Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread
Old 07 Sep 2009, 01:32   #501
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Ar trebui sa fug la Ciuc. Si asta ar insemna sa nu-i fut in direct in dinti pe labeharzi.
Judex is offline   sendpm.gif
Old 07 Sep 2009, 07:37   #502
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Mai finut, Judexe, mai finut, cä iar se lasä cu bannäri.

Pentru anumite cortexuri lemnoase, o micä remarcä (sper s-o înteleagä): poti fi împreunä cu cineva sau ceva, si în calitate de colaborator, nu numai de angajat. Ca atare, poti vorbi în numele grupului astfel format, despre diverse activitäti ale sale.
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 07 Sep 2009, 10:22   #503
raptor
Leprechaun
 
raptor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 2,535
parca injuriile erau pedepsite cu ban...nu tin deloc sa ma dedau practicii homosexuale la care ma imbie judex si consider mesajul sau o insulta grosolana.
sau hai sa o luam asa:
daca eu as fi injurat un forumist inocent, din senin as fi luat automat ban. rog conducerea sa se sesizeze, altminteri am sa ma consider profund dezamagit de organizarea si legislatia cinemagista.
__________________
absolutely, mr president, absolutely

http://www.youtube.com/watch?v=81bQJGafcjU
raptor is offline   sendpm.gif
Old 07 Sep 2009, 10:56   #504
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
http://www.cinemagia.ro/forum/showth...ghlight=suturi

in caz ca v-a venit cheful
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   sendpm.gif
Old 07 Sep 2009, 11:22   #505
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Gloria, Stefan, îl puneti la punct pe ästa, vä rog? Iar si-a luat-o în cap, si se viseazä apärätorul CineMagiei - vorba aia: pe cine nu bannezi, nu te lasä sä träiesti (în liniste). Eu am mai väzut oameni dependenti de cocktailul arogantä+prostie, da' unii parcä-l vor ei pe tot.
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 07 Sep 2009, 11:32   #506
raptor
Leprechaun
 
raptor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 2,535
Pai de ce sa il puna la punct? N-a zis nimanui sa "s... p..." si nici n-a injurat pe nimeni. De ce sa il puna la punct, tovarase?
__________________
absolutely, mr president, absolutely

http://www.youtube.com/watch?v=81bQJGafcjU
raptor is offline   sendpm.gif
Old 07 Sep 2009, 11:39   #507
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Ma plictisiti ingrozitor cu certurile astea stupide si cu faptul ca se cauta nod in papura pentru orice in ceea ce fac unele persoane. Da, stiu, nu sunt obligat sa va citesc, dar totusi ar prinde bine putina liniste din punctul asta de vedere pe cinemagia. Nu vedeti ca nu intereseaza pe nimeni rafuielile voastre personale? Decat sa va atacati pe unde prindeti, cum au facut si alte persoane inainte, doar ca de data asta e o chestie mai mult unidirectionala, ar fi mai bine sa incercati prin mesaje private sau si mai bine, sa nu mai incercati deloc.
Liviu- is offline   sendpm.gif
Old 07 Sep 2009, 12:11   #508
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Originally Posted by Pitbull:
Gloria, Stefan, îl puneti la punct pe ästa, vä rog? Iar si-a luat-o în cap, si se viseazä apärätorul CineMagiei - vorba aia: pe cine nu bannezi, nu te lasä sä träiesti (în liniste). Eu am mai väzut oameni dependenti de cocktailul arogantä+prostie, da' unii parcä-l vor ei pe tot.

nu vad nici un motiv pt ca Mistah J sa fie banat (banuiesc ca asta inseamna "sa fie pus la punct")

in rest...
latrina se ingroasa tot mai mult in topicul asta...asta deoarece continuati sa urinati impotriva vantului
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   sendpm.gif
Old 07 Sep 2009, 14:37   #509
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
De acord. Toate au o limitä. Sä-l încuiem.
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 07 Sep 2009, 14:45   #510
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Raptor, eu n-am spus sa-mi sugi mie pula, ci asa in general. Daca nu iti ceri scuze pentru insanitatile debitate la adresa mea numai asa o sa te tin.
Judex is offline   sendpm.gif
Old 07 Sep 2009, 14:54   #511
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by Pitbull:
Sä-l încuiem.
!!!

L.E.
Precizez cä de la #505 încoace, toate mesajele au constituit initial un off-topic de la "Despre piraterie: pro sau contra?", pe care Cinemania l-a mutat aici - mäsurä logicä si de bun-simt; totusi mesajele mele fuseserä postate în contextul ACELUI topic; în ästa de-aici prefer sä nu postez (cu exceptia actualei precizäri), asa cä orice eventuale atacuri ulterioare vor rämâne färä räspuns.

Last edited by Pitbull : 07 Sep 2009 at 15:13.
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 07 Sep 2009, 20:11   #512
Deleted
Guru
 
Deleted
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 325
#505

Originally Posted by Pitbull:
Originally Posted by Pitbull:
Sä-l încuiem.
!!!

L.E.
Precizez cä de la #505 încoace, toate mesajele au constituit initial un off-topic de la "Despre piraterie: pro sau contra?", pe care Cinemania l-a mutat aici - mäsurä logicä si de bun-simt; totusi mesajele mele fuseserä postate în contextul ACELUI topic; în ästa de-aici prefer sä nu postez (cu exceptia actualei precizäri), asa cä orice eventuale atacuri ulterioare vor rämâne färä räspuns.

al meu era! off-topic 100%, un joc de cuvinte inept (desi as fi putut sa insailez pe marginea cazului regizorului Stefan Gladin, caruia o instanta franceza i-a dat castig de cauza)

dar nu, recunosc ca:
- am navalit in tromba si am postat fortand Regulamentul pana aproape de limita de plesnire;
- desi nu am utilizat propriu-zis termeni injuriosi, i-am provocat in mod grosolan pe unii, creand astfel o "perturbare" a forumului;
- am persiflat (eternul sfertodoct!) prestigiul unui Moderator - si unde? tocmai acolo unde isi exprima satisfactia pentru succesul fostilor sai elevi, deveniti studenti (clipa de fericire);
- m-am comportat in modul cel mai mitocano-marlanesc (if I may say so ).

mai rau, am facut asta fiindca:
- am vrut sa testez Forumul / Moderatorii - inclusiv toleranta lor, viteza de reactie, proportionalitatea sanctiunilor etc.
- am cautat sa obtin vizibilitate
- m-am distrat

Concluzii:
- Moderatorul Cafenelei este absolut OK si merita felicitat (nu e captatio benevolentiae, nu-i cazul, e o simpla constatare) pentru ca aplica Regulile, dar o face individualizat (fapta, imprejurari, rezultat etc.)
- Celuilalt Moderator, Mr Pittbull, ii cer cele mai sincere scuze! sper sa mi le accepte
- Multumiri userului Dragomara care - desi putea sa ma besteleasca - a dovedit ca intampina cu bunavointa un nou venit pe care e dispusa sa-l "civilizeze", nu neaparat sa-l execute.

Acum aveti motiv sa-mi stergeti TOATE postarile - ca sa-mi onorati nick-ul si sa ma dati afara IN SUTURI!!!

cu o exceptie (zic eu): cele de pe threadul "Joc (alege unu'!)" unde n-am facut decat sa relansez Jocul ... nu de alta, statea impotmolit intr-un biet "penis", sarmanul!

P.S. In contextul apelului la respectarea regulilor, ar mai fi fost si chestia aia cu "nesupunerea civica, ca arma supremä a democratiei", dar ... nu-mi pot invoca propria culpa caci Nemo auditur propriam turpitudinem allegans

Nici macar 8/96 hahaha
Deleted is offline   sendpm.gif
Old 07 Sep 2009, 22:07   #513
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Simpatic Deleted asta....
illotempore2002 is offline   sendpm.gif
Old 08 Sep 2009, 00:29   #514
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
A reaparut mitomanul isteric supranumit labehardul. Esti cel mai mare cacanar ma, nu ai voie sa stergi contul unui om.
Judex is offline   sendpm.gif
Old 08 Sep 2009, 11:53   #515
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Originally Posted by halebardul:
Moment propice pentru noi sa te servim en-gros prin strungareata, exact ca pe la ghiseu.

Cu fluturari de palarie domnilor supermoderatori si admini (asa, ca la rodeo) pentru faptul ca, uite pozna! au uitat Regulamentul in acest caz special.




Nu prea reusesc sa fac sinapsele care trebuie intre postarea mea si asta
illotempore2002 is offline   sendpm.gif
Old 08 Sep 2009, 12:36   #516
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Aaaa, am inteles. M-am gandit ca e ceva necurat la mijloc asa ca nu m-am inflamat.
illotempore2002 is offline   sendpm.gif
Old 08 Sep 2009, 12:53   #517
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Mai esti suparat pe noi?
illotempore2002 is offline   sendpm.gif
Old 08 Sep 2009, 13:03   #518
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Originally Posted by halebardul:
nu e nici o legatura, mesajul a fost mutat aici de pe alt topic, ca la offtopic asyllum, dar "au omis" sa puna si mesajul lui judex in care ne injura - cel la care am raspuns.
n-are nici o legatura cu postarea ta.

inca o metoda de inflamare a relatiilor, specialitatea casei.

mesajul la care te referi a fost mutat si el (daca e mesajul la care cred eu ca te referi) ...e pe pagina anterioara...daca nu e ala, te rog spune-mi
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   sendpm.gif
Old 08 Sep 2009, 13:04   #519
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Specialitatea casei la Halebardu': sa stearga conturile utilizatorilor pe motive tampite. Dupa care vine aici si isi asmuta cateii sa ma faca pe mine cu ou si cu otet. Esti jenant, vere, da' las' ca vezi tu!
Judex is offline   sendpm.gif
Old 08 Sep 2009, 13:08   #520
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Hai mah potoliti-va, parca sunteti baieti de 12 ani si va bateti ca unu din voi l-a injurat de mama pe celalalt sau l-a impins la fotbal.
illotempore2002 is offline   sendpm.gif
Closed Thread


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:49.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells