Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 09 Aug 2010, 17:14   #61
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
Originally Posted by danonino:
Originally Posted by dragonfly_drk:
Originally Posted by danonino:

tehnic vorbind, un barbat nu poate fi doar prieten (amic) cu o femeie.

Initial am vrut sa detaliez pe larg subiectul insa, am deja 3 fire albe in cap la o varsta frageda, si nu doresc sa albesc mai multe si mai curand decat trebuie. Oricum femeile nu pot fi intelese, pentru ca nici ele se inteleg pe insele.

Le. catre miercuri.

m-ai prins. sunt un veritabil misogin. Sunt si un troll, cel mai tare troll. Asta ca sa nu avem vreo discutie. Te simti mai bine acum?

tehnic vorbind ai dat-o in bara rau de tot. ai demonstrat, in sfarsit, ca tu defapt te f*** cu toate femeile pe care le cunosti... trist. saracele....

de troll nu esti troll... esti un caz patolgic care nu se mai poate remedia.
aveam in liceu un coleg, tot asa care era violent si dur... si stii ce am facut cu el?... o sa o vezi pe pielea ta... acum e un mielusel...

ai intrat pe forum special pt mine? Dar vai, este un gest incredibil, ma faci sa rosesc... Eu nu te-am vazut niciodata, sunt convins ca nici tu pe mine, dar sunt uimit, in mod placut, de cate sacrificii esti tu dispusa sa le faci pentru mine

imi tii contabilitatea cumva?


NU TIN CONTABILITATEA NIMANUI... ma irita ca tot apari.. ih... si daca ai cauta putin, ai vedea ca nu am intrat pentru tine pe forum. am intrat sa vad cultura... dar in schimb am dat de tine... un om plictisit de viata care nu are ce face toata ziua decat sa strige ca (sa nu zic ce) pe forum cat e el de mare smecher... du-te omule la o bere si clatareste-ti creierii... ca vad ca is cam rigizi... mi-e mila mai de tine... ca in loc sa iesi in oras, u stai toata ziua in fata calculatorului si te plangi de existenta ta de nevertebrata... (adica esti om fara coloana vertebrala... stii?... nu?... stii?)

m-ai dezamagit.

cred ca ai tu orele tale cand esti mai amabil si dupaia sari cu gura pe toti. clar patologic, clar
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.

Last edited by Pitbull : 09 Aug 2010 at 17:30.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Aug 2010, 17:44   #62
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Originally Posted by dragonfly_drk:


NU TIN CONTABILITATEA NIMANUI... ma irita ca tot apari.. ih... si daca ai cauta putin, ai vedea ca nu am intrat pentru tine pe forum. am intrat sa vad cultura... dar in schimb am dat de tine... un om plictisit de viata care nu are ce face toata ziua decat sa strige ca (sa nu zic ce) pe forum cat e el de mare smecher... du-te omule la o bere si clatareste-ti creierii... ca vad ca is cam rigizi... mi-e mila mai de tine... ca in loc sa iesi in oras, u stai toata ziua in fata calculatorului si te plangi de existenta ta de nevertebrata... (adica esti om fara coloana vertebrala... stii?... nu?... stii?)

m-ai dezamagit.

cred ca ai tu orele tale cand esti mai amabil si dupaia sari cu gura pe toti. clar patologic, clar

Ai dreptate in tot ceea ce zici.

asta e. esti fata mare si treci peste.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Aug 2010, 17:51   #63
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
Originally Posted by danonino:
Originally Posted by dragonfly_drk:


NU TIN CONTABILITATEA NIMANUI... ma irita ca tot apari.. ih... si daca ai cauta putin, ai vedea ca nu am intrat pentru tine pe forum. am intrat sa vad cultura... dar in schimb am dat de tine... un om plictisit de viata care nu are ce face toata ziua decat sa strige ca (sa nu zic ce) pe forum cat e el de mare smecher... du-te omule la o bere si clatareste-ti creierii... ca vad ca is cam rigizi... mi-e mila mai de tine... ca in loc sa iesi in oras, u stai toata ziua in fata calculatorului si te plangi de existenta ta de nevertebrata... (adica esti om fara coloana vertebrala... stii?... nu?... stii?)

m-ai dezamagit.

cred ca ai tu orele tale cand esti mai amabil si dupaia sari cu gura pe toti. clar patologic, clar

Ai dreptate in tot ceea ce zici.

asta e. esti fata mare si treci peste.


A CEDAT DANONINOOOO!!!!!!!!!!!!! GOOOLLL!!!!!!!!! (apropo, ai vazut filmul?... e mediocru dar misto in acelasi timp)... o batalie e castigata... mai am razboiul... si GATAAA!!! ...

nu te supara dino... nu am nimic cu tine personal, ci doar cu modul tau de a fi... ...
got it babe?
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Aug 2010, 20:02   #64
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Originally Posted by dragonfly_drk:
Originally Posted by danonino:
Originally Posted by dragonfly_drk:
m-ai dezamagit.

cred ca ai tu orele tale cand esti mai amabil si dupaia sari cu gura pe toti. clar patologic, clar

Ai dreptate in tot ceea ce zici.

asta e. esti fata mare si treci peste.


A CEDAT DANONINOOOO!!!!!!!!!!!!! GOOOLLL!!!!!!!!! (apropo, ai vazut filmul?... e mediocru dar misto in acelasi timp)... o batalie e castigata... mai am razboiul... si GATAAA!!! ...

nu te supara dino... nu am nimic cu tine personal, ci doar cu modul tau de a fi... ...
got it babe?

De la psihic ai trecut la fizic, foarte bine. Urmatorul pas ar fi metafizica.

Ai castigat o batalie, bravo. Iti dau o bomboana. Suge-o cu pasiune, pe urma poti sa inghiti... surpriza.



pt. necunoscatori. Exista bomboane cu guma de mestecat in interiorul lor, guma de mestecat e surpriza de mai sus. Asta ca sa nu existe probleme de interpretare.


anyway, a facut vreo smecherie filmul la box-office? la noi in tara, ma refer.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Aug 2010, 20:53   #65
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Continuati iaurticocidul în topcul aferent (ala cu snobismul).
Pe ästa-l închid pânä vä asezati frumos dincolo.
(Sexandthexcityfanii sä nu se sperie; va fi redeschis curând. Fiti pacienti.)
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Aug 2010, 13:44   #66
Willy4k
Senior
 
Willy4k
 
Join Date: May 2010
Posts: 132
Originally Posted by ank_andreea:
astept sa-l vad, din pacate nu am timp sa merg la cinema saptamana asta dintre cei care l-ati vazut, spune-ti-ne si noua pareri. merita sau nu? cum e in comparatie cu 1?

Buna! Daca ti a placut si ai vizionat si serialul, atunci este posibil sa ti placa Sex and the city 2, desi din punctul meu de vedere serialul este net superior filmelor. Oricum nu cred ca este genul de film care sa merite a fi vazut la cinema. Povestea filmului este scurta si cuprinzatoare: Samanthei i se face o invitatie in Emiratele Arabe, calatorie in care va fi insotita bineinteles de prietenele sale. Si nu mai spun nimic mai departe, pentru ca nu si ar mai avea rost vizionarea!)
Willy4k is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Sep 2010, 20:21   #67
psihologu
Senior
 
psihologu
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 100
Marturisesc ca filmul e usurel, construit pe un schelet clasic: cupluri siropoase excesiv, excesul anunta o tensiune, tensiunea anunta o intriga conflictuala, aventura, aventura, aventura, lucrurile par sa se rezolve, din nou cateva momente de tensiune pentru ca nimic nu se rezolva asa usor si mult asteptatul happy end fericit. Pelicula abunda in umor si aventura, singurele lucruri de care m-am agatat ca de-un colac de salvare si am ales sa ma las purtata de un val de ras nebun si relaxant. Umorul e facil, chiar la prima mana dar in stilul SATC. Izul de alta data nu a murit chiar de tot, cel putin nu la capitolul gluma si ironie.
psihologu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:21.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells