Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Film in general

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 24 Jan 2014, 02:37   #1
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
Topic cu spoilere - o scena pentru care filmul merita vazut

Abia am citit ultimul comentariu scris la perle adunate de pe site si mi-a venit ideea acestui fantastic topic

Povestiti pe scurt o scena pentru care filmul X merita vazut. Nu are nici o importanta daca filmul e bun sau prost, daca v-a placut sau nu v-a placut si nici nu trebuie sa dati detalii de genul asta. Doar scrieti numele filmului si scena pentru care merita vazut. Evident ar fi dragut ca sa se scrie si despre filme mai serioase, care sa aiba zeci de scene pentru care merita vazute iar lumea sa se ia la cearta care ar trebui sa fie pe primul loc Dar sint o persoana fara pretentii, care se multumeste cu putin, asa ca orice film e bun de pus aici.

O sa incep eu.

Mobius 2013

Jean Dujardin o urmarea pe Cecile de France intr-un bar rusesc la Monaco. Isi zimbesc unul altuia, intra in vorba si intre timp in mijlocul barului se desfasurau artistic 2 dansatori. Fara sa apuci sa te uiti prea bine la ei, pentru ca nu erau chiar in prim plan, tipa incepe sa-si dea jos vestmintele care ii erau inutile, adica toate, continuind sa danseze si camera o filmeaza pentru citeva secunde cit se poate de frontal. Intre timp incepuse si dansatorul sa se dezbrace, dar pe el l-au filmat doar la partea de deasupra asa ca doar protagonistii filmului si celelate persoane din bar stiu pina unde s-a ajuns.
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jan 2014, 03:17   #2
into_the_labyrinth
Senior
 
into_the_labyrinth
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 131
The Hunt (2012).

Către final, Lucas (Mads Mikkelsen), acuzat pe nedrept de micuţa Klara (Annika Wedderkopp) că ar fi agresat-o sexual, ajunge în biserică, unde, în preajma Crăciunului, corul grădiniţei interpretează un imn tematic, despre naşterea lui Iisus. Lucas are o figură distrusă, de om terminat din toate punctele de vedere, iar cea care l-a adus în această situaţie, Klara, îi aruncă o privire fugitivă, după care, cu un glas cristalin, începe să interpreteze cântecul religios. Este o scenă absolut memorabilă, care merită văzută şi revăzută
into_the_labyrinth is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:48.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells