Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 12 Jun 2013, 23:13   #61
mariusmafi
Novice
 
mariusmafi
 
Join Date: Jun 2013
Posts: 1
Salut!Caut de mult timp un film cu niste baieti care furau de la vedete poze,filmulete intime si le urcau pe internet.Nu imi amintesc cum se cheama cred ca este facut dupa 1998.Atat imi aduc aminte.Va rog sa imi spuneti numele daca il stiti.Multumesc.
mariusmafi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Jun 2013, 16:48   #62
alecsutza
Novice
 
alecsutza
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1
si eu caut in disperare un film si din cauza ca nu stiu multe detalii nu-l gasesc. nu e prea comercial. cred ca e british. e vorba de niste adolescente mai saracute care intalnesc un tip mai mare care le ia ca dame de companie. fata din rolul principal face parte dintr-o familie saraca si pt ca isi dorea tenesi parca incepe sa stranga bani ca dama de companie. spre finalul filmului fata incearca sa scape de tip, era tinuta intr-un bloc la marginea oraslului. e mai vechi de 2011 dar dupa 2000

Last edited by alecsutza : 17 Jun 2013 at 17:00.
alecsutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jun 2013, 16:41   #63
alinmanson
Novice
 
alinmanson
 
Join Date: Jun 2013
Posts: 1
Dau O Bere

Va rog sa ma ajutati.am vazut un film acum vreo 4 5 ani pe HBO.si era cu o trupa de batranei care cantau rock si tot mergeau cu autobuzul prin turnee.f fain filmul.si trupa se chema in film

the EDMONDS sau the EDMONTONS va rog sa mi spuneti cum se chema filmul
alinmanson is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jun 2013, 20:07   #64
macal3
Novice
 
macal3
 
Join Date: Jun 2013
Posts: 3
sal caut si eu un film superb de prin 92-93 cred cu Christopher Reeve in rolul principal caruia ii moare fiica de vreo 6-7 ani inecata in timp ce erau la o petrecere parca...il caut de mult.Daca stie cineva help please
macal3 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jun 2013, 20:21   #65
macal3
Novice
 
macal3
 
Join Date: Jun 2013
Posts: 3
daca ma puteti ajuta sa gasesc numele unui film pe care l-am vazut de mult cu cativa tineri care naufragiaza pe o insula.treptat se infecteaza cu nu stiu ce venin de la o nu stiu ce creatura marina si se transforma.stiu ca unu care este mai putin infectat reuseste sa o salveze si pe tipa.
macal3 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jun 2013, 20:23   #66
margott
Guru
 
margott
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 389
Originally Posted by macal3:
sal caut si eu un film superb de prin 92-93 cred cu Christopher Reeve in rolul principal caruia ii moare fiica de vreo 6-7 ani inecata in timp ce erau la o petrecere parca...il caut de mult.Daca stie cineva help please


Death Dreams
margott is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jun 2013, 20:40   #67
macal3
Novice
 
macal3
 
Join Date: Jun 2013
Posts: 3
Originally Posted by margott:
Originally Posted by macal3:
sal caut si eu un film superb de prin 92-93 cred cu Christopher Reeve in rolul principal caruia ii moare fiica de vreo 6-7 ani inecata in timp ce erau la o petrecere parca...il caut de mult.Daca stie cineva help please


Death Dreams
asta ee...merci mult
macal3 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jun 2013, 21:42   #68
AddynX
Novice
 
AddynX
 
Join Date: Jun 2013
Posts: 1
Cum se numeste filmul

Cum se numeste filmul in care un grup de adolescenti in cautare de senzatii tari ajung la un hotel despre care se spunea ca este bantuit de fostul proprietar,singura metoda ca sa iasa din hotel fiind cea a sinuciderea unuia dintre ei?
AddynX is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2013, 10:20   #69
Stefutza
Novice
 
Stefutza
 
Join Date: Jun 2013
Posts: 2
buna
caut un film in care un tip isi insceneaza moartea pe un yaht, sotia e arestata si ii da copilul in adoptie prietenei ei, care de fapt era amanta sotului.
Stefutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2013, 10:54   #70
margott
Guru
 
margott
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 389
Originally Posted by Stefutza:
buna
caut un film in care un tip isi insceneaza moartea pe un yaht, sotia e arestata si ii da copilul in adoptie prietenei ei, care de fapt era amanta sotului.

Double Jeopardy
margott is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Jun 2013, 20:30   #71
buz_oianu
Novice
 
buz_oianu
 
Join Date: Jun 2013
Posts: 1
Evident caut film... :)

este vorba de fapt despre 2 filme:
1) este un film mai vechi in care este vorba despre un pusti care fura identitatea omenilor pe care ii omoare, filmul incepe cu acest pusti care are in spate un rucsac si merge pe un drum, la un moment dat pe marginea drumului un barbat facea pana la o masina si cum statea el aplecat cu spatele la pusti acesta il impinge in fata altei masini ce circula pe drum, care se rastoarna in momentul in care il calca pe cel care facea pana... cam atat imi aduc aminte ;din filmul asta.
2) in filmul acesta era vorba despre o persoana din viitor care vizita dezastrele din trecut, actorul care juca rolul vizitatorului avea o fata alungita si tuns cam pana la umeri, in film avea un fel de brosura din hartie electronica....
Multumesc anticipat!
buz_oianu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jul 2013, 21:00   #72
Stefutza
Novice
 
Stefutza
 
Join Date: Jun 2013
Posts: 2
Originally Posted by margott:
Originally Posted by Stefutza:
buna
caut un film in care un tip isi insceneaza moartea pe un yaht, sotia e arestata si ii da copilul in adoptie prietenei ei, care de fapt era amanta sotului.

Double Jeopardy
multumesc
Stefutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jul 2013, 22:47   #73
ToaderC
Novice
 
ToaderC
 
Join Date: Jul 2013
Posts: 2
Va roog

Cum se numeste filmul ala in care un tip este arestat sau ceva de genul , si gaseste un pliculet cu niste obiecte lasat defapt tot de el numai ca din viitor care il ajuta sa scape de acolo .. etc ) Cine mi l gaseste are un os , Mersi!
id: predatormagik
facebook : Toader Cristian
vaaa roog spuneti`mi rpd !

Last edited by ToaderC : 11 Jul 2013 at 23:06.
ToaderC is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jul 2013, 23:25   #74
Puferiu
Senior
 
Puferiu
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 77
Paycheck (2003)
Puferiu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jul 2013, 23:43   #75
ToaderC
Novice
 
ToaderC
 
Join Date: Jul 2013
Posts: 2
Originally Posted by Puferiu:
Msss mult !!!!!
ToaderC is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Jul 2013, 16:16   #76
mucosa
Novice
 
mucosa
 
Join Date: Jul 2013
Posts: 2
Buna ziua , stiti cum se numeste un film de prin 2000 cu un copil pe moarte care a alcatuit o lista de dorinte prin care facea lumea mai buna ( tema la scoala ) iar la final moare . Multumesc !
mucosa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Jul 2013, 18:15   #77
faraimaginatie
Guru
 
faraimaginatie
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 684
Pay it forward ?
faraimaginatie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Aug 2013, 17:18   #78
mucosa
Novice
 
mucosa
 
Join Date: Jul 2013
Posts: 2
daaaaaaaaaaaaaaaa multumesc mult!
mucosa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Aug 2013, 19:17   #79
SJulian
Novice
 
SJulian
 
Join Date: Aug 2013
Posts: 2
Buna seara , era un film cu buget lowcost despre un profesor de istorie care se dovedeste a fi un om al timpului ( traia de cand exista lumea ) si la reuniunea pe care o face ca sa-si ia ramas bun de la colegii lui le dezvaluie ca el nu moare si isi schimba adresa la fiecare 10 ani sa nu-si dea seama lumea ca el nu imbatraneste , imi puteti spune cum se numeste ? Multumesc !
SJulian is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Aug 2013, 20:06   #80
margott
Guru
 
margott
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 389
Originally Posted by SJulian:
Buna seara , era un film cu buget lowcost despre un profesor de istorie care se dovedeste a fi un om al timpului ( traia de cand exista lumea ) si la reuniunea pe care o face ca sa-si ia ramas bun de la colegii lui le dezvaluie ca el nu moare si isi schimba adresa la fiecare 10 ani sa nu-si dea seama lumea ca el nu imbatraneste , imi puteti spune cum se numeste ? Multumesc !

The Man from Earth
http://www.cinemagia.ro/filme/the-ma...-pamant-22280/
margott is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:02.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells