Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: Echipa De Forbal Favorita ?
Steaua 74 38.34%
Dinamo 31 16.06%
Rapid 13 6.74%
Cfr Cluj 9 4.66%
Unirea Urziceni 1 0.52%
Fc Vaslui 4 2.07%
Poli Timisoara 9 4.66%
Universitatea Craiova 12 6.22%
I Don't Love Footbal ! 32 16.58%
Doar din strainatate ( Barca , Real , Manchester etc ) 39 20.21%
Multiple Choice Poll. Voters: 193. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 05 Apr 2013, 15:39   #4881
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Originally Posted by reivan:


Prietene , daca tu ai sperante de la Grozav e clar.
Bourceanu e un mijlocas cum e ..Poulsen , asa ar trebuii sa arate mijlocasii de echipa mica , sa munceasca mult. La echipele mari toti mijlocasii muncesc cat Bourceanu , au doar stiinta jocului si tehnica in plus. Prefer un Bourceanu care sa-si vomite plamanii pe teren decat unu` ca Grozav , crezi ca belgienii l-au dat afara degeaba?
Popa are viteza. Atat . Si munceste. Dar pe langa Grozav el nu cade , alearga , sprijina defensiva , sufera , traieste . El e exact ca fiecare roman care se uita la TV cu interes pentru nationala /echipa pentru ca stie ce vor oamenii , si pe cat poate el incearca sa dea tot.

Cu un compartiment mediano-ofensiv format din Torje - Chipciu - Maxim foarte mobili si cu stiinta jocului , posibilitatea de a scoate oameni din joc si viziune si un atacant combinativ ca Marica avem sanse maricele sa ajungem la baraj si in viitor , cu un atacant bun daca vine de undeva sa nu ne mai facem de ras macar. Singurul post de care imi e frica la nationala e cel de fundas stanga. Si ocazional in centru apararii.

Situatia nu e asa trista cum pare.



Situatia nu e trista cum pare?Glumesti ,nu?Situatia este mult mai trista decat pare.Eu cand ma uit pe lotul Romaniei ma ia cu friosane.Numai jucatori de duzina si jucatori ce depasesc un pic media.
Eu am ceva sperante de la Grozav pentru ca tipul pare destept, adica ca il duce mintea, nu ca pe altii(vezi Marica, Chipciu, Tanase,Torje), plus ca e si tanar si poate mai creste.Oricum mi se pare un jucator putin peste media nationalei.
Bourceanu o fi el jucator excelent de echipa mica, dar echipele mici nu prea ajung pe la CM, europene si daca ajung sfarsesc lamentabil.Asta daca nu cumva sunt Coreea de Sud
Sanse la baraj?Eu stau cu frica in san cand ma gandesc la meciul cu Turcia.Aia spre deosebire de noi chiar au echipa si cu toate ca nu au dus-o niciodata prea bine impotriva noastra, am mari temeri ca or sa ne dea cu terenul in cap.
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Apr 2013, 15:50   #4882
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Originally Posted by reivan:
De aia vreau eu sa moara koreeni , fie ei de N sau S , astia-s cei mai inutili oameni. Ca ungurii

Si cu ce sunt mai utili,sa zicem romanii, decat ungurii si coreenii?

Au facut ei manarii pe acolo, dar hey ,consider-o ca justitie divina.Cat anti-joc, simulari, trageri de timp au facut italienii in toata istoria lor ?Oho ho!O caruta.
Venise vremea ca cineva sa le explice ce insemna cu adevarat un fault.La inceput imi paruse rau pentru italieni, si acum imi pare, dar zau cand vad jucatorii de la echipele italiene si spaniole cum cad la cea mai mica pala de vant, parca vreau sa reinventeze cineva o Coree.In plus, eu stiu un lucru...esti bun, stai in fata si invingi indiferent de circumstante.

Last edited by MikkaelWolfganger : 05 Apr 2013 at 15:53.
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Apr 2013, 21:14   #4883
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Malaga ???
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Apr 2013, 07:04   #4884
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Malaga out!Pentru nemti 90 de minute sunt 90 de minute.
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Apr 2013, 10:22   #4885
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Ce rasturnare neasteptata a scorului . Chiar nu ma steptam la un asemenea final .
Nu stiu acum cum o sa fie tragerea si daca pot sa cada astea din Germania /Spania impreuna .
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Apr 2013, 20:02   #4886
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Dupa foarte mult timp am bagat si eu la pariuri azi....

Barca-PSG 3-0(scor corect)
Juve-Bayern 0-2(scor corect)

2 milioane castig cu 2 lei .....simt ca iese
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Apr 2013, 09:30   #4887
t0nka
Veteran
 
t0nka
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 234
Originally Posted by MikkaelWolfganger:
Dupa foarte mult timp am bagat si eu la pariuri azi....

Barca-PSG 3-0(scor corect)
Juve-Bayern 0-2(scor corect)

2 milioane castig cu 2 lei .....simt ca iese

a iesit dar nu prea. in seara asta daca incerci poate ai mai mult noroc.
imi pare rau de psg.
__________________
Care e aspirina bogatului?
t0nka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Apr 2013, 09:36   #4888
t0nka
Veteran
 
t0nka
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 234
rubin kazan - chelsea x2
basel - tottenham 2
lazio - fenerbahce 1x
newcastle - benfica 2
__________________
Care e aspirina bogatului?
t0nka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Apr 2013, 13:56   #4889
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Originally Posted by t0nka:
a iesit dar nu prea. in seara asta daca incerci poate ai mai mult noroc.
imi pare rau de psg.


Mama lor de barcelonezi.Mi-au mancat 3 bilete.Nici macar sa castige nu au fost in stare. .Renuntam bucuros la castig numai sa se duca PSG mai departe....ehh.

Azi am bagat asa:

kazan-chelsea 2
newcastle-benfica x2
lazio-fener 1
basel-tottenham 2
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Apr 2013, 20:35   #4890
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Incredibil, cred ca mi-au iesit fire albe la meciul asta, Oltchim castiga cu 25-24 dupa ce conduce cu 24-18.Nu stiu de ce mai pun suflet cand joaca fie nationala, fie o echipa romaneasca la handbal feminin.Aproape tot timpul imi iau cate o teapa imensa.
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Apr 2013, 13:28   #4891
t0nka
Veteran
 
t0nka
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 234
Semifinale UCL:
Bayern Munchen - Barcelona
Real Madrid - Borussia Dortmund

Semifinale EUROPA LEAGUE:
Fenerbahce - Benfica
Basel - Chelsea
__________________
Care e aspirina bogatului?
t0nka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Apr 2013, 22:45   #4892
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Un reporter tocmai il intervieva pe Talnar si nu s-a abtinut sa-i puna intrebarea despre "turnatul plumbului in ghete" la pauza.M-a uns la suflet dar ar mai fi avut loc si de " pauza a fost un sfetnic bun" sau " publicul a fost al 12 -lea jucator "
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Apr 2013, 22:50   #4893
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Who the fuck is Barcelona?

Meci perfect pentru Bayern.I-au umilit,i-au desfiintat,le-au aratat ce inseamna fotbalul adevarat.Sacrificiu, daruire, barbatie, dragoste pentru joc.Anul asta iar finala....MIA SAN MIA!
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Apr 2013, 08:06   #4894
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Intr-adevar, meci excelent facut de Bayern.Sper sa vedem o finala Bayern-Dortmund .
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Apr 2013, 08:57   #4895
t0nka
Veteran
 
t0nka
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 234
titi caca barcelona. in retur sa'i primeasca cu "portile" deschise.
__________________
Care e aspirina bogatului?
t0nka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Apr 2013, 09:35   #4896
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
ghost si eu imi doresc express ca trofeul sa ajunga in germania!
acum sa vad fanii barcelona, aia care au inceput sa tina cu barca de cand a inceput sa ia trofee, aia care tineau cu realu. oare acum o sa tina cu bayern?
parca vad vara asta, daca ia bayern, cati gheroi o sa aiba tricouri cu bayern, sepci etc.

cat despre meciul de diseara... sper ca borussia sa treaca , tinand cont ca s-au mai intalnit si in grupe si a fost 2-1 pt borussia la dortmund si 2-2 la madrid
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Apr 2013, 09:47   #4897
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Diseara o sa fie greu pentru Dortmund.Desi joaca excelent cu echipele mari, nu stiu daca echipa lui Klopp va putea sa faca fata, mai ales ca astia de la Dortmund abia au aflat ca le pleaca omul de baza.Plus ca Dortmund-ul din grupe parea mai putin inchegat decat Dortmund-ul de acum.Sper si eu la o finala nemteasca, desi tinand cont de istoria in care Bayern a dat de toti peretii cu Real pe unde i-au prins, nici Realul nu e o optiune rea.

Eu unul m-am saturat de fotbalul asta spaniol.Vreau sa vad contact, vreau sa vad daruire, vreau sa vad goluri de la 20 de m, nu numai de pe 6,vreau sa vad tackling-uri,contacte.Ce Doamne iarta-ma, m-am saturat de aceleasi pase!!!Nu e handbal, e fotbal.Nu e pentru femei, e pentru barbati.

Succes Dortmund-ului diseara.Sper sa faca ceva minuni, desi la cum au prestat cu Malaga, am vajnice indoieli ca vor misca in fata ditai Realului.
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Apr 2013, 10:41   #4898
t0nka
Veteran
 
t0nka
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 234
Eu diseara sper sa scoata un rezultat bun Realul. Cat despre asta
Originally Posted by MikkaelWolfganger:
Ce Doamne iarta-ma, m-am saturat de aceleasi pase!!!Nu e handbal, e fotbal.Nu e pentru femei, e pentru barbati.
daca aplica Guardiola aceeasi tactica la Bayern ca cea de la Barca...
__________________
Care e aspirina bogatului?
t0nka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Apr 2013, 11:16   #4899
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Nu cred ca va reusi asa ceva.Fotbalul asta germanic pur si simplu nu prea se pupa cu stiul lui Guardiola.Bayern are in general un joc de posesie bun, dar asta nu inseamna ca stau sa 90 de minute pasand intre mijolcasi si fundasi, incercand sa aduca mingea pe jos in zona de 6 m sau cautand sa paseze catre un singur jucator.Daca Guardiola vrea sa schimbe stilul asta nemtesc de joc, cred ca o sa esueze.
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Apr 2013, 13:12   #4900
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Eu sper ca o esueze.Mi-e greu sa cred ca o sa egaleze ce-a facut Heynckes anul asta la Bayern si sincer,nici nu era nevoie de Guardiola acolo.Puteau sa-i prelungeasca contractul veteranului si totul era bine.
Pe langa asta,pomanagiul de Guardiola vad ca face alegeri cat mai sigure.
La Barca a preluat echipa de la Rijkaard,unde era deja turnata fundatia si aici primeste o echipa gata facuta si functionand la potential foarte mare,daca nu maxim.

Nu poti sa zici ca omul iti construieste o echipa de la 0 si o face o masina de castigat trofee.N-are cojones cheliosu' sa riste.El doar apasa pe butonul de autopilot si apoi culege meritele.

Dortmund a mai jucat sezonul trecut o perioada destul de lunga fara Gotze si s-a descurcat fara probleme.Atata timp cat o sa investeasca banii luati pe el intr-un jucator de calitate,ar trebui sa faca fata,desi sa-i piarda pe Gotze si Lewandowski in aceeasi vara e cam greu de digerat.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:43.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells