Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: Echipa De Forbal Favorita ?
Steaua 74 38.34%
Dinamo 31 16.06%
Rapid 13 6.74%
Cfr Cluj 9 4.66%
Unirea Urziceni 1 0.52%
Fc Vaslui 4 2.07%
Poli Timisoara 9 4.66%
Universitatea Craiova 12 6.22%
I Don't Love Footbal ! 32 16.58%
Doar din strainatate ( Barca , Real , Manchester etc ) 39 20.21%
Multiple Choice Poll. Voters: 193. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 31 May 2011, 19:49   #3321
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
Vortex, cu riscul sa mi-o iau in gura ca am nimerit in mijlocul stadionului, da-mi voie sa te fac naiv. citeste putin printre randuri si vei vedea ca am dreptate.

@Ghost... tu parca trebuia sa faci ceva in noaptea asta. ce faci? te certi cu baieteii?
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 May 2011, 19:50   #3322
Vortex
Veteran
 
Vortex
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 214
Originally Posted by ghost90:
Ba baiatule,am fost si la meciul cu Steaua si cu Rapid in capitala.Sezonul asta am avut abonament chiar daca meciurile de acasa le-am jucat la Medias,si la Alba Iulia.Da,tiganii imi provoaca greata,muzica cantata de ei si mai mult.No asa,si?
Si ce vrei sa dovedesti cu asta?Ca nu ai ce face cu banii?Cum "asa si"?De ce vorbesti in numele unei intregii galerii pentru cateva putreziuciuni de acolo?Ce daca sunt 1-2 tigani in galeria rapidului,inseamna ca e toata foarmata din tigani?Tigani gasesti in orice galerie,e adevarat in cantiati variabile...
__________________
“We live only to discover beauty. All else is a form of waiting.”
Vortex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 May 2011, 19:55   #3323
Vortex
Veteran
 
Vortex
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 214
Originally Posted by dragonfly_drk:
Vortex, cu riscul sa mi-o iau in gura ca am nimerit in mijlocul stadionului, da-mi voie sa te fac naiv. citeste putin printre randuri si vei vedea ca am dreptate.

@Ghost... tu parca trebuia sa faci ceva in noaptea asta. ce faci? te certi cu baieteii?

Poate sunt,e pararea ta ...Am zis vreodata ca nu ai dreptate?Dar sincer imi pare,un manelist dupa modul lui de a vorbi..."Si-a lasat telefonul acasa vreo doua ore" ..ah ce tragedie,nu ma mai suna fetele cu dinti galbeni in gura,ah nu imi mai canta Guta pe difuzor...infine hai ca o iau prea personal.
"baieteii"..CE urat suna!
__________________
“We live only to discover beauty. All else is a form of waiting.”

Last edited by Vortex : 31 May 2011 at 19:58.
Vortex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 May 2011, 19:58   #3324
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Vreau sa dovedesc faptul ca tu nu ai treaba cu nicio galerie,nu ai avut niciodata.Daca nu ti-ai dat seama ai jignit suporterii Universitatii,cand ai spus ca "U" e vax...daca mergi de acum inainte la meciuri spanzura-i pe toti portoricanii si nu ne mai certam na..
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 May 2011, 20:00   #3325
Vortex
Veteran
 
Vortex
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 214
"Ochi pentru ochi ,dintre pentru dinte".M-ai jignit,te-am jignit.Imi pare rau,ti-am zis nu am nimic cu echipa aia,ba eu chiar tineam cu ea cand era in B...Si nu pot sa-i spanzur,nu eu le-am dat viata asa ca nu pot sa le-o iau,de deportat,asta e alta treaba...
__________________
“We live only to discover beauty. All else is a form of waiting.”
Vortex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 May 2011, 20:06   #3326
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
Originally Posted by Vortex:
cand era in B...
deaia tineai cu ea, pentru ca era in B?
rusineeeeeeeeeeeeeee... m-ai ranit in amorul propriu
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 May 2011, 20:07   #3327
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Da unde pana mea te-am jignit?Am zis eu ca Rapidul e de kkt?am zis ca sunt o gramada de colorati in galerie...lasa textele astea biblice,ca nu le poti lua viata.Daca ne scapi de toti,iti ramane toata Romania recunoscatoare
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 May 2011, 20:11   #3328
Vortex
Veteran
 
Vortex
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 214
Originally Posted by dragonfly_drk:
Originally Posted by Vortex:
cand era in B...
deaia tineai cu ea, pentru ca era in B?
rusineeeeeeeeeeeeeee... m-ai ranit in amorul propriu
Tineam cu ea fiindca.voiam sa promoveze.Doar nu pot sa tin cu ea atata timp cat e in A,nu?
__________________
“We live only to discover beauty. All else is a form of waiting.”
Vortex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 May 2011, 20:14   #3329
Vortex
Veteran
 
Vortex
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 214
Originally Posted by ghost90:
Da unde pana mea te-am jignit?Am zis eu ca Rapidul e de kkt?am zis ca sunt o gramada de colorati in galerie...lasa textele astea biblice,ca nu le poti lua viata.Daca ne scapi de toti,iti ramane toata Romania recunoscatoare
Pai zicea iiii(na ca l-am pomenit si pe el,desi nu e implicat) ca vrea ca CFR cluj sa retogradeze,tu ai zis ca ramane stolul de ciori din giulesti.De aici poti sa intelegi,echipa sau suporterii,si oricum ai da-o aici tot judeci un intreg pentru 2-3 putreziciuni...
__________________
“We live only to discover beauty. All else is a form of waiting.”

Last edited by Vortex : 31 May 2011 at 20:16.
Vortex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 May 2011, 20:21   #3330
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Ce trebuia tu sa intelegi din ce am scris eu e ca:nu toti rapidistii sunt tigani,dar o mare gramada de tigani sunt rapidisti
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 May 2011, 20:23   #3331
Vortex
Veteran
 
Vortex
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 214
Acuma sincer,pe toti tiganii pe care i-am intalnit erau stelisti!No off!
__________________
“We live only to discover beauty. All else is a form of waiting.”
Vortex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 May 2011, 20:25   #3332
TheRainInSpain
Senior
 
TheRainInSpain
 
Join Date: May 2011
Posts: 94
@Dragon
Vortex imi pare un copilandru intoxicat cu rapidismul de tip Vanea Kirilov. Din nou, pentru cultura sa generala, trebuie sa-i spun ca echipa Rapid a fost infiintata in 1923 de catre agentii sovietici Geza Ginzer si Aurel Kahane, in urma unei directive Komintern/Sportintern. Clubul a capatat adepti in randul muncitorilor cu viziuni de stanga din Bucuresti, mai ales in cadrul Atelierelor Grivita, unde activau si cei doi fondatori, dar si, evident, in randul ceferistilor pe care ii reprezenta aceasta entitate sportiv-politica. Ulterior, echipa a fost imbratisata de comunitatea tiganeasca din cartierul Giulesti si, fara a fi folosita in sens rasist, porecla "tiganii" i-a caracterizat inca de la inceputuri. In ceea ce priveste manelele, probabil ca Vortex nu realizeaza nici macar faptul ca Imnul National poate fi considerat manea. Dar nu despre manele discutam aici, ci despre muzica de foarte proasta calitate si despre legatura ombilicala dintre rapidisti, tigani si aceasta muzica.
TheRainInSpain is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 May 2011, 20:27   #3333
Vortex
Veteran
 
Vortex
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 214
Doamne ajuta ca s-a inventat Google ca sa ne ajute sa cautam ceea ce vrem si doamne ajuta ca s-a reusit si realizarea dex-ului online!
P.S Doar non-patriotii,cosmopolitanisti pot considera imnul national o manea!
__________________
“We live only to discover beauty. All else is a form of waiting.”
Vortex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 May 2011, 20:27   #3334
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
Rainule... ti-au trecut alea 5 minute. inca o postare care instiga si ne rafuim...
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 May 2011, 20:29   #3335
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
Theres only one race, and thats the human race.



Scuze pentru off-topic! Continuati!
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 May 2011, 20:35   #3336
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
@omule pune-i pe Messi,Milito,Aguero&Co,sa traiasca un an cu astia ai nostri.Sa vad daca mai ies dupa aia cu banner-ul ala.


PS:Tiganii si rasismul sunt doua chestii care nu ar trebui sa existe.

Last edited by ghost90 : 31 May 2011 at 20:41.
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 May 2011, 20:38   #3337
TheRainInSpain
Senior
 
TheRainInSpain
 
Join Date: May 2011
Posts: 94
@Vortex
Tu inteleg ca faci parte din generatia Gugal+Wiki, incearca sa te edifici cu privire la ceea ce inseamna "manea". Ai citit Nikos Kazantzakis? Probabil ca nu, trebuie sa treci de "Capra cu trei iezi". Anton Pann, compozitorul Imnului National, este (era) unul dintre cei mai mari cunoscatori de manele - un gen muzical cu specific oriental, caracteristic Balcanilor. Termenul a fost preluat abuziv de catre miorlaitorii actuali de prin Romania si imprejurimi. Pune mana pe carte, da-ti bacul - care si-asa a ajuns de 2 lei - si nu mai face apologia cocalarilor de Giulesti, comparandu-i cu timisorenii!

@Dulap
WTF's your point?
TheRainInSpain is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 May 2011, 20:48   #3338
Vortex
Veteran
 
Vortex
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 214
Originally Posted by TheRainInSpain:
@Vortex
Tu inteleg ca faci parte din generatia Gugal+Wiki, incearca sa te edifici cu privire la ceea ce inseamna "manea". Ai citit Nikos Kazantzakis? Probabil ca nu, trebuie sa treci de "Capra cu trei iezi". Anton Pann, compozitorul Imnului National, este (era) unul dintre cei mai mari cunoscatori de manele - un gen muzical cu specific oriental, caracteristic Balcanilor. Termenul a fost preluat abuziv de catre miorlaitorii actuali de prin Romania si imprejurimi. Pune mana pe carte, da-ti bacul - care si-asa a ajuns de 2 lei - si nu mai face apologia cocalarilor de Giulesti, comparandu-i cu timisorenii!

@Dulap
WTF's your point?
No si care e problema?"Gugal"(asa cum iti place tie sa-l alinti,probabil fiindca il ai pe Vanghelie ca idol)si Wiki nu inseamna neaparat " instrumente"ale coruptiei intelectuale,se poate si invata de acolo,asa cum se pare ca faci si tu!Nu trebuie sa ma informezi cu privire la originile manelelor,stiu ca au vechime si nu au fost create de miorlaitorii aveniti de prin zona Gangelui!
P.S Daca tu consideri ca daca ai citit Nikos Kazantzakis te face superior te inseli!Nu ai de unde sa stii ce am citit si ce nu!Poti sa citesti ce vrei tu,tot ramai in cosmopolitan,care maraie pe un forum sau altul ideile,cunostintele lui originale preluate atat de frumos de la altii,cu un limbaj prin care incearca sa para cultivat!Eu nu vad nimic oriental in Imnul tarii,ci doar ceea ce suntem noi ca popor,iar tu vii ca un marsav si faci declaratiile astea!Oameni ca tine au fost si vor mai fi,capabil doar sa blameze si rareori sa constinetizeze rahataul in care sunt fara a face nimic spre a iesi din el!
__________________
“We live only to discover beauty. All else is a form of waiting.”

Last edited by Vortex : 31 May 2011 at 20:58.
Vortex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 May 2011, 20:55   #3339
TheRainInSpain
Senior
 
TheRainInSpain
 
Join Date: May 2011
Posts: 94
Dar eu n-am vorbit in sens peiorativ la adresa celor doua surse internautice, chiar daca le-am juxtapus userului Vortex, tot ce imi doresc este sa pui mana pe carte, cum ti-am spus. Si sa nu mai aberezi pe-aici, ca daca-ti dau un test de solfegii te-arunci de la balcon, rapidistule!*

*asta chiar e o insulta!
TheRainInSpain is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 May 2011, 20:57   #3340
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
Scuze, crezui ca-s in topicul cu ''vise''. Totusi, n-ar fi rau sa se discute mai mult despre fotbal, si mai putin despre ''purificarea etnica'' sau ''cioara de pe gard''. Just sayin'.

P.S. Willkommen!
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:19.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells