Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 15 Jan 2008, 07:50   #41
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
da stiu, mi s-a mai spus k - D FAPT - administratorii PROFITA d caftu continuu dintre noi k sa-si fak rating...
si k d aia nu-l vor bana niciodata...

tocmai d aceea, cer - p ac cale - in mod DEFINITIV & OFICIAL - sa S ALEAGA o data pt totdeauna intre mine & carmine galante:

CINE SA RAMINA PE FORUM - als SAU CARMINE G?
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jan 2008, 08:05   #42
Carmine Galante
Guru
 
Carmine Galante
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,077
Send a message via Yahoo to Carmine Galante
Originally Posted by Alex Leo Serban:
dk esti prost, stai dreaqu in bank ta si taci din gura!
iar lame (cu accent p 'e') a purtat maica-ta la botezu tau... :sick:
Inca o data, cati ani ai? :lol: :lol: :lol: :lol:
__________________
Dragostea de tara naste prosti
Romania e o tara plina de banci, farmacii, cazinouri si shaormerii
E o tara de prostituate, de hoti de buzunare si portari cu simtul raspunderii
Carmine Galante is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jan 2008, 08:09   #43
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by Carmine Galante:
Inca o data, cati ani ai?
Câti-ca-mine plus câte-va-luni.
Originally Posted by Alex Leo Serban:
da stiu, mi s-a mai spus k - D FAPT - administratorii PROFITA d caftu continuu dintre noi k sa-si fak rating...
si k d aia nu-l vor bana niciodata...
Cine ti-a spus, îngurgiteazä cu polonicu' (stim noi ce). Desi constienti de pitorescul caftangelilor voastre, administratorii nu profitä de el în nici un fel. Ratingul tine de numerosii vizitatori anonimi (äia pe care-i numär eu bob cu bob, spre exasperarea unora) - pe care conflictul vostru fie îi lasä reci (cä nu pricep nimic), fie chiar îi respinge. In schimb, farmecul lui incontestabil, inconturnabil, inevitabil, incomensurabil, inefabil, impenetrabil, inextricabil, impalatabil, insezisabil, inatacabil, inalienabil, indivizibil, inamovibil, imprescriptibil, invizibil, intangibil, imposibil, infailibil, incompresibil, incomprehensibil, incoruptibil, inaccesibil, s.a.m.d., e accesibil mai cu seamä nouä, insiderilor cunoscätori - noi, cei care vä iubim, noi cei care vä slävim, noi cei ce pe AMBII vä dorim. Voi sunteti Alfa si Omega forumului, sunteti Scylla si Charybda, Petru si Pavel, Mihail si Gavril, Constantin si Elena, Matei Basarab si Vasile Lupu, Dragos si Zimbrul, Vaida-Maniu, Cassius Clay si Joe Frazier, Ilie Nästase si Stan Smith, Pat si Patachon, Soarele si Luna, Iliescu si Constantinescu, Polul Nord si Polul Sud, Funar si Frunda, Lir si Tibisir, Ziua si Noaptea, Ochiul si Timpanul, Max si Moritz, Cerul si Pämântul, Stan si Bran, Yin si Yangul CineMagiei... Si câte, si mai câti...
Färä voi noi vom muri,
Cä ca voi n-om mai gäsi.

Originally Posted by Alex Leo Serban:
CINE SA RAMINA PE FORUM - als SAU CARMINE G?
Gata, stiu.
Dacä oricare se retrage, celälalt va fi bannat definitiv provizoriu - spre a-l cruta de chinul nedreptei singurätäri. Atunci, retrasul se va trage la loc, iar noi îl vom debanna si pe bannat. Si vom träi fericiti, pânä la adânci bätrâneti... :hmm: :sleep: :happy:
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jan 2008, 11:31   #44
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
ok, atunci AS OF NOW MA RETRAG eu - DEFINITIV SI, i swear, IREVOCABIL! - DP FORUMUL CINEMAGIA

good bye! (aici ar trebui sa fie emoticonu ala simpatic dp mess, kre face cu mina, da nu-l gasesc...)
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jan 2008, 11:52   #45
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Bine, da' sä nu stai mult. :happy: :love:
Gloria, Stefan, acum hai sä-l bannäm pe Carmine, ca sä se-ntoarcä A.L.S. si sä-l putem debanna pe Carmine.
Si repede, cä la "Cristian Mungiu, un regizor ANTI-SISTEM?" se spun lucruri nepläcute, care au nevoie si de aportul ALS(färä ac)ian.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jan 2008, 11:54   #46
EgoN
Guru
 
EgoN
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 740
anunt ca ma retrag si eu de pe forumul cinemagia.
__________________
I smile and I sip my opium tea.
EgoN is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jan 2008, 11:57   #47
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Bine, o sä-i zic Alecului sä punä pe DVD-ul äla o protectie, ceva, sä nu se deschidä decât pentru userii (activi) CineMagia.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jan 2008, 12:50   #48
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
L-am banat pe Carmine Galante; stiu, e tarziu, dar considerati-l un gest de reparare, chiar daca retroactiv.
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jan 2008, 13:28   #49
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Originally Posted by Gloria:
L-am banat pe Carmine Galante; stiu, e tarziu, dar considerati-l un gest de reparare, chiar daca retroactiv.
Pe aceasta cale anunt si eu ca ma retrag de pe...imaginea bruiaza, suntem mizeria acestei lumi, glumeaaaaam, dar ma gandesc serios sa fac o pauza strasnica de cateva luni (si revin); cam tarziu cu bannarea lui Carmine si cel mai naspa e ca asta s-a produs aducandu-l pe ALS intr-o lumina cam proasta, bine, vina este si-a lui ALS dar oare, ma intreb, de era forumul mai stapan pe picioare, se ajungea aici? Vorba bunicului meu (ce inca traieste si bine face!): "Di ce ma tzai io tzapan pa pishere si nu cad? Am talpa lata!", pare-se ca forumul ar' talpa subreda (ca sa nu zic handishkioapa). Eh, dupa-atat teren minat, mai calci si pe-un cui aruncat din avion de nemti.

Si-am revenit! Cand am intrat prima data pe forum, speram ca INVAT ceva de aici, sa urce totul constructiv ca pe o scara, a urcat un timp dar acum sunt sigur ca de-as posta un comentariu de film as primi numai triplodoctisme de genu' : "Grid Mohorcea are urmasi." sau dac'-as posta 14 scenarii in atelier, nimeni nu s-ar uita pe ele. De asta ziceam ca ricciotto era bun (nu ma intereseaza ca se imbraca in lenjerie feminina) iar NoOne asemeni (nu ma interesa "incapacitatea" lui moderatoristica) si silver_boy (oare de ce a lasat atelierul in paragina? el mai este moderator?), insa avantajul meu competitiv e ca-mi trece repede, o sa mai bantui pe-aici.
Totusi, se simte nevoia unei schimbari radicale, nu ma refer la Pitbull, e de laudat Supermanismul sau popositor in orice colt de pe forum, unde e conflict, unde e scris bine, unde-i unu' nou, unde-i discutie de calitate, etc.
Unul "e" prea destept la 18 ani, altul ii deja "celebru", altul promite si-o ia razna, altul zice ca doar citeste, una e prea pragmatica si sfarseste la modul cel mai odios posibil, alta n-are acces la net si-altii speriati ca vor posta Doamne "fereste"! 20 de mesaje: thequietsurfer, films4all, Mistah J, hellsteed, illotempore2002, black_sound, restul nou-inregistratilor.
Hai, care se ocupa de tamaie?
La Multi Ani Mihai Eminescu!!! Cat mai multe poezii!
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jan 2008, 13:50   #50
gheorghe orban si baba
Senior
 
gheorghe orban si baba
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 144
Originally Posted by Gloria:
L-am banat pe Carmine Galante; stiu, e tarziu, dar considerati-l un gest de reparare, chiar daca retroactiv.

il consideram. mersi.
gheorghe orban si baba is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jan 2008, 14:31   #51
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Ei, dragii mei, a sosit momentul sä plec si eu...

...de-acasä, cä-ntr-o orä începe sedinta de redactie.

(Bäi, ce penibile sunt muierismele astea infantile: "Dacä nu faceti cum vreau eu, eu îmi iau jucäriile si plec de pe forum!" "Dacä vär-miu pleacä, si eu plec, na - cä-mi pläcea sä mä joc cu pistoalele lui cu apä!")
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jan 2008, 15:53   #52
Supastar
Guru
 
Supastar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Timisoara
Posts: 1,286
Send a message via Yahoo to Supastar
Originally Posted by Neuptolem:
Pe aceasta cale anunt si eu ca ma retrag de pe...imaginea bruiaza, suntem mizeria acestei lumi, glumeaaaaam, dar ma gandesc serios sa fac o pauza strasnica de cateva luni (si revin)
DA! DA! DA!
Fa pauza! chiar te rog! nici nu tre s revii!
Supastar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jan 2008, 20:11   #53
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Originally Posted by Pitbull:
ce penibile sunt muierismele astea infantile: (...) "Dacä vär-miu pleacä, si eu plec, na - cä-mi pläcea sä mä joc cu pistoalele lui cu apä!"
Te refereai cumva si la mine?? Nu stiu daca am fost inteles dar eu evocam alte motive p-acolo si recunosc ca 50% din actiune e cauzata de mine, fara nici o legatura cu forumul; s-o spun pe sleau: pur si simplu ma aflu intr-o criza artistica majora, aproape ca nu-mi mai pot imagina ca sunt acelasi om cu cel care a scris prima data ceva si nu ma refer la lipsa de ispiratie sau alte smiorcaieli cu valente culte, treaba e infecta la modul cel mai serios, aproape ca-s obligat sa renunt si sa fac unele compromisuri, HBO-ul se apropie si ma simt mai nepregatit ca anul trecut cand n-am facut nimic, conditiile din Romania exista intr-un univers paralel cu cel in care explodeaza spiritul ardent al nascocirii unor personaje literare, devenim noi, niste personaje si atunci te intrebi cand dracu sa scoti hartia mototolita din buzunar, intre prima rafala si-a doua? cand sa te asezi sa scrii, dupa ce ai fost ranit sau dupa ce cazi doborat de-o grenada si oare scrisul are puterea sa te ridice de la sol? ...nu cred.

Si o intrebare la modul cel mai serios: tocmai am rasfoit (in traducere: "rasfoii" pt oltenii puri) "Fellini despre Fellini" de la Humanitas 20 ron, nu era pretul problema dar ma intreb de mai merita, daca are vreun substrat revelator prin ea...eram la un pas s-o cumpar, aproape ca era cumparata dar m-am oprit brusc, pragmatismul inoculat mai mult sau mai putin fortat in mine ma indemna sa-mi vad de altele. si acum banui ca neluand-o, am pierdut din start un bilet spre Cartierul Triplodoct si m-asteapta o ploaie de rosii stricate.

Originally Posted by Supastar:
Originally Posted by Neuptolem:
Pe aceasta cale anunt si eu ca ma retrag de pe...imaginea bruiaza, suntem mizeria acestei lumi, glumeaaaaam, dar ma gandesc serios sa fac o pauza strasnica de cateva luni (si revin)
DA! DA! DA!
Fa pauza! chiar te rog! nici nu tre s revii!
O prind eu pe sor'-ta! :hmm: Si-o s-o iau, da' nu asa cum te-astepti tu, Supastarule!
PS: As vrea sa cred ca n-am sa renunt la forum nici in ziua in care nu-mi va mai fi util.
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jan 2008, 22:18   #54
Proletar
Guru
 
Proletar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,958
Originally Posted by Neuptolem:
Si o intrebare la modul cel mai serios: tocmai am rasfoit (in traducere: "rasfoii" pt oltenii puri) "Fellini despre Fellini" de la Humanitas 20 ron, nu era pretul problema dar ma intreb de mai merita, daca are vreun substrat revelator prin ea...eram la un pas s-o cumpar, aproape ca era cumparata dar m-am oprit brusc, pragmatismul inoculat mai mult sau mai putin fortat in mine ma indemna sa-mi vad de altele. si acum banui ca neluand-o, am pierdut din start un bilet spre Cartierul Triplodoct si m-asteapta o ploaie de rosii stricate.
Ia-o, chiar merita sa o citesti.
__________________
"Macar am incercat!" - McMurphy, "Zbor deasupra unui cuib de cuci".
Proletar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jan 2008, 01:50   #55
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
Gloria, cred ca v-ati jucat prea mult cu nervii lui als. nu merita deloc acest tratament. credeam ca se intelege, credeam ca e evident...
daca als nu mai scrie aici, ma retrag si eu de pe Cinemagia.
sa iubiti Filmul!
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jan 2008, 07:03   #56
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by Neuptolem:
Originally Posted by Pitbull:
ce penibile sunt muierismele astea infantile: (...) "Dacä vär-miu pleacä, si eu plec, na - cä-mi pläcea sä mä joc cu pistoalele lui cu apä!"
Te refereai cumva si la mine??
Nu, evident (meaning: FOARTE evident).
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jan 2008, 12:56   #57
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Originally Posted by Proletar:
Originally Posted by Neuptolem:
Si o intrebare la modul cel mai serios: tocmai am rasfoit (in traducere: "rasfoii" pt oltenii puri) "Fellini despre Fellini" de la Humanitas 20 ron, nu era pretul problema dar ma intreb de mai merita, daca are vreun substrat revelator prin ea...eram la un pas s-o cumpar, aproape ca era cumparata dar m-am oprit brusc, pragmatismul inoculat mai mult sau mai putin fortat in mine ma indemna sa-mi vad de altele. si acum banui ca neluand-o, am pierdut din start un bilet spre Cartierul Triplodoct si m-asteapta o ploaie de rosii stricate.
Ia-o, chiar merita sa o citesti.
Preferai sa iau "Lost in Translation" cu EvZ si poate mai apare ceva saptamana viitoare; aseara gasisem "Vertigo" da'-l vazusem, studiasem chiar si mi-am zis ca nu se merita la 8 roni; bin', si LiT a stat in calculator aproape un an si nu l-am vazut. De-mi mai raman 20 roni pana saptamana viitoare si ma irita existenta lor prin buzunar, am s-o iau. totusi, de la reclamatia diverta am cumparat 4 carti inclusiv "The Cell-ul" (whatever, e pe drum, posta romana nu a reusit din prima, poate-i iese acum, am vb la telefon cu o domnisoara draguta de la Nemira, de vreo doua ori... :lol: de vrei, iti las un ID, e tanara, inca! )
Adica vreau sa spun ca la urmatorul calup de bani am s-o cumpar.

Originally Posted by Pitbull:
Originally Posted by Neuptolem:
Originally Posted by Pitbull:
ce penibile sunt muierismele astea infantile: (...) "Dacä vär-miu pleacä, si eu plec, na - cä-mi pläcea sä mä joc cu pistoalele lui cu apä!"
Te refereai cumva si la mine??
Nu, evident (meaning: FOARTE evident).

Originally Posted by Neuptolem:
HBO-ul se apropie si ma simt mai nepregatit ca anul trecut cand n-am facut nimic
Sa corectez: Concursul de Scenarii HBO se apropie iar eu ma aflu intr-o criza spatio-conditionalo-artistic-temporala la propriu, astfel ca ma simt total nepregatit fata de anul trecut cand m-am facut de ras cu bullshit-ul cu pretentii de scenariu. Eh, daca nu-mi cititi operele din atelier, ca pt juriul hbo si cativa Old-Men de pe CineMagia l-am scris , doar nu m-asteptam sa zapacesc toti regizorii si producatorii de pe meleagurile mioritice.

Concursul asta a fost focul ce m-a tinut viu pana acum pe forum iar anul asta nu voi mai participa (nu, ca nu smiorcanii si n-am nevoie de incurajari, nu-i asta problema), astfel ca decat sa ma prezint ca un fotbalist accidentat cu echipa la un turneu final, doar adulmecand discutiile acide de dupa infrangeri sau sampania de dupa victorii, mai bine criogenizez toata afacerea, tot tam-tam-ul, pe 2008 sunt inapt si punct. :sleep:
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jan 2008, 16:48   #58
Cazeemeer
Guru
 
Cazeemeer
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 588
Originally Posted by Neuptolem:
gasisem "Vertigo" da'-l vazusem, studiasem chiar si mi-am zis ca nu se merita la 8 roni;
Blasfemie!
Cazeemeer is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jan 2008, 17:19   #59
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Pare greu de crezut, dar prin 1995 eram la Cinematecä, unde-mi vertigoiam odrasla, în cadrul unei cure de hitchcockizare prescolarä. Eu vedeam filmul cam a cincea oarä, cred, cu aceeasi fascinatie. S-a nimerit sä vinä si Cornel George Popa (ziaristul, scriitorul si regisorul de teatru). Cam c-un sfert de orä înainte de final (atunci când o tot metamorfozeazä Jimmy Stewart pe Kim Novak), Cornel îmi murmurä: "Nu mai suport! Tot astept o poantä, si nu mai vine. N-are pic de haz." Si se ridicä si pleacä, läsându-mä bujbé.
Deci, iatä cä se poate päti si la case mai mari.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jan 2008, 21:20   #60
Proletar
Guru
 
Proletar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,958
Neuptolem,
nu renunta.
te atrage lenevia, vad.
ia si scrie si trimite la HBO.
__________________
"Macar am incercat!" - McMurphy, "Zbor deasupra unui cuib de cuci".
Proletar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:14.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells