Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Bursa

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread
Old 01 Feb 2005, 00:30   #101
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Originally Posted by herbert:
ia sa vad cine e mai intelept si renunta la vulgaritati?
notorious si nume, linistiti-va mai, oameni crestini ai dulcei Romanii, ca va umpleti de ridicol si imi provocati sila...
luati fiecare o distanta sanitara... macar pentru ceea ce credeti ca sunteti...
asta ar mai trebui - sa-i starniti invidia lui AB.

Interveni voios Norocel neputincios, cu gratia femeii cu barba lasata sa pasca in iarba, legata de stilp, in fata bilciului satesc, straina de gratia pestelui mut si a melcului care taci in pula mea, milc.
Ambra Blu is offline   sendpm.gif
Old 01 Feb 2005, 00:44   #102
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
nu v-am spus eu ca se sparge ABcesul... el era invidios... gata copt ca cineva il poate depasi "in expresivitate"...
ce rime oligofrene si un topos de mardeias cu probleme de igiena.

si in numele celora pe care i-ai insultat aici si acum, te mai trimit o data la o plimbare pe (in) PM.
jeg genetic.
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   sendpm.gif
Old 01 Feb 2005, 00:45   #103
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Originally Posted by herbert:
nu v-am spus eu ca se sparge ABcesul... el era invidios... gata copt ca cineva il poate depasi "in expresivitate"...
ce rime oligofrene si un topos de mardeias cu probleme de igiena.

si in numele celora pe care i-ai insultat aici si acum, te mai trimit o data la o plimbare pe (in) PM.
jeg genetic.

Un batrin atit de mic, facea pipi-ntr-un ibric.
Nu te-am insultat decit pe tine, nu pe toata echipa care a pus osu' tare la crearea lui Noro.
Ambra Blu is offline   sendpm.gif
Old 01 Feb 2005, 00:52   #104
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
nu discut cu ABcese...
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   sendpm.gif
Old 01 Feb 2005, 01:40   #105
nume
the mithbuster
 
nume
 
Join Date: Oct 2004
Location: buftea
Posts: 3,193
Send a message via Yahoo to nume
Parca e o confruntare western discutia asta la o cafea si un croissant, ca tot ne-am frantuzit. Mai lipseste Morricone cu muzica lui de fundal. Ma gandeam la melodia "La Resa Dei Conti". Ghici cine o sa-si ia ultimul flegma in ochi ? (@notorel si alsneinteresanti, nu e nevoie sa raspundeti).
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=8gqeK...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=JnX_5...eature=related
nume is offline   sendpm.gif
Old 01 Feb 2005, 08:27   #106
keyzer soze
Guru
 
keyzer soze
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 808
bine v-am regasit, als-ule
and above all, keep a steady tempo
__________________
'To beyond or not to be'
Volume
keyzer soze is offline   sendpm.gif
Old 01 Feb 2005, 12:11   #107
KORBEN
Guru
 
KORBEN
 
Join Date: Nov 2003
Location: deeper underground
Posts: 1,428
ATI PUS BOTU
cu toti...
lucru trist si tipic
als avea dreptate doar la faza cu lipsa de adrenalina pe forum
drept care s-a intors, intr-o nevoie de loc unde sa demnostreze cat de minunat si sublim este el doar prin faptul ca e als si o arde prin franta si elevtia...siktir
@als
chiar suspectam ca o sa revii
si ai facut`o la modu al mai penal cu putinta: ceva in tiparul "the great shitty drama queen is back"
tipic, de altfel
@norotius
deunde dracu atata umilinta?
ai fi fost un utc-ist de exceptie
nu uit fza ce da, injura-l pe korben dar iarta-ma, stapane, sa ma mai umilesc?
u make me sick
@herbert
idolu ti s-a returnat
follow the lider>?
desi suspect din topicu asta ai fost singuru carea parut a fi dotat cu colanana vertebrala
__________________
If I was not me, I would hate me too
Just like you do
I don't need to need you
Tell me what to do, tell me what to say
KORBEN is offline   sendpm.gif
Old 01 Feb 2005, 13:39   #108
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
so, korben is back... GOOD GRIEF! :sick:
what did i do to deserve this?...
&: unde-i flaconul cu emetiral???
PS therapy, therapy on the wall,/ who's the sanest from us all?
Alex Leo Serban is offline   sendpm.gif
Old 01 Feb 2005, 14:15   #109
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
@Korben
nu ti se potriveste deloc postura aceasta de diagnostician, ba chiar cred ca este destul de riscanta pt tine si te... dezavantajeaza, pt ca scoate la suprafata – o data in plus – gandirea ta rudimentara.
nu am idoli, pt ca nu functionez in acest regim al idolatriei... pe ALS il respect si-i apreciez scrisul - deocamdata. nimic mai mult...
postarile tale imi provoaca rasul – n-am mai vazut la nimeni atatea greseli dragutze (elevtia (elvetia), norotius (notorious), colanana (coloana) – asa ca nu mai sunt in stare sa apreciezi si segmentele digerabile...
inca o data: nu te grabi! pe culoarul tau nu mai alearga nimeni.

@notorious
sunt solidar cu tine. umilintza (nu e cazul tau aici, cand incerci sa repari o greseala...) e o dimensiune accesibila doar persoanelor alese si complexe. un artist care nu cunoaste umilintza, nu cunoaste multe..., e castrat pe o anume linie a evolutiei sale. un viitor mare caracter trebuie sa cunoasca umilintza.
nu te lasa intimidat de „lectiile de demnitate” (stilul haiducesc...) pe care ti le sugereaza cativa aici.
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   sendpm.gif
Old 01 Feb 2005, 14:25   #110
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Originally Posted by nume:
Parca e o confruntare western discutia asta la o cafea si un croissant, ca tot ne-am frantuzit. Mai lipseste Morricone cu muzica lui de fundal. Ma gandeam la melodia "La Resa Dei Conti". Ghici cine o sa-si ia ultimul flegma in ochi ?

Nu, ce se intimpla acum pe forum e mai degraba ca in bancul cu politistul si sexul in grup. Merge politistul cu sotia la orgie, se inchid luminile, incepe gang bang-ul sau, vorba lui EgoN, deranjul. Peste o ora politistul (sa zicem herbert, sau oricare alt descurcaret din asta cu organizarea) aprinde lumina: "Eu zic sa ne organizam putin. De juma' de ora eu iau numai muie".
Ambra Blu is offline   sendpm.gif
Old 01 Feb 2005, 17:11   #111
notorious
NBK
 
notorious
 
Join Date: Sep 2003
Location: The Selznick Studio
Posts: 1,971
Originally Posted by KORBEN:
@norotius
deunde dracu atata umilinta?
ai fi fost un utc-ist de exceptie
nu uit fza ce da, injura-l pe korben dar iarta-ma, stapane, sa ma mai umilesc?
u make me sick

1. faza cu umilinta este interpretabila. m-as umilit daca as fi tacut, ceea ce nu e cazul (in totalitate).

2. nici n-as fi intrat la UTC si ti-am explicat de ce.

3. atunci te-am injurat (de fapt, nu vreau sa folosesc termenul asta, pt ca eu nu injur) pt ca o meritai - te-ai apucat sa-mi scoti ochii cu 'sablonul' (sau ce era ??) care nu-ti permite sa-l intelegi pe shyamalan, dupa care m-ai trecut in 'provincia (rurala) maritima', ai trecut la teribilisme infantile si, una peste alta, era oarecum normal sa te trag de urechi.

a fost, din pacate, ceva 'personal', nu ideatic (exact ca in cazul pampalaului de nume).

si cine draq e 'stapanu' ???
__________________
"That's one thing about intellectuals: they've proved you can be brilliant and have no idea what's going on."
(Woody Allen)
notorious is offline   sendpm.gif
Old 01 Feb 2005, 17:19   #112
notorious
NBK
 
notorious
 
Join Date: Sep 2003
Location: The Selznick Studio
Posts: 1,971
Originally Posted by nume:
Ghici cine o sa-si ia ultimul flegma in ochi ? (@notorel si alsneinteresanti, nu e nevoie sa raspundeti).

hai, lasi fazele astea de curvistina de 6 ani gen 'cine zice, ala e!' ?! avand nesimtirea, prost-gustul si lipsa oricarui simt al masurii, inteleg de ce continui sa lansezi asemenea bombe lacrimogene, dar doar nu te astepti sa sedem cumintei in timp ce tzantzarelul ne bazaie la timpane !
__________________
"That's one thing about intellectuals: they've proved you can be brilliant and have no idea what's going on."
(Woody Allen)
notorious is offline   sendpm.gif
Old 01 Feb 2005, 18:19   #113
nume
the mithbuster
 
nume
 
Join Date: Oct 2004
Location: buftea
Posts: 3,193
Send a message via Yahoo to nume
Originally Posted by notorious:
Originally Posted by nume:
Ghici cine o sa-si ia ultimul flegma in ochi ? (@notorel si alsneinteresanti, nu e nevoie sa raspundeti).

hai, lasi fazele astea de curvistina de 6 ani gen 'cine zice, ala e!' ?! avand nesimtirea, prost-gustul si lipsa oricarui simt al masurii, inteleg de ce continui sa lansezi asemenea bombe lacrimogene, dar doar nu te astepti sa sedem cumintei in timp ce tzantzarelul ne bazaie la timpane !
Stapanul, in cazul tau, se pare ca e Acest Labasarar al Site-ului cinemagia.

Se pare ca ma fortezi sa ma repet (iar). Trag mucii din mine si-i scuip fix intre ochii tai.

Norocel al nost' e caracterizat (in continuare), de comanda copy si paste. :sleep:

p.s. notorel
Ma astep sa ne executi aceeasi felatie. Te rog sa folosesti mai rar dinti, ne descuamezi.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=8gqeK...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=JnX_5...eature=related
nume is offline   sendpm.gif
Old 01 Feb 2005, 22:22   #114
nume
the mithbuster
 
nume
 
Join Date: Oct 2004
Location: buftea
Posts: 3,193
Send a message via Yahoo to nume
Originally Posted by KORBEN:
als avea dreptate doar la faza cu lipsa de adrenalina pe forum
drept care s-a intors, intr-o nevoie de loc unde sa demnostreze cat de minunat si sublim este el doar prin faptul ca e als si o arde prin franta si elevtia...siktir
@als
chiar suspectam ca o sa revii
si ai facut`o la modu al mai penal cu putinta: ceva in tiparul "the great shitty drama queen is back"
tipic, de altfel
Amin !
Si singurul lucru care ia sarit in ochi a fost cuvantul BLOWup.
Blow me, blow him, blow us ! Blow.
In rest o galeata de tabla plina de aberatii pe tema vizitei lui "ffc" (ce prescurtare docta !), in Romania.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=8gqeK...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=JnX_5...eature=related
nume is offline   sendpm.gif
Old 01 Feb 2005, 23:27   #115
notorious
NBK
 
notorious
 
Join Date: Sep 2003
Location: The Selznick Studio
Posts: 1,971
Originally Posted by nume:
p.s. notorel
Ma astep sa ne executi aceeasi felatie. Te rog sa folosesti mai rar dinti, ne descuamezi.

intr-adevar, se pare ca te repeti: creierasul tau nu reuseste sa proceseze diferenta dintre doua concepte elementare: ironie si scatologie. imi place sa cred ca creierasul tau are doua jumatati dupa cum urmeaza: una toanta, care ne incanta cu gafe sublime (v ce scrisesei despre 'majestic', in care sustineai ca este inspirat de... aki kaurismaki !!), idei plate (ma refer la majoritatea filmelor pe care te chinui sa le 'critici' cu un simt de observatie al unei cartite cu nasul infundat - ca tot veni vb de mucilagii) si interventii picate din balega (nu rezisti sa te afli in treaba pe topicuri de care esti total strain, vezi 'blowup') s.a. (ni)micimi.

a doua jumatate este amatoarea de felatii, muie, cacat, puli & altele, de unde auzim fraze (precum cea de mai sus) imprumutate din pampersi de bebelus. combinatia dintre cele doua: un creier electrificant, care se scurtcircuiteaza o data la doua fraze.

cum poftesti sa-mi replici, dle nume - te incrancenezi cu oferte de felatii, supt p... si altele, sau ma incanti cu platitudini intelectuale sleite ?

te mai astept.
__________________
"That's one thing about intellectuals: they've proved you can be brilliant and have no idea what's going on."
(Woody Allen)
notorious is offline   sendpm.gif
Old 01 Feb 2005, 23:35   #116
nume
the mithbuster
 
nume
 
Join Date: Oct 2004
Location: buftea
Posts: 3,193
Send a message via Yahoo to nume
Te-am ginit ca l-ai lucrat offline, ce e asa de greu, puteai sa-l vomiti pe viu, sub ochii nostrii.

Ma uit in stanga, ma uit in dreapta ... te vad si te aud din ce in ce mai prost, incearca sa-ti mai misti pozitia, cred ca ai ramas fara semnal.

Ideea unui tip cu o amnezie totala, e preluata din Omul fara trecut, fara nerusinare. Pana si destinele celor doi eroi din filmele amintite de dumneata sunt identice. Mai studiaza. Majestic e doar un jeg, simplul fapt ca te legi de asa o creatie spune multe. Lucrurile care se aseamana, se aduna.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=8gqeK...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=JnX_5...eature=related
nume is offline   sendpm.gif
Old 02 Feb 2005, 00:00   #117
Serghei
Guru
 
Serghei
 
Join Date: Nov 2003
Location: Cotton Club
Posts: 623
Originally Posted by nume:
Ideea unui tip cu o amnezie totala, e preluata din Omul fara trecut, fara nerusinare.

Care de fapt e furata din Spellbound a lui Hitchcock?

P.S.The Majestic(2001)-The Man without a past(2002).
Serghei is offline   sendpm.gif
Old 02 Feb 2005, 00:15   #118
nume
the mithbuster
 
nume
 
Join Date: Oct 2004
Location: buftea
Posts: 3,193
Send a message via Yahoo to nume
N-am stat sa verific pe imdb daca The Majestic e din 2001, asa cum se pare ca ai facut-o tu, plin de zel proletar. E posibil.
Ideea esentiala era ca filmele se aseamana , in plus notorel a extras chestia asta din contextul unui post de-al meu de la "ultimul film vizionat". N-am chef sa-l taxez cu toate magariile pe care le-a scris pe film, toate sunt la fel.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=8gqeK...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=JnX_5...eature=related
nume is offline   sendpm.gif
Old 02 Feb 2005, 00:58   #119
Serghei
Guru
 
Serghei
 
Join Date: Nov 2003
Location: Cotton Club
Posts: 623
Originally Posted by nume:
N-am stat sa verific pe imdb daca The Majestic e din 2001, asa cum se pare ca ai facut-o tu, plin de zel proletar. E posibil.

Probabil esti invatat sa vorbeasca gura fara tine,da ce mai conteaza atat timp cat postam in nestire si impresionam prin trufandalele gandirii.
Serghei is offline   sendpm.gif
Old 02 Feb 2005, 01:55   #120
nume
the mithbuster
 
nume
 
Join Date: Oct 2004
Location: buftea
Posts: 3,193
Send a message via Yahoo to nume
Originally Posted by herbert:
@notorious
sunt solidar cu tine. umilintza (nu e cazul tau aici, cand incerci sa repari o greseala...) e o dimensiune accesibila doar persoanelor alese si complexe. un artist care nu cunoaste umilintza, nu cunoaste multe..., e castrat pe o anume linie a evolutiei sale. un viitor mare caracter trebuie sa cunoasca umilintza.
Din ciclu' Invataturile lui Ienachita Vacarescu catre umilul sau paharnic
Norotius.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=8gqeK...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=JnX_5...eature=related
nume is offline   sendpm.gif
Closed Thread


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:19.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells