Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 14 Mar 2013, 10:37   #521
Puferiu
Senior
 
Puferiu
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 77
My Wife Is a Gangster 2 (2003)
Puferiu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Mar 2013, 18:01   #522
cionica
Junior
 
cionica
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 29
Cum su numeste filmul?

Va rog sa-mi spuneti titlul unui film rulat la cinematografe in perioada anilor 1977-1980. In film este vorba despre o tanara blonda, fiica unui colonist alb, care se casatoreste cu un tanar creol. Ea ramane insarcinate si naste o fetita de culoare. Da vina pe sot, spunand ca el este vinovatul, dar afla in final ca mama ei era o sclava de culoare. Mama ei era chiar camerista. Cred ca era un film produs in tarile latine.
cionica is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Mar 2013, 18:12   #523
cionica
Junior
 
cionica
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 29
Cum se numeste filmul?

Va rog sa-mi spuneti titlul unui film de actiune din anii 1980-1988, in care niste persoane sunt prinse intr-un fel de oras cu persoane primitive ( faceau impresia ca sunt nebuni) care nu respectau nici o lege. Pentru a scapa , sunt nevoiti sa paricipe la o cursa a mortii cu fel de fel de capcane mortale, lupte, decapitari..........Tin minte ca nu erau curse de masini! Va multumesc anticipat.

Last edited by cionica : 18 Mar 2013 at 22:43.
cionica is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Mar 2013, 11:59   #524
iuliandor
Novice
 
iuliandor
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 2
Un film frantuzesc, parca, genul politist cu tenta SF: un criminal care omora prezentatoarele TV, si nu numai, cand erau filmate in direct... in final il gasesc pe criminal, era un fost angajat al televiziunii care fusese concediat si din razbunare construise aparatul asta care-i permitea sa omoare prin intermediul camerei de luat vederi, si care este ucis in fata politistului care ancheta cazul de catre un tip de la serviciile secrete. Multumesc anticipat!
iuliandor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Mar 2013, 12:21   #525
margott
Guru
 
margott
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 389
Originally Posted by iuliandor:
Un film frantuzesc, parca, genul politist cu tenta SF: un criminal care omora prezentatoarele TV, si nu numai, cand erau filmate in direct... in final il gasesc pe criminal, era un fost angajat al televiziunii care fusese concediat si din razbunare construise aparatul asta care-i permitea sa omoare prin intermediul camerei de luat vederi, si care este ucis in fata politistului care ancheta cazul de catre un tip de la serviciile secrete. Multumesc anticipat!

Kamikaze
margott is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Mar 2013, 20:28   #526
iuliandor
Novice
 
iuliandor
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 2
@margott: da, dom'le, asta este: Kamikaze (1986), Franta! Jos palaria si mii de multumiri!!!
iuliandor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Apr 2013, 17:37   #527
amotav
Novice
 
amotav
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 1
Salutare tuturor,vreau sa stiu cum se numeste filmul in care o echipa de medici , este adusa la un nivel microscopic cu ajutorul unui aparat ,bineinteles cu echipament la ei si armament (nu-mi mai amintesc bine) apoi este introdusa cu ajutorul unei seringi in corpul unui pacient,si de aici incepe actiunea. Nu-mi amintesc actori sau altceva decat cum merg ei prin sistemul circulator cu naveta lor speciala si au parte de multe peripetii (lupte cu bacterii,cu paraziti samd.)pana sa ajunga la locul unde aveau de distrus o tumora. Apoi calea intoarsa si lupta celor de afara pentru recuperarea echipei.
amotav is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Apr 2013, 18:06   #528
White1
Guru
 
White1
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,621
S-ar putea sa fie asta.
White1 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Apr 2013, 19:55   #529
Puferiu
Senior
 
Puferiu
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 77
Data viitoare sa pui un titlu, nu doar "asta". Te rog frumos !
Puferiu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Apr 2013, 20:34   #530
White1
Guru
 
White1
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,621
Sigur, sigur, o sa fac un mic efort in plus ca sa nu treci prin chinuitorul proces al deschiderii unui link
White1 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Apr 2013, 19:27   #531
cionica
Junior
 
cionica
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 29
Va rog sa-mi spuneti titlul unui film de actiune din anii 1980-1988, in care niste persoane sunt prinse intr-un fel de oras cu persoane primitive ( faceau impresia ca sunt nebuni) care nu respectau nici o lege. Pentru a scapa , sunt nevoiti sa paricipe la o cursa a mortii cu fel de fel de capcane mortale, lupte, decapitari..........Tin minte ca nu erau curse de masini! Va multumesc anticipat.
cionica is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Apr 2013, 19:39   #532
cionica
Junior
 
cionica
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 29
Va rog sa-mi spuneti unde pot gasi filmul "Anjo negro" brazilian, din anul 1972?
cionica is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Apr 2013, 19:45   #533
cionica
Junior
 
cionica
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 29
Va rog sa-mi spuneti titlul unui film vazut in perioada anilor 1970-1980, cu urmatoarea actiune (din cat imi aduc aminte): doi tineri se casatoresc, iar ea ramane insarcinata. Afla ca este bolnava incurabil, dar isi mentine sarcina. Naste si, minune: boala i-a disparut. Va multumesc anticipat!!!!
cionica is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Apr 2013, 19:50   #534
cionica
Junior
 
cionica
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 29
Va rog sa-mi spuneti titlul unui film de actiune din anii 1980-1988, in care niste persoane sunt prinse intr-un fel de oras cu persoane primitive ( faceau impresia ca sunt nebuni) care nu respectau nici o lege. Pentru a scapa , sunt nevoiti sa paricipe la o cursa a mortii cu fel de fel de capcane mortale, lupte, decapitari..........Tin minte ca nu erau curse de masini! Va multumesc anticipat.
P.S. Daca nu stiti exact, va rog sa-mi spuneti niste titluri de filme cu actiuni de acest fel. Cand am vizionat filmul, era in perioada Ceausista si l-am vazut la video. O persoana mi-a spus ca filmul se numeste "Orasul nebunilor" dar nu am gasit nici un film cu un astfel de titlu.
cionica is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Apr 2013, 19:29   #535
sebike77
Novice
 
sebike77
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 1
2 alone in paris

Originally Posted by FlorinMovieFreak:
Originally Posted by FlorinMovieFreak:
Este vorba de un film facut in Franta .. in 2007 .. 2008 .. despre doi tipi .. unul este hot .. iar celalalt un politist .. se tot tatoneaza .. pana cand la un moment dat raman amandoi .. singuri in Paris .. este o comedie frumoasa .. originala .. daca stie cineva despre ce anume aberez .. please help !

updates:

unu din ei (politistul) este chel ..
hotu' se plimba prin orasul ramas pustiu .. cu o masina de Formula 1 ..
intra in tricoul lui Zinedine Zidane pe stadionul State de France .. si striga ceva .. de genu' This is Barca sau Sparta .. nu-mi aduc aminte foarte bine .. cam atat ..

2 ALONE IN PARIS se numeste filmul pe care il cauti

http://www.imdb.com/title/tt1077097/?ref_=sr_1

http://www.youtube.com/watch?v=MKJYwybQyxw
sebike77 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2013, 22:53   #536
dyayzh
Novice
 
dyayzh
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 3
Buna seara de ceva timp incerc sa gasesc titlul unui film care imi este bine intiparit in minte.
Actiunea pe scurt: dupa o despartire de logodnic, ea o doctorita blonda, se retrage intr-un mic orasel la mare unde doreste sa-si practice meseria. Il cunoaste pe "omul bun la toate" de care se indragosteste si cu care se va casatori. Afla ca e grav bolnava de inima si totusi face un baietel. cand acesta implineste un an, in drum spre pozar face stop cardiac si cade cu masina in mare si moare impreuna c copilasul. El scrie un jurnal pentru a-si usura suferinta si doreste apoi sa fie scriitor. Redactorul cartii se indragosteste de el.
Stie cineva numele acestiu film?
Multumiri anticipate
dyayzh is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2013, 23:08   #537
quetzalcoatl
Novice
 
quetzalcoatl
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 2
Fantastic Voyage-1966=Stephen Boyd,Raquel Welch,Donald Pleasence etc.
quetzalcoatl is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Apr 2013, 09:28   #538
FlorinMovieFreak
Veteran
 
FlorinMovieFreak
 
Join Date: Mar 2011
Location: BU***ESTI
Posts: 176
@sebike77 Multumesc frumos .. ala e Cheers! // revenind la topic:

Caut si eu un film in care EL .. un adolescent .. nu mai stiu sigur daca era doar in pantaloni scurti cu tricou sau fara tricou dar cert este ca .. intra pe o plaja .. are un ghiozdan plin de pietre si vrea sa se sinucida .. stie cineva ceva .. un indiciu ?
__________________
I don't design clothes .. I design dreams ..
FlorinMovieFreak is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Apr 2013, 23:41   #539
cattavencu
Novice
 
cattavencu
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 2
Originally Posted by amotav:
Salutare tuturor,vreau sa stiu cum se numeste filmul in care o echipa de medici , este adusa la un nivel microscopic cu ajutorul unui aparat ,bineinteles cu echipament la ei si armament (nu-mi mai amintesc bine) apoi este introdusa cu ajutorul unei seringi in corpul unui pacient,si de aici incepe actiunea. Nu-mi amintesc actori sau altceva decat cum merg ei prin sistemul circulator cu naveta lor speciala si au parte de multe peripetii (lupte cu bacterii,cu paraziti samd.)pana sa ajunga la locul unde aveau de distrus o tumora. Apoi calea intoarsa si lupta celor de afara pentru recuperarea echipei.

Calatorie fantastica - 1966
cattavencu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Apr 2013, 23:41   #540
cattavencu
Novice
 
cattavencu
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 2
Originally Posted by amotav:
Salutare tuturor,vreau sa stiu cum se numeste filmul in care o echipa de medici , este adusa la un nivel microscopic cu ajutorul unui aparat ,bineinteles cu echipament la ei si armament (nu-mi mai amintesc bine) apoi este introdusa cu ajutorul unei seringi in corpul unui pacient,si de aici incepe actiunea. Nu-mi amintesc actori sau altceva decat cum merg ei prin sistemul circulator cu naveta lor speciala si au parte de multe peripetii (lupte cu bacterii,cu paraziti samd.)pana sa ajunga la locul unde aveau de distrus o tumora. Apoi calea intoarsa si lupta celor de afara pentru recuperarea echipei.

Calatorie fantastica - 1966
cattavencu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:31.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells