Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 05 Apr 2009, 21:26   #1
razi
Senior
 
razi
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 122
Rocknrolla

eh pareri? mie nu mi-a placut, zau, unu ce e ritchie fara statham si fara vinnie jones, in rest repeta aceleasi chestii din lock,stock and two smoking barrels si snatch, si nu adauga nimic nou. Unii zic ca-i bine ca si-a revenit dupa revolver, eu nu mai zic nimic, ziceti voi
razi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Apr 2009, 23:35   #2
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
La prima vizionare nu m`a impresionat nici pe mine prea mult,dar a doua oara cand l`am vazut a inceput sa imi placa mai mult.Acelasi stil clasic al regizorului da ... dar renuntand la Statham si la Jones a fost un lucru bun.Gerard Butler si restul baietilor din The Wild Buch se descurca foarte bine,Thandie Newton este HOT in filmul asta iar Toby Kebbell este the real RockNRolla.De`abia astept ca "The Wild Bunch will return in The Real RockNRolla"
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Apr 2009, 07:19   #3
bre
Guru
 
bre
 
Join Date: Aug 2008
Location: dans la rue
Posts: 702
fara statham...???!!!!...haideti fetelor sa protestam!!!! ...buti, pauline....cine mai era fan?
__________________
breeee....
bre is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Apr 2009, 19:42   #4
marcusARCUS
Guru
 
marcusARCUS
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 948
Bah o fi Statham actorul meu preferat da lasati-l pe Butler si Wilkinson sa-si faca treaba,"Know watta mean?"
P.S.:Foarte bun filmul
__________________
In the event that you find some certain sequences or ideas confusing,please bare in mind,that this is your fault,not ours.You will need to see the picture again and again,until you understand everything.Turn.
marcusARCUS is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Apr 2009, 19:43   #5
marcusARCUS
Guru
 
marcusARCUS
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 948
Originally Posted by redmen:
La prima vizionare nu m`a impresionat nici pe mine prea mult,dar a doua oara cand l`am vazut a inceput sa imi placa mai mult.Acelasi stil clasic al regizorului da ... dar renuntand la Statham si la Jones a fost un lucru bun.Gerard Butler si restul baietilor din The Wild Buch se descurca foarte bine,Thandie Newton este HOT in filmul asta iar Toby Kebbell este the real RockNRolla.De`abia astept ca "The Wild Bunch will return in The Real RockNRolla"
Uite camarad de soi!
__________________
In the event that you find some certain sequences or ideas confusing,please bare in mind,that this is your fault,not ours.You will need to see the picture again and again,until you understand everything.Turn.
marcusARCUS is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Apr 2009, 08:37   #6
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Originally Posted by razi:
eh pareri? mie nu mi-a placut, zau, unu ce e ritchie fara statham si fara vinnie jones, in rest repeta aceleasi chestii din lock,stock and two smoking barrels si snatch, si nu adauga nimic nou. Unii zic ca-i bine ca si-a revenit dupa revolver, eu nu mai zic nimic, ziceti voi

de acord la faza cu lock,stock and two smoking barrels si snatch...intr-o forma sau alta, Guy a imprumutat prea mult din cele doua filme...s-a scos cu a doua jumatate....Rocknrolla e ca un whisky batran si bun, dar pus in sticla noua si altfel colorata

Karel Roden e demential...mi-a placut aluzia la Roman Abramovitch
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Apr 2009, 03:59   #7
chip
Novice
 
chip
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 24
Eu n-am vazut filmele de dupa Snatch. Cunoscandu-le pe celelalte m-am bucurat sa vad ca stilul lui Ritchie dezvolta maturitate in Rocknrolla. In special datorita faptului ca a abordat mediul specific filmelor lui intr-o alta forma stilistica. Am scris o parere mai ampla in sectiunea filme.
chip is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 May 2009, 05:56   #8
marcusARCUS
Guru
 
marcusARCUS
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 948
Originally Posted by chip:
Eu n-am vazut filmele de dupa Snatch. Cunoscandu-le pe celelalte m-am bucurat sa vad ca stilul lui Ritchie dezvolta maturitate in Rocknrolla. In special datorita faptului ca a abordat mediul specific filmelor lui intr-o alta forma stilistica. Am scris o parere mai ampla in sectiunea filme.
Ia,bravo!
__________________
In the event that you find some certain sequences or ideas confusing,please bare in mind,that this is your fault,not ours.You will need to see the picture again and again,until you understand everything.Turn.
marcusARCUS is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 May 2009, 19:31   #9
Lecart
Guru
 
Lecart
 
Join Date: Mar 2007
Location: Constanta
Posts: 323
E drept ca Rock'n'Rolla nu egaleaza Lock Stock sau Snatch, dar atinge asteptarile din mediul genului, si depaseste comod retetele de actiune/comedie din ultima vreme. Adica Ritchie livreaza si de data asta.

De vazut.
Lecart is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 May 2009, 01:35   #10
ATB4FOREVER
Senior
 
ATB4FOREVER
 
Join Date: Jun 2005
Location: Marseille / France
Posts: 124
...e fain !!! , atinge toate asteptarile pe care le poti avea de la un Ritchie... abia astept The real rocknrolla... daca as aduce mai multe laude filmului mi'e frica ca tot nu ar fi suficient... asa k waaaw waaaw waaaw
__________________
"Space, the final frontier..."
Jean-Luc Picard _ STAR TREK THE NEXT GENERATION
ATB4FOREVER is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 May 2009, 01:38   #11
ATB4FOREVER
Senior
 
ATB4FOREVER
 
Join Date: Jun 2005
Location: Marseille / France
Posts: 124
Originally Posted by Cinemania:
Rocknrolla e ca un whisky batran si bun, dar pus in sticla noua si altfel colorata


...si stii de ce???... pt. ca acel whisky batran si bun... sa fie cumparat si de necunoscatori !!!
__________________
"Space, the final frontier..."
Jean-Luc Picard _ STAR TREK THE NEXT GENERATION

Last edited by ATB4FOREVER : 14 May 2009 at 01:40.
ATB4FOREVER is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 May 2009, 01:44   #12
ATB4FOREVER
Senior
 
ATB4FOREVER
 
Join Date: Jun 2005
Location: Marseille / France
Posts: 124
Originally Posted by Cinemania:

Karel Roden e demential...mi-a placut aluzia la Roman Abramovitch


...mda, mai mult sau mai putin subtila... in cazul asta sa inteleg ca Thandie Newton ar fi aluzia la Jose Mourinho (cam asa invartea si el banii) ??? ........si ambii sfarsesc cam la fel
__________________
"Space, the final frontier..."
Jean-Luc Picard _ STAR TREK THE NEXT GENERATION

Last edited by ATB4FOREVER : 14 May 2009 at 01:47.
ATB4FOREVER is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 May 2009, 08:46   #13
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Originally Posted by ATB4FOREVER:
Originally Posted by Cinemania:
Rocknrolla e ca un whisky batran si bun, dar pus in sticla noua si altfel colorata


...si stii de ce???... pt. ca acel whisky batran si bun... sa fie cumparat si de necunoscatori !!!

true
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Nov 2010, 11:20   #14
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
L-am vazut de 4 ori in ultimile 2 saptamani. E tare. M-a distrat enorm.

Imi place mai mult ca Lock, Stock... datorita editarii. E mult mai rapid Rocknrolla, cu scenele schimbate brusc, iti capteaza atentia si ti-o pastreaza in acest fel, altfel nu ai avea cum sa intelegi filmul, pierzand 2 min din el probabil nu vei mai intelege restul actiunii sau unele personaje.
Il gasesc mai amuzant ca Lock, Stock... datorita personajelor mai bine conturate.
Pe Guy Ritchie il consider genial, cu bugete relativ reduse reuseste sa exceleze la capitolul filme pentru entertainment.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Nov 2010, 20:02   #15
mirkea
Junior
 
mirkea
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 53
Originally Posted by razi:
eh pareri? mie nu mi-a placut, zau, unu ce e ritchie fara statham si fara vinnie jones

De unde si pana unde au stat snatch si lock stock in cei doi? Nu ma intelege gresit mi-au placut la nebunie ambii actorii in filmele respective dar valoarea celor doua productii sta in scenariul si regia lui guy ritchie.

Originally Posted by razi:
]
, in rest repeta aceleasi chestii din lock,stock and two smoking barrels si snatch, si nu adauga nimic nou. Unii zic ca-i bine ca si-a revenit dupa revolver, eu nu mai zic nimic, ziceti voi

E clar ca a incercat sa mearga din nou pe reteta consacrata dar nu i-a iesit nici pe departe la fel de bine. Cred ca Matthew Vaughn a plecat cu o parte din "mojo"-ul lui ritchie.
mirkea is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Nov 2010, 22:27   #16
rifa
Guru
 
rifa
 
Join Date: May 2010
Posts: 338
asta e un film de prin 2008 ce cauta la "Acum pe ecrane" ??
rifa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:30.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells