Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Video/DVD

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 09 Feb 2007, 09:29   #1
mitika
Novice
 
mitika
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 9
Prison Break

Cati dintre voi a vazut macar un episond din acest serial....spuneti-mi si mie parerea voastra......
mitika is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Feb 2007, 13:45   #2
Dea_Tofog
Senior
 
Dea_Tofog
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 97
e incredibil... primul sezon e perfect facut, iar cel de-al doilea se tine foarte aproape. recomand cu toata caldura.

eu am vaz tot ce a aparut pana acum din PB intr-o saptamana.
__________________
Daca iti place Russell Crowe http://groups.yahoo.com/group/go_russ_go
Dea_Tofog is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Mar 2007, 10:25   #3
victor
Guru
 
victor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 648
Am vazut si eu tzspe episoade, multe pe fast forward ca treptat devine o telenovea. Si nu ma refer la solutile stupide gen mana taiata, cusuta de un veterinar, sau cum drcau de sunt omorati oameni in inchisoare, nu se face nici o ancheta si nimeni nu apateste nimic dar pentru o bataie intre detinuti se baga la izolare. Ma refer la modul in care se apeleaza la dragoste(?) pentru a continua serialul. Avocata il paraseste pe logodnic penrtu condamnatul la moarte, doctorita penintenciarului se indragosteste de detinut, alt detinut evadeaza ca i se casatoreste logodnica, un tata revine dupa zeci de ani ca isi iubeste totusi fii, altul isi iubeste nevasta de ii trimite carduri de prin lume ca sa nu-i spuna ca e la penitenciar, directorul isi iubeste sotia atat de multa ca inlesneste evadarea, etc, etc.

O sa raman cu imaginea tipei, Sara, draguta foc.

Imi aduc aminte dintr-o carte nu mai stiu care, evadau trei tipi si la un moment dat trebuie sa ucida un gardian pentru a reusi, inainte sa-l omoare detinutul ii spune, scuza-ma dar fericirea a trei persoane e mai importanta decat fericirea unei singure persoane. Daca gandesti in felul asta trebuie sa te intrebi daca nu era mai bine sa fie executat Burows(daca se scrie asa) si astfel nu mai mureau din cauza lui n persoane dintre care una foarte draga lui iar alta mama copilului lui.
victor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Nov 2018, 10:49   #4
carmen_angelus_romila
Guru
 
carmen_angelus_romila
 
Join Date: Dec 2017
Posts: 576
Originally Posted by carmen_angelus_romila:
Impartasind o parere personala, deocamdata nu am mai vazut un asa de extraordinar de bun, film serial, de gen...!
carmen_angelus_romila is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:08.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells