Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Bursa

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 15 Nov 2011, 13:55   #41
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
Am inteles am inteles
ca daca iti iei masina sa mergi la munca... in rahatul asta de Bucuresti... o iei degeaba...
btw ce masinuta aveti? Ferrari sau Bugatti?
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Nov 2011, 14:02   #42
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
Bugatti astia nu erau parfumuri sau ceva? acum fac si masini? banuiesc ca daca fac masini sunt si scumpe... cum naiba sa-ti iei masina de firma de parfumuri... tu ce ai? Chanel. si cat consuma la suta de km?

pai daca ne-am luat masina pe salariu, iti dai seama ca ne-am luat Matiz. desi, asa as fi vrut un cinquecento!!! da' nu avea aer conditionat. tot gasesc eu un cinquecento cu aer conditionat si atunci nu o sa mai aiba incotro! dar e simpatic. imi place mai mult decat golful pe care l-am avut pana asta primavara.
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Nov 2011, 14:02   #43
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
confunzi cu Bvlgari
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Nov 2011, 14:33   #44
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
nu nu. tocmai ce-am dat google. ca stiam eu ca parfumurile sunt totusi unul din domeniile mele preferate. si gasesti: parfumuri Bugatti.
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Nov 2011, 14:34   #45
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
or fi nu zic, dar daca dai pe google (sau gogli ) si scrii Bugatti nu apare inainte masina? parca si ferrari au parfumuri etc....
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Nov 2011, 14:45   #46
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
extraordinar, dom'le! si ferrari au parfum. eu propun si un parfum Metrorex sau RATB.

eh, matizul nu are parfumuri.
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Nov 2011, 14:53   #47
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
daca ai mers cu metorul sau cu reatebeul, si ai simtit cum pute unu vara langa tine... ala e parfumu
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Nov 2011, 14:58   #48
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
pe mine m-a "fericit" Dumnezeu cu o lipsa cronica de simt olfactiv (bine, daca duhneste intr-adevar, simt, sau anumite tipuri de miros). asa ca pentru mine e destul de suportabil.
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Nov 2011, 15:08   #49
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
asta vara pe 41, innebuneam... faza e ca ar trebui sa scada biletu la ratb din cauza mirosului...
ideea care am scris-o si pe forum, cum naiba ma? sa pleci la munca dimineata si sa puti deja.... ?
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Nov 2011, 15:17   #50
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
poate lucrau in tura de noapte si de fapt veneau de la serviciu
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Nov 2011, 15:22   #51
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Originally Posted by aniela07:
imi place mai mult decat golful pe care l-am avut pana asta primavara.

Femeile. Daca le pui 2 masini in fata o s-o aleaga intotdeauna pe cea mai mica.
Cum sa-ti placa un Matiz (btw astia de la Daewoo mai produc ?) mai mult ca un Golf ?
Sau era Golf din asta: http://upload.wikimedia.org/wikipedi...lf_1_v_sst.jpg ?

6-le in schimb ... arata a masina

http://upload.wikimedia.org/wikipedi...0620_front.JPG
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Nov 2011, 15:27   #52
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886

cand o sa imi arati tu un santierist odihnit, dupa tura de noapte... te cred
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Nov 2011, 15:31   #53
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
pai matizul e mai user friendly asa. si are si mai mult loc pentru picioare in fata. si are si asa o adancitura pe bord si nu-ti cade harta cand o pui acolo. poti sa pui, de fapt, o groaza de alte chestii, si ai si mai mult loc sa te strecori cu ea (te strecori si cu golful dar mai greu) si in trafic lumea se cam fereste de tine (ca mie nu prea-mi pasa daca trebuie sa inlocuiesc o oglinda de matiz, dar o oglinda de golf, deh s-ar simti la buzunar).

din cate stiu eu, nu se mai produce Matizul. dar se mai produc piese. insa cine isi ia piese noi la Matiz... sunt atatea la second hand...

am gasit ce sa intreb si pentru azi. in ce culoare sa-l colantez. ca am economisit de la cauciucuri si ne cheltuim ultimii bani pe colantat eu l-as face light green sau lime tree green sau pastel orange.

Last edited by aniela07 : 15 Nov 2011 at 15:34.
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Nov 2011, 15:36   #54
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
imi e rau....

deci matiz are si mama, si e masina ok de oras.

in alta oridine de idei, de ce trebuie sa mai aruncati bani pe colantare... plus ca si aia trebuie trecuta in talon.sau undeva pe acolo....

sfatul meu, sa puneti pe el cateva caractere japoneze, un tigru pe capota, doua dungi albe pe pe plafon pana pe spate... si colantezi geamurile din spate negre ca sa para fumurii si gata buburica!!! :"D
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Nov 2011, 15:39   #55
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
am intrebat la service la mine in cartier si cica anul asta se poarta stilul Jackson Pollock

Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Nov 2011, 15:40   #56
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
pai pentru ca a fost la o firma de produse bio si au ramas urme de sigla si numerele de telefon.
iar ideea e ca tocmai am cumparat-o si daca ii schimbam acum culoarea e mai ieftin decat daca o schimbam dupa ce o trecem pe numele nostru (nu stiu detalii, asa mi-a zis prietenul meu si el are intotdeauna dreptate la lucrurile la care eu nu ma pricep).

si nu vreau tigri, vreau sobolani (ca ala din testoasele ninja), dar prietenul meu a zis ca ma lasa numai daca o sa fie masina mea atunci cand el o sa-si ia alta numai a lui. barbatii...
caractere japoneze as pune, dar daca ar insemna parti anatomice esentiale, insa se pare ca nu are nimeni stickere dintr-astea. asta e...
ne gandeam sa o facem gen camuflaj, da' pana la urma mergem pe culoare simpla, clasica.
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Nov 2011, 15:41   #57
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Originally Posted by aniela07:
pai matizul e mai user friendly asa. si are si mai mult loc pentru picioare in fata. si are si asa o adancitura pe bord si nu-ti cade harta cand o pui acolo. poti sa pui, de fapt, o groaza de alte chestii, si ai si mai mult loc sa te strecori cu ea (te strecori si cu golful dar mai greu) si in trafic lumea se cam fereste de tine (ca mie nu prea-mi pasa daca trebuie sa inlocuiesc o oglinda de matiz, dar o oglinda de golf, deh s-ar simti la buzunar).

din cate stiu eu, nu se mai produce Matizul. dar se mai produc piese. insa cine isi ia piese noi la Matiz... sunt atatea la second hand...

am gasit ce sa intreb si pentru azi. in ce culoare sa-l colantez. ca am economisit de la cauciucuri si ne cheltuim ultimii bani pe colantat eu l-as face light green sau lime tree green sau pastel orange.

Ia uite aici : http://www.impactnews.ro/comentariu/Parerea-mea-2440#
Daca vrei sa fii matroana atunci : http://www.flickr.com/photos/joanna8555/3863843102/

Nu uita ca pentru a 2a culoare trebuie sa ai si un costum de pimp(in cazul tau pimpette) asortat sa dea credibilitate maxima: http://pimp-costume-guide.blogspot.c...p-costume.html
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Nov 2011, 15:43   #58
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
vaaaaaai. daca ar face cineva Pollock!!!!! ar fi minunat! si van gogh as lua!

hm, uite o afacere de nisa. sa faci chestii dintr-astea artistice pentru masini. o snoaba ca mine ar economisi pentru asa ceva la greu!
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Nov 2011, 15:47   #59
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
Originally Posted by Kriss_Kringle:
Daca vrei sa fii matroana atunci : http://www.flickr.com/photos/joanna8555/3863843102/

Nu uita ca pentru a 2a culoare trebuie sa ai si un costum de pimp(in cazul tau pimpette) [/url]

roz nu mai vreau! nu mai vreau sa aud! dupa ce mi-am facut o combinatie de roz si gri in sufragerie, NU! roz nu! rozul nu e bun de nici o culoare! nu!

dar a doua DAAAAAA. im iau si haina de blana din Obor cu o culoare fosforescenta asa.... si cu palarie cu boruri largi. it is a MUST.
da' costumul ala sugerat de tine nu prea e de pimpette asa. e destul de soft. parca movul masinii ar merge cu un galben. hm... food for thought...
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Nov 2011, 15:48   #60
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Originally Posted by aniela07:
vaaaaaai. daca ar face cineva Pollock!!!!! ar fi minunat!

Pai aici e shpilu'. Ca un Pollock poti sa ti-l faci singura Iti trebuie doar cateva cutii de vopsea. Ca imaginatie nu ma indoiesc ca ai
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:36.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells