Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Film in general

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread
Old 10 Jan 2006, 08:13   #1
artist
Novice
 
artist
 
Join Date: Jan 2006
Location: bucuresti
Posts: 6
ce face un film bun

pai un film bun de pe vremea lui nea nicu...
filmele cu efect flik flack!adica dupa ce il vizionau toti tiganii ieseau afara din scara in flik flack-uri!
exista filmele de box office cred, si cele pentru avizati, care cauta si nu o ca gaseasca niciodata!vb. din experienta proprie!
o lista de ingrediente... nu cred ca este batuta in cuie! daca povestea... si individul din fata videoassistului dupa posibilitati stie ce are de facut... eu cred ca rezulta un film bun!
acum subiectul este prea vast si include cred categorii... multe categorii!
daca nu cazi in pacatul pupincurismelor, nu apelezi la nepotisme si nu te compromiti...daca iti faci temele bine si cauti acolo unde stii ca gasesti inspiratia tot dupa posibilitati( unii si-o cauta in timpul siestei. nu e o gluma, chiar o gasesc)...
eu practic regia! si nu pot sa dau un raspuns exact la aceasta intrebare, nu pot decat sa imi spun opiniil;e mele subiective:
1 cat dai meseriei atat iti da si ea!
2 experienta de viata isi spune cuvantul in materialul pe care il filmezi!ex:maturitatea.
3 filmele romanesti sufera de lene... si de lipsa de inspiratie!nu spun proasta pregatire.
4 cred ca daca vrei sa dai lovitura, ceea ce este prea greu, trebuie sa fii ales de sus din divinitate.
5 cineva avea o vorba: la timpuri noi, tot noi! si l-am contrazis! filmul este cea mai buna inventie care trebuia omului!ar fi pacat!la timpuri noi unii mai si mor! mai ales ca meseria asta te poate ucide!
cam asta e parerea mea...nu cred ca am fost chiar la subiect.

ps nu fac parte din tiparul bivolaru care sa se integreze in absolut,dar pot sari in top oricand!ne vedem pe cearceaf!
__________________
mustele fac miere?
artist is offline   sendpm.gif
Old 10 Jan 2006, 09:07   #2
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
http://www.cinemagia.ro/forum/viewtopic.php?t=6231
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   sendpm.gif
Closed Thread


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:52.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells