nu este corect sa ataci pe cineva, cand si tu esti in aceeasi situatie. Intradevar ca nu exagerezi precum celalalt " ) Daca intentionat ti-a iesit asa , felicitarile mele.Imi vine greu sa cred pt ca nu te-am vazut niciodata nici ironic dapai autoironic ,Totusi cele mai reusite fraze sunt rodul intamplarii

Last edited by cosmin742000 : 08 Apr 2013 at 03:40.
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Apr 2013, 02:12   #3374
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Originally Posted by Tsunamy:
Foarte adevarat ca sa poti spune ca ai vazut atitea filme in primul rind trebuie sa ai o virsta, in alta ordine de idei eu de exemplu daca nu vad filmul in totalitate nu ai acord nota, de altfel notele acordate de o persoana indiferent cine este acea persoana atit timp cit este aceeasi, nu denatureaza clasamentul general. De multe ori am incercat sa urmaresc filmele dupa topul de pe imdb care zic datorita vechimii site-ului si celor care acorda acolo note este mult mai bine pus la punct. Insa nu elimin posibilitatea ca in curind si pe cinemagia clasamentul sa stabileasca si sa reflecte cit mai aproape, realitatea desigur totul depinde de calitatea celor care acorda note. Dar revin nici unul dintre cei 2 "cosmini" nu puteau vedea atitea filme doar in conditia in care se uitau la inceputul si sfirsitul filmului( max 2-3 minute). Oricum acest lucru nu are nici o importanta. Ceea ce ar fi important ar fi daca moderatorii totusi s-ar mai uita la lista de filme lipsa si ar mai introduce macar in fiecare zi cite o fisa pentru un film sau altul din cele mentionate sau ar completa episoadele lipsa la serialele care au fise.

Ti se pare ca eu nu am varsta ?
Tu crezi ca pe noi asta ne doare vis a vis de notele uniforme ale lui kedil , ca afecteaza nota de pe cinemagia sau " clasamentul general "cum ii spui tu ?)))))))))In cazul asta nu ma mir ca ma compari cu el.
IMDb este un criteriu pt mine doar pana in 90 , cinemagia doar in foarte putine cazuri
Esti cam sigur pe tine cand afirmi ca nu se pot vedea atatea filme , avand in vedere ca asta e prima data cand interactionam in vreun fel , cu kedil nu te banui de interactiune ca el tace si face.Eu am vazut cap - coada in jur de 20000 de filme ( cunosc persoane de varsta aproiata cu a mea care au si servici , si care au vazut si mai multe), fara sa fac asta toata ziua desi as putea , pt ca in statul roman nu am gasit de lucru (motivele ar fi , nu ca ar necesita vreo justificare sau ca ar munci cineva pe bune in tara asta ,ca nu am pile si ca nu imi place sa sug ciorapii patronilor si in general nu imi place sa sug ciorapii nimanui)Asa ca am zis daca tot nu se gaeste ceva de lucru fara a fi nevoit sa sug ciorapii nimanui , macar sa ma culturalizez , Si uite asa am terminat din 97 pana anul trecut de citit , tot ce inseamna beletristica de la biblioteca judeteana ( mai putin vreo 5 romane de Sandra Brown) , si vad in fiecare zi cel putin 3 filme , cel mult 8 , in functie de programul sportiv de la tv., si imi mai ramane si timp sa fiu moderator pe 2 trackere , sa fac upload pe 10 trackere , sa ma cert asa ca sa ma mai si recreez cu unul sau cu altul pe aici. etc
Daca ma uit pe profilul tau vad cel putin 3 lucruri care ma nedumeresc, mult mai mult decat ar fi justificat sa te nedumereasca pe tine numarul flmelor vazute de unul sau de altul .(oops am uitat ca tu nu esti nedumerit tu esti sigur)) )Dar eu nu le voi expune in public , din motivul ca fiind prima interactiune intre noi , eu nu imi permit sa improsc cu noroi , necunoscandu-te si nu vreau sa te pun intr-o postura de ipocrit , desi ai meitia , doar pt a te pune in inferioritate ca nu am si alta treaba (cum ai facut tu cu mine)
Se pare ca e greu de inteles ca e o diferenta intre a vedea multe filme , si a vedea multe filme si a le considera pe toate favorite. Eu credeam ca e foarte usor de inteles acest lucru.Se pare ca nu e..

Last edited by cosmin742000 : 08 Apr 2013 at 02:43.
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Apr 2013, 08:22   #3375
Rose
Novice
 
Rose
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 3
Re:Descriere film respinsă

Bună ziua,

Nu vreau să adresez vreu reproş nimănui, vreau doar o lămurire: am trimis o descriere săptămâna trecută, la filmul "La femme ecarlate", cu Monica Vitti, Robert Hossein şi Maurice Ronet, am primit răspuns că a fost respinsă. Aş dori să ştiu motivul pentru care a fost respinsă.
Mulţumesc anticipat.
Rose is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Apr 2013, 00:34   #3376
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Originally Posted by Rose:
Bună ziua,

Nu vreau să adresez vreu reproş nimănui, vreau doar o lămurire: am trimis o descriere săptămâna trecută, la filmul "La femme ecarlate", cu Monica Vitti, Robert Hossein şi Maurice Ronet, am primit răspuns că a fost respinsă. Aş dori să ştiu motivul pentru care a fost respinsă.
Mulţumesc anticipat.


Probabil era prea bun plotul , ori se stie pe cinemagia nu se accepta din start lucrurile prea bune ( cred ca pt ca ii complexeaza pe cei care se ocupa cu aprobarea , ori nu sunt in stare sa inteleaga , ori sunt pur si simplu limitati.) Si mie mi s-au respins o gramada de descrieri excelente , niciodata insa nu am primit explicatii de ce ..Conculzia cu complexarea am tras-o vazand ce ploturi (|multe dintre ele ori fara legatura cu filmul , ori pline de greseli de ortografie de sens sau de logica )sunt aprobate . Oricum si daca ti-l aprobau mai mult de 1 punct nu-ti dadeau , desi in regulament scrie de 20.Eu am renuntat sa mai trimit ploturi, pt ca m-am saturat sa nu se aplice regulamentul.Eu nu vreau niciun DVD de lla cinemagia.Am destule . In plus cine stie e porcarie de film nou mi-ar fi trimis.(sau intre ce mizerii as fi avut de ales )
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Apr 2013, 14:16   #3377
Joy121
Novice
 
Joy121
 
Join Date: May 2011
Posts: 4
Originally Posted by Rose:
Bună ziua,

Nu vreau să adresez vreu reproş nimănui, vreau doar o lămurire: am trimis o descriere săptămâna trecută, la filmul "La femme ecarlate", cu Monica Vitti, Robert Hossein şi Maurice Ronet, am primit răspuns că a fost respinsă. Aş dori să ştiu motivul pentru care a fost respinsă.
Mulţumesc anticipat.


Buna, Rose

Citez din sinopsisul trimis de tine:

"Eva se decide să-l ucidă, apoi să-şi pună capăt propriei vieţi, cu o supradoză de narcotice. Mai întâi însă se duce la Paris, îşi amanetează bijuteriile şi, cu banii obţinuţi, se cazează într-un hotel, fură un revolver, îşi cumpără o maşină elegantă Austin Princess, apoi merge pentru ultima rundă de cumpărături, achiziţionând blănuri, îmbrăcăminte, tot felul de accesorii, de parcă ar fi, într-adevăr, ultima zi din viaţă."

Nu intentionez sa fac analiza pe text, insa din pacate sinopsisul nu este ceea ce doreste, ci o descriere pas cu pas a unei parti din actiunea filmului.

Multumim pentru contributii,
O zi frumoasa!
Joy121 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Apr 2013, 14:19   #3378
Joy121
Novice
 
Joy121
 
Join Date: May 2011
Posts: 4
Originally Posted by cosmin742000:
Originally Posted by Rose:
Bună ziua,

Nu vreau să adresez vreu reproş nimănui, vreau doar o lămurire: am trimis o descriere săptămâna trecută, la filmul "La femme ecarlate", cu Monica Vitti, Robert Hossein şi Maurice Ronet, am primit răspuns că a fost respinsă. Aş dori să ştiu motivul pentru care a fost respinsă.
Mulţumesc anticipat.


Probabil era prea bun plotul , ori se stie pe cinemagia nu se accepta din start lucrurile prea bune ( cred ca pt ca ii complexeaza pe cei care se ocupa cu aprobarea , ori nu sunt in stare sa inteleaga , ori sunt pur si simplu limitati.) Si mie mi s-au respins o gramada de descrieri excelente , niciodata insa nu am primit explicatii de ce ..Conculzia cu complexarea am tras-o vazand ce ploturi (|multe dintre ele ori fara legatura cu filmul , ori pline de greseli de ortografie de sens sau de logica )sunt aprobate . Oricum si daca ti-l aprobau mai mult de 1 punct nu-ti dadeau , desi in regulament scrie de 20.Eu am renuntat sa mai trimit ploturi, pt ca m-am saturat sa nu se aplice regulamentul.Eu nu vreau niciun DVD de lla cinemagia.Am destule . In plus cine stie e porcarie de film nou mi-ar fi trimis.(sau intre ce mizerii as fi avut de ales )

Esti simpatic!

Propui cumva un test de IQ pentru cei care lucreaza la cinemagia? Eu iti stau la dispozitie!

Inclusiv pentru situatia in care vrei lamuriri vis-a-vis de motivele pentru care "descrierile tale excelente" au fost respinse.

O zi excelenta!
Joy121 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Apr 2013, 13:48   #3379
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Originally Posted by Joy121:
Originally Posted by cosmin742000:
Originally Posted by Rose:
Bună ziua,

Nu vreau să adresez vreu reproş nimănui, vreau doar o lămurire: am trimis o descriere săptămâna trecută, la filmul "La femme ecarlate", cu Monica Vitti, Robert Hossein şi Maurice Ronet, am primit răspuns că a fost respinsă. Aş dori să ştiu motivul pentru care a fost respinsă.
Mulţumesc anticipat.


Probabil era prea bun plotul , ori se stie pe cinemagia nu se accepta din start lucrurile prea bune ( cred ca pt ca ii complexeaza pe cei care se ocupa cu aprobarea , ori nu sunt in stare sa inteleaga , ori sunt pur si simplu limitati.) Si mie mi s-au respins o gramada de descrieri excelente , niciodata insa nu am primit explicatii de ce ..Conculzia cu complexarea am tras-o vazand ce ploturi (|multe dintre ele ori fara legatura cu filmul , ori pline de greseli de ortografie de sens sau de logica )sunt aprobate . Oricum si daca ti-l aprobau mai mult de 1 punct nu-ti dadeau , desi in regulament scrie de 20.Eu am renuntat sa mai trimit ploturi, pt ca m-am saturat sa nu se aplice regulamentul.Eu nu vreau niciun DVD de lla cinemagia.Am destule . In plus cine stie e porcarie de film nou mi-ar fi trimis.(sau intre ce mizerii as fi avut de ales )

Esti simpatic!

Propui cumva un test de IQ pentru cei care lucreaza la cinemagia? Eu iti stau la dispozitie!

Inclusiv pentru situatia in care vrei lamuriri vis-a-vis de motivele pentru care "descrierile tale excelente" au fost respinse.

O zi excelenta!


Nu e vorba ca descrierile mele respinse au fost neaparat excelente , oricum pe langa unele descrirei aprobate sunt adevarate capodopere, daca vrei pot sa iti dau exemple de zeci de sinopsisuri aprobate care frizeaza imbecilitatea , sau care au numeroase greseli de logica , gramatica , care sunt traduse mot a mot de pe imdb ( nu zic ca e rau sa traduci de pe imdb , dar , Raining cats and dogs nu inseamna ca ploua caini si pisici ) care denatureaza continutul filmulu , dar sunt convins ca le stii si tu ....Eu nu dau vina pe cei care le trimit ci cum e logic pe cei care le aproba. Dupa cum nu se acorda niciodata 20 de opuncte pt un plot desi asa scrie in regulament.In conditiile astea eu ma mir ca mai sunt oameni ( a se citi fraieri) care mai trimit ploturi , doar ca sa fie bataia voastra de joc .Cat despre faptul ca sunt simpatic , stiu ca sunt mi-a zis-o multa lume , as vrea insa , daca se poate sa nu isi mai bata joc aproabatorii de ploturi si de poze de munca mea , pt ca pot deveni si foatte antipatic

Last edited by cosmin742000 : 18 Apr 2013 at 13:51.
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2013, 20:37   #3380
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Am observat ca nu v-ati grabit sa imi raspundeti la acuze .Nici nu ma mir pentru ca nu aveati ce sa imi raspundeti pt ca am dreptate 100% . Sa va dau un exemplu de sinopsis aprobat , parafat si stampilat de cei care se ocupa cu asa ceva ? Va pot da mii de exemple de sinopsisuri rebut , dar azi ma limitez doar la unul :
Sinopsis The Last Horror Movie
Un criminal în serie psihopat umblă liber prin Michigan.
Daca vreti va mai dau , dar sunt convins ca macar de stiut le stiti si voi.Ramane un semn de intrebare de ce naiba le aprobati?Misterioase sunt caile unicului neuron .

In alta ordine e idei cel care aproba poze ce naiba face ? mai exista ?.De o luna jumatate nu mai dat semne de viata .Am aproape 5000 de poze si postere care asteapta aprobarea.Intreb pentru ca daca nu mai exista un astfel de aprobator , ar fi bine sa fim anuntati si noi , intr-un loc unde vede toata lumea sa nu mai trimitem poze ca nu mai e niciun macelar care sa le aprobe sau nu .Nu de alta dar sa stim si noi macar in ceasul al 12 lea ca totusi nu va bateti joc chiar in halul asta de munca noastra .
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:43.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells