Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Film in general

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 24 Sep 2009, 11:18   #41
Betti
Novice
 
Betti
 
Join Date: Sep 2009
Location: Valenii de munte
Posts: 22
Daca au de gind sa vorbeasca in timpul filmului,mai bine sa nu mai vina la cinematograf!Asa cei care vor sa vada filmul,sa se poata uita in liniste.Nu e normal sa vorbesti in timpul filmului.Sint impotriva.
Betti is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Sep 2009, 08:13   #42
Lived_memories
Banned
 
Lived_memories
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 17
Asa zic si eu. Ma rog, de cele mai multe ori e ok, dar se mai nimeresc si din aia. A, si aia cu mobil care suna in timpul filmului!
Lived_memories is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Sep 2009, 10:51   #43
Mikala
Guru
 
Mikala
 
Join Date: Jul 2009
Location: Hell
Posts: 350
Eu imi pun mobilele pe silentios si cu vibratie in timpul filmului.
Dar urasca cand se face zgomot in timpul filmului si din pacate uneori nici nu pot sa comentez ca sunt prea multi .
__________________
" It has been said that something as small as the flutter of a butterfly 's wing can ultimately cause a thyphoon halfway around the world " - Chaos Theory

" Vanity - definitely my favourite sin. " - Al Pacino [ Devil's Advocate ]
Mikala is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2009, 11:21   #44
Avalhon
Veteran
 
Avalhon
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 225
Originally Posted by Lived_memories:
Asa zic si eu. Ma rog, de cele mai multe ori e ok, dar se mai nimeresc si din aia. A, si aia cu mobil care suna in timpul filmului!

Sunt una din speciile descrise in "Atlas de mitocanie urbana". Idioate samanta de bipede
Avalhon is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2009, 11:22   #45
Avalhon
Veteran
 
Avalhon
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 225
Originally Posted by Mikala:
Eu imi pun mobilele pe silentios si cu vibratie in timpul filmului.
Dar urasca cand se face zgomot in timpul filmului si din pacate uneori nici nu pot sa comentez ca sunt prea multi .


N-ai cum, ca se leaga de tine. Asta e din pacate civilizatia in societatea romaneasca.
Avalhon is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2009, 20:55   #46
charles
Guru
 
charles
 
Join Date: Sep 2009
Location: Ἀρκαδία
Posts: 542
Mai rau. In bus, doi pacalici povesteau filmul ce voiam sa-l vad spre seara. Corpolenti.
btw: filmul era District 9.

Asta chiar a fost ghinion. Era misto sa-i aud ce povestesc despre Synecdoche, New York
charles is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Sep 2009, 15:52   #47
Avalhon
Veteran
 
Avalhon
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 225
Meh, ceri prea mult
Avalhon is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Oct 2009, 16:58   #48
bhoddysattva
Novice
 
bhoddysattva
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 1
vorbaria...

e adevarat ca vorbaria e buna dar dupa...nu in timpul filmului chiar fie el si cel mai prost ...aveam si eu obiceiul ...pana intr-o zi in care m-am nimerit cu cineva mai vorbaret decat mine si am vazut cat e de aiurea! asa ca stiti cum se spune "ciocu'mic!
bhoddysattva is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Oct 2009, 17:03   #49
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Welcome to the forum bhoddysattva.
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Oct 2009, 17:33   #50
Avalhon
Veteran
 
Avalhon
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 225
Originally Posted by bhoddysattva:
e adevarat ca vorbaria e buna dar dupa...nu in timpul filmului chiar fie el si cel mai prost ...aveam si eu obiceiul ...pana intr-o zi in care m-am nimerit cu cineva mai vorbaret decat mine si am vazut cat e de aiurea! asa ca stiti cum se spune "ciocu'mic!

Foarte corect
Avalhon is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Oct 2009, 12:12   #51
marius_em
Guru
 
marius_em
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 1,211
eu urasc persoanele care simt nevoia sa explice ce vad pe ecran.Am avut ghinionul sa stau la premiera de la IIFF langa o persoana care explica tot ce vedea pe ecran... da' uite aia, da' uite nu au salam in magazin, da' uite ca nu are palaria, etc.... imi venea sa-i dau o lopata in cap. M-am intors la el si fac sst..., ma ignora, apoi 5 minute renunt sa ma mai uit la film si ma holbez insistent la el (era in dreapta mea), ma vede, si nu-mi spune nimic, apoi il intreb daca e critic de film sau ceva de genul, imi spune sec nu, apoi il rog sa nu mai comenteze pentru ca deranjeaza, el imi raspunde ca e o comedie, si sa nu mai fiu atat de intepat.... Eu faceam spume, nici nu mai conta filmul... m-a luat prietena si m-a scos pe scari, si asa am urmarit restul filmului, de pe scari, ca altfel iesea cu injuraturi sau mai stiu eu ce, si era si mungiu si presa in sala, si a doua zi poate apaream si in ziare, sau pe la televiziuni, cu imaginea de mitocan care a stricat premiera.
marius_em is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Oct 2009, 16:11   #52
Avalhon
Veteran
 
Avalhon
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 225
Doamne, cate experiente de genul asta am avut. Din pacate pentru mine, m-a facut natura de sex feminin si nu-mi permit prea multe Mi-a iesit doar de cateva ori. A, iar cireasa de pe tort a fost cand am gonit trei pusti care se jucau cu o masinuta din alea cu telecomanda in timp ce incercam sa ma concentrez sa urmaresc "Traffic". Cine i-o fi lasat pe aia sa intre, n-am habar
Avalhon is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Oct 2009, 18:29   #53
marcusARCUS
Guru
 
marcusARCUS
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 948
La mine saptamana trecuta la Los Abrazos Rotos erau unii in spatele meu care scuipau cu floricele si radeau.Ce era haios in film?
__________________
In the event that you find some certain sequences or ideas confusing,please bare in mind,that this is your fault,not ours.You will need to see the picture again and again,until you understand everything.Turn.
marcusARCUS is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Oct 2009, 21:47   #54
E.Floares
Guru
 
E.Floares
 
Join Date: Jan 2008
Location: Ploiesti
Posts: 674
Send a message via Yahoo to E.Floares
Mi se pare ok sa se vorbeasca in timpul unui film. Atata timp cat se vorbeste in soapta si numai catre cel care presupui ca vrea sa te auda, fara a auzi si ceilalti din sala.

Se intampla cateodata, sa mai spui unu-doua cuvinte mai tare, si sa-i deranjezi usor pe cei din jur, dar asta se intampla mai mult atunci cand vorbesti in timpul unei secvente zgomotoase, iar apoi se trece brusc la o secventa cu sunete mai joase, evident. Ar trebui, totusi, evitate astfel de momente.
In ceea ce priveste respectul fata de cei ce au facut filmul, atata timp cat nici ei nu aud... e la fel de ok.

Cam tot ce era de zis legat de subiectul asta s-a cam spus... insa eu as deschide un alt topic: Mancatul si bautul in timpul unui film, cat de mult contribuie la creearea parerilor pozitive/negative legata de un anumit film?
__________________
This is blood for blood and by the gallon. These are the old days, the bad days, the all-or-nothing days. They're back! There's no choice left. And I'm ready for war.

Last edited by E.Floares : 09 Oct 2009 at 21:58.
E.Floares is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Oct 2009, 23:51   #55
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Originally Posted by E.Floares:
Mancatul si bautul in timpul unui film, cat de mult contribuie la creearea parerilor pozitive/negative legata de un anumit film?
Nu contribuie deloc, cu exceptia cazului in care bautura contine alcool.
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Oct 2009, 08:10   #56
E.Floares
Guru
 
E.Floares
 
Join Date: Jan 2008
Location: Ploiesti
Posts: 674
Send a message via Yahoo to E.Floares
Poti urmari un film fara sa bei ceva (nonalcool)? Nu ti se face sete, eventual vrei sa iesi din sala sa bei ceva?
__________________
This is blood for blood and by the gallon. These are the old days, the bad days, the all-or-nothing days. They're back! There's no choice left. And I'm ready for war.
E.Floares is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Oct 2009, 08:43   #57
Avalhon
Veteran
 
Avalhon
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 225
Sa ma injure cine vrea, ca oricum nu-mi pasa, dar crapatul in timpul fimului mi se pare oribil. Se apuca toti sa rumege floricele si alte tampenii crocante si sa fosneasca toate alea, de-ti vine sa-ti iei campii
Avalhon is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Oct 2009, 09:21   #58
Gospin
Comfortably numb
 
Gospin
 
Join Date: May 2009
Location: over the rainbow
Posts: 1,289
Send a message via Yahoo to Gospin
Originally Posted by Avalhon:
Sa ma injure cine vrea, ca oricum nu-mi pasa, dar crapatul in timpul fimului mi se pare oribil. Se apuca toti sa rumege floricele si alte tampenii crocante si sa fosneasca toate alea, de-ti vine sa-ti iei campii
OMFG, sa rumege floricele , mor aici!
Cat despre chestiile crocante nu prea ai ce sa zici , ca de acolo ti le procuri, deci ai voie cu ele si sincer ... majoritatea isi ia (chiar si eu ?) nu vad nimic rau in asta , mi se pare perfect sa ai ceva de rontzait cand te uiti la un film si o cola/coffee !
__________________
Ambition is a poor excuse for not having enough sense to be lazy!
Gospin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Oct 2009, 10:06   #59
Avalhon
Veteran
 
Avalhon
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 225
Omule, e zgomot, deranjeaza, cel putin eu nu prea pot indura.
Avalhon is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Oct 2009, 11:06   #60
Gospin
Comfortably numb
 
Gospin
 
Join Date: May 2009
Location: over the rainbow
Posts: 1,289
Send a message via Yahoo to Gospin
Deranjeaza un pic la ureche, dar m-am obisnuit .. in + nu ma duc asa des la cinema, prefer sa vad un film acasa unde ma simt in largul meu, chiar daca nu se compara cu ecranul ala gigantic
__________________
Ambition is a poor excuse for not having enough sense to be lazy!
Gospin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:57.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells